Relatia cu un barbat de o alta religie (baptist)

vai ce dezbatuta e religia asta pe aici si ce de puritane se invart in cerc ca fiind crestine si maica tereza in persoana


pai ciobanit-o cred ca,cataclismele si cutremurele le-ai simtit de la cei care faceau copii aia in preacurvie


esti demodata maica si sa nu imi spui ca esti si virgina ca evident nu te cred puritano
anaROBERT
Postat pe 12 Iulie 2010 00:24
reyya,
pai eu zic sa aprinzi mai multe ca na, e party, nu halloween....
quasaria
Postat pe 12 Iulie 2010 00:27
CEI DE ALTE RELIGII CARE FAC PARTE DIN DIFERITE SECTE INDIFERENT CUM ISI SPUN CONSIDERA CA DOAR EI AI ACCES LA ADEVARUL SUPREM, IAR PE ORTODOCSI II CONSIDERA SLABI IN CREDINTA SI USOR DE MANIPULAT. CHIAR EU AM AVUT DE-A FACE CU REPREZENTANTI AI DIFERITELOR SECTE CARE AU INCERCAT SA MA CONVERTEASCA. NU VOR REUSI NICIODATA DAR FIIND FOSTI COLEGI AI MEI DIN SCOALA NORMAL CA VORBESC CU EI. CAT PRIVESTE CAZUL TAU NU STIU CUM CREZI TU DACA TE LASI MANIPULATA SAU NU. SA NU CREZI VREODATA CA VEI PUTEA SA-L FACI SA TREACA LA RELIGIA TA NU CRED CA VEI PUTEA IAR DACA ESTI TANARA SI INDRAGOSTITA SI INCA NU ESTI TARE IN CREDINTA TA, EL VA REUSI SA TE CONVERTEASCA MAI DEVREME SAU MAI TARZIU
garbo121744
Postat pe 12 Iulie 2010 03:09
De la: quasaria, la data 2010-07-11 22:50:21da, fleur, ce n-ai inteles.
pe topicul asta pina si lupty pare normala....
Un om normal este acel om,care are calitatile pe care trebuie sa le aiba un om normal....Sa fie uman,,sa fie sincer,,serior,,,sa isi foloseasca creierul pe care Dumnezeu i la dat...Samd
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iulie 2010 21:05
creierul dat de dumnezeu e pt un bebe si tu faci alegerea sa il maresti si sa inveti mai multe si sa te autodepasesti
garbo074997
Postat pe 13 Iulie 2010 21:11
De la: garbo074997, la data 2010-07-13 21:11:56creierul dat de dumnezeu e pt un bebe si tu faci alegerea sa il maresti si sa inveti mai multe si sa te autodepasesti
Exact...Dumnezeu a dat omului un creier...Si omul are libertate sa aleaga....Ori devina un smecher negativ,,adica prost......Ori devii un om pozitiv si inteligent,,care sa faci lucrurile sa fie si in favoarea ta si in favoarea la altii.....pt ca la Dumnezeu nu ii place egoismul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iulie 2010 21:17
[eu sunt ortodoxa,dar spuneti-mi cate dintre voi care sunt ortodoxe sunt atat de drepte si crestine sufleteste in suflteul lor si in fata donmului?Numai sa judecati sunteti buni, nu religia conteaza ci ceea ce faci in viata asta si cat esti de placut inaintea lui dumnezeu,Unde in biblie spune ca ortodoxia este religia suprema? Deci conteaza ceea ce faci si esti inaintea lui dumnezeu
maravigliosaanna_yahoo_com
Postat pe 16 Iulie 2010 21:23
Vezi ca tocmai ai pacatuit. Dumnezeu se scrie cu litera mare.
Doara
Postat pe 16 Iulie 2010 23:03
De la: maravigliosaanna_yahoo_com, la data 2010-07-16 21:23:14[eu sunt ortodoxa,dar spuneti-mi cate dintre voi care sunt ortodoxe sunt atat de drepte si crestine sufleteste in suflteul lor si in fata donmului?Numai sa judecati sunteti buni, nu religia conteaza ci ceea ce faci in viata asta si cat esti de placut inaintea lui dumnezeu,Unde in biblie spune ca ortodoxia este religia suprema? Deci conteaza ceea ce faci si esti inaintea lui dumnezeu
Pai preotul lqa biserica zice...Ca omul trebuie sa traiasca curat...Zice multe...Dar aproape nu respecta nimeni,,pt ca preotii nu sunt exemple pozitive pt ei...Dar nici din alte religii nu sunt mai buni...Ca mai,mai sa te oblige sa te botezi si sa te dai in religia lor...De parca ar conta religia
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Iulie 2010 23:42
mai oameni buni,eu am prieteni si baptisti si adventisti si catolici,dar nu am nici o pb cu niciciunul.noi avem si alte subiecte de discutie in afara religiei.un om inteligent realizeaza ca tb sa i respecte alegerea celuilalt,e mai greu potae intr un cuplu sa fie 2 de religii diferite,dar inainte de a accepta o asemenea relatie fiecare tb sa gandeasca putin si la pb care pot aparea,mie cei dificili mi se par martorii lui iehofa,dar eu si astora le spun politicos ca eu sunt de alta religie si nu doresc sa discut aceasta tema.inainte de religie suntem toti oameni
