Speranta moare ultima - dupa ce te-a omorat pe tine.

bre preci, eu ca om batran ce sunt, ma adresez frumos la fiecare cont de zice ceva de bine-acilea... asta una la mana...

la ce scrisesi tu cu substanta ma uit abia acuma...
zambil
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:25
Preci...cand te gandesti ca sunt unele pe aici care inca-si mai cauta rochii pt ,,evenimentul luarii sub beneficiu de inventar"si flori de pus in par al drakului de romantic momentul cand ii spui aluia in fata altarului ca de fapt te-ai razgandit :-)
reyya
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:28
tze, tze, tze.
vad o mare doza de pesimism pe topicul asta, o fi de la ploile de toamna.
Ciresica
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:30
n-am zis eu ca-i mai bine donsoara ?
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:39
asa,totusico...don'shoara,ce panamea?!
las' sa-si piarda baroneshii si amiralii opincile,ghiulele si icscinciurile alergand dupa tine...
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:45
hai ca cetii... deci...

telectualizam neshte comportamente atavice, zic eu... femeia are nevoie de siguranta sa reproduca, si barbatu' vrea sa dea samanta la tot cartieru'... asa e schema... si-apare acilea negocierea, adeca facutu curtii indragosteala nu e decat abandonarea neincrederii pe baza de vorbe

e drept ca pe vremea cand lumea tragea cu adevarat din greu sa traiasca de azi pe maine, asociatiile astea veneau de la sine, ca-n doi sau mai multi aveai mai mult spor de pus ceva pe masa... nici n-aveau nevoie de inscrisuri... perversiunea obiceiurilor matrimoniale stereotipe a venit odata cu banii si acumularea de bunuri...

da' eu altceva vreau sa zic, de fapt... si-acilea vorbesc de femei... din pacate foarte multe nu-si mai regasesc menirea naturala, nu-si mai dau seama de fapt ce sunt cu adevarat... unde la inceput isi ascundeau cerintele materiale prozaice cerand sa le si vorbeasca codat (poezele, cantecele, lugu-lugu), urmasele luara chestiile astea chiar de bune...

se-ntelege bre ce zic eu acilea?...
zambil
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:50
dup, si nici barbatul nu mai e vinatorul, cel care procura hrana si apara familia.
Ca doar se stie ca de asta era (si in unele rase mai este) obiceiul ca barbatul sa mearga in fata si femeie in spate: pentru ca barbatul avea in mina sulita care ucidea atacatorul.

Modernizarea asta a schimbat cursul naturii.
Ciresica
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:56
se-ntelege, zambilu, se-ntelege. daca spune barbatul, din complezenta"iubirea mea" nu tre sa crezi . el zice asa, ca o formula de politete.daca ele , damele ,au vrut asta, apoi tre sa se dezvete
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:58
lugu-lugu...
noah,ce-i drept,noi am tinut cu dinti de egalitatea in drepturi...nespa?
a'ma ne iese pe nas...
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:02
totushoaico, chestia e ca ala chiar crede ce zice-n clipa aia... si ea e convinsa ca-i adevarat ce zice el, tot in clipa aia... da' asta-i la prima strigare...

hai ca-mi adusei aminte d-un banc:

ea - ma iubesti?...
el - da' ce crezi ca fac acilea, flotari?...
zambil
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:03
zambilu, tu le zici de misticare, este? he, he, he...

pai nu aia facem toti, mami? sau aproape toti...ca astia de iesim din tipar, punem lumea pe fuga...cica suntem prea cinici, ma-ntelegi...
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:04
cuscry, cind spui "noi" exclude-ma.Eu nu vreau sa fiu vinator, eu vreau sa fiu "vinat"
Ciresica
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:05

flotari...

dap...
cinismu' is my middle name,clony...

cuscry...
gazela care esti!
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:09
nu e cinism,wif.culmea ca e adevar. cam ase .balamucul apare dupa
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:11
chestia cu egalitatea-n drepturi e rezultatu' unei mari diversiuni politice, bre... se gasira neshte jmecheri, cand cu luarea puterii prin sufragiu, sa castige neshte voturi si de la femei... si agitara neshte refulate de nu le placea sa gateasca, spele rufe, sa coasa si sa calce (adeca exact ce le revenea femeilor din diviziunea muncii la vremea aia!), de iesira alea-n strada...

ca uiati sa va zic, la vremea aia crizele de isterie colectiva erau la ordinea zilei...
zambil
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:11
da' am pus toate botu',nene? l-am pus!
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:14
dap clony....daca as forta putin nota, as putea sa spun ca cinismul ne omoara, nu speranta...

