Speranta moare ultima - dupa ce te-a omorat pe tine.

iaso, cand am zis corect, l-am aprobat pe zambil la faza cu conturile de intelectualele rasate

las' c-ai inteles tu...

michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:30
Zambilut .................bag de seama ca o punem de nunta ????????
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2010 14:35
n-ai inteles, bre jane... nu-i nunta, e bal mascat...
zambil
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:10
zambila

toate au un timp al lor,nu mai amana pt ca va potriviti..
adecatelea vrei doua rochii de mireasa,da' nu ai un pic de rabdare sa balmajeasca si nenea popa un pic,poate ai noroc si nimeresti unu' tanar.
nici nu o sa mai tii minte ce a zis,nu-ti face griji..


tu asta mica ,reincarcata..

eu am inteles,mami...taman d-aia,da' tu?

iasomia
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:30
nu te-a omorat te iubeste,vrea sa faca dragoste cu tine
garbo107589
Postat pe 21 Octombrie 2010 02:38
cine,bre? speranta?
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 19:22
ei, speranta...
michelle_
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:14
din ciclul "intretinerea e garantia unei mumificari reusite",urmeaza:

Negocieri la masa rotunda si patul patrat

Dupa o schema similara celei de mai sus,am aflat si care-mi erau talentele la scoala. Nu atat profesorii au luat la cunostinta,cat bursa caietelor: toata lumea vroia sa copieze de la mine temele la romana! Aceste tranzactii,precedate de implorarile de rigoare,m-au ajutat sa realizez,mai tarziu,ca tot ceea ce poti oferi (placut,util sau ambele) te face dezirabil - un statut extaziant,de-a dreptu'! Dar am dat cu adevarat de gustul atuurilor abia in clipa cand relatia mea cu sexul opus a incetat sa mai fie antagonist-zvapaiata,ca atunci cand jucam "ratele si vanatorii" pana ma apuca tusea si ma baga mama-n casa.
De exemplu,femeile pricep relativ devreme ca,desi sexul e un deliciu bilateral,consimtit si savurat,preferabil,de ambele persoane implicate,femeia poate santaja mai usor o relatie,amenintand cu sistarea orgasmelor oficiale in familie,pana la noi ordine.
Nu fac pe interesanta (sper),dar va spun cu mana pe inima ca nu mi s-a parut niciodata o idee desteapta sa facem negot cu trupul intr-o relatie stabila,sa ne pazim sexualitatea ca pe inelul nibelungilor - desi virgine nu mai suntem cam demult. Iar acum,cand scriu asta,nu de virtuti si de etica imi pasa mie,cat de inutilul acestei scalambaieli psihologice.
Daca o femeie decide abolirea sexului ca masura punitiva pt shmenurile casnice ale barbatului,nu face decat sa-i deschida usa catre rai(d)ul erotic din vecini. Dumnealui n-are decat de castigat din chesti asta,va avea constiinta curata ca o plama de chirurg,se va culca linistit cu orice disperata-i iese in cale la drum de seara,pe principiul ca l-ai impins prin toate paturile gratie politicii tale abstinente!
Si totusi,femeile inca mai pastreaza sexul ca pe o momeala,ca pe un drog pe care micul traficant ti-l da o data gratis,du[a care,cand vede ca te-ai naravit la placeri,iti cere bistari pt fiecare doza.
Nu (doar) frivolitatea poate face din noi niste precupete de alcov,ci si senzatia ca numai asa avem puterea pe mana noastra!
Ca sa se simta invingatori,barbatii au nevoie de bani si de erectie. Ca sa se simta invingatoare,femeile au nevoie sa posede lucruri de care au nevoie barbatii.

Orice cuplu,fie el tamaiat de poezie si improscat de trandafiri,are taraba lui,mai mult sau mai putin discreta. Galantarele unde se negociaza relatia stau fata-n fata,iar pe de-o parte si de alta stau cei ce se iubesc atat de mult,incat au inceput inclusiv sa se cunoasca periculos de bine!
Tu stii ca barbatul tau vrea ceva mai mult sex decat ii aloci tu dupa capul tau,la ora actuala. La fel cum el stie ca,in schimbul unei activitati erotice mai indarjite,e doritor sa mai renunte la defectele care l-au consacrat. Stie ca,in ziua (sau mai degraba saptamana) in care tu ai strans opt ciorapi desperecheati dupa el,i-ai clatit cada de pilozitati carliontate si i-ai multumit politicoasa fiindca ti-a atras atentia ca te-ai ingrasat,nu va pupa nicio interactiune intima.
Dresura da roade,fiinca dupa doua perechi de gafe care-l costa sexul pe 3 saptamani,si-un cimpanzeu stie ce are de facut! Asa ca partenerul tau isi va rari dusurile(ca sa nu riste imbacsirea mediului),va purta o singura pereche de sosete toata saptamana(ca sa nu te apleci dupa ele si sa-ti procuri scuze anti-sex,gen lumbago) si,mai ales,va pastra tacerea asupra farmecului tau adipos,se va multumi sa remarce bonusul de kilograme in tacerea cleioasa a gandurilor ascunse.

