ce este casatoria?

fara numar!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:29
ceeee mai??
chinnezi??
fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 22:31
Imi place sa fiu baiaioasa si sa am mereu ultimul cuvant de spus,,pt ca daca nu fac foarte urat....Daca nu as avea actiune,,viata mea ar fii foarte plictisitoare...Imi place sa ma bat...Dar nu prea imi fac prieteni pt ca nu vreau sa le fac probleme...Ca altii sa se razbune pe ei...Imi place sa imi rezolv problemele singura fara sa fac probleme nimanui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 August 2010 22:32
Am mai avut oameni care s-au bagat pt mine,,pt ca ma luam la harta cu barbatii si care au inceput sa aiba probleme din cauaza mea..De asta si mam indepartat de ei,,,pt ca nu vreau sa le fac probleme...Pt ca altii poate sa se razbune pe ei...De asta prefer nici sa nu am prieteni....Decat din aia foarte inteligenti si care stiu sa iasa din orice situatie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 August 2010 22:35
aha....
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:36
irii??
stii cetiz doresc eu tie?
dulce irinuca?
8 copii de glorii
8 barbati de dor!
bratele-ti vanjoase
arma sa ti-o tiie...
la trecutu-ti mareeeeeeeeeeee.....
mareeee.....amor!
fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 22:36
nu,bre...
la trecutu-ti mare
fara viitor!

io asta-i doresc...
preci
Postat pe 16 August 2010 22:39
De la: fleurdelis, la data 2010-08-16 22:36:45irii??
stii cetiz doresc eu tie?
dulce irinuca?
8 copii de glorii
8 barbati de dor!
bratele-ti vanjoase
arma sa ti-o tiie...
la trecutu-ti mareeeeeeeeeeee.....
mareeee.....amor!
8 barbati,,doamne fereste Poate 8 copiii ;luptatori....sa semene cu maicasa....Daca Dumnezeu vrea ca sa ma casatoresc,,vreau sa ii las si ceva in urma...Sa fac ceva pt Dumnezeu care este atata de Bun....Vreau sa fac copiii ,8 luptatori,,exemple pt oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 August 2010 22:40
precii...
cre'caaa
fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 22:42
bre....mata esti becali!!!!!!!!!!!acuma m am prins!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:45
cini briee?? ioooo???
fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 22:47
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:48
8 barbati,,doamne fereste Poate 8 copiii ;luptatori....sa semene cu maicasa....Daca Dumnezeu vrea ca sa ma casatoresc,,vreau sa ii las si ceva in urma...Sa fac ceva pt Dumnezeu care este atata de Bun....Vreau sa fac copiii ,8 luptatori,,exemple pt oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 August 2010 22:56
Un cuplu celebra 50 de ani de casnicie. Armonia si linistea din familia lor erau celebre in tot oraselul, asa ca un reporter de hotaraste sa realizeze un interviu.
- Cum se face ca de 50 de ani nu v-a vazut nimeni certandu-va sau macar ridicand tonul unul la altul?
- Secretul este la inceputul casniciei, in luna de miere. Ne-am hotarat sa o petrecem la o cabana superba pe creasta muntilor si am inchiriat doi magarusi pentru a ajunge acolo impreuna cu bagajele noastre. La un moment dat, magarusul sotiei mele s-a impiedicat si au cazut. Sotia mea, desi se lovise, i-a spus animalului pe un ton calm "Prima data". Magarul s-a ridicat si am continuat drumul. Dupa un timp, s-a impiedicat din nou. Sotia mea i-a spus, cu aceeasi voce egala "A doua oara". Ne-am continuat calatoria, magarul s-a impiedicat a treia oara. Atunci sotia mea a scos un revolver si a impuscat magarul in cap. Am facut criza de isterie. I-am spus ca e nebuna sa procedeze asa de crud cu bietul animal, ca trebuie sa consulte un psihiatru. Sotia mea s-a intors catre mine, m-a privit in ochi si mi-a spus calm "Prima data". A fost prima si ultima data cand ne-am certat....

CASATORIA este......o ecuatie mai complicata. sa spun dragoste, intelegere,respect reciproc?
sophia1971
Postat pe 17 August 2010 08:49
De la: sophia, la data 2010-08-17 08:49:59Un cuplu celebra 50 de ani de casnicie. Armonia si linistea din familia lor erau celebre in tot oraselul, asa ca un reporter de hotaraste sa realizeze un interviu.
- Cum se face ca de 50 de ani nu v-a vazut nimeni certandu-va sau macar ridicand tonul unul la altul?
- Secretul este la inceputul casniciei, in luna de miere. Ne-am hotarat sa o petrecem la o cabana superba pe creasta muntilor si am inchiriat doi magarusi pentru a ajunge acolo impreuna cu bagajele noastre. La un moment dat, magarusul sotiei mele s-a impiedicat si au cazut. Sotia mea, desi se lovise, i-a spus animalului pe un ton calm "Prima data". Magarul s-a ridicat si am continuat drumul. Dupa un timp, s-a impiedicat din nou. Sotia mea i-a spus, cu aceeasi voce egala "A doua oara". Ne-am continuat calatoria, magarul s-a impiedicat a treia oara. Atunci sotia mea a scos un revolver si a impuscat magarul in cap. Am facut criza de isterie. I-am spus ca e nebuna sa procedeze asa de crud cu bietul animal, ca trebuie sa consulte un psihiatru. Sotia mea s-a intors catre mine, m-a privit in ochi si mi-a spus calm "Prima data". A fost prima si ultima data cand ne-am certat....