si nu atat cinismul, cat reactia la el. nu intri in tipar, nu esti cliseic...vaiiii, ce oroare! si stiti ce e curios? ca mistificarea asta am intalnit-o si la barbati, nu doar la femei...nene, sunt unii care chiar nu pricep ca nu vrei sa fii maritata, ca nu tanjesti sa stai bot in bot toata ziua, nu pot concepe ca o femeie nu-si doreste chestia asta

femeia functioneaza ca un arhetip clasic

voi intelegeti ce sic io aici? ca-s la al doilea pahar de vin
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:15
iote asa. na! si iar ma intorc DONSOARA
daca n-ai hobiul ista cu spalatul, calcatul etc, iti vezi de treaba. vine nenea si-ti canta romante? il primesti. raguseste, ii zici ca ai o treaba si-l trimiti acasa. nu e mai corect asa?

povestea e ca ,poate se supara si nu mai plateste pensie alimentara . aici ar fi o problema .
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:16
ma duc sa-mi pun o perfuzie si io...
rosu,sec...
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:22
pai era si greu sa nu puneti botu' cand e vorba sa te spetesti mai putin... cata vreme femeia-l vedea pe ala ca pleaca dupa haleala si se-ntoarce plin de sange (al vanatului sau al lui, dupa caz), statea cuminte-n banca ei si molfaia si ea un zgarci de mistret, acolo, dand din andrele sau mestecand la cratita...

cum l-a vazut p-ala c-arunca cu banii si-i vine mistretu' gata rotisat, cum i-a venit si ei ideea ca ea nu-i mai proasta... poate unde-i venea greu sa credea ca maciste parosu' poate castiga existenta lui si-a famililei numa' din creier...
zambil
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:23
bre, asta a fost visu' meu d-o viata... s-ajung p-un site de femei si-alea sa gandesca exact ca mine... plus trascau' de rigoare...
zambil
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:26
zambilule, qui se ressemble s'assemble, nu stii?

nene, bun ii sauvignonu' asta rosu si sec, he, he, he...
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:33

stii vorba aia,nene : nicio femela din regnul animal nu a gasit necesar sa ia in considerare atat de multi factori diferiti cand alege un mascul,precum o femeie...
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:33
pen'ca aia il alege strict pentru cojones, sa perpetueze specia, nu-i culege animalu' floricele in padure sau in jungla, ca sa i le prinda-n blana

cum am zis, mistificare de-aia
michelle_
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:39
da,mami,decat ca ea nu stie chestia asta....
instinctul speciei e mai adanc ingropat decat instinctul individului....hac!
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:43
gata,ma bag la meci...macar repriza asta s-o mai prind...
astia-si dadura doo autogoale,saracii...ce tensiune o fi acolo,s-o tai cu cutitu!
preci
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:49
bre gagici, norocu' meu ca p-acilea se mai gaseste cate unu cu inima milostiva sa-si targa la repezeala un cont de intelectuala rasata, cand am chef de introspectii... ca-n nadejdea voastra, slaba speranta...
zambil
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:04
corect!
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:04
ia uite-o si p-asta mica...cica corect..

dupa ce ca ramasei cu ochii la zambilu' si la flotarile lui,mai zici si tu corect, de ma facusi sa iau pagina iar d-al cappo..

nu-i mai bine de mine,ca ma plac asa ,nu astept sa-mi puna nimeni nimic in poala,doar ce-i dau cu lingura peste mana cand vrea s-o bage in cratitza..
iasomia
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:38
dap, interesante puncte de vedere...io am o problema zilele astea! nu inteleg de ce ar trebui io sa ma casatoresc?!
ah, uitasem! pt ca vreau 2 bucati rochii de mireasa si sa fac o petrecere cu prietenii!
de restul as putea sa ma lipsesc, mai precis de semnaturi si predicile idioate din biserica, care mi se par cel putin idioate ca sa nu zic revoltatoare!
zambila
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma puteti ajuta? 21 De la: romanov_ella 18 Ianuarie 2013 22:20
E iubire sau interes ? 37 De la: quasaria 6 Martie 2010 18:59
despartirea un hop peste care nu pot sa trec 55 De la: burghy 24 Aprilie 2010 11:14
nu stiu ce sa fac.... 13 De la: garbo004600 30 Decembrie 2010 01:27
Un sfat va rog frumos:- 13 De la: garbo_2248 16 August 2012 11:55
Setari Cookie-uri