cum sa mi-l scot din minte ??

buna.sunt foarte trista..am avut un iubit o perioada de 5 luni..iar dupa asta simteam cum se raceste fata de mine,simteam ca nu-mi da importanta ca si inainte...usor s-a departat...cand ii scriam mesaje imi raspundea dup 2 ore,sau a doua zi,,iar eu nu indrazneam sa insist prea mult..nu vroiam sA-L PIERD..dar cand nu-i mai dadeam nici un semn de viata ma cauta el..eram o zi si o noapte impreuna ,iar dupa iarasi disparea ..si ma suna s ne vedem odata la o saptama sau 2,,,dupa aia mi-a marturisit ca s-a inpacat cu fosta lui prietena,,dar inca acceptam s ma intalnesc cu el incontinuare,cu toate ca ma durea k el are o alta iubita,nu puteam sa-l refuz...iar acum de cateva zile i-am scris un mesaj ca nu vreau sa-l mai vad,,k nu vreau s mai vb cu el,si nu vreau s ma mai gandesc la el,,,,si l-am rugat s nu-mi spuna apsolut nimic,,,,iar el nu-mi mai spune nimic....credeti ca am procedat corect ?? pana acuma niciodata n-am deschis subiectul de despartire.....si totusi ma doare foarte mult gandul k n-am sa-l mai vad...ca nu-mi spune nimic si ca poate pentru el am fost doar o fata de ocazie,....cum sa fac sa-l uit de tot,,,,???? in fiecare minut imi apare el in gand si incep sa plang.......CUM SA MI-L SCOT DIN CAP ????
mimymorena
Postat pe 12 Noiembrie 2011 06:09
eu zic data viitoare sa fii atenta cu cine te incurci...Pt ca poate el a vrut practic doar o aventura.....Nu va mai culcati si voi asa repede cu baietii,,va lasati seduse de ei....fii atenta
ingerasulluptator
Postat pe 12 Noiembrie 2011 18:28
unii barbati chiar sunt fara inima....te fac sa te indragostesti de ei,,te seduc apoi dupa ce obtin ce vor te lasa ori te fac servitoare.....eu zic ca nu ai pierdut nimic.....cauta un baiat ce vrea o relatie serioasa.....si ca nu este un afemeiat.....dar oricum majoritatea sunt afemeiati
ingerasulluptator
Postat pe 12 Noiembrie 2011 18:31
"Daca timpul petrecut impreuna a fost frumos, gandeste-te ca esti mai bogata cu cinci luni.
"

Frumos spus, Nat
cri_cat
Postat pe 12 Noiembrie 2011 18:52
Cri,


Exista totusi, un je ne sais quoi pentru a investi corect.
Pe partea de prietenii (si nu numai), eu investesc foarte prost.
nathalie
Postat pe 12 Noiembrie 2011 23:27
(cum ar fi haine cumparate si care acasa nu imi mai plec, parfumuri care n-au corespuns asa cum mi s-au parut in primele clipe si etc. )
nathalie
Postat pe 13 Noiembrie 2011 00:42
asta este marea problema a mea....imi lipsesc enorm acele clipe frumoase.....si acuma as vrea sa nu fi existat....imi este dor de el...nu pot sa-l uit....si dak este mereu in mintea mea asta inseamna ca am si sentimente puternice pentru el....si regret k i-am spus s nu ma mai caute,,,,ma gandesc ca poate era posibil sa fim din nou ca inainte ...si multe altele .... sunt foarte confuza..........mesk mult fetelor
mimymorena
Postat pe 13 Noiembrie 2011 07:09
De la: nathalie, la data 2011-11-12 23:27:59Cri,


Exista totusi, un je ne sais quoi pentru a investi corect.
Pe partea de prietenii (si nu numai), eu investesc foarte prost.
pfff.eu iubesc mereu pe cine nu ma iubeste...oare de ce ??? ms nath pt linkul d p yout...e superb clipul...:*:*
mimymorena
Postat pe 13 Noiembrie 2011 07:25
De la: nathalie, la data 2011-11-12 23:27:59Cri,


