Speranta moare ultima - dupa ce te-a omorat pe tine.

nu te-am omorat te iubesc...............
garbo107589
Postat pe 6 Octombrie 2010 05:36
nu intelegi ca te iubesc,si mie nu-mi va trece dragostea orgoliu la amandoi face asta dar te iubescALEXXX
garbo107589
Postat pe 6 Octombrie 2010 05:38
o melodie de dragoste pt 589


http://www.youtube.com/watch?v=3IuXA_Zzu8s
vuvuzela
Postat pe 6 Octombrie 2010 06:41
imi pare rau sa aud asa ceva, preci...:(
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 18:19
mie mi se rupe inima,ge...
si cu toate ca stiu ca negrul subtiaza optic silueta,m-as echipa bucuroasa numai in buline si carouri maritoare de cour,numai sa nu mai cada oamenii ca mushtele in jurul meu...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:28
stiu... recent, am pierdut pe cineva foarte drag, din familie. nu vrei sa stii ce jale a fost. si inca este. era de varsta mea. preferam orice alt compromis, numai sa nu se intample asta.
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:35
preci?? se apropie 14 octombrie, mare sarbatoare crestineasca Cuvioasa Paraschieva Vindecatoarea...luati acatistul Sfintei si cititi-l mai multi odata, pt prietenul vostru pe care-l iubiti cu totii...unul dintre voi poate chiar sa mearga la Iasi la mormantul acesteia ...cel mai bine femeia care-l iubeste...si sa se roage din tot sufletul cu palma pe mormant....ruga colectiva e foarte puternica si benefica..se intampla minuni, dar trebuie sa fii convins cu adevarat de aceasta
iar lui ii trebuie doar zvacul acela de energie care sa-i determine celulele sa lupte in continuare...
eu am fost in moarte clinica, cu greu mi-am revenit a doua zi dimineata..criza de astm sever a durat 12 ore.....apoi s-a intamplat ceva...un prieten bun m-a sunat si mi-a spus asa...suntem multi aici, am aflat despre tine si ne rugam cu totii acum sa te insanatosesti...dupa cateva ore mi-am revenit, de atunci nu am mai trecut prin asa ceva...
cund rugaciunea e sincera, din tot sufletul, ii ridicati vibratia organismului si acesta poate lupta in continuare...VETI REUSI!!
H_N_
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:49
bine zicea nenea schopenhauer,saracu'...
"Noi nu tim, n zilele noastre bune ce nenorocire ne pregtete destinul tocmai acum: boal, prigoan, srcie, mutilare, orbire, nebunie, moarte .."
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:54
mamontza...

tu vrusesi sa fii on topic,mami...este?
iasomia
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:57
Preci.
Doara
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:57
bre H N...
io nu-s si nici nu voi fi vreodata convinsa...
cu alte cuvinte - nu mai cred demult in basme,asa ca pass...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:57
preci, imi pare rau...inteleg perfect cum te simti...si inteleg perfect si cum se simte prietenul tau

hn, lasa-ne mama cu rugaciunile si sfanta paraschieva...aici despre altceva e vorba...muriti daca nu bagati un indemn la rugaciune, este?
michelle_
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:57
pai unde altudeva era nimerit sa-mi descarc oful,iasomico?
dac-as fi stiut (vorba lu' Caragiu) ce o sa se intample pana la pagina 7,sa ma trazneasca daca l-as fi deschis...

doaro...same 2 u 2..
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:00
stiu ca intelegi,cloneto...
da' mai bine daca erai o incuiata,ca sa zic asa...no offense,intelegi tu ce vreau sa zic...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:04
mdea, inteleg perfect...viata e mare courva, preci...