Luna_in_capricorn
Postat pe 17 August 2010 08:56
De la: sophia, la data 2010-08-17 08:49:59Un cuplu celebra 50 de ani de casnicie. Armonia si linistea din familia lor erau celebre in tot oraselul, asa ca un reporter de hotaraste sa realizeze un interviu.
- Cum se face ca de 50 de ani nu v-a vazut nimeni certandu-va sau macar ridicand tonul unul la altul?
- Secretul este la inceputul casniciei, in luna de miere. Ne-am hotarat sa o petrecem la o cabana superba pe creasta muntilor si am inchiriat doi magarusi pentru a ajunge acolo impreuna cu bagajele noastre. La un moment dat, magarusul sotiei mele s-a impiedicat si au cazut. Sotia mea, desi se lovise, i-a spus animalului pe un ton calm "Prima data". Magarul s-a ridicat si am continuat drumul. Dupa un timp, s-a impiedicat din nou. Sotia mea i-a spus, cu aceeasi voce egala "A doua oara". Ne-am continuat calatoria, magarul s-a impiedicat a treia oara. Atunci sotia mea a scos un revolver si a impuscat magarul in cap. Am facut criza de isterie. I-am spus ca e nebuna sa procedeze asa de crud cu bietul animal, ca trebuie sa consulte un psihiatru. Sotia mea s-a intors catre mine, m-a privit in ochi si mi-a spus calm "Prima data". A fost prima si ultima data cand ne-am certat....

CASATORIA este......o ecuatie mai complicata. sa spun dragoste, intelegere,respect reciproc?


DE CE A SCOS EL REVOLVERUL MAI REPEDE SI A REDEMONSTRAT TEORIA CU MAGARUL PE CAPUL SOTIEI?
KNIGHT_31
Postat pe 17 August 2010 16:27
casatoria,e un dezastru pentru unii,si fericire pentru altii,depinde care,stie ce inseamna,azi te casatoresti,sa scapi de la tata si de la mama,stai 5 luni cu sotul,si pe urma,dai de un smecher,ca te tine,in puf,doar pentru sexul tau,si mai spuneti ca e un dezastru. NU CASATORIA E UN DEZASTRU,CI ACEIA CARE NU STIU SA ISI PASTREZE CASNICIA,SI UMBLA,CA SI ALBINA,DIN FLOARE IN FLOARE
florincristian68
Postat pe 18 August 2010 15:18
Da, aa e !
kidz001033
Postat pe 19 August 2010 20:57
Da asa e ! Omul sfiiteste locul !
ZP
kidz001033
Postat pe 19 August 2010 20:58
De la: florincristian68, la data 2010-08-18 15:18:15casatoria,e un dezastru pentru unii,si fericire pentru altii,depinde care,stie ce inseamna,azi te casatoresti,sa scapi de la tata si de la mama,stai 5 luni cu sotul,si pe urma,dai de un smecher,ca te tine,in puf,doar pentru sexul tau,si mai spuneti ca e un dezastru. NU CASATORIA E UN DEZASTRU,CI ACEIA CARE NU STIU SA ISI PASTREZE CASNICIA,SI UMBLA,CA SI ALBINA,DIN FLOARE IN FLOARE


Inca o dovada ca "somnul ratiunii naste ....". Iar cand ratiune nu mai este si incepem sa vedem pe "dracul" de acasa, fugim la "ingerasul" disponibil, uitam de copii, de legamant, de planuri de viitor si de echilibrul creat cu greu. Aaaa, daca nu mai merge treaba intre cei doi doar din motive de ei stiute, macar pierd pe mana lor!. Dar cand "motivele" au organe genitale si sunt odihnite ..... alta poveste. Oricum, nu "ispita" este de vina, ci ce-l de ii da credit.
Doinita201
Postat pe 19 August 2010 23:24


DE CE A SCOS EL REVOLVERUL MAI REPEDE SI A REDEMONSTRAT TEORIA CU MAGARUL PE CAPUL SOTIEI? [/quote]


Pai ea a fost fair-play si l-a avertizat. Cine nu-l lasa sa scoata pistolul ...... dupa doua greseli ale ei, cu avertismentele de rigoare?
Doinita201
Postat pe 19 August 2010 23:26
De la: Doinita201, la data 2010-08-19 23:26:54

DE CE A SCOS EL REVOLVERUL MAI REPEDE SI A REDEMONSTRAT TEORIA CU MAGARUL PE CAPUL SOTIEI?