Barbatii stiu de frica femeilor,in materie de gestionat activitatea sexuala in cuplu. E foarte putin probabil ca o femeie sa-l implore pe el sa efectueze o activitate erotica,pipaindu-l graitor,in timp ce el se opune din principiu. In schimb,tabloul in care el se roaga de ea sa se las dezbracata,iar ea are indigestie,cefalee sau sedinta dimineata,e foarte familiar.
Istoria a demonstrat ca,atunci cand barbatii nu crapa de frica masurilor erotice coercitive,isi fac de cap. De unul din capete,depinde care isi dovedeste intrebuintarea mai curand. Sexul,mai ales cel conjugal,e bucatica de zahar cubic ce recompenseaza buiestrul disciplinat al sotului simtitor si receptiv la critici... Daca el nu ia in seama sesizarile tale verbale,recitate cu inflexiuni,atunci stie ca nici nu va receptiona vre-un deznodamant fizic satisfacator prea curand.


Se vor gasi destui care sa critice acreala acestui rationament.
E adevarat,e acru.
Dar e doar prima faza a primului capitol din primul volum de relatie stabila. Dupa ce am trecut de prefata naclaita in petale,ne vom lovi fie cu capul,fie cu fundul de cate-o porcarie imposibil de remediat prin metode alopate.
In materie de rationamente masculine,nu exista coduri ascunse. Ce-i in gusa - si-n capusa,si ,mai ales,in scarbavnicul madular,vorba lui Mavrocordat. Sa nu credeti ca,daca un barbat citeste secretoseniile noastre pitite prin site-uri sau reviste feminine,va cauta metode mai subtile si mai viclene de a-si masca punctele slabe. Sexul e o necesitate atat de vizibila a fiintei lor,incat nicio diversiune nu merita efortul.Indiferent ce sistem de operare alege o femeie,domul e multumit ca i se da macar sansa de a negocia.
In functie de cate sarutari si cati bani mai arunca-n joc,poate beneficia,desigur,si de oferta noastra unica de perversiuni gratioase si fantezii implinite,la pret promotional,desigur.
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:22
ualeu... crezui c-a bagat vuvuzela, nenica... stai sa-mi iau ochelarii...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:33
da' nu stiu dac-o sa zic ceva acuma, ca vaz ca la mine-n cont e-nghesuiala de gagici, care mai de care mai dezbracate... he,he,he...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:41
mda...m-a cam luat valu',ce-i drept...
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:45
zambilu'

ai pus-o..mamoantza..

preci..

musai maine tre' sa aprofundez,acu' bagai un cap mic,iti prieste o oaresce depresie,esti creativa...veveritzu'...
brava,mami..
iasomia
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:53
te-a cam luat, ce-i drept... mai ales cand crezi ca barbatii-ar face orice pt sex... pai nu-i asa, bre...

barbatii-ar face orice pt sexu'cu o anumita persoana, si-anume aia pe care li s-a pus lor pata la un moment dat... ce-i acasa-i bun dobandit, si nu prea mai avem chef de negocieri pe ce-i deja al nostru...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:53
acuma, ce-i drept, depinde si cine i-a servit lu'precilica de material bibliografic... ca-s si d-astia destui...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:09
iasomico...
orisicand as prefera sa ma lase depresarea pe motiv de lipsa de inspiratie...
da' atata vreme cat n-o dau pe siroape,nu-i atat de grav...

nene...
d'aia nu pot scrie io povesti scurte si episoade cu Nae (remember?!)...ca,daca nu-i autobiografic (intr-o oarecare masura),fabulatia nu se lipeste de mine nici moarta!
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:16
pai cine te-mpiedica sa spui fictiuni adaptand episoade traite pe viu?... un fel de stanislavki in literatura...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:20
adevaru' e ca viata bate fabulatia la orice ora...da' mi-e mie prea lene (si nici timpul si consecventa nu ma dau afara din casa) sa m-apuc de scris la modul serios....