danapop
Postat pe 17 Iulie 2010 08:15
Dragostea este binecuvantata de Dumnezeu. Barbatul a fost interesat de tine atata timp cat ar fi putut sa te atraga in secta lui. ma bucur ca nu ai cedat si ca ti-ai respectat credinta.sigur ca un preot duhovnic te va sfatui mult mai bine decat o facem noi. cu drag, Leti.
happyleti
Postat pe 17 Iulie 2010 10:48
Dragostea este binecuvantata de Dumnezeu. Barbatul a fost interesat de tine atata timp cat ar fi putut sa te atraga in secta lui. ma bucur ca nu ai cedat si ca ti-ai respectat credinta.sigur ca un preot duhovnic te va sfatui mult mai bine decat o facem noi. cu drag, Leti.
happyleti
Postat pe 17 Iulie 2010 10:48
este adevarat!nu poti avea o relatie de casatorie cu un barbat de alta religie -si numai religia lor ,a barbatilor conteaza-daca tu ca femeie vrei sa propui viitorului sot sa treaca la religia ta ,nu ai sanse! religia barbatului este cea adevarata si cea care conteaza in majoritatea cazurilor!aceasta relatie nu tine mult!de curand, una dintre fiicele mele ,ea fiind ortodoxa si prietenul ei catolic, s-au despartit, acest motiv ,al religiei fiecaruia, fiind unul dintre motivele importante!si relatia lor a durat 8 ani!foarte putini barbati recunosc dreptul femeii de a alege ,sau trec mai usor peste asta si au o relatie de durata cu sotiile lor de alta religie!
garbo119076
Postat pe 24 Iulie 2010 10:58
CUNOSC CUPLURI DE DIFERITE RELIGII CARE FIECARE SE DUCE LA BISERICA LUI SI PE CARE NICIODATA NU I-AM AUZIT SA SE CERTE DIN CAUZA RELIGIEI. CREDINTA O AI IN INIMA
KNIGHT_31
Postat pe 24 Iulie 2010 11:06
De la: adriana78, la data 2010-07-04 13:11:22Am postat acum cateva luni un subict care ma framanta de ceva vreme. Si anume relatia cu un barbat de o alta religie. Am primit tot felul de sfaturi cum ca daca dragoste exista nu mai conteaza nimic, ca putem trai si asa fiecare cu religia lui si asa mai departe. O singura persoana m-a avertizat ca nu va merge. Si a avut dreptate. Tin sa ii multumesc pe aceasta cale. Si cei care vor citi postul meu as vrea sa invete din experienta mea. Un om care este baptist nu poate rai cu un ortodox niciodata. Decat daca ortodoxul merge cu el in biserica lui si zice ca el. Pe ei nu ii intereseaza persoana de langa ei decat daca merge cu ei la biserica. Credeti-ma ca stiu ce spun. Sa nu va imbatati cu apa rece. O zi buna.
M-am gindit mai bine si iti sugerez cu unul de la Martorii lui Jehova!Ca doar tot esti dispusa sa :incerci "alte religii (Mai bine spus , alte secte)
teodor_el
Postat pe 24 Iulie 2010 15:51
eu observ ca pe zi ce trece acest site se transforma intr-unul de pocaiti, ultra religiosi , falsi..tampiti...se intelege de ce in Ro predomina gradul de indobitocire a maselor prin intermediul religiei., ca si modalitate de control a populatiei..ce a facut Biserica in decursul timpului e cu atat mai trist...cat despre baptism( pt cea care a deschis topicul) ...sa se fereasca ca Draku de tamaie de un asemenea exemplar masculin, pt el Biserica , ,,fratii" ..gradul de indobitocire in masa reprezinta cam totul, ca doreste sa te atraga si pe tine in aceasta poveste...nu ma uimeste. Pur si simplu pune-i paion la gat si trimite-l la ,,fratii" lui doar cu..bilet de dus. Succes!
reyya
Postat pe 24 Iulie 2010 16:24
De la: reyya, la data 2010-07-24 16:24:55eu observ ca pe zi ce trece acest site se transforma intr-unul de pocaiti, ultra religiosi , falsi..tampiti...se intelege de ce in Ro predomina gradul de indobitocire a maselor prin intermediul religiei., ca si modalitate de control a populatiei..ce a facut Biserica in decursul timpului e cu atat mai trist...cat despre baptism( pt cea care a deschis topicul) ...sa se fereasca ca Draku de tamaie de un asemenea exemplar masculin, pt el Biserica , ,,fratii" ..gradul de indobitocire in masa reprezinta cam totul, ca doreste sa te atraga si pe tine in aceasta poveste...nu ma uimeste. Pur si simplu pune-i paion la gat si trimite-l la ,,fratii" lui doar cu..bilet de dus. Succes!