ai impresia ca timpul se dilata, si ciudat, pentru cel in situatia respectiva, nici macar un soc nu mai e...
michelle_
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:07

preci, si mie mi s-a parut asta un an mai ...altfel.
Cit sint eu de xtrem de felul meu, am renuntat la niste chestii de adventure pe care le-am visat mult timp tocmai pentru ca a fost o serie lunga de accidente stupide, pe care nimeni nu si le explica. Si am zis ca nu e momentul potrivit.
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:11
ba io zic ca la 35 de ani e un soc...
mai ales daca ai si un plod de 9 ani de dus la scoala...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:12
Q..
sa-mi bag picioarele in ele planete,ca ma pish pe el univers daca se mai aliniaza in halu' asta...
acu' doua saptamani am fost la inmormatarea unui vecin de 25 de ani...
tot in zodia racului si ala...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:15
e an nefast, pentru multi... si la noi ghinioanele si nenorocirile au curs garla.
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:23
da, preci: noua ne-au murit anul asta cinci cunostinte - nu pot sa zic prieteni, erau mai mult apropiati de ai lui J - fara nici o explicatie plauzibila. Unul s-a inecat, desi era nascut pe malul oceanului si stia sa inoate de cind stia sa mearga - altul s-a impiedecat in picioare dupa 15 ani de alpinism, etc. Si m-am prins cum e cu chestiile astea "fara explicatie" acu'vreo doua saptamini cind mi-a zburat un pietroi pe linga cap in timp ce imi cautam casca in rucsac. Asa, out of blue - ca atunci i-a fost lui sa pice, dreak stie de cite mii de ani statea piatra aia intepenita acolo. Daca eram la citiva centimetri mai la stinga, o luam in plin.
Are vreo logica?
Nu.

Deci chestia cu lasatul de fumat e frectie la picior de lemn...

quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:29
bine zici,Q...
d'aia fumez io in continuare ca un turc...
si pun pariu ca,daca ma apuc de alpinism,o sa sfidez moartea pana la adanci batraneti...
nu de alta,da' talpa iadului nu agreeaza concurenta..
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:34
mda... da'tot nu mi-as dori sa testez talpa aia sa vedem daca agreaza. Desi... nici sa traiesc ca o leguma ca mi-e frica de aia si de ailalta nu pot.
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:40
mai,am ajuns iar la vorbele bunaca-mii...
nu-mi doresc nimic altceva inafara de-o moarte fulgeratoare,sa nu ma chinuiesc si nici sa nu chinuiesc pe nimeni...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:53
asta voiam sa va zic,nici cancerul nu mai e ce a fost,se moare mai repede...
iasomia
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:55
asa-i,mami...
macar in alte vremi nu-ti dadeau astia cu tehnologia lor avansata cu tifla-n scafarlie cand ti-era mai draga lumea...
mureai si gata...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:02

...ca-mi vine si sa ma rad acuma,cand ma gandesc ca aveam de gand sa ma programez la analize complete-n toamna asta...
s-a mai duce dreaq sa le faca,io ma lipsesc...
testament n-am a-mi face,organele sanatoase mi le donez si p'orma sa ma incinereze,ca n-am chef sa servesc ca loc de joaca unei noi generatii de viermi...
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:07
mai, 89, cine e alexxxx ista de-i tot trimiti tu misive pe aici?

poate e mai bine sa-i scrii o scrisorica si sa i-o trimiti prin posta. vad ca nu-ti raspunde. o fi mort sau o fi castigat la loteria vizelor
si_totusi
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:11
bre,daca tot e jale...auzi acilea
http://www.trilulilu.ro/masterick/47c0aa71ca9fe9
garbo004595
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:17
preci, lasa-le dreaq de analize, mama...esti sanatoasa tun...

vezi ca-ti dau doua dupa ceafa de nu te vezi

daca eu pot sa pap optimism cu lingura, poti sa o faci si tu

95, esti deplasata, sa stii...unii oameni sunt bolnavi de boli incurabile, si asta si pe-aici, pe garbo. poate nu vrem sa auzim muzica de inmormantrae, ca deja incercam sa ne obisnuim cu gandul ca multe zile nu mai avem
michelle_
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:23
chiar ca e porcarie care nu-si avea locul...
eu_geminy
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutatima sa mil scot din minte 21 De la: eu_geminy 3 Decembrie 2011 22:25
O PERSOANA FARA SPERANTE SI TRAIND UN INFIERNO 16 De la: quasaria 29 Iulie 2011 05:49
pierdut nevasta,gasitorului mare recompensa s-o pastreze! 16 De la: zazaq 25 Septembrie 2012 21:41
Chip de inger, dar realitatea este suferinta. 17 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 14:36
Help mee..!!!!! 53 De la: esme 22 Decembrie 2011 00:25
Setari Cookie-uri