viata de doi lei,,oameni de 2 lei

eu nu am nevoie de bogatie,,,pt ca oricum o sa mor intr-o zi si nu o sa iau nimic cu mine,decat faptele mele..Asa ca muncesc sa ma intretin si Dumnezeu nu ma va lasa sa mor de foame..mai va ajuta sa ma intretin sa muncesc sa fiu cinstita si sa nu mor de foame..chiar daca nu o sa am bogatie,,nu am nevoie de ea...pt ca nu imi place sa ajut paraziti..prefer sa dau balta la oameni si daca vor peste sa munceasca.....orice...pt ca oamenii harnici nu mor de foame
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:44
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-11 18:44:20eu nu am nevoie de bogatie,,,pt ca oricum o sa mor intr-o zi si nu o sa iau nimic cu mine,decat faptele mele..Asa ca muncesc sa ma intretin si Dumnezeu nu ma va lasa sa mor de foame..mai va ajuta sa ma intretin sa muncesc sa fiu cinstita si sa nu mor de foame..chiar daca nu o sa am bogatie,,nu am nevoie de ea...pt ca nu imi place sa ajut paraziti..prefer sa dau balta la oameni si daca vor peste sa munceasca.....orice...pt ca oamenii harnici nu mor de foame


esti bestiala!....:)))))

da'n-am inteles CUM dai balta aia la oameni.:O

=))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:48
chanty
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:50
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-11 18:35:18eu avem la sibiu niste vecini in bloc,,niste baieti care doar mama lor lucra si ei trataveau...Cica au pus ochii pe mine,,,ca sa ma combin cu ei si sa intretin paraziti....Si asa ca mai bine traiau dintr-un sinfur salar decat sa isi bata capul sa munceasca....si la un loc de munca nu trebuie sa anunti niciodata ca pleci inainte,,pt ca romanii sunt hoti si nu imi mai dau nici un ban...daca stiu ca nu mai au nevoie de tine..asa ca niciodata nu trebuie sa anunti ca pleci...trebuie sa iti iei salarul si sa pleci si gata...daca vrea sa ramai inca 2 saptamani sa iti dea babii inainte,,,ca sa stii singur ca iti vezi banii,,sau daca nu il lasi fara om ,,la schimb,,,pt ca sunt excroci


citesc cu mult interes tot ceea ce afirmi, si recunosc ca adesea puterea mea de intelegere e cu mult depasita de logica spuselor tale. asa, cu chiu cu vai, mai inteleg si eu cate ceva. dar am si aici o curiozitate:

"(...) niste baieti care doar mama lor lucra si ei trataveau...Cica au pus ochii pe mine,,,ca sa ma combin cu ei si sa intretin paraziti....(...)"

poti sa-mi explici mai... cu_cuvintele mele, mai pe intelesul meu?...
:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:56

Eu am doar o intrebare pentru luptatoare...ai intr-adevar 33 de ani?
chanty
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:01
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-11 18:35:18eu avem la sibiu niste vecini in bloc,,


irinuco, la care Sibiu, bre? Tu habar n-ai unde-i Sibiul pe harta, d-apoi sa-l mai fi si vazut... acum te dai si sibian[ca]? Ai fost ba din Onesti, ba din Iasi, ba din Brasov... apoi ai "lucrat" in Germania, dar nu ti-a placut, prea iti putzea doicilandu', te-ai "mutat" in Austria... da' hotaraste-te o data ce minti!
Uite, daca nu te duce mintea (ca se vede ca nu te duce ), noteaza-ti dreaq intr-un fisier word ce minti si consulta-l zilnic... macar sa fii consecventa, ce naiba?
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:03
asa se chemau saloanele alea de la socola bre!
ce nu te-ai prins??
sibiu, onesti...
fleurdelis
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:07
io as fi curios cum e cu intretinerea parazitilor (nici asta n-a spus, daca-s tenii, limbrici, pureci, paduki etc)... am inteles de la ea ca e o meserie banoasa...:)))):PPP
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:07
io nash fi curioasa cati paduchi are vuvuzelaa
apai de intretinerea lor nici nu-mi pasaa!
fleurdelis
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:11
eu nu cred ca e vorba de aceeasi persoana. vuvu se confrunta cu tematici globale, planetare, de actualitate...:))))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:12
tu
fleurdelis
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:13
Gemini, asa e, ai dreptate: irinuca a.k.a. xilofera... pardon, xena, nu e aceeasi cu vuvuzela a.k.a. aleha, dupa cum aleha, a.k.a. vuvuzela nu e aceeasi cu xena, a.k.a. irinuca. Una apare cu probleme de berbati marlani si fomei proaste care se lasa ele tratate ca niste carpe si calcate in picioare, cealalta apare cu problemele globale, de la nivel interplanetar, ba chiar si la ditamai nivelul comunal, respectiv municipal si orasenesc, am putea spune.

