viata de doi lei,,oameni de 2 lei

Atat ai avut de spus?!
yyoana_62
Postat pe 30 Iulie 2010 15:26
Despre ce sis?
Sau cine?
Ciresica
Postat pe 30 Iulie 2010 18:24
De la: yyoana_62, la data 2010-07-30 15:26:38Atat ai avut de spus?!
De fapt ce ati fi vrut sa scrieti????
teodor_el
Postat pe 30 Iulie 2010 18:41
nik....
eladaela
Postat pe 30 Iulie 2010 18:41
nesemnificativ....s-au schimbat preturile,le-au pus cu TVA de 24% ....
anaROBERT
Postat pe 31 Iulie 2010 00:20
nu prea am inteles mare lucru din acest topic!!! poate ati vrut sa spuneti cat de grea e viata si ca oamenii nu mai sunt ce au fost, cred!!! sunt de acord
gregorio
Postat pe 31 Iulie 2010 06:40
Asta e cel mai important.
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 08:56
MAI CORECT SPUS AR FI : " OAMENI DE DOI LEI, VIATA DE DOI LEI " .... SENSUL SI VALOAREA VIETII O DAU OAMENII, PRIN FAPTELE LOR SI NU NUMAI !

REFORMULEAZA ! DE FAPT SPUNE CE RASPUNSURI ASTEPTI LA "COMENTATORI " ?!
IOANA_DRAGAN
Postat pe 31 Iulie 2010 09:15
De la: IOANA_DRAGAN, la data 2010-07-31 09:15:28 MAI CORECT SPUS AR FI : " OAMENI DE DOI LEI, VIATA DE DOI LEI " .... SENSUL SI VALOAREA VIETII O DAU OAMENII, PRIN FAPTELE LOR SI NU NUMAI !

REFORMULEAZA ! DE FAPT SPUNE CE RASPUNSURI ASTEPTI LA "COMENTATORI " ?!
1= DAR DACA N-AI AVEA VIATA ?... n-ai mai avea NICI oamenii ! 2=Doamna doreste >SA FIE COMBATUTA DE noi >>ca-i prea dezamagita DE TOT CE O INCONJOARA ! 3= DOAMNA ,,va sugerez sa va gasiti un hobby.. ex: NATURA ,UN CUTU ,O CARTE BUNA ,SA FACETI o calatorie cu trenul SINGURA la munte ,sa coborati din tren ,sa dormiti la un taranca ,SI PRIN COMPARATIE [cum stati dv. si cum sta ea] VETI REALIZA CA : sunteti o fericita si veti "gusta " NATURA MIRIFICA SI SUNTETI IN VIATA... HELLOOOOO >NU FITI TRISTA
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 09:29
nu eu am deschis topicul, doar am intrebat-o p-aia de la deschis ce a vrut sa zica....parerile mele sunt altele...viata e cum si-o face fiecare, iar oamenii....fel si fel, fiecare cum l-a lasat Dzeu...
yyoana_62
Postat pe 31 Iulie 2010 13:23
Nu ma gandeam ca se creeaza confuzia ca eu as fi deschis un asa topic de 2 bani, ca dupa parerea mea, topicul e de 2 bani, nu viata...dar asa e prin spatiul virtual: cand n-ai ce face iti mai pui si intrebari de genul acesta; cine-a-nfipt laleaua-n branza...etc...mai emiti si judecati d-astea , cum bine zicea cineva: "din putul gandirii"...
FIREA MEA E ALTA, LUMEEE...cine ma cunoaste, stie sau cine stie, cunoaste!!!
Iar pentru garbo 001084, mersi de sfaturi , dar pe viitor da-le cui ti le cere, no offense!
yyoana_62
Postat pe 31 Iulie 2010 13:31
De la: yyoana_62, la data 2010-07-31 13:31:31Nu ma gandeam ca se creeaza confuzia ca eu as fi deschis un asa topic de 2 bani, ca dupa parerea mea, topicul e de 2 bani, nu viata...dar asa e prin spatiul virtual: cand n-ai ce face iti mai pui si intrebari de genul acesta; cine-a-nfipt laleaua-n branza...etc...mai emiti si judecati d-astea , cum bine zicea cineva: "din putul gandirii"...
FIREA MEA E ALTA, LUMEEE...cine ma cunoaste, stie sau cine stie, cunoaste!!!
Iar pentru garbo 001084, mersi de sfaturi , dar pe viitor da-le cui ti le cere, no offense!
prea "PRAGMATICA" ,PENTRU MINE ECONOMISTA ??? si expresia dv. :"..am intrebat-o p-aia ...">IMI SPUNE MULTE !! sa aveti o viata asa cum v-ati creeat-o ..?!
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 14:03
De la: yyoana_62, la data 2010-07-30 15:26:38Atat ai avut de spus?!
atat A VRUT sa ne "intrebe" !!
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 14:05
De la: yyoana_62, la data 2010-07-31 13:31:31Nu ma gandeam ca se creeaza confuzia ca eu as fi deschis un asa topic de 2 bani, ca dupa parerea mea, topicul e de 2 bani, nu viata...


