religia

mar interesa acest subiect
garbo174090
Postat pe 16 Ianuarie 2011 04:52
religie ........ortodoxa...., musulmana..., budista....etc..??? de care, ca-s mai multe....
scumpa31
Postat pe 16 Ianuarie 2011 13:33
se ia?
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:03
De la: quasaria, la data 2011-01-16 14:03:09se ia?

Q, eu zic s-o trimitem pe celalalt topic, s-a luat deja...
scumpa31
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:43
De la: garbo174090, la data 2011-01-16 04:52:27mar interesa acest subiect
Religia este un cult,formalism....Conteaza relatia pe care o ai cu Dumnezeu...Si apoi daca un om vrea sa aiba o relatia cu Dumnezeu trebuie sa renunte la obiceiuri rele si rautati si sa inceapa sa duca o viata curata sufleteste si trupeste...Pt ca Dumnezeu zice..Cine ma iubeste pe mine...Respecta poruncile Mele...Si poruncile lui Dumnezeu sunt tot pt binele nostru...Ca noi sa traim in pace,,,si iubire unii cu altii,daca toti am respecta poruncile....Pt ca un om sa poata avea o relatie cu Dumnezeu,,trebuie sa se lepede de sine si sa se lase in voia lui Dumnezeu....Sa se lepede de cuvintele parintilor,,,de cuvantul altor oameni,,pt ca majoritatea sunt diabolici si iti vor doar raul ca sa te doboare...La asta se refera Dumnezeu....Sa iubesti pe Dumnezeu mai mult ca pe copii,ca pe parinti...Pt ca Dumnezeu iti cere sa te lepezi de cuvantul lor si sa asculti cuvintele lui Dumnezeu care iti vor suna in constiinta dupa ce te vei curati de lucrurile rele si pacate...Sa smeresti mintea ta si sa il lasi pe Dumnezeu sa te conduca...Sa smeresti inima ta si sa lasi pe Dumnezeu sa intre in ea...Sa ii deschizi inima lui Dumnezeu....Daca vrei sa ai o relatie cu Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele oamenilor,care majoritatea sunt diabolice,,pt ca un om fara Dumnezeu au mii de draci in ei si dracul vorbeste prin gura lor si vor sa te opreasca sa ai o relatie cu Bunul Dumnezeu...si de la oameni trebuie sa asculti doar lucrurile pozitive,,dar care nu prea sunt daca oamenii gandesc negativ si nu iubesc pe oameni
gandiredeinger
Postat pe 5 Februarie 2011 14:46
Religia este un cult,formalism....Conteaza relatia pe care o ai cu Dumnezeu...Si apoi daca un om vrea sa aiba o relatia cu Dumnezeu trebuie sa renunte la obiceiuri rele si rautati si sa inceapa sa duca o viata curata sufleteste si trupeste...Pt ca Dumnezeu zice..Cine ma iubeste pe mine...Respecta poruncile Mele...Si poruncile lui Dumnezeu sunt tot pt binele nostru...Ca noi sa traim in pace,,,si iubire unii cu altii,daca toti am respecta poruncile....Pt ca un om sa poata avea o relatie cu Dumnezeu,,trebuie sa se lepede de sine si sa se lase in voia lui Dumnezeu....Sa se lepede de cuvintele parintilor,,,de cuvantul altor oameni,,pt ca majoritatea sunt diabolici si iti vor doar raul ca sa te doboare...La asta se refera Dumnezeu....Sa iubesti pe Dumnezeu mai mult ca pe copii,ca pe parinti...Pt ca Dumnezeu iti cere sa te lepezi de cuvantul lor si sa asculti cuvintele lui Dumnezeu care iti vor suna in constiinta dupa ce te vei curati de lucrurile rele si pacate...Sa smeresti mintea ta si sa il lasi pe Dumnezeu sa te conduca...Sa smeresti inima ta si sa lasi pe Dumnezeu sa intre in ea...Sa ii deschizi inima lui Dumnezeu....Daca vrei sa ai o relatie cu Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele oamenilor,care majoritatea sunt diabolice,,pt ca un om fara Dumnezeu au mii de draci in ei si dracul vorbeste prin gura lor si vor sa te opreasca sa ai o relatie cu Bunul Dumnezeu...si de la oameni trebuie sa asculti doar lucrurile pozitive,,dar care nu prea sunt daca oamenii gandesc negativ si nu iubesc pe oameni
gandiredeinger
Postat pe 5 Februarie 2011 14:47
Nu zau! Chiar "tea-r" interesa?
Eu ti-as sugera ca, inainte de a trece la subiecte din astea grele, sa te intereseze mai intai ceva mai usurel, chiar daca la prima vedere nu pare asa. Si anume gramatica de clasele V-VI...
Thor_again
Postat pe 5 Februarie 2011 14:52
De la: quasaria, la data 2011-01-16 14:03:09se ia?


DA!!!
aveti grija!!!