mai bine bat campii fragmentar p'acilea,pt un public restrans si prea putin avizat (in general)..
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:25
hai ca ma mai uitai la textu' ala si mai gasii ceva... chestia aia ca barbatii-s dintr-o bucata, si-anume aia unde pielea-i in exces... parerea ta... avem si noi codurile noastre, da' nu le ghiceste chiar oricine... trebe rabdare, atunci cand s-a starnit curiozitatea...

nasol e ca cele mai multe femei n-au fler, si vin in relatie cu poezia gata-nvatata... sisterhood, deh...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:32
la capitolul "rabdare" am fost corigenta de cand ma stiu...asta primo..

secundo: - ca nici voi nu va dati osteneala sa ne invatati alte triluri din acelasi motiv: ca veniti cu bagaju'-n relatie,aka - cu poezia invatata.

tertzo: - ca am specificat ca-i doar prima faza din prima pagina a primului capitol din primul volum...
pana o sa ajung sa analizez toate aspectele de care m-am izbit violent pana acum (asta se va intampla cam in volumul 3),sunt convinsa ca o sa se mai iveasca cel putin o duzina de aspecte noi,specifice varstei si stadiului evolutiv al relatiei...
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:40
preci..



Nu fac pe interesanta (sper),dar va spun cu mana pe inima ca nu mi s-a parut niciodata o idee desteapta sa facem negot cu trupul intr-o relatie stabila.

depinde,cred ca daca stii exact cand sa-i ceri,poate fi o chestie extrem de isteata,pt ca nu-i asa...se pot negocia multe in cuplu,fel de fel..de-ti sta mintea in loc...unde pui ca poate fi chiar excitant..

hai nu mai fii neca..
maine tot acolo rasare soarele..
iasomia
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:48
pai mie mi se paru ca-ncepusi cu concluziile... sau faci si tu un roman d-ala regresiv, de la sfarsit doar ganguresti si ceri de papa?...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:49
poi nu-i ala modul ideal de viata?
regresiv,adica?
ca-n Button ala,cu brazi in rol principal...

mamoantza...
chestiile astea se uzeaza de la o vreme,de asta ziceam ca nu mi se pare o idee desteapta...
pt referinte - vezi ce zicea zambilu' mai sus,cum ca "ce-i acasa-i bun dobandit,etc.."
si-n plus,dupa neshte ani,nu te mai poti prezenta la masa negocierilor cu bicespsu' fleshcait cand piata-i suprasaturata de membre care de care mai ferme si mai tonifiate...
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:54
veveritzu... chestia aia cu bunu' dobandit nu-i de rau, nene... e ca si cu jucariile... baietii au jucaria lor preferata care nu-i plictiseste niciodata... pun ei de la ei fantezie, si jucaria aia devine orice, dupa inspiratie...

tot ce trebe sa faca jucarica este doar sa le staneasca curiozitatea, si p-orma sa se lase manevrata... he,he,he...
zambil
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:59
ehhh mami..

nu poci ca sa dezvolt,totul e relativ....
cat despre bicepsi si alte halea..mai depinde si de gene,deh..

negocierea poate fi distractiva,mami...poznasa chiar..
tre' sa nu ucizi copilu' din tine..

iasomia
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:02
da' nu-l ucid io...au grija altii de treaba asta,no sweat...
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:06
hai ba mami ca exista plasticieni ,daia..

tu stii cati au incercat sa-mi ucida mie bucuria?
nu au nicio sansa ,daca tu nu iti doresti asta...
iasomia
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:13
gata,stiu!!!!
va inscriu la "dansati pt mine!",ca poate asa fac rost de fonduri plastice pt operatii de calcat la aburi neuronu' meu cretz!
va bagati?!
dansati pentru mine?!
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:23

Dar nu avem trandafir pentru tango, preci
cricat
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:28
cri, vin io cu trandafirii....
mai am o generatie tarzie inflorita, si astia char au parfum...:)
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:31
asa,asa...
vad ca perechile se formeaza deja...

care mai dansati pentru preci,bre?!
ca sa aiba si copilasii mei ce sa mananca...
preci
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invatat 2 De la: garbo_477017 18 Octombrie 2017 20:10
Am nevoie de un sfat 13 De la: AlexandruMarian 11 Decembrie 2014 12:03
o mica problema...rezolvarea pt tot restul vietii 13 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:46
O iubire bolnava intre o femeie si un barbat tanar?! 66 De la: garbo226170 17 Octombrie 2012 15:34
O iubesc!!!! 192 De la: Edward_Claudiu 23 Septembrie 2015 12:59
Setari Cookie-uri