asta spune multe despre nivelul intelectual al celor care au facut confuzia asta

e la mintea cocosului ca NU TU l-ai deschis... dar asta e, din cand in cand ne-o mai luam pe cocoasha si nevinovati...
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 14:06
De la: gregorio, la data 2010-07-31 06:40:51nu prea am inteles mare lucru din acest topic!!! poate ati vrut sa spuneti cat de grea e viata si ca oamenii nu mai sunt ce au fost, cred!!! sunt de acord
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 14:06
De la: Thor_again, la data 2010-07-31 14:06:04
De la: yyoana_62, la data 2010-07-31 13:31:31Nu ma gandeam ca se creeaza confuzia ca eu as fi deschis un asa topic de 2 bani, ca dupa parerea mea, topicul e de 2 bani, nu viata...


asta spune multe despre nivelul intelectual al celor care au facut confuzia asta

e la mintea cocosului ca NU TU l-ai deschis... dar asta e, din cand in cand ne-o mai luam pe cocoasha si nevinovati...
domnuuuuuuuuu...>>nivelul meu intelectual "LASA DE DORIT " >>ASA CA MAI CITITI O DATA ... POATE VA "luminati dv. " si eu.... scriind pe pc. >>COMASEZ SI "ironia doamnei " si raspunsul DOAMNEI CARE A FACUT TOPICUL ... >SI eu NU dau sfaturi ,CI DOAR SUGEREZ !
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 14:14
084,
citeste matale mai bine, te rog. da' de data asta, incearca sa citesti cu ochii deschisi.

ia uita-te sus, de tot, la titlu. "viata de doi lei,,oameni de 2 lei"
cel/ cea care a deschis "topicul" a scris doar atat. "titlul"...ca "mesajul" lipseste cu desavarsire
Nu e prima data cand se intampla asta. Doamna respectiva a intrat si, la fel de contrariata ca si voi ceilalti, a pus o intrebare de bun simt initiatorului.

uofff!!! greu e cand trebuie sa iti deseneze cineva ca sa pricepi!
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 14:21
"E grele", Thor, cu internetu', "e grele" rau! si cu gramatica si cu ortografia, cu limba romana in general!
"E grele" si sa-ti incarci o poza la avatar, o incarci "culcata"...mda...asta e! Mare e gradina lui Dzeu si nasol ca mai uita El cateodata poarta deschisa!
Si acum pentru doamna care imi SUGEreaza mie nu stiu ce, punctual: pragmatismul nu e un defect, dimpotriva!
Si nu sunt economista, desi am lucrat numai cu cifre la viata mea, sunt o parlita de pensionara de boala (si grea boala), dar una cu picioarele bine insurubate in pamant" care isi traieste viata pe care si-a facut-o si pe care i-a dat-o Dzeu!
Si care e foarte multumita de viata ei si nu crede ca viata e de 2 lei, no way, in ceea ce priveste partea a doua, aceea cu oameni de doi lei...incep sa fiu de acord!!
yyoana_62
Postat pe 31 Iulie 2010 17:30
imi place de tine,yoano...
sau de cine a postat in locul tau,ma rog..
preci
Postat pe 31 Iulie 2010 17:41
Sa ma laud:
Yoana e sora mea si o iubesc!
Ciresica
Postat pe 31 Iulie 2010 18:39
Bre, Ciresealo!
'Tu-i fusu' orar si lana minutara, ca sa nu mai zic de caieru' secundar!...

Sor'ta, ha?
si atunci di ce le lasi p-alea sa vorbeasca numa' prostii? Ca iote ce iesi de aici ...
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 18:45
Thorica frate, e vina fusului bre.
Da' matale ce mai faci? hai ca n-am timp acuma de taclale ca tre sa fug da te-oi prinde eu in una din zilele astea.
Ciresica
Postat pe 31 Iulie 2010 18:47
da, n-ai timp... tre' sa fugi... da' m-oi prinde matale...
he, he, he! las' ca si io intrai numa' asa, c-o geana, ca am altele mai bune de facut imediat
Vezi, can' ma prinzi, sa nu ma lasi prea usor din gherutze, ca-s mai lunecos zilele astea
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 18:55
De la: Thor_again, la data 2010-07-31 14:21:13084,
citeste matale mai bine, te rog. da' de data asta, incearca sa citesti cu ochii deschisi.

ia uita-te sus, de tot, la titlu. "viata de doi lei,,oameni de 2 lei"
cel/ cea care a deschis "topicul" a scris doar atat. "titlul"...ca "mesajul" lipseste cu desavarsire
Nu e prima data cand se intampla asta. Doamna respectiva a intrat si, la fel de contrariata ca si voi ceilalti, a pus o intrebare de bun simt initiatorului.