Pai ea a fost fair-play si l-a avertizat. Cine nu-l lasa sa scoata pistolul ...... dupa doua greseli ale ei, cu avertismentele de rigoare?[/quote]

TU NU MI-AI INTELES MESAJUL ?
KNIGHT_31
Postat pe 20 August 2010 01:57
Pentru mine este un contrac un fel de parteneriat in care fiecare trebuie sa isi respecte obligatile .
marinela_223
Postat pe 20 August 2010 07:00
Doar obligatiile? Drepturi nu? Urata e casatoria asta.
Doara
Postat pe 20 August 2010 08:49
Casatoria trebuie sa se faca intre 2 persoane care nu au patimi...Ca sa nu sa se faca sa sufere unul pe altul..Un om fara patimi si naravuri rele ar trebuie sa fie inofensivi unul fata de celalalt...si sa traiasca in pace si armonie....Sa nu existe minciuna,,,pt ca distruge casatoria si caracterul omului....Se deterioreaza
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 August 2010 23:00
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-26 23:00:26 Casatoria trebuie sa se faca intre 2 persoane care nu au patimi...Ca sa nu sa se faca sa sufere unul pe altul..Un om fara patimi si naravuri rele ar trebuie sa fie inofensivi unul fata de celalalt...si sa traiasca in pace si armonie....Sa nu existe minciuna,,,pt ca distruge casatoria si caracterul omului....Se deterioreaza
Oameni fara patimi?(citit,scris,plimbari.excursii,bibelouri,discuri........)in ce roman ai gasit asemenea specimene?....Pe ce planeta....?
teodor_el
Postat pe 27 August 2010 15:58
De la: marinela_223, la data 2010-08-20 07:00:47Pentru mine este un contrac un fel de parteneriat in care fiecare trebuie sa isi respecte obligatile .


CORECT
KNIGHT_31
Postat pe 27 August 2010 18:56
De la: Doara, la data 2010-08-20 08:49:47Doar obligatiile? Drepturi nu? Urata e casatoria asta.


N-auzisi bre ca e ca o afacere, asa...cu contract, alea, alea...
panty_C
Postat pe 27 August 2010 19:06
De la: teodor_el, la data 2010-08-27 15:58:25
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-26 23:00:26 Casatoria trebuie sa se faca intre 2 persoane care nu au patimi...Ca sa nu sa se faca sa sufere unul pe altul..Un om fara patimi si naravuri rele ar trebuie sa fie inofensivi unul fata de celalalt...si sa traiasca in pace si armonie....Sa nu existe minciuna,,,pt ca distruge casatoria si caracterul omului....Se deterioreaza
Oameni fara patimi?(citit,scris,plimbari.excursii,bibelouri,discuri........)in ce roman ai gasit asemenea specimene?....Pe ce planeta....?
Astea sunt hoby-uri...Eu zic un om care are patimi...Care sufera de naravuri negative...Cum ar fii minciuna,,fumatul,bautul,inselatul...Lucruri care fac pe altii sa sufere..Care afecteaza pe ceilalti....Un om fara patimi este un om inofensiv..si nu face rau nimanui..La asta m-am referit....Un om fara patimi nu face pe nimeni sa sufere...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:05
Despre casatorie, iata ce spune F.Beigbeder in "Dragostea dureaza trei ani" :

"Casatoria este ceva criminal, fiindca ucide misterul.

Intalnesti o creatura fermecatoare, te insori cu ea si, brusc, creatura fermecatoare s-a evaporat: a devenit nevasta ta. Nevasta TA ! Ce insulta, ce decadere pentru ea ! De fapt, ceea ce ar trebui sa cauti toata viata, fara incetare, este o femeie care sa nu-ti apartina niciodata ! (.....)

Toata problema dragostei mi se pare a fi aceasta : pentru a fi fericit, ai nevoie de siguranta, in timp ce, pentru a fi indragostit ai nevoie de nesiguranta.

Fericirea se bazeaza pe incredere, pe cand dragostea cere indoiala si neliniste.

Pe scurt, casatoria a fost -in mare- creata ca sa te faca fericit, nu ca sa ramai indragostit.

Si a te indragosti nu e cea mai buna cale de a-ti gasi fericirea ; daca lucrurile ar fi stat asa, s-ar fi aflat, de atata amar de vreme.

Nu stiu daca sunt destul de clar, dar stiu eu ce spun : vreau sa zic ca mariajul amesteca niste chestii care nu merg bine impreuna.

NU EXISTA DRAGOSTE FERICITA ! "






DORI_
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi! 263 De la: lala_cri 23 Iulie 2010 09:56
femeia rac! 3 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:08
O intrebare as avea? Exista oare si barbati inteligenti? 57 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 18:51
legarea trompelor 3 De la: garbo057460 3 Ianuarie 2012 19:16
Desi extrem de gelos inainte, prietenul isi face o prietena apropiata la scoala 86 De la: Cristi_2_0_1 3 Decembrie 2011 00:41
Setari Cookie-uri