marea mea dezamagire

totul a inceput anul trecut,un pic inainte de venirea iernii...l-am cunoscut pe El,intalnindu-ne in interes de serviciu sa spunem.Iar apoi totul povestea noastra s-a concretizat de pe urma unui pariu.Un pariu stupid care a dat nastere la o relatie foarte frumoasa...Nu ma indragostisem de la inceput pentru ca tocmai terminasem o alta relatie dar cu timpul mi-am dat seama ca ajusesem sa il iubesc intr-o perioada fosrte scurta pentru ca atunci era PERFECT.......doar ca aceasta perfectiune s-a transformat in dezamagire,raceala,indiferenta...Nu intelegeam ce se intampla cu el si am preferat sa nu deschid subiectul crezand ca este vorba doar de o perioada de stres din cauza serviciului.....desi aveam totusi planuri am plecat in vacanta singura inainte de a pleca certandu-ne.....Si totusi continua sa imi scrie ca ma iubeste,continua sa spuna ca sunt iubita lui,fara ca unul dintre noi sa puna punct relatiei.Am plecat din tara si dupa cateva zile aam primit un mail spunandu-mi ca el este un magar si ca ii pare rau ca nu m-a putut face fericita....Intorcandu-ma din vacanta dupa 3 saptamani descopar ca acel barbat perfect era deja cu altcineva nici macar avand curajul sa-mi spuna in fata acest lucruci am descoperit gasind o nenorocita de poza avand in cadru picioarele lui si ale actualei iubite....recunoscand incaltamintea si pantalonii ....o relatie de 10 luni pentru care am dat totul s-a terminat cu o cearta prin mesaje...banal,nu?
garbo087021
Postat pe 25 August 2010 00:11
nu te supara pe mine...dar parca tu ai plecat fara sa-i spui nimic, nuu??? si atunci de ce te mai plangi?? ti-ai facut-o cu mana ta....daca il iubeai cu adevarat iti pasa de ce brusc a devenit rece si indiferent....sau poate ai si tu partea ta de vina...ia mai gandeste-te...cred ca adevarul e undeva la mijloc....
tutankhamon
Postat pe 25 August 2010 00:18
sigur din povestea ta reiese ca amandoi sunteti vinovati in egala masura,tu ai plecat nu ai spus nimic,ai preferat oarecum sa te distantezi fara sa il asculti si pe el,ce te asteptai sa stea cu mainile la spate si sa te astepte......o sa spui da,asa si este,aici intervine greseala lui ca in loc de emailul in care se caracteriza drept''magar'' putea sa spuna ca are pe alta.



nu-i nimic,viata merge inainte important este sa stiti sa comunicati si sa ascultati.
anaROBERT
Postat pe 25 August 2010 00:45
da...foarte banal...deci...NEXT!!!
walkiria
Postat pe 25 August 2010 01:00
pai urmatorul va fi maine

cate unul pe zi.....sa nu ne amateasca atatea toapice dinastea
anaROBERT
Postat pe 25 August 2010 01:01
ei...asta este viata!!!Cert este ca implicatii prea mari nu au fost!E tanara...nu are de ce sa se poticneasca.Nu trebuie sa ne poticnim in cazuri mai grave....dar la unul "bana".Viata merge inainte....si merita traita!!
walkiria
Postat pe 25 August 2010 01:04
walki
anaROBERT
Postat pe 25 August 2010 01:15
walkiria
Postat pe 25 August 2010 01:18
asta-i marea ta dezamagire 021?
stai sa-ti faci bilantzu' pe la saij'de ani -asea...
preci
Postat pe 31 August 2010 21:33
Ai dreptate preci........pe la 40- 50 de ani o sa-si de-a seama ca aceasta poveste a fost doar inceputul si nici nu a fost asa de banal.
Parerea mea.........ar trebui sa fi fericita ca ai pierdut doar zece luni din viata ta, avand o relatie care era din start sortita esecului.
Cam cat de dureros poate fi o dezamagire de genul dupa ani si ani de relatie....021????
myriam
Postat pe 2 Septembrie 2010 16:05
sintem teoretic o familie practic............., barbatii sint sote porci
marialeia
Postat pe 2 Septembrie 2010 17:42
marea MEA dezamagire este ca voi nu vreti sa intrati putin si pe topicul"...ce inseamna a face un compromis, si de ce este necesar sa-l fac si in ce imprejurari se face"
caleidoscop
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:54
De obicei cam asa toate , din pacate , se termina !
E si mai grav cand initial , cineva ti se plange ca castigi putin , iar cand incepi sa lucrezi mult si te intorci dupa garda de noapte ... gasesti apartamentul gol si o scrisorica cu inscriptii de felul : imi pare rau dar vreau si distractii ... plec sa-mi reorganizez viata mai interesant !

