Indragostita

Va salut, dragalashelor si dragalashilor, mi-a fost dor de voi! Si voua de mine? Intru uneori si va citesc dar de scris nu stiu ce sa mai scriu-o faceti voi destul de bine. De scris si de citit e usor, greu este de facut, de gandit, de gasit solutii, stiu.
Aceasta a fost introducerea!
In cuprins vreau sa va rog ceva important! Am gasit niste initiative foarte frumoase, doua la numar. 1. Trezeste Romania-o idee a Andreei Marin Banica-o gasiti pe Realitatea Net, pe facebook iar emisiunea poate fi vazuta in tv Realitatea vinerea de la 18.45. Este vorba despre romanii valorosi si de valori avem nevoie mai mult ca oricand, sa ni le amintim zic caci de stiut le stim foarte bine. Pe Realitatea Net e si o petitie de semnat, semnati-o! , pe fb dati un like , de undeva trebuie sa incepem, nu?
Si 2, iara pe fb am descoperit Moara de hartie, iara un grup de romani frumosi fac lucruri minunate! Langa Bucuresti, localitatea Comana. Moara poate fi si vizitata, gratis, doar trebuie sa avizati. Duceti-va! Duceti-va copiii! Veti fi uimiti.
Va pup si va multumesc.
Incheierea e cea mai grea: sunt indragostita de Romania! Din nou!
Luna_in_capricorn
Postat pe 21 Iunie 2012 18:00
eu nu sunt...din nou
MARILENA_25
Postat pe 25 Iunie 2012 09:29
nici eu!
iar initiativele astea ma incalzesc cat apa de ploaie!
dar nu suspectez pe nimeni de naivitate, in tara in care "statul nu poate sustine cetateanul" - dupa cum bine a declarat public, marlanul din capul statului!
asa ca urez tuturor, vant din pupa!
nici fb-ul nu ma pasioneaza si nici macar nu ma intereseaza, ca n-am de gand sa fiu sclav pe plantatiile lui zuckerberg ala.
mai erau niste cretinei, care au descoperit ei apa calda si care au preluat un dicton - nu esti pe fb, nu existi!
ce vorbesti frantz! adica cumva mama m-a nascut prin monitor? am iesit prin unitatea floppy? firul de retea o fi fost cordonul ombilical?
probabil ca sunt si cretinoizi din astia, a caror viata se reduce la net. inaa eu o refuz categoric!
nu contest facilitatile netului si partile lui bune, dar totusi nu pot confunda viata reala cu cea virtuala!
heartbit
Postat pe 25 Iunie 2012 11:15
ladyDY
Postat pe 25 Iunie 2012 14:06
Nici eu nu sunt indragostita de RO!
Dar atat de frumos ai scris incat ai reusit sa ma faci sa intorc capul si sa privesc inapoi.
adeline
Postat pe 28 Iunie 2012 22:48
de la poveste la realitate, desi e doar un pas, totusi cararea-i lunga!
stand in fata monitorului si facand o retrospectiva romantata, poti lesne spune ca--ti vine sa intorci cpaul inapoi, sau chiar sa te intorci cu totul inapoi!
insa iesind din reveria asta si coborand in strada, alergand dupa hrana pentru ziua de azi si pentru ziua de maine, si facand asta in fiecare zi, traind de la o chenzina la alta, uneori ramanand cu mici restante, nu prea iti mai vine sa te intorci si nici macar sa intorci capul. iti vine sa te duci si sa te tot duci, cand auzi presedintele tarii, intr-un stat de drept, constitutional si social, ca iti serveste o replica simpla: Statul nu mai poate sustine cetateanul!
oare statul ala de care vorbea, din ce e facut? nu cumva din acei cetateni pe care Statul (u da fac iz "statull"????)
un exercitiu de imaginatie ar fi: In mijlocul oceanului, presedintele sa-l privim ca pe capitanul unui vas. (orice asemanare fictiva cu personaje reale, nu este deloc intamplatoare! Dumnezeu ne-a dat, ca sa intelegem, sa vedem!!!) conduce vasul vreo doi ani si apoi o ia razna si in loc sa lase pe altul la comanda vasului, beat de uischi si putere zice: vasul nu mai poate sustine marinarii!!!! pai daca nu ii mai poate sustine, nu cumva capitanul trebuie sa ia masuri si sa-i puna sa repare nava? ok nu e nava stricata, doar nu mai are resurse. n-ar trebui sa-i mobilizeze sa caute resurse de-a supravietui? dar ce face capitanul. le spune ... jump in water, ca eu nu impart uischiul cu nimeni! ...
de aici incolo daca mai vrea cineva, poate sa mearga mai departe cu imaginatia, eu m-am oprit!
am decis sa merg inainte, sa nu mai intorc capul, sa nu ma mai intorc!
n-ai la cine...!

