Despre cele de trebuinta pentru bunii crestini

.

Vesnic preocupati de sanatatea enoriasilor nostri, incercam in fiecare zi sa-i ajutam intru pastrarea smereniei sufletului dar si curateniei trupului si casei. Caci un bun crestin intr-o casa crestina placute sunt Domnului si nu altfel.

Ultimele cercetari ale savantilor ortodocsi au dezvaluit, pe langa ideea satanica a pasapoartelor biometrice cu cip RFID, faptul ca mai nou virusul HIV a produs o mutatie. De fapt nu virusul, caci el nu are constiinta, ci insusi Satana s-a ocupat de mutatia acestui virus, nemultumit fiind Diavolul ca pentru infectarea cu HIV este necesar contactul sexual cu persoane bolnave, in special homosexuali. Asa cum bine tie orice bun cretin, virusul pidosniciei (cci homosexualitatea e o boal) se ia nu numai prin contact sexual ci mai nou i printr-o simpl strngere de mn, sau dac un sodomit strnuta spre un bun cretin.

Exact, fii si fiice ale mele, savantii ortodocsi au descoperit ca homosexualitatea se ia. Se ia din familiile care-L hulesc pe Dumnezeu dar apar si la copii din familii crestine, carora nu le-a fost citita Apocalipsa cu intonatie corecta, sau a familiile care au neglijat lucrarea Lui si nu au cumparat la timpul potrivit Biblia invelita in piele de capra argasita. Mai apare si la tineri care au fost obisnuiti n copilarie sa si spele organele genitale, lucru care se stie ca duce la autoexcitare. Homosexualitatea pasiva barbateasca apare si la cei nvatati de mici sa foloseasca hrtia igienica. Contactul des al degetelor cu anusul le induce tinerilor nostri ideea ca anusul poate fi atins de obiecte lunguiete. Astfel, nceputul transformarii unui baietel n homosexual pasiv este facut. Activi ramn doar cei care au nvatat sa se spele pe penis.

Dar nu despre virusul homosexualitii vroiam s v vorbesc astzi ci despre virusul HIV, responsabil de mbolnvirea cu SIDA. Savanii notri cretini au descoperit c acesta a suferit mutaii majore, mai nou orice bun ortodox poate fi infectat cu pidosnicie dac un homosexual l privete fix n ochi. E suficient s inem capul plecat, mi vei spune. Dar pctuii, pentru c doar n faa Domnului Dumnezeului nostru trebuie s ne plecm capul i privirea. Aa c am inventat ochelarii de soare cu protecie HIV (i UV), pe care i putei vedea n fiece slujba de duminica, evlavios prezentai de Preacuvioasa Evdochia Samarineanca, de la noi din parohie.

i pentru c nu numai prin privire se poate transmite virusul HIV, ci i prin clcarea pe urmele lsate de un sodomit, am plcerea s v anun c nu trebuie s v mai facei griji, putei cumpra peria de pantofi sfinit, fcut din lemn de nuc i pr de capr inute n ap sfinit i afumate cu tmie n postul Patelui.

Banii obinui din vnzarea ochelarilor de soare cu protecie HIV i UV i a periilor de pantofi sfinite vor fi folosii pentru cumprarea unor nvelitori de Biblie din colecia Dolce Gabbana 2011, nvelitori de care preoii votri iubii au att de mare nevoie.