Exista totusi, un je ne sais quoi pentru a investi corect.
Pe partea de prietenii (si nu numai), eu investesc foarte prost.


nu intotdeauna!

totul e o experienta din care inveti ceva sau nu..
cri_cat
Postat pe 17 Noiembrie 2011 18:06
De la: mimymorena, la data 2011-11-13 07:09:13asta este marea problema a mea....imi lipsesc enorm acele clipe frumoase.....si acuma as vrea sa nu fi existat....imi este dor de el...nu pot sa-l uit....si dak este mereu in mintea mea asta inseamna ca am si sentimente puternice pentru el....si regret k i-am spus s nu ma mai caute,,,,ma gandesc ca poate era posibil sa fim din nou ca inainte ...si multe altele .... sunt foarte confuza..........mesk mult fetelor


doar legaturile foarte puternice isi revin dupa despartiri. Poti sa-l cauti tu dar e posibil sa primesti un adevar crud in fata. Acela..... ca lui nu i-a pasat.
cri_cat
Postat pe 17 Noiembrie 2011 18:09
buna,,nu merita sa te mai gandesti la el,,,,vei suferi un timp dar,sigur iti va fi mai bine,! plingi,plingi si spune-ti ca nu te merita,, sigur iti vei gasi pe cineva sa te iubeasca numai pe tine. EU AM PATIT TOT CA TINE,,,,,AM STAT 7 LUNI SING SI ACUM AM GASIT PE CINEVA CARE MA IUBESTE , MA APRECIAZA SI ACUM RID SI IMI SPUN CE PROASTA ERA .....IUBEAM PE CINEVA CARE NU MERITA, EU PLINGEM SI NOPTEA MA TREZEAM SI MA GANDEAM LA EL,DAR CU TIMPUL L-AM UITAT , ..................SIGUR IL VEI UITA ,
NU-L CAUTA MIMI,
vigyy
Postat pe 18 Noiembrie 2011 20:43
E foarte greu draga mea, eu am avut o relatie de 8 ani aproape perfecta si ne-am despartit de 9 luni , in fiecare zi e in gindul meu si in fiecare noapte in lacrimile mele. Roaga-te la Dumnezeu, cere-i sa-ti usureze suferinta si poate vei trece mai usor peste acest episod. Sa stii ca timpul nu vindeca ranile ci doar asterne un praf usor peste ele; cind vei sterge praful din suflet, ranile vor fi tot acolo, Te inteleg din tot sufletul meu, as vrea sa-ti dau o solutie dar nu am nici eu. Poate iubindu-l cu toata puterea ta, neconditionat si rugindu-te pentru el lucrurile se vor intoarce pe drumul dorit de tine, sau ...poate nu . Iti doresc putere, si sa stii ca nu esti singura in durerea ta, Este durerea multor femei din lumea asta! Cu mult drag, Sonia
razadesoare
Postat pe 19 Noiembrie 2011 03:30
totul este doar alegerea ta. daca preferi sa traiesti in minciuna, sa-ti para rau. daca alegi calea frumoasa a adevarului, frumusetii vietii,sinceritatii, atunci sa-ti para ffff bine. totul este in mintea noastra. daca s-a purtat asa cu tine, nu te merita. fii sincera cu tine si gindeste-te ca il vei gasi pe cel care te merita. curaj.
lindalina
Postat pe 19 Noiembrie 2011 05:47
nu exista ,nu vreau ,nu stiu si nu pot .tot timpul ,spune-ti ca trebuie si vei reusi sa-l scoti din peisaj. si eu am fost in situatia asta ,dar am reusit sa depasesc momentul .totul este sa vrei .singuratatea ,care patrunde atit e des in sufletele oamenilor,te invata ce inseamna cuvintul impreuna ,un cuvint dorit de majoritatea tinerilor . daca te inchizi in tine nu-ti faci decit tie rau fi optimista doar nu este ''el'' ultimul .spera ca miine v-a fi o zi mai buna . speranta moare ultima. ai sa gasesti pe cineva intr-o zi numai pentru tine ,cu siguranta
alex2273
Postat pe 19 Noiembrie 2011 06:23
Draga mymimorena,