LILO
Postat pe 5 Februarie 2011 15:12
"Daca vrei sa ai o relatie cu Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele oamenilor,care majoritatea sunt diabolice,,pt ca un om fara Dumnezeu au mii de draci in ei si dracul vorbeste prin gura lor si vor sa te opreasca sa ai o relatie cu Bunul Dumnezeu...si de la oameni trebuie sa asculti doar lucrurile pozitive,,dar care nu prea sunt daca oamenii gandesc negativ si nu iubesc pe oameni"

wow.... mi se pare cunoscut!!
cricat
Postat pe 5 Februarie 2011 15:23
mmmda.... astia daca nu se inmultesc prin fecundare... se inmultesc ca ameoba... doar prin difuzarea celulei... !!! de aia si nivelul ramane mereu la fel.... ! dar m-a amuzat nickname-ul ei.... ! "gandire de inger"... ! adanc... !!! da cu ce gandesc ingerii astia oare ? cu aripile... ? si eu ma uitam la gainile mele nepasator... ! maaare greseala... !
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2011 15:35
De la: quasaria, la data 2011-01-16 14:03:09se ia?





se....
vuvuzela
Postat pe 5 Februarie 2011 15:42
Barbonelli, "gandirea" aia nu e altcineva decat... decaaaat?

Ia sa vedeeeemmmm... YEESSS!!! And the winner iiissss... IRINUCAAA!!!
irinuca a.k.a irina31.ro, xenaprintesabla-bla-bla, xenaluptatoareableah-bleah-bleah si toate celelalte nick-uri pe care le-a mai avut in decursul ultimilor ani
Thor_again
Postat pe 5 Februarie 2011 15:43
"cand ingerii se intorc acasa


Ajungi s te ntrebi de ce bucuria administrat n doze rare i contraste mute e mai savurat i nltoare. Ajungi s te ntrebi ce rutin ciudat i-a anesteziat simurile nainte i ce pcate rare i-au paralizat muchiul fericirii.

ngerii s-au ntors acas.

Iar copilele vor scrie cele mai frumoase rugciuni din lume. Fiindc ngerii se in de cuvnt. i uneori tiu fr s le spui. S aib grij de tine i toate cele dragi ale tale. Grija lor nu se mparte, ci se nmultete necondiionat. Am avut un ngera dat cu mprumut. Dar returnat la termen. i la pachet. Cu o pereche de aripi i pentru mine.

Am curaj. Fiindc mi doresc. i am ncredere, fiindc tiu. ngerii pzitori nu pleac n concediu. Ei nu obosesc niciodat. Iubii-v ngerii pzitori''
vuvuzela
Postat pe 5 Februarie 2011 15:54
mmmda... ! frumos. acuma ramane sa o spui si pe o melodie frumoasa... sa vezi ce te place lumea ! eu am auzit melodii superbe cu aceasi teme... si crede-ma ca m-au miscat tare ! chiar daca nu eram atent la cuvinte. asa-s eu... fire sensibila la muzica ! cum spunea marele Eminescu... ? "e frumos a scrie versuri cand nimic nu ai ce spune"... sper ca nu am gresit... ! cam asa e si cu ingerii astia, zic eu !
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2011 16:28
De la: barboneli, la data 2011-02-05 16:28:54mmmda... ! frumos. acuma ramane sa o spui si pe o melodie frumoasa... sa vezi ce te place lumea ! eu am auzit melodii superbe cu aceasi teme... si crede-ma ca m-au miscat tare ! chiar daca nu eram atent la cuvinte. asa-s eu... fire sensibila la muzica ! cum spunea marele Eminescu... ? "e frumos a scrie versuri cand nimic nu ai ce spune"... sper ca nu am gresit... ! cam asa e si cu ingerii astia, zic eu ! [/quote




esti prea limitat in gandire.deci nu imi pierd timpul.am insa cateva intrebari sa- ti pun?de ce ar trebui sa ma placa" lumea"?cine si ce este lumea la care faci referire?crezi ca imi pasa daca ma place lumea ta?ce poate sa-mi ofere lumea asta despre care vorbesti?ori esti prea necopt ,ori prea aerian,baietas!limiteaza-te la perimetrul tau,unde joci sotron.
vuvuzela
Postat pe 5 Februarie 2011 17:04
Oups!
That's hurt!
Thor_again
Postat pe 5 Februarie 2011 17:10
Th.

let that pass,nor hurts!
vuvuzela
Postat pe 5 Februarie 2011 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Numai un intelect masculin incetosat de dorinta sexuala poate numi sexul subdezvoltat , ingust in umeri , lat in solduri si scurt in picioare drept sex frumos ; caci numai prin mijlocul acestei dorinte apare impresia de frumusete. 67 De la: Daniel71 26 August 2012 22:58
sa zambim putin! 1 De la: francisca 26 Ianuarie 2011 10:17
viata de zi cu zi 14 De la: cricat 20 Iunie 2011 21:00
FEMEIA RAC CINE ESTE RAC?PARERII SI OBIECTII DEFECTE SI CALIATI:) 60 De la: iasomia 15 Februarie 2010 15:30
madalina manole 3 De la: quasaria 25 Iulie 2010 10:52
Setari Cookie-uri