Amin! + + +
daniil_pravoslavnic
Postat pe 4 Februarie 2011 21:01
Baga, parintele. ca ne napadesc oile cele negre!
Care mai fac si pe victimele pe la colturi
Thor_again
Postat pe 4 Februarie 2011 21:08
i pentru c nu numai prin privire se poate transmite virusul HIV, ci i prin clcarea pe urmele lsate de un sodomit, am plcerea s v anun c nu trebuie s v mai facei griji, putei cumpra peria de pantofi sfinit, fcut din lemn de nuc i pr de capr inute n ap sfinit i afumate cu tmie n postul Patelui.


cricat
Postat pe 4 Februarie 2011 21:13
cri...piei oaie neagra
eladaela
Postat pe 4 Februarie 2011 21:15
Daniil... ce facusi bre...... ma cauti la profil???
vezi ca eu sunt din partea ailalta..... cu focul.....
cricat
Postat pe 4 Februarie 2011 21:16
no... ela... ma duc la mare la vara si ma albesc eu....
cricat
Postat pe 4 Februarie 2011 21:18
Necunoscute sunt caile Domnului, oito cricat .. poate ca destinul vrea sa ma duca spre pierzanie, de ma indruma netam-nesam spre profilul tau.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 4 Februarie 2011 21:19
Parinte, vezi ca mai sunt si alte oite pe care Domnul, in prea mare mila Sa, le-a scutit de efortul gandirii. Fa-le si lor o vizita de alinare, ca au mare nevoie!
Thor_again
Postat pe 4 Februarie 2011 21:23
cri...vezi sa nu uiti sa ma iei si pe mine
eladaela
Postat pe 4 Februarie 2011 21:24
se vede treaba ca nu degeaba l-am strigat aseara .........aparu
poi , bine ai revenit parintele
jeanette40
Postat pe 4 Februarie 2011 21:34
De la: Thor_again, la data 2011-02-04 21:23:17Parinte, vezi ca mai sunt si alte oite pe care Domnul, in prea mare mila Sa, le-a scutit de efortul gandirii. Fa-le si lor o vizita de alinare, ca au mare nevoie!


si daca capata un soc de la explicatile lui nene popa si incep sa se oua in loc sa de-a lapte... ??? pentru ca chestia aia cu "fix in ochi"... m-a speriat tare si eu sunt un mare amator de branza de oiaie !!!
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2011 08:11
Pe cand altii sunt deja amatori de branza"lu'asta" ,eu ( sa-mi fie rusine! )habar n-am cum arata animalu' .
Barb,...zi-mi tu: oiaie?
tatoo
Postat pe 13 Februarie 2011 17:30
De la: tatoo64, la data 2011-02-13 17:30:50 Pe cand altii sunt deja amatori de branza"lu'asta" ,eu ( sa-mi fie rusine! )habar n-am cum arata animalu' .
Barb,...zi-mi tu: oaie?



ei si tu acuma...eram emotionat draga de tupeul lui nene popa... !!! da la ultima fraza, tot a reusit sa-mi zmulga un zambet... ! "pentru cumprarea unor nvelitori de Biblie din colecia Dolce Gabbana 2011, nvelitori de care preoii votri iubii au att de mare nevoie." si asta ptr. ca, cu imaginatia mea bolnava... m-am gandit imediat ca de fapt e vorba de PREZERVATIVE... !!! altfel, de ce niste "invelitori de biblie"... sunt asa de necesare unor preoti "iubiti"... ???


barboneli
Postat pe 18 Februarie 2011 07:13
parinte zau ca ti-am simtit lipsa....
crezi ca poti sa faci ceva pentru niste oite ratacite...??????????
o exorcizare ceva....?a?se poate???
anaROBERT
Postat pe 18 Februarie 2011 11:28
Parintele, da io, daca am supt bomboana dupa unu dasta, crezi ca m-am contaminat?
Handybel
Postat pe 18 Februarie 2011 12:53


Bravo,Barb...si eu care credeam ca-s no.1 la imaginatie bolnava!
Tu auzi ce spui acolo? Daca merg pe firul logicii tale,invelitorile pt biblii=prezervative,iar bibliile? Doamne,iarta-l,ca nu stie ce face.Amin
tatoo
Postat pe 18 Februarie 2011 18:07
De la: tatoo, la data 2011-02-18 18:07:10