iubesc frumusetile naturale ale Romaniei, insa asta nu tine nici de foame si nici de cald la iarna!
heartbit
Postat pe 29 Iunie 2012 00:08
Ce adevar...trist..ai spus in ultimul rand... Pacat..ca este adevarat...
Dar sa fim in topic..esti indragostit de frumusetile naturale ale RO. E bine si-atat...
Eu sunt indragostita de VIATA,de IUBIRE,de VESELIE,de tot ce ma poate face sa uit...ce m-ar intrista... Si eu nu mai am anii cand sa pot pleca intre straini spre a nu muri de foame si de frig! Asa ca ma multumesc cu putin,si iarna ma imbrac mai gros..
elisabeta_boia
Postat pe 29 Iunie 2012 23:20
...nu te imbraca gros, ca te scot la sanius si ai sa transpiri!
caleidoscop
Postat pe 29 Iunie 2012 23:52
Yesssss!! Vreau la sanius!! vreau la sanius! :sml-happy0141 Vreau ..sa transpir!! :
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2012 00:16
De la: heartbit, la data 2012-06-25 11:15:47nici eu!
iar initiativele astea ma incalzesc cat apa de ploaie!
dar nu suspectez pe nimeni de naivitate, in tara in care "statul nu poate sustine cetateanul" - dupa cum bine a declarat public, marlanul din capul statului!
asa ca urez tuturor, vant din pupa!
nici fb-ul nu ma pasioneaza si nici macar nu ma intereseaza, ca n-am de gand sa fiu sclav pe plantatiile lui zuckerberg ala.
mai erau niste cretinei, care au descoperit ei apa calda si care au preluat un dicton - nu esti pe fb, nu existi!
ce vorbesti frantz! adica cumva mama m-a nascut prin monitor? am iesit prin unitatea floppy? firul de retea o fi fost cordonul ombilical?
probabil ca sunt si cretinoizi din astia, a caror viata se reduce la net. inaa eu o refuz categoric!
nu contest facilitatile netului si partile lui bune, dar totusi nu pot confunda viata reala cu cea virtuala!

Dece esti rau,domnul Traian doreste sa plece pe mare,ai bunavointa și acorda-i șansa pe 29 iulie 2012 la Referendum,doar cu un DA din toata inima !!!!!!
VOIAJOR
Postat pe 13 Iulie 2012 07:21
ne leshi?
Duca-se... pe mare!
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Justitie divina versus justitie umana ? 91 De la: Mihaela_Tudora_1 27 Noiembrie 2013 23:32
Toleranta 109 De la: xenaprintesarazboinica 30 Decembrie 2010 18:16
ce ati face 13 De la: sora_ilsi 20 Mai 2010 23:04
cE PARERE AVETI DESPRE ALINIAMENTUL ACESTOR PLANETE ? NE VOR INFLUENTA VIATA DIN PUNCT DE VEDERE MENTAL , SEXUAL-SENTIMENTAL SAU SOCIAL LA NIVEL PLANETAR ? 77 De la: Freya__ 21 Mai 2011 09:09
criza tot mai profunda pe continent 28 De la: eu_geminy 2 Decembrie 2011 23:16
Setari Cookie-uri