Marea mea iubire

scuzama da nu ai decat sa o intelegi tu.iao acasa si ajuto buna samariteana daca fuge cu economiile tale sa nu plangi sa o ierti l
garbo074997
Postat pe 14 August 2010 00:13
AMIN!
anaROBERT
Postat pe 14 August 2010 00:13
am observat ca daca ai o scuza buna ceilalti ....................tac doar de dragul de a fi cool scuze gretoase si puerile
garbo074997
Postat pe 14 August 2010 00:14
De la: garbo074997, la data 2010-08-14 00:13:44 scuzama da nu ai decat sa o intelegi tu.iao acasa si ajuto buna samariteana daca fuge cu economiile tale sa nu plangi sa o ierti l
Eu nu am incredere in romani...Sa ii aduc acasa,.Ii ajut,,,i sfatuiesc dar ma feresc de ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 August 2010 00:19
dar tu in cine ai incredere?in umbra ta ai? cu cine socializezi tu ca alte dialecte mi-e greu sa cred ca,cunosti.....
anaROBERT
Postat pe 14 August 2010 00:23
nu da ea ii iartaaaaaa asaaa din gura ca doar no doare ....................
garbo074997
Postat pe 14 August 2010 00:26
gura omului e sloboda si doar pamantul o inchide......ti se potriveste ca o manusa lupty.....
anaROBERT
Postat pe 14 August 2010 00:27
De la: temptationk, la data 2010-08-13 23:57:49nu am uitat de unde am plecat si nu am cum sa uit ca tot ce am trait si-a lasat amprenta pe viata mea...si in ce priveste el da tot timpul s-a purtat frumos singur lucru e k nu puteam sa il schimb...prea mult anturaj...dar acum a vazut k e singur si k nimanui nu-i pasa si il doare foarte mult si mi-a zis k se uraste pt k nu s-a schimbat mai repede sa nu trecem prin asta si cel mai rau il doare k nu e langa fata si k nu o vede crescand...si fata simte si knd il aude si il vede....rade si el plange de ciuda...ma nbucur intr-un fel k si a luat o lectie sper...el asa zice...


Sunt convinsa ca esti o fiinta frumoasa. Ai gresit, a gresit si el, gresim cu totii in viata. Eu zic ca sunteti intr-un punct bun. Aveti o fetita, el are remuscari, tu i-ai gasit loc de munca. O luati de la capat! :) El va invata de la tine ca saracia nu e un defect. Bafta!
Luna_in_capricorn
Postat pe 14 August 2010 09:29
lupul i-si schimba blana dar naravul /NU / sper ca intelegi cam asa ceva vorbeste mult
dananistor
Postat pe 14 August 2010 12:23
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-14 00:19:24
De la: garbo074997, la data 2010-08-14 00:13:44 scuzama da nu ai decat sa o intelegi tu.iao acasa si ajuto buna samariteana daca fuge cu economiile tale sa nu plangi sa o ierti l
Eu nu am incredere in romani...Sa ii aduc acasa,.Ii ajut,,,i sfatuiesc dar ma feresc de ei