uofff!!! greu e cand trebuie sa iti deseneze cineva ca sa pricepi!
domnuuuuuuuu TITLUL >cuprinde o intrebare PUSA DE O doamna VIRTUALA , asa ca TOT N-AI PRICEPUT NIMIC !! SI A-PRO-POS DE DESENAT >> imi faci si mie o perspectiva A CELOR CARE NU PRICEP NIMIC ??? sa stii ,domnuuuu ca titlul L-A SCRIS CINEVA VIRTUAL si a vrut sa stie :CAT NE MERG NEURONII SI >>>CATA OMENIE MAI EXISTA IN oamenii PRIN RASPUNSURILE PE CARE LE DAM si cu regret constat ca NU EXISTA OMENIE !!
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 19:53
da, bre, asa e cum spui tu. n-am priceput nimic

noroc cu tine ca m-ai luminat, ca nu exista omenie...
da' cu calu' ce-ati avut? v-ati luat de yyoana, de parca ea ar fi deschis topicul... ce dreaq, daca sunteti beti cand deschideti garbo, incercati mai intai sa va treziti si pe urma sa postati ceva

PS: de unde stii ca topicul l-a deschis "o doamna virtuala"? daca era un "domn virtual"... sau un megabit mai rebel, care nu se mai simtea bine pe harddisk?
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 19:57
Ale?

Thor
panty_C
Postat pe 31 Iulie 2010 19:57
iote, felino, cu ocazia asta am aflat si cine a deschis topicul
cum le stie ea pe toate...

"sa stii ,domnuuuu ca titlul L-A SCRIS CINEVA VIRTUAL si a vrut sa stie :CAT NE MERG NEURONII SI >>>CATA OMENIE MAI EXISTA IN oamenii PRIN RASPUNSURILE PE CARE LE DAM si cu regret constat ca NU EXISTA OMENIE !! "
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 20:01
banuiam
panty_C
Postat pe 31 Iulie 2010 20:05
De la: yyoana_62, la data 2010-07-31 17:30:22"E grele", Thor, cu internetu', "e grele" rau! si cu gramatica si cu ortografia, cu limba romana in general!
"E grele" si sa-ti incarci o poza la avatar, o incarci "culcata"...mda...asta e! Mare e gradina lui Dzeu si nasol ca mai uita El cateodata poarta deschisa!
Si acum pentru doamna care imi SUGEreaza mie nu stiu ce, punctual: pragmatismul nu e un defect, dimpotriva!
Si nu sunt economista, desi am lucrat numai cu cifre la viata mea, sunt o parlita de pensionara de boala (si grea boala), dar una cu picioarele bine insurubate in pamant" care isi traieste viata pe care si-a facut-o si pe care i-a dat-o Dzeu!
Si care e foarte multumita de viata ei si nu crede ca viata e de 2 lei, no way, in ceea ce priveste partea a doua, aceea cu oameni de doi lei...incep sa fiu de acord!!
1= BRAVOOOOO doamna ec. >AI INCERCAT sa raspunzi, abia acum ,la intrebarea pusa de "X" virtuala 2=regret ca nu va place fotografia mea ,DAR MIE IMI PLACE! =3= SI ce-i >nasol,,,,?!?!? > ca sunteti :parlita ,pensionara sau ca sunteti bolnava ??? REGRET CA SUNTETI BOLNAVA SI >>AR TREBUII SA FITI mai dulce-n glas ... >>ASA-I VIATA NU-I DE 2 LEI !! =SI MERITA TRAITA !!
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 20:05
De la: Thor_again, la data 2010-07-31 19:57:19da, bre, asa e cum spui tu. n-am priceput nimic

noroc cu tine ca m-ai luminat, ca nu exista omenie...
da' cu calu' ce-ati avut? v-ati luat de yyoana, de parca ea ar fi deschis topicul... ce dreaq, daca sunteti beti cand deschideti garbo, incercati mai intai sa va treziti si pe urma sa postati ceva

PS: de unde stii ca topicul l-a deschis "o doamna virtuala"? daca era un "domn virtual"... sau un megabit mai rebel, care nu se mai simtea bine pe harddisk?
>>STIU!!
garbo001084
Postat pe 31 Iulie 2010 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Glasul rotilor de tren 73 De la: eu_geminy 18 Octombrie 2010 17:15
Pauza In Relatie 4 De la: Alins80 1 Septembrie 2010 12:00
barbatul leu ....femeia gemeni...:)... 10 De la: garbo88 27 Iulie 2014 10:23
deschidere club pentru copii in iasi,februarie.2011 1 De la: garbo118447 30 Ianuarie 2011 15:59
Ce inseamna casatoria dintre un barbat si o femeie? 41 De la: KNIGHT_31 9 August 2010 21:48
Setari Cookie-uri