Marea mea iubire

Fata draga....lasa-l in plata domnului !! Fa-ti scoala...si descurca-te singura cu copilul.
EL...nu stie sa practice alta meserie decat buzunaritul.
Imi pare rau ca te voi jigni...dar nu esti intreaga la minte. Cum sa te bucuri ca tu traiesti in bunastare din nefericirea altora.
Numai bine iti doresc...
garbo108723
Postat pe 18 August 2010 15:49
De la: lucicazainea, la data 2010-08-18 12:06:18
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-15 22:41:48
De la: fleurdelis, la data 2010-08-15 17:32:45dada! ia vezi k Xeena aia....era cam cu duduile ea asaa...
ce zici??
te reprezintaa??
pai si eu sunt mai durdulie...Pt ca imi place sa mananc,,mai ales dulciuri....ca mam cam luat la harta cu preotii pt ca imi ziceau sa tin post..Si eu le-am spus ca eu tin post doar de pasti...eu ma stradui sa tin cu dintii de porunci,,sa nu il supar de doamne doamne...Pt ca am nevoie mare de El...Pt ca cea mai mare dorinta a mea este...Sa fie pace intre oameni...Pt ca m-am saturat de atata rautate si cat se urasc oamenii intre ei


Xenaluptatoareainimoasa-luptatoareacurajoasa....mai fata, parerea mea este ca ai prea mult timp liber, si iti lasi neuronul sa zburde, neincrederea asta in oameni este o obsesie.

P.S vezi sa strangi bine din dinti sa nu inghiti vreo porunca, cine stie poate nu aluneca si iti ramane in gat...
pai eu nu suport minciuna si neseriozitatea..de asta nici nu pot avea incredere in oameni..Cati oameni mai sunt seriosi si sinceri?in care sa simti ca poti avea incredere...Sunt foarte putini..Pt ca majoritatea oamenilor...vor oameni buni,,,dar ei sa nu fie buni si sinceri...Pai ce este asta? si mie trebuie sa imi fie bine si sa fiu multumita sufleteste,,nu doar altiii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 August 2010 11:45
mai irino, daca si-ar lua concediu cel de sus si ar face o croaziera aici- jos- si l-ai intalni, ai zice si de el ca e rau , mincinos, profitor, ca omoara capra vecinului, ca e puturos.

c-asa esti tu. severa si pretentioasa
si_totusi
Postat pe 19 August 2010 11:53
ameno
Postat pe 19 August 2010 11:55
De la: si_totusi, la data 2010-08-19 11:53:08mai irino, daca si-ar lua concediu cel de sus si ar face o croaziera aici- jos- si l-ai intalni, ai zice si de el ca e rau , mincinos, profitor, ca omoara capra vecinului, ca e puturos.

c-asa esti tu. severa si pretentioasa
In Dumnezeu am incredere,tot ce vine de la Dumnezeu este drept..Chiar daca cateodata este sever..Si ne mai da probleme pe capul nostru...Dar daca nu am avea probleme si sa itrecvem si prin greutati cred ca noi oamenii nu neam maturiza niciodata..Mai ales eu la cat sunt de incapatinata...Dumnezeu ma ajutat sa ma maturizez si sa devin un om normal..Si ii multumesc din suflet...Si vreau sa fac si eu ceva pt Dumnezeu sa fiu mereu recunoscatoare....Si sa il propAVADUIESC MEREU...cHIAR DACA la multi oameni nu le place...Pt ca multi il; considera pe Dumnezeu rau,,ca ei duc o viata grea si sunt prea nefericiti...Pai oamenii sunt nefericiti pt ca sunt neasculatori si ii lasa pe demoni sa faca ce vor cu ei..Sa fie de rasul lor....Eu nu vreau sa fiu de rasul demnonilor si de rasul oamenilor care ii poseda....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 August 2010 12:04
aha. asa, da. brava.

bine ca m-ai lamurit. acum inteleg tot si ceva pe deasupra.