Bravo,Barb...si eu care credeam ca-s no.1 la imaginatie bolnava!
Tu auzi ce spui acolo? Daca merg pe firul logicii tale,invelitorile pt biblii=prezervative,iar bibliile? Doamne,iarta-l,ca nu stie ce face.Amin


in primul rand...imaginatile bolnave... nu trebuie analizate !!! la fel ca si (nu bibliile...) biblia !!! ar fi cam acelasi lucru... !!!
mmmda... eu nu aud ce spun acolo... ca eu doar stiu ce scriu... aici !!!! mersi ptr. ajutorul ta in a fi iertat... apreciez asta... dar de la "Doamne" eu nu astept sa fiu iertat... ptr. ca nu le-am gresit cu nimic !!!! singura Doamna care vreau sa ma ierte, daca am gresit... e sotzia mea !!!
barboneli
Postat pe 19 Februarie 2011 15:57
De la: tatoo, la data 2011-02-18 18:07:10

Bravo,Barb...si eu care credeam ca-s no.1 la imaginatie bolnava!
Tu auzi ce spui acolo? Daca merg pe firul logicii tale,invelitorile pt biblii=prezervative,iar bibliile? Doamne,iarta-l,ca nu stie ce face.Amin


in primul rand...imaginatile bolnave... nu trebuie analizate !!! la fel ca si (nu bibliile...) biblia !!! ar fi cam acelasi lucru... !!!
mmmda... eu nu aud ce spun acolo... ca eu doar stiu ce scriu... aici !!!! mersi ptr. ajutorul ta in a fi iertat... apreciez asta... dar de la "Doamne" eu nu astept sa fiu iertat... ptr. ca nu le-am gresit cu nimic !!!! singura Doamna care vreau sa ma ierte, daca am gresit... e sotzia mea !!!
barboneli
Postat pe 19 Februarie 2011 15:57
ms pt unele informatii,iertatima parinte la multe sa ma vindec mai repede la mers sa nu mai am tulburare,o zi buna,mersi mult
ana_veronick
Postat pe 21 Februarie 2011 16:22
Mai,radeti voi radeti..dar eu tot am invatat ceva..nu ma mai sterg la c-r cu hartie igenica ,ca iau homoxesualitatea..cu degetele..au descoperit-o niste SAVANTI ORTODOXI!! Hai mai,fiti seriosi si gata...!!!Fara hartie si fara degetele...dar atunci cu ce?Cine?cand?cum?Sigur voi aveti raspunsurile..!
elisabeta_boia
Postat pe 1 Martie 2011 20:31
De la: betty37, la data 2011-03-01 20:31:00Mai,radeti voi radeti..dar eu tot am invatat ceva..nu ma mai sterg la c-r cu hartie igenica ,ca iau homoxesualitatea..cu degetele..au descoperit-o niste SAVANTI ORTODOXI!! Hai mai,fiti seriosi si gata...!!!Fara hartie si fara degetele...dar atunci cu ce?Cine?cand?cum?Sigur voi aveti raspunsurile..!


nu vrei sa incerci cu: "peria de pantofi sfinit, fcut din lemn de nuc i pr de capr inute n ap sfinit i afumate cu tmie n postul Patelui."... ?????? sa ne comunici si noua rezultatele... ca si noi avem de invatat !!!
barboneli
Postat pe 2 Martie 2011 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre intrepretarea..Ca romanii sunt un popor necivilizat,,din cauza ca sunt nemultumiti,,fata de nemtii care sunt un popor de ipocriti 6 De la: Axl_22 19 Noiembrie 2011 14:46
si barbatii atentioneaza...... 23 De la: ratuscaceaurata 9 Noiembrie 2011 00:58
un vot 1 De la: elena39 8 Aprilie 2010 22:36
nu cred ca voi mai scrie pe garbo......... 38 De la: quasaria 2 Ianuarie 2010 04:26
razbunare 31 De la: estela 31 Iulie 2010 05:21
Setari Cookie-uri