Irina, toate generalizarile sunt gresite! Eu pot intelege dezamagirea, revolta, durerea, scarba-daca vrei...DAR : 1. Nu ai cunoscut toti romanii ca sa te poti exprima...2. Romanca esti si tu, nu? Barbati romani in viata ta or fi, corect? Ca e un tata, un nepot, un verisor, un copil. Neavand incredere in ei, cum poti avea incredere in tine? 3. Cum ar fi daca un garbat ar face deprecierile astea la adresa noastra, a romancelor? 4. In toata lumea asta mare exista barbati si barbati, femei si femei. E o soarta de rasism ce faci tu aci. 5. Mamele barbatilor din Ro sunt romance.
Luna_in_capricorn
Postat pe 14 August 2010 12:33
multumesc mult lunaincapricorn...chiar dak poate suna aiurea dar in momentele astea imi prind bine vorbele tale...merci mult incaodata
Iriada
Postat pe 14 August 2010 12:48
De la: anaROBERT, la data 2010-08-14 00:23:49dar tu in cine ai incredere?in umbra ta ai? cu cine socializezi tu ca alte dialecte mi-e greu sa cred ca,cunosti.....
Eu nici macar in mine nu am incredere..Eu am incredere doar in Dumnezeu si atat....De asta il rog mereu sa imi arate mereu sa merg pe drumul drept...sa imi lumineze mie mintea si sa ma ajute sa luminez mintea si la altii,,ca asa sa am si eu cu cine discuta.....Pt ca la ce imi foloseste daca eu as fii inteleapta,,,daca traiesc doar cu oameni incuiati la minte prin jurul meu...Daca ajut pe altii,,le luminez mintea ,le dau idei...Ma ajut si pe mine in mare parte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 August 2010 15:14
De la: garbo047325, la data 2010-08-14 12:23:07lupul i-si schimba blana dar naravul /NU / sper ca intelegi cam asa ceva vorbeste mult
pai vorbesti din proprie experienta?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 August 2010 15:15
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-14 12:33:04
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-14 00:19:24
De la: garbo074997, la data 2010-08-14 00:13:44 scuzama da nu ai decat sa o intelegi tu.iao acasa si ajuto buna samariteana daca fuge cu economiile tale sa nu plangi sa o ierti l
Eu nu am incredere in romani...Sa ii aduc acasa,.Ii ajut,,,i sfatuiesc dar ma feresc de ei


Irina, toate generalizarile sunt gresite! Eu pot intelege dezamagirea, revolta, durerea, scarba-daca vrei...DAR : 1. Nu ai cunoscut toti romanii ca sa te poti exprima...2. Romanca esti si tu, nu? Barbati romani in viata ta or fi, corect? Ca e un tata, un nepot, un verisor, un copil. Neavand incredere in ei, cum poti avea incredere in tine? 3. Cum ar fi daca un garbat ar face deprecierile astea la adresa noastra, a romancelor? 4. In toata lumea asta mare exista barbati si barbati, femei si femei. E o soarta de rasism ce faci tu aci. 5. Mamele barbatilor din Ro sunt romance.
Pai eu una nici macar nu am incredere nici in mine....Eu am incredere doar in Dumnezeu...Il rog pe Dumnezeu sa ma ajute sa imi dea putere sa ignor gandurile rele,,,sa imi dea putere si minte sa ma feresc de ispite....Sa devin un om normal si statornic in gandirea mea....Sa fiu inteleapta,,sa ii ajut pe ceilalti sa fie si ei intelepti...Pt ca mie arca la ce imi foloseste atata intelepciune,,,cand privesc in jurul meu si vad o groaza de amarati cu o groaza de problema care nu au habar sa iasa din ele...Si pe care nimeni nu ii ajuta....Atunci cand fac fapte bune,,,si vad oamenii fericiti ma simt si eu fericita...Pt ca nu suport sa vad suferinta si prostie in jurul; meu...Stiu ca si eu sunt romanca...Dar eu ma stradui sa devin un om normal..cu calitatile pe care trebuie sa la aiba un om..Nici eu nu sunt perfecta dar ma stradui....De asta eu ajut,,,dar prefer sa ma impretenesc tot cu oameni care gandesc ca mine si sunt niste luptatori....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 August 2010 15:21
am cunoscut-o acum 1an
garbo107589
Postat pe 14 August 2010 15:52
Se poate lasa de "meserie"... trebuie doar sa vrea. Iar tu trebuie sa il sprijini psihic... Daca nu merge cu vorba buna, ameninta-l ca vei cere un ordin judecatoresc care sa ii interzica sa-si creasca fiica si care sa nu-i permita sa o vada decat in anumite circumstante. Si avand in vedere meseria lui, e foarte usor sa primesti asa ceva, orice tribunal se va gandi la siguranta copilului.
Marinia
Postat pe 14 August 2010 19:03
De la: Marinia, la data 2010-08-14 19:03:16Se poate lasa de "meserie"... trebuie doar sa vrea. Iar tu trebuie sa il sprijini psihic... Daca nu merge cu vorba buna, ameninta-l ca vei cere un ordin judecatoresc care sa ii interzica sa-si creasca fiica si care sa nu-i permita sa o vada decat in anumite circumstante. Si avand in vedere meseria lui, e foarte usor sa primesti asa ceva, orice tribunal se va gandi la siguranta copilului.