da, cred ca tot mai are de munca domnul la cea maturizare a ta. n-o fi avut nici el timp sa desavarseasca ce a inceput. se mai intampla rateuri si la case mai mari
si_totusi
Postat pe 19 August 2010 12:12
Cu toate ca este greu sa propavaduiesti...Pt ca la oamenii care le propaduiesti,,,le vor veni ispite puternice si ganduri rele impotriva ta,de dusmanie,rautate,invidie,,,tot felul de lucruri rele...De asta nu este bine sa iti deschizi inima oricui...mai ales la oameni care nu sunt stapani pe gandirea si mintea lor....Sarsaila vrea sa iti intoarca binele cu rau ca sa te faca sa ii urasti pe oameni...Dar eu am incredere in Bunul Dumnezeu ca ma va scoate din belele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 August 2010 12:23
De la: si_totusi, la data 2010-08-19 12:12:27aha. asa, da. brava.

bine ca m-ai lamurit. acum inteleg tot si ceva pe deasupra.

da, cred ca tot mai are de munca domnul la cea maturizare a ta. n-o fi avut nici el timp sa desavarseasca ce a inceput. se mai intampla rateuri si la case mai mari


Totusico....Dumnezeu iti da...nu-ti baga in traista!!!Cred ca a uitat aspectul asta!!
walkiria
Postat pe 19 August 2010 12:26
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-19 12:04:43
De la: si_totusi, la data 2010-08-19 11:53:08mai irino, daca si-ar lua concediu cel de sus si ar face o croaziera aici- jos- si l-ai intalni, ai zice si de el ca e rau , mincinos, profitor, ca omoara capra vecinului, ca e puturos.

c-asa esti tu. severa si pretentioasa
In Dumnezeu am incredere,tot ce vine de la Dumnezeu este drept..Chiar daca cateodata este sever..Si ne mai da probleme pe capul nostru...Dar daca nu am avea probleme si sa itrecvem si prin greutati cred ca noi oamenii nu neam maturiza niciodata..Mai ales eu la cat sunt de incapatinata...Dumnezeu ma ajutat sa ma maturizez si sa devin un om normal..Si ii multumesc din suflet...Si vreau sa fac si eu ceva pt Dumnezeu sa fiu mereu recunoscatoare....Si sa il propAVADUIESC MEREU...cHIAR DACA la multi oameni nu le place...Pt ca multi il; considera pe Dumnezeu rau,,ca ei duc o viata grea si sunt prea nefericiti...Pai oamenii sunt nefericiti pt ca sunt neasculatori si ii lasa pe demoni sa faca ce vor cu ei..Sa fie de rasul lor....Eu nu vreau sa fiu de rasul demnonilor si de rasul oamenilor care ii poseda....


Ca sa Ii dovedesti Lui ca ii esti recunoscatoare ar trebui sa te calugaresti....
lucicazainea
Postat pe 19 August 2010 23:21
De la: si_totusi, la data 2010-08-19 12:12:27aha. asa, da. brava.

bine ca m-ai lamurit. acum inteleg tot si ceva pe deasupra.

da, cred ca tot mai are de munca domnul la cea maturizare a ta. n-o fi avut nici el timp sa desavarseasca ce a inceput. se mai intampla rateuri si la case mai mari