Sa ti-l scoti de urgenta, nue iubire si atractie sexuala , nu te iubeste, e intruchiparea celui rau...si eu am avut o chestie de asta grea,iar asta se poate intampla oricui si la orice virsta....e ceva demonic ce ti-a facut acel barbat...daca, nu ti-l vei scoate cu putina ura vei pierde mult si sanatate, timp si bani poate....daca mie mi-ar fi zis cineva ca trebuie sa ma despart de ala in acest fel nu as fi pierdut timp din viata mea aiurea cu cine nu trebuie........genul asta de om cume ex iubitul tau e un escroc sentimental e un sexos, un mizerabil...in timp iti va trecea, dupa un nr de ani, ptr intre voi era o chimie asemanatoare, dar nu erati suflete pereche......fugi draga cat mai repede , vei regreta in caz de mai stai cu gindul la demonu ala.
garbo192408
Postat pe 19 Noiembrie 2011 07:04
buna ' . a-mi dau seama ca te-ai andragostit de cine nu trb . ansa gandeste-te ca ai avut o experienta de viata , au fost clipe minunate ptr tine , si atat.... nu trb sa ramai acolo , ridicate de jos si mergi mai departe , nu te lasa daramata doar de 5 luni , care au trecut prin viata ta , precum trenul din gara .... e putin spus , dar cu o semnificatie mare pt tine . ai procedat corect , ramai mai departe asa si nu te lasa pacalita de " fanteziile " lui, te v-a folosi pe bunul plac , at cand vrea si cum vrea , nu te lasa prada iubirii lui , nestatornice , acest barbat , nu te iubeste , e clar ....si asa cum ai spus , pt el ai fost o fata de " ocazie " ...multa bafta , ai grija de tine si vezi cu cine ai de-a face pe viitor , deschide bine ochii, viata e f sireata si te face sa gresesti cand nici nu te astapti ...sa fi fericita si sanatoasa. pa
garbo242176
Postat pe 19 Noiembrie 2011 07:27
sa-l scoti din minte poate vei reusi dar sa-l scoti de la inima nu prea cred,am trecut prin asa ceva,stiu ce inseamna si culmea ca mi se intampla din nou cu alta persoana
garbo224866
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:15
si eu sunt in aceeasi situatie k si tine :(((( ...dar incearca sa te inconjori de prieteni care tin cu adevarat la tine si de persoanele dragi...si ai sa vezi k makr jumate de ora pe care o petrecei alaturi de oamenii astia nu o sa l mai ai in minte pe individul ala ...si nah poate o sa treaca de la sine.....eu pe gandul asta merg...o zi faina si incearca sa zambesti chiar daca iti e greu nu stii knd rasare soarele din nou:(...hug
garbo195680
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:19
Sa stii ca n-o sa iasa din gandul tau nici de-al dracului ce-i e pielea pe el.Poti sa te si dai cu capul de pereti ca tot nu iese.Lasa-l si tu acolo si vezi-ti de-ale tale daca crezi ca nu mai e nimic de facut.Daca o sa gasesti alt barbat o sa inveti sa-l iubesti pe cel nou si la celalalt doar sa te gandesti.
Eu nu stiu cum fac unele de uita asa repede.Si uita nu unu,ci siruri.Poate si doi,trei pe an.
nelutza_darjan
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:22
E ok daca ai reusit si ai putut sa-i spui sa nu te mai caute . Timpul vindeca orice , chiar si un suflet ranit , chiar si o inima sfisiata . Incearca sa-ti ocupi fiecare minutel cu ceva pentru a nu avea timp sa te gindasti la el . Cindva o sa plinga dupa tine................
garbo186638
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:30
stai calma.. ai trecut peste ce a fost mai rau... :) stii cum uit eu de fostii mei ?? imi iau cele mai apropiate colege/prietene de mana... si ne facem de cap.. uiti... sau ... tot cu ele.. ne strangem la una dintre noi... si incepem sa povestim... daca vine vorba despre tine si relatia cu el... ai de ales.. pooti sa incepi sa le povestesti.. sa te mai descarci..dar poti sa nu .. e alegerea ta.. ia=ti prietenele alaturi si o sa uiti mai rapid ;)
si eu am o relatie de 6 luni si jumatate... si simt acelasi lucru.. dar nu imi fac griji... asa ca ai grija ce faci :x si nu il mai cauta... daca el chiar s-a simtit bine alaturi de tine si a tinut la tine catusi de putin.. se va intoarce de bunavoie odata si-odata... asa ca ai grija de tine :*
garbo242825
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:38
adevarat din suflet e foarte greu sa-l scoti daca lai iubit cu adevarat ...eu am o poveste asemanatoare dar au trecut 5 ani si nu pot sa-l uit ...mintea i-mi spune da uital dar inima si sufletul nu asculta ..e foarte greu sa uiti daca povestea de dragoste a fost sincera si noi femeile suntem cele care gresim la un moment zicem gata s-a terminat si dupa aia ne pare rau si suferim.
garbo200960
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:47
foarte simlu poti sa-l uiti si tu sa i-ti faci alt iubit.ca si noi femeile avem dreptul la viata
dorinaradu14
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:06
Buna.