stiu...si stie si el k i-am spus deja...si stie k is in stare si in plus aici statul oricum da copilul mamei doar sa fie vreo exceptie castiga tatal copilul...si oricum fata e pe numele meu el apare ca tata doar in actele medicale...si ii e frica...si mi-a spus k se schimba doar pt fata k nu mai vrea sa piarda nimic din viata ei...acum vom vedea...eu il cred...pt k vad k il doare si k sufera mult k nu e langa noi si mai ales langa fetita...cand am nascut a slabit 10kg de ciuda k nu a fost langa mine knd am nascut...sa dea dumnezeu sa se schimbe...dak nu el va pierde cel mai mult...
Iriada
Postat pe 14 August 2010 23:05
De la: anaROBERT, la data 2010-08-13 00:38:52asa sa fie desi.....sincer ma indoiesc,odata ''meseria''asta intrata in sange greu mai scapi de ea.....oricum nu te plange stiai in ce ai intrat,acum joaca dupa regulile lui.....

iti doresc sincer sa se schimbe si nu pentru tine sau pentru el,pentru binele copilului,sa aibe parintii aproape iar la maturitate sa nu ii fure tatalui ''meseria''.

Succese!


Pai pentru a nu-i "fura tatalui meseria" poate ca este indicat tocmai sa nu il aibe prea aproape, odata ce te indoiesti de faptul ca "meseria asta odata intrata in sange greu mai scapi de ea".
onelia
Postat pe 14 August 2010 23:20
ai pus cumva ochii pe mine?iti sunt asa de interesanta incat imi cauti postarile pe toate topicurile sa ai si tu ce comenta?


da asta este parerea mea si o sustin,te seaca asta?daca da ocoleste pe alt traseu....
anaROBERT
Postat pe 14 August 2010 23:56
De la: onelia, la data 2010-08-14 23:20:10
De la: anaROBERT, la data 2010-08-13 00:38:52asa sa fie desi.....sincer ma indoiesc,odata ''meseria''asta intrata in sange greu mai scapi de ea.....oricum nu te plange stiai in ce ai intrat,acum joaca dupa regulile lui.....

iti doresc sincer sa se schimbe si nu pentru tine sau pentru el,pentru binele copilului,sa aibe parintii aproape iar la maturitate sa nu ii fure tatalui ''meseria''.

Succese!


Pai pentru a nu-i "fura tatalui meseria" poate ca este indicat tocmai sa nu il aibe prea aproape, odata ce te indoiesti de faptul ca "meseria asta odata intrata in sange greu mai scapi de ea".
asa este si la barbatii romani..Comoditatea este o boala care le-a intrat in sange
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 August 2010 16:49
cum i-ai cunoscut tu pe toti...irinucooo
fleurdelis
Postat pe 15 August 2010 16:54
Mie mi-ar placea sa ma mut in germania definitiv...Si sa traiesc intre oameni civilizati,,sa nu tot stau cu frica ca ma tot sapa....Numai ca va trei sa ma obisnuesc...Pt ca nu este usor....Dar tot o sa ii ajut pe romani....Chiar daca voi fii departe.....Numai ca o sa imi fie greu sa le spal creieri ,la nemti ca sa am si eu cu cine discuta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 August 2010 17:07
Si apoi daca o sa ma mut in germania definitiv,,pt ca mam cam saturat de drumurile astea lungi...Si de oameni care ma sapa...Sa imi fac prieteni nemti si nemtoaice....Inteligente si civilizate...Pt ca in romania nu ai cu cine sa te impretenesti.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 August 2010 17:11
oofff,,,,mai fataa....
cum te ascult eu pe tineee....si mi se rupe inima de mine
zau!
fleurdelis
Postat pe 15 August 2010 17:11
mersi pt generozitate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 August 2010 17:23
dada! ia vezi k Xeena aia....era cam cu duduile ea asaa...
ce zici??
te reprezintaa??
fleurdelis
Postat pe 15 August 2010 17:32
De la: fleurdelis, la data 2010-08-15 17:32:45dada! ia vezi k Xeena aia....era cam cu duduile ea asaa...
ce zici??
te reprezintaa??
pai si eu sunt mai durdulie...Pt ca imi place sa mananc,,mai ales dulciuri....ca mam cam luat la harta cu preotii pt ca imi ziceau sa tin post..Si eu le-am spus ca eu tin post doar de pasti...eu ma stradui sa tin cu dintii de porunci,,sa nu il supar de doamne doamne...Pt ca am nevoie mare de El...Pt ca cea mai mare dorinta a mea este...Sa fie pace intre oameni...Pt ca m-am saturat de atata rautate si cat se urasc oamenii intre ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 August 2010 22:41
De la: Iriada, la data 2010-08-13 01:46:10mda...fiecare cu comentarile lor...la ce puteam sa ma astept...inca in tara mai tre sa treaca ceva ani k sa va schimbati gandirea...nu k nu aveti dreptate in unele chestii...dar tot ce mi s-a oferit trebuia sa refuz k venea de unde venea?si are si o meserie dak vreti sa stiti e sudor a si lucrat...nu e primul si nici ultimul care a fost hot si a ajuns sa munceasca nu 8 ore poate si 12 si spun asta k stiu pe cineva...si la urma urma urmei nu am nevoie de comentarile voastre...uita-ti-va la voi ca nu sunteti sfinti ca sa ma judecati pe mine...