De asemenea irinuca nici nu se lasa in bataia de joc a parazitilor si betivilor de romani, ci ea ii pune la respect cu toate puterile ei de luptatoare pe ogorul dreptatii si echitatii

Totusi, din punct de vedere fizic vorbind, trupul lor este unul singur. E ca la promotii, doua intr-una, fiecare batandu-se pentru suprematie sau macar pentru a iesi afara, ca se simt incorsetate in amarata aia de bucata telurica
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:31
:)))) sunt de acord, thor.

totusi, nu cred ca isi fac concurentza, ci fiecare acopera un segment "de nisha" important....
=))=))=))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:36
Aaaa, nuuuuu!!! Nici nu poate fi vorba de concurenta la "ele", pentru ca, totusi, probabil le-a explicat careva cum e cu concurenta aia neloiala. Chiar daca nu au priceput mare lucru, ceva-ceva tot le-a intrat in cap: faptul ca nu trebuie sa se bage una in parohia celeilate. Cand e irinuca, a.k.a. xena, se ocupa de civilizarea barbarilor neciopliti. Cand e aleha, (sau iulius cezar, sau vuvuzela etc.etc.etc) stim deja cu ce se ocupa...
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:57
De la: Thor_again, la data 2010-09-11 19:57:17Aaaa, nuuuuu!!! Nici nu poate fi vorba de concurenta la "ele", pentru ca, totusi, probabil le-a explicat careva cum e cu concurenta aia neloiala. Chiar daca nu au priceput mare lucru, ceva-ceva tot le-a intrat in cap: faptul ca nu trebuie sa se bage una in parohia celeilate. Cand e irinuca, a.k.a. xena, se ocupa de civilizarea barbarilor neciopliti. Cand e aleha, (sau iulius cezar, sau vuvuzela etc.etc.etc) stim deja cu ce se ocupa...
tie chiar iti merge bibilica de mosneag
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:35
puyy mey... parca ziceai ca te apuci de umilit la greu masculii, nu ca-i lauzi... asta de-ai zis-o tu acuma e suPtzirica rau...:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:46
De la: eu_geminy, la data 2010-09-11 21:46:58puyy mey... parca ziceai ca te apuci de umilit la greu masculii, nu ca-i lauzi... asta de-ai zis-o tu acuma e suPtzirica rau...:))))
pai eu doar ii civilizez pe barbatii prost crescuti si neciopliti...Dar nu ii umilesc si ii mai si laud ,,,ii mai si ridic,,apoi si cand le dau drumul sa ia cate un fund de pamant...trebuie sa ii mai si lauzi nu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:53
Mi-am mai adus aminte ce mi-a zis un imbecil din sibiu...Care facea misto din mine,,care ma tragea de limba si facea misto,,erau un tampit anormal pt ca oamenii normali nu fac asa ceva...Si apoi face misto pt ca nu acceptat vreun golan ca prieten....Ca cica imi zicea..Ca ce eu vreau sa imi cheltui banii care ii muncesc singura....Era hot,,vroia sa ma ajute sa cheltui banii pe care ii muncesc eu....la cat de excroci sunt barbatii romani ca sa vezi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:57
asa-i, xeno... mari excroci!
ei, ai vazut ce-mi merge bibilica aia de mosneag? ha? imi merge bine cateodata, este?
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:02
GZENA - > bun, dar ai omis totusi tampitii normali... ashea, ca mine - care stau si iti sorb cuvintele de pe degetutse, ca pe miere...:))))

PS: rad de mppm, nu mai pot:))))))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:03
De la: Thor_again, la data 2010-09-11 22:02:03asa-i, xeno... mari excroci!
ei, ai vazut ce-mi merge bibilica aia de mosneag? ha? imi merge bine cateodata, este?
Da esti un mosneag intelept...Dar stii vorba aia,,teoria ii usoara,,practica va omoara....si pe mine ma cam omoara practica,,,ca de sfaturi sunt buna,,,dar si mie imi este greau sa pun in practica,,,ma stradui si sunt constructiva... sa.ma contruiesc centimentru cu centimetru,,,sa reusesc sa am autocontrol asupra mea,,,,asupra simturile mele,,dar Dumnezeu doar treptat te ajuta sa te construiesti,,trebuie rabdare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:06
Gzeno - > Dzeu ti-a pus bata in mana, tu trebuie sa actionezi intru dresarea definitiva si irefutabila a masculilor.:))))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:09
De la: eu_geminy, la data 2010-09-11 22:09:12Gzeno - > Dzeu ti-a pus bata in mana, tu trebuie sa actionezi intru dresarea definitiva si irefutabila a masculilor.:))))))))))))))))
Pai s--o fii saturat si el saracu de tampeniile noastre...Ca si de mine are grija sa nu devin o puturoasa si ii multumesc pt asta...Pt ca eu stiu ca tot ce vine de la Dumnezeu este drept si este doar pt binele nostru..Pt ca Dumnezeu ne vrea doar binele...sa aveti o seara placuta papa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:16
Adevaru-i ca suna misto...
Dzeu ne vrea binele... cate o bata pe spate tuturor barbatilor pe care e suparata Gzena:)))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:18
irinuco, ian uite la Gemini, vorbeste uraaat!
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:18
da mey, recunosc... am zis irefutabil. :P
:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:20
daaa... irefutabil d-ala! si...si...siiii... mppm!!!
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:21
mey, aia nu e injuratura...
mppmdr inseamna "ma pipi pe mine de ras" (abreviere aman2):)))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:23
exact asa am tradus-o si eu
numai ca nu stiam ce-i amanu' ala
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:28
ehhh. a fost odata... un fel de (Cutia lu') Pandora...:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doamnelor ,la treaba!Vine Paștele ! 13 De la: VOIAJOR 15 Aprilie 2012 00:37
Relatii 7 De la: sly_01 18 Aprilie 2011 14:40
Buna 5 De la: garbo_422205 11 Mai 2016 21:56
Sunt ultimul "samaritean"???? 11 De la: theloner 1 Martie 2011 10:18
De ce acum? 22 De la: garbo_5586 24 August 2012 22:05
Setari Cookie-uri