lucicazainea
Postat pe 19 August 2010 23:23
este marea mea iubire imi pare bine ca l-am cunoscut ii multumesc ca a aparut in viata mea,m-a facut sa devin ceea ce eu sunt de fapt il doresc,si-l iubesc ,TE IUBESC DRAGUL MEU ,ITI MULTUMESC CA EXISTI!
garbo107589
Postat pe 20 August 2010 17:13
Mai vorbim peste cativa ani.
Doara
Postat pe 20 August 2010 17:20
589 faina declaratie...pune-l sa o citeasca
nuti_vio
Postat pe 20 August 2010 17:30
Fata draga,,,ma mir cum de nu ti au dat o mamaita de bataie! Ai tai! Tu ai fi de acord , copilul tau sa aiba o companie de acest fel??????M au furat stand la rand sa cumpar ceva, mi a luat toata pensia sotul si de o prindeam o faceam una cu pamantul!! Acu 3 ani in Spania ziua amiaza mare i a intrat la fiul meu im casa la etajul I,, pe un perete care si l construia vecinul lui i a furat banii din casa erau cateva mii de euro ca trebuia sa plece in concediu i a furat haine si aurul din casa,,,hotii,,ce crezi ca le a dorit,,,copilul tau va purta stigmalul purtarii tatalui ei,,,niciodata,,nu se va lasa de ,hotie,,pt, ca este un microb care intra n singe si nu mai iese.Aveam o cunostinta ,,fura, facea puscarie iar fura,, imi era vecin l am intrebat ,,de ce fura,??Mi a spus,,-sa ma fereasca Dumnezeu. de aceasta boala,,si m a ferit! Sa auzim numai de bine.
Jojolin
Postat pe 22 August 2010 01:07
Se va schimba,si tu il vei ajuta,ca si pana acum,dar un copil schimba viata noastra pentru totdeauna in bine,il va adora,va fi topit dupA el,si dupa tine...se va schimba,sigur.
S-au lasat unii pana si de fumat,cand a aparut un bebe,asta inseamna ca are influenta puternic pozitiva.
Ai credinta ca totul va fi bine/
daniilia
Postat pe 22 August 2010 06:52
Speranta este un vis pentru care se merita sa traiesti, ce ascunde in spatele lui fericirea, fericire pe care numai prin si cu Dumnezeu o vei descoperi!
Ce vreau spun eu este ; personal te apreciez ca speri esti optimista si increzatoare.
Sfatul meu daca tot ce tu ai relatat despre comportamentul lui este adevarat , nu ezita si comportate cum iti spune inima si constiinta ta. De ce iti spun asa, este un fragment pe care il citez si spune; -Voi fi alturi de tine mereu la bine si la greu.
Draga mea am incredere in tine ca vei alege doar ce este bine!
Vorba buna, zambetul si fapta binefacatoare, sunt raze calde ale soarelui rasfrante in sufletul fiecarui om.

Totul este sa vrei sa fie si in al tau!
garbo085400
Postat pe 22 August 2010 09:35
Si eu am credinta ca va fi bine. Cred ca nu-l va mai prinde politia o bucata de vreme. Nici pe copil dupa ce va mai creste. Sa speram ca invata bine meserie si e si talentat.
Doara
Postat pe 22 August 2010 09:48
"Cine e fara de pacat" sa comenteze! :)
garbo164543
Postat pe 22 August 2010 10:15
Scumpa mea...........nu-s in masura sa judec pe nimeni, dar gandeste-te ca daca era un om de rand cu un venit de 700-1000 euro pe luna din care nu-si permita nici sa-si achite chiria, intretinerea, telefonul, lumina, net-ul etc, mai mult ca sigur nu te combinai cu el. Ceea ce te-a atras la el a fost luxul si viata lipsita de probleme, cadourile si excursiile. Ce cadouri crezi c-o sa-ti mai faca dintr-un slariu? Ce tari crezi ca o sa-ti permiti sa visitezi? Cine o sa-l angajeze pe el in Belgia, luand in calcul "experienta" lui si cazierul?Ce stie sa faca altceva? Nu te baza pe el. Lupul isi schimba parul, dar naravul ba. Incearca sa te descurci singurica.
Pune-l sa intre in politica............acolo toata lumea fura la greu fara sa "cada" nimeni la puscarie. Scuze incercam sa fiu spirituala.

P.S. Si eu am fost jefuita de 2 ori, dar tot nu-mi permit sa-i judec pe hoti., parca Doamne-Doamne se ocupa de chestia asta, nu-i asa? Nu mai dati cu pietre in oameni, utati-va in jurul vostru si intrebati-va cine va fura cu adevarat? Pestele de la cap se impute.......