TU DIN CARE FACI PARTE ? LIBERA CUGETATOARE (SATANISTA) ?
KNIGHT_31
Postat pe 25 Iulie 2010 23:09
din care vrea muschii ei,bre...
ce treaba ai tu?
preci
Postat pe 25 Iulie 2010 23:11
ATHEISTA...nothing more.. :-) Dar cand vad cum religia si Biserica indobitoceste masele..credema ca ma apuca o greata acerba..Optiunile si alegerile ne apartin ..de asta ,,a fost dat" sa dispunem de LIBER ARBITRU :-)
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 23:18
amin!
ad' sa pupe preci
preci
Postat pe 25 Iulie 2010 23:19
Knight 31...te-a lamurit raspunsul, sper :-)
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 23:19
De la: preci, la data 2010-07-25 23:19:13amin!
ad' sa pupe preci


pup Precioasa
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 23:20
hai ma ca putini sant credinciosi si curati sufleteste
de fapt credinta este in suflet si doar atunci cand simti tu ridici privirea si deschizi inima sa multumesti pt viata,natura si iubire
garbo074997
Postat pe 25 Iulie 2010 23:25
fiecare cu scheletii din dulapele proprii,floris...
preci
Postat pe 25 Iulie 2010 23:27
maaai nu am scheleti da n-us nici docmatica da merg pe premiza de a nu face rau si a ajuta atunci cand i-mi sta in putere dar nu mi-as lasa credinta pt un mascul
garbo074997
Postat pe 25 Iulie 2010 23:38
...eu cand vad popi , preoti , ..,,slujitori ai Domnului "(ca si cand as avea nevoie de mediere cu Divinitatea) as scoate AK-47, pe loc...foc automat , gloante pt ei..nimik mai mult...Unde mai pui ca daca mergi dupa jumatatea zilei intr-o biserica toti sunt sub influenta lui Bachus :-)
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 23:39
ak 47 face prea mult zgomot,mey...
io zic d'un pesticid,ceva...
e mai silentios,nu pateaza,si-n plus le da alora sansa sa-i scrie lu' sf. Petru un sms ...
preci
Postat pe 25 Iulie 2010 23:42
buey, nu ti-e mila de recolte .??.ce dreaku , nu mai consuma pesticidul aiurea pe toti louserii...
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 23:45
esti eco,mai?!
drept , cadavrele imbogatesc solu' cu minerale...
s'aude la green peace acolo?
sa ne dea avocati,ce dreaq?!
preci
Postat pe 25 Iulie 2010 23:48
Preciosa..da sa pup.. .esti geniala , ce mai..hai ca daca nu ai cu ce sa imbogatesti recolta..ti-o aduc pe (ex)soacra-mea...aterizez direct in Cimitirul Central..oare imi dau astia aprobare???
reyya
Postat pe 26 Iulie 2010 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre barbati? 399 De la: garbo174243 14 Mai 2011 16:11
Împreună putem face minuni! 14 De la: garbo242980 9 Mai 2013 22:38
femeia rac! 3 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:08
consultant WELLNESS 10 De la: m_ada 29 Decembrie 2010 00:14
barbatul sagetator femeia capricorn 2 De la: gabrielistiza 14 Mai 2010 13:13
Setari Cookie-uri