Am analizat mult asupra celor intimplate si am aguns la concluzia : Daca cineva este parasit inca nu se stie cine-i norocosul !!!
Cred ca , totusi , esti o norocoasa !
garbo096683
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:36
nepotrivire de caracter...
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:06
tanti 021.....nu mai zici nimica bre???...
tutankhamon
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:30
tanti, tu ai facut compromis? poate trebuia sa incerci si asa ceva, ca tot e la moda! sau, daca il iubeai poate merita gestul...
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:36
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-06 23:36:48 tanti, tu ai facut compromis? poate trebuia sa incerci si asa ceva, ca tot e la moda! sau, daca il iubeai poate merita gestul...
compromis, compromis, compromis, am omis???????????????
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:38
sageato...esti obositoare...stiai???...fa un compromis si ...controleaza-te....
tutankhamon
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:39
te-am intrecut?...nebunatico!!!!!!!!nici macar in compromisuri, nu te-am intrecut, pt. ca nu stiu sa le fac, invata-ma tu....si apoi mai vedem noi !!!
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:49
De la: tutankhamon, la data 2010-09-06 23:39:37sageato...esti obositoare...stiai???...fa un compromis si ...controleaza-te....
nu stiai ca sageata nu poate fi decat trimisa, directionata???...si doar apoi controlata?....scuze!!!!!!ma deranjeaza modul tau de gandire asupra viziunilor mele fulgeratoare!!!!!!!!!!c'est la vie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:59
e clar.....iar ai uitat sa-ti iei medicamentele....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:38
IMI ESTE SILA DE ASEMENEA OAMENI CA TINE !
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:47
de parca i-ar pasa. :P
Dar de ce tipi?!:))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:48
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-07 21:47:18 IMI ESTE SILA DE ASEMENEA OAMENI CA TINE !


sa mori tu!!!
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:50
am luat medicamente multe, la recomandarea ta si am murit !
caleidoscop
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:40
doamne cata inteligentza...si mai si rade de gluma ei buna.....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:46
ei si tu acuma... parca lui Base nu-i plac glumele lui...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:48
da, ge.....dar macar ala dreaq e presedintele.....tre sa-l ascultam ca noi l-am ales......si sa radem si sa batem din palme....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:55
asa, Tuth... deci voi l-ati ales p-ala presh, da? No, bine ca stiu
Thor_again
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:57
thorele...stai tata...nu dadea......ca nu fusai la ultimele doua votari....parol!!!!!...mi-a fost lene.....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna a fii un om tolerant? 85 De la: daniilia 21 Martie 2012 11:47
beneficiile drojdiei de bere... 7 De la: iulia__ 22 Iulie 2009 10:17
Te-ai casatori cu un barbat cu copil dintr-o alta relatie? 133 De la: garbo_385448 9 Iulie 2016 09:47
Sfarsitul unei relatii 49 De la: quasaria 2 Decembrie 2009 07:54
De ce oare oamenilor le place sa fie rai? 10 De la: ingerasulluptator 12 Decembrie 2011 22:09
Setari Cookie-uri