Va propun si o mica tema de discutie....poate o lasati mai moale cu rautatea.
Matei 7:3
De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tu, i nu te uii cu bgare de seam la brna din ochiul tu?
Luc 6.41-42;
Matei 7:4
Sau, cum poi zice fratelui tu: "Las-m s scot paiul din ochiul tu", i, cnd colo, tu ai o brn ntr-al tu?...

Cu drag,
Cristiana

kisa77
Postat pe 22 August 2010 10:21
Din clipa in care ai postat povestea , te-ai condamnat singura la injurii. Aveai impresia ca o sa ai parte de laude??? daca ai fi citit mai mult pe forum, nu te expuneai la asa ceva. Eu, nu am nici o parere sau mai bine spus nu vreau sa am, dar faptele relatate nu sunt de lauda. Poate ca o sa-ti dai seama de gravitatea faptelor lui cand vei cadea intro capcana asemanatoare. Ati doresc numai bine.
myriam
Postat pe 22 August 2010 10:32
interesanta si frumoasa poveste. chiar ma bucur ca mai sunt asemenea relatii.
hot de buzunare ? ? ? cu toate ca nu sunt de acord cu ea, o consider o meserie ca oricare alta. daca te fura guvernul, marile corporatii, precupeata de la piata, nu arunci cu piatra. daca te fura "smecherul" iti versi tot naduful adunat de la ceilalti. astia suntem noi oamenii.
cat despre voi ce sa spun?
nu cred ca este foarte important daca el mai profeseaza sau nu. din cate am inteles, in interiorul relatiei a fost si este totul foarte bine. cred ca problema se pune daca tu poti sa mai accepti sau nu "meseria" lui, temerile, riscurile pe care le aduce acest lucru. decizia este numai a ta. nu a familiei tale si nici a noastra a spectatorilor.
Dumnezeu sa te ajute sa iei deciziile importante si corecte.
garbo091650
Postat pe 22 August 2010 11:16
De la: anaROBERT, la data 2010-08-14 00:05:17tu sti ce spui,tu asta gandesti?ciudata mai esti dar ciudata rau fato....

rautate?noi suntem rele ca ne expunem parerile,da ok sunt contra hotilor,ii detest,ii urasc si sper sa aibe parte de ce merita,sunt rea ok si care este problema,ma bucur ca in viziunea voastra ieftina hotii sunt victimele
draga ANA nu faci decat sa aduci insulte ..mai termina ca deja sunt satula de vocabularul tau ..bine ca sti tu ce vrei de la viata si esti tu perfecta ....demonstreaza ca esti mai inteligenta si termina cu jargoanele de strada ..sincer mi-ai lasat un gust amar ....
garbo024035
Postat pe 22 August 2010 11:45

Mi-e greu sa inteleg admiratia pentru persoane care comit acte reprobabile, pentru persoane care isi abuzeaza semenii - intru bunastare. Nu pentru a supravietui ci, pentru a-si permite ...luxuri. (Da, pentru mine care muncesc pentru fiecare banut, o vacanta prin strainataturi - este un lux. Probabil si pentru altii.)

Fata draga, iti doresc sa poti lua decizii corecte pe viitor, pentru tine si pentru copilul tau.
Acum, cand spui ca muncesti, poate vei intelege valoarea banilor truditi. Cat de greu se obtin ei si cat de mare e tristetea cand cineva .... si-i insuseste pe nedrept.

Fii inteleapta, pentru tine si pentru copilul tau!