Nu m-am putut abtine sa nu-ti raspund....adevarul e ca va ramane in mintea ta multa vreme avand in vedere ca l-ai iubit cu adevarat...am trecut si eu prin asta acum 3 ani...doar ca mai e ceva....nu poti stii daca din momentul in care l-ai cunoscut poate mai era cu actuala prietena si nu se intelegeau iar el a inceput sa se mai uite in stanga si in drapta. Ar fi posibil sa fii fost amandoua cu el in aceeasi perioada de timp, dar el era indepartat de ea si de aceea el parea fericit cu tine...dar cand s-au apropiat, de tn a uitat complet. Partea buna e alta adik sta el la cheremul ei din anume motive...ca daca ar fi iubit-o si pe ea cu adevarat nu ar fi fost despartiti asa cum ti-a zis el tie. Si daca totusi au fost cu siguranta fata nu a mai vrut sa fie cu el si cred ca de bine ce ii era cu el
garbo028298
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:36
Sigur ca poti sa treci peste aceasta situatie neplacuta si mai putin corecta.
Trebuie sa fii mandra de aceasta decizie inteleapta. Cu siguranta doresti mai mult , meriti mai mult, fa o mica anliza rationala. Oferi partial? Raspunsul il stii...
Ratiunea a invins, probabil cauti acel echilibru interior...iti doresti zile amagitoare...sau o relatie bazata pe incredere, sinceritate, fidelitate.
Sufletul este fragil, aici intervine vointa interioara, trebuie sa gasesti activitati permanente care sa-ti ocupe timpul...nu te lasa prada amintirilor...In fiecare moment aminteste-ti singura ca nu vrei sa suferi nelimitat, analizeaza...caracterul este mai putin placut fata de cum l-ai perceput tu, doar un om fara scrupule te poate expune la aceasta situatie .Nu merita mai mult timp decat ai acordat . Acum , stiind adevarul, nu crezi ca o mare parte de vina tu ti-o asumi daca accepti o continuare cu buna stiinta?
Trebuie sa fii tare, multumeste celui de sus ca ai trait momente frumoase, dar atat. Gandeste-te ca atat a fost lectia data de sus...ramai cu amintirile frumoase dar nu merita sa prelungesti fara devotament, incredre, respect., fidelitate ...cum definim dragostea?
Ce cauti??? placeri de moment sau dragoste ?
Daca ai luat o data decizia corecta pentru tine, sigur reusesti sa faci o analiza corecta a ceea ce iti doresti.
Cu drag C.
garbo207426
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:56
De la: mimymorena, la data 2011-11-13 07:09:13asta este marea problema a mea....imi lipsesc enorm acele clipe frumoase.....si acuma as vrea sa nu fi existat....imi este dor de el...nu pot sa-l uit....si dak este mereu in mintea mea asta inseamna ca am si sentimente puternice pentru el....si regret k i-am spus s nu ma mai caute,,,,ma gandesc ca poate era posibil sa fim din nou ca inainte ...si multe altele .... sunt foarte confuza..........mesk mult fetelor