Oricat si-ar schimba romanul mentalitatea crezi ca o sa ii primeasca pe hoti cu bratele deschise? Sau prin strainatate va ridica statui? Plecati din tara, si dintr-o data deveniti alti oameni, va schimbati radical doar pentru ca traiti in strainatate? Si aici si in alta tara sunteti doar pleava societatii.... Crezi ca daca schimbi locatia poti sa te transformi?
Nu suntem sfinti , pentru ca daca eram am fi fost inscrisi in calendar nu pe Garbo... si noi avem pacatele noastre, doar ca atunci cand gasim unul mai pacatos, ii multumim lui D-zeu ca inca e cu noi....
lucicazainea
Postat pe 18 August 2010 11:53
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-15 22:41:48
De la: fleurdelis, la data 2010-08-15 17:32:45dada! ia vezi k Xeena aia....era cam cu duduile ea asaa...
ce zici??
te reprezintaa??
pai si eu sunt mai durdulie...Pt ca imi place sa mananc,,mai ales dulciuri....ca mam cam luat la harta cu preotii pt ca imi ziceau sa tin post..Si eu le-am spus ca eu tin post doar de pasti...eu ma stradui sa tin cu dintii de porunci,,sa nu il supar de doamne doamne...Pt ca am nevoie mare de El...Pt ca cea mai mare dorinta a mea este...Sa fie pace intre oameni...Pt ca m-am saturat de atata rautate si cat se urasc oamenii intre ei


Xenaluptatoareainimoasa-luptatoareacurajoasa....mai fata, parerea mea este ca ai prea mult timp liber, si iti lasi neuronul sa zburde, neincrederea asta in oameni este o obsesie.

P.S vezi sa strangi bine din dinti sa nu inghiti vreo porunca, cine stie poate nu aluneca si iti ramane in gat...
lucicazainea
Postat pe 18 August 2010 12:06
eu am gasit-o la 42 de ani
garbo107589
Postat pe 18 August 2010 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii cuplu 5 De la: viata_mea_faina 25 August 2016 16:09
Buna!!!!! 68 De la: sunshine24 3 Aprilie 2012 10:55
TOT CEEA CE SIMT SI MA PUTETI INTELEGE ACUM!!! 6 De la: quasaria 26 Mai 2010 23:56
Cum il faci sa te sune dupa prima intalnire 77 De la: Axl_R 14 Decembrie 2012 13:11
poti sa fii barbatul unei singure femei,sau femeia unui singur barbat? 54 De la: Gmihaela 6 Martie 2011 12:00
Setari Cookie-uri