cami_g
Postat pe 22 August 2010 12:05
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-12 23:11:05
De la: temptationk, la data 2010-08-12 23:01:48Vreau sa iimpartasesc cu voi pe acest forum trairile mele...in primul rand va spun k scriu de pe gsm deci s-ar putea sa mai am greseli...:)totul a inceput acu 3...eram in Belgia unde sun de altfel din 2002...l-am cunoscut intamplator de la cumnatul meu pe El...nimic interesat nu ma atragea cu nimic ba chiar ma enerva prezenta lui.Oricum ieseam impreuna bineinteles mai multi prieteni dar pt mine el nici nu exista...cu timpul ne-am imprietenit...imi placea viata pe care o ducea(o admiram doar nu ma vedeam traind o astfel de viata)era hot de buzunare...palpitant dak privesti din afara...a incercat vreo 3 luni sa ma cucereasca si intr-un moment mai vulnerabil a reusit...am iesit impreuna ma rasfata cum nu visam vreodata k pot rasfata...am avut o viata cum multe fete de varsta mea si-ar fii dorit...nu ca asta ma incanta...imi placea k ma respecta ma intelege vroia mult sa imi termin scoala cu toate astea eu tot ce am vrut am facut bineinteles k familia mea nu a fost niciodata de acord(tata si sora mai mare la care stateam in belgia)in 2009 in ianuarie ne-am mutat impreuna...ne-am inteles tot timpul bine chiar dak lumea tot timpul se baga intre noi.Era mereu romantic a fost tot timpul imi aducea flori in fiecare zii imi facea cadouri fara vreun motiv anume...anul trecut am fost in toata europa in vacanta...eram in al noualea cer eu...el inschib a urcat in al noualea cer de abia in septembrie cand am aflat ca am ramas gravida...era vesnic emotionat bucuros mai ceva ca mine...nu stia ce planuri sa-si mai faca...doar la un singur lucru nu s-aa gandit sa se lase de "meseria"lui...si uite asa lunile au trecut si inainte cu o luna sa nasc a cazut la puscarie...si acum e acolo...eu am nascut fara el lucru care l-a distrus la schimbat complet...zice el...in curand va iesi si sper k tot ce a facut nu va mai face...el mi-a zisk nu mai vrea prfera sa munceasca sa faca orice numai sa nu mai lipseasca de langa peleta lui(printesa) si de langa mine...eu nu stiu ce sa cred...uneori ma gandesc k se va schimba k vad k il doare k nu e langa noi alteori ma gandesc k face de aproape 20 de ani "meseria" aia si nu stiu cat de usor ii va fii sa se lase...


Infine...ce va fii va fii...vroiam sa impartasesc cu voi povestea mea...


Va pup pe toti si apropo sunteti super ok!
Pai daca o sa aiba credinta in Dumnezeu si se va gandi la sanatatea copilului..Nu va mai face asa ceva...Du-l la biserica sa se roage,,,ca sa il ajute Dumnezeu sa scape de asa ceva...Si sa devina un barbat normal....trebuie sa il ajuti,,,din moment ce acum aveti un copil....Sa il ajuti sa devina un barbat normal si sa scape de naravurile lui cele rele...Eu cred ca cu ajutorul lui Dumnezeu va putea..Daca se va ruga,,,si va frecventa biserica..Dumnezeu ii va da putere si intelepciune...Dar si tu trebuie sa il sustii moral...Multa bafta si Dumnezeu sa va ajute