Nu merita sa te gandesti la el. Apoi 5 luni e cam putin pentru o iubire, a fost doar o valvataie.
Se putea si mai rau...sa-ti doresti un copil sa fi "lasata cu ochii in soare".
Ia-o ca o experienta esuata si mergi mai departe. Debaraseaza-te de regrete pentruca alfel nu vei intra cu mintea limpede in alta relatie.
garbo229279
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:57
Sa nu incerci niciodata sa ineci un cosmar, mai bine incearca sa l indragesti , uitandu i numele.I
Multa liniste in suflet sa ai!
Dany_Roberta
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:58
Daca il ai numai in cap va fi usor,Iubirea adevarata e un sentiment profund in primul rand al inimii.al sufletului,o emotie profunda la care mintea este numai obsevatoare.Daca totul este in minte e in logica in nevoie.DRAGOSTEA adevarata nu e nevoie e daruire fara conditii,e bucuria darului facut celuilant fara rezerve si fara conditii.
Ce ai trait tu cu acest om nu a fost deloc iubire cu numai nevoie.Acceptarea compromisului de a fi a doua a dus la cest final asteptat si dorit de el.Tu ar trebui sa-ti stabilesti valoarea,sa-ti evaluezi dorintele,sa-l ierti si sa te ierti si detasata de aceasta esxperinta sa astepti dragostea adevarata care nu minte ,nu inseala, nu injoseste ,ea numai daruieste.
garbo49
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:06
Sa ti-l scoti din minte e foarte usor,iesi cu altul,si functioneaza daca iti impui treaba asta,trebuie doar sa deschizi ochii.
garbo175671
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:25
De la: mimymorena, la data 2011-11-13 07:09:13asta este marea problema a mea....imi lipsesc enorm acele clipe frumoase.....si acuma as vrea sa nu fi existat....imi este dor de el...nu pot sa-l uit....si dak este mereu in mintea mea asta inseamna ca am si sentimente puternice pentru el....si regret k i-am spus s nu ma mai caute,,,,ma gandesc ca poate era posibil sa fim din nou ca inainte ...si multe altele .... sunt foarte confuza..........mesk mult fetelor
Draga mea,esti ca si copilul meu,ma doare cand vad fete in suferinta de dragoste,dar trebuie sa incerci sa te autoeduci,sa fii tare ,trage aer in piept si spune in fiecare zii ...EU SUNT FRUMOASA,DESTEAPTA SI POT GASI ORICAND UN BARBAT....mai multa incredere in tine si il vei gasi pana la urma si pe acel baiat care te merita..Acestui baiat ii place sa se joace cu sentimentele,nu merita crede-ma,asa va proceda cu toate..Numai timpul te va vindeca ,sfaturile noastre sunt doar niste pansamente de moment.Din fotografie te vad frumoasa,mai multa verticalitate nu strica,sunt pe lumea asta mii de baieti mai buni decat el..bafta multa si sa fii iubita
kiramocanu
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor 2 De la: lacramioaracrengi 4 Septembrie 2011 10:02
relatie cu o femeie proaspat divortata 1 De la: cristi_cristi 23 August 2019 17:36
ma puteti ajuta? 21 De la: romanov_ella 18 Ianuarie 2013 22:20
O masina stricata sau o viata stricata !? 50 De la: The_fate_of_the_man 4 Aprilie 2018 13:23
eu leoaica el balanta= s-a terminat 5 De la: mrl_pascu 29 Aprilie 2012 17:20
Setari Cookie-uri