Cine poate crede ca un hot are credinta in Dumnezeu. Imi pare rau ca spun lucrurilor pe nume, insa crede-ma naravul asta nu-l va pierde in veci. Doamnezeu sa iti ajute sa-ti cresti copilasul in cinste si onoare. Doamne fereste sa nu aiba gena tatalui. Daca inca gandesti bine pentru tine si copilul tau lasa-l. Debaraseaza-te de omul asta cat mai poti. Te asigur ca niciodata nu se va schimba. Nu spun mai mult. Esti vinovata totusi, te-ai complacut in furtul lui.
Vezi-ti de viata ta inainte alaturi de copilul tau. Si retine. Fara el. El are lumea lui. Hotia.
E purul adevar pe care ti-l da o femeie de 48 de ani si care a trecut prin multe si stie multe.
Dumnezeu sa fie alaturi de tine si puiul tau.
MihaelaMi
Postat pe 22 August 2010 13:15
Vad ca foarte putini te inteleg. Sincer eu cred ca daca iubesti pe cineva nu conteaza ce face, cu ce se ocupa, doar il iubesti. Acum catva timp probabil ca si eu spuneam altfel, dar m-am intalnit cu cineva care s-a furisat in inima mea fara sa vreau. Nu stiu cu ce se ocupa si nici nu vreau, doar stiu ca il iubesc oricine ar fi. Si inca ceva: ai incredere in el si acorda-i sansa sa se schimbe, ca s-ar putea ca copilul i-a schimbat viata. Poate se schimba total.
eva_boros_yahoo_com
Postat pe 22 August 2010 13:23
DUMNEZEU ARE PUTEREA DE A NE IERTA PE TOTI, ASA CUM SUNTEM SI DE A NE IUBI! PRIN IUBIRE SI CREDINTA VEI REUSI SA-L ADUCI PE CALEA CEA BUNA. E USOR SA CRITICI SI SA JUDECI MAI GREU E SA FACI CEVA BUN PRACTIC IN VIATA ASTA!
DE VEI REUSI SA IL ADUCI PE CALEA CEA BUNA SI SA-L FACI SA SE CAIASCA, DUMNEZEU TE VA IERTA DE TOATE PACATELE TALE SI ITI VA ADUCE MULTA BINECUVANTARE IN VIATA TA!
E FOARTE GREU CA DINTR-UN OM RAU SA FACI UNUL BUN, INSEAMNA CA AI MULTE CALITATI SI IL IUBESTI CU ADEVARAT , DACA AI REUSIT SA-L FACI SA SE CAIASCA, PTR INCEPUT E EXCELENT, BUNUL DUMNEZEU SA TE AJUTE SA-L "INDREPTI"
SA VA TRAIASCA COPILASUL SI VIATA LUNGA, SA TRAITI IMPREUNA
garbo163440
Postat pe 22 August 2010 13:50
EU NU SUNT CRESTINA SUNT MUSULMANCA SI ACUM SUNT IN POST , DAR DUMNEZEU E UNUL SINGUR SI EL ARE PUTEREA SUPREMA , TOCMAI DE ASTA EU ITI ADMIR PUTEREA DE A TRAI ALATURI DE EL SI MAI ALES PUTEREA DE INTELEGERE, SI-TI DORESC SA LUPTI IN CONTINUARE.
CAND VENIM PE LUME SUNTEM FARA DE PACAT, DAR NU TOTI REUSIM SA NE DUCEM INAPOI ASA CUM AM VENIT!!DE FAPT NOI NU SUNTEM PERFECTI IAR ALLAH STIE ASTA SI NE IUBESTE SI NE AJUTA ASA CUM SUNTEM, ASA CA NU TE MAI GANDI LA NIMIC DIN CE-A FOST, LASA TOTUL IN URMA, IMPORTANT E CUM VA FI(SA NU SE MAI REPETE!)
garbo163440
Postat pe 22 August 2010 14:08
buna am si eu o intrebare:)mai esti in belgia,eu sunt ink in belgia si povestea ta seamana f mult cu povestea unei prietene de-a mea
selena4u
Postat pe 22 August 2010 14:27
Salut la toti,este pt prima data cand scriu pe forum si asta deoarece am ramas socata sa vad cum criticati si judecati persoanele .Aveti dreptate ca A FURA nu este un lucru bun cu atat mai mult de a aface o meserie din asta dar toti gresim intr-un fel sau altul.Ai incredere ca se va schimba sotul tau.
Bafta
garbo020463
Postat pe 22 August 2010 14:47
si inca n-ai vazut nimic,iti spun io...
preci
Postat pe 22 August 2010 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat!!!:(( 22 De la: zambila 2 Octombrie 2009 14:09
definitiile iubirii 100 De la: Thor_again 29 Iulie 2010 23:35
o zi speciala 115 De la: walkiria 7 Septembrie 2010 13:09
123 4 De la: garbo_477459 6 Noiembrie 2017 13:47
oare dupa cat sunt de rai oamenii,,cum se mai pot casatori si se pot suporta unii pe ceilalti? 17 De la: daniela_iasi 20 Decembrie 2011 08:54
Setari Cookie-uri