Relatia cu un barbat de o alta religie (baptist)

nazi m-ai pierdut in misterele universului
ameno
Postat pe 5 August 2010 18:52
hm....de icsemplu....vrei ceva iesit din comun.....te duci cu masina....undeva pe un deal.....si in toiul afacerii......poc....gardienii publici iti bat in geam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 18:56
ameno
Postat pe 5 August 2010 18:58
Cum va permiteti sa vb urat Ortodoxismul???

Cati dintre voi au invatat istorie la scoala?? Nu va e putin Rusine?
Cine a cantat prima data HRISTOS A INVIAT??? Baptistii sau ortodoxii????

Ati fost vreodata in biserici baptiste sa vedeti cum copiaza muzica ortodoxa si cum citesc din cartile scrise de marii duhovnici ai religiei ortodoxe?? Si asta nu ar fi nici o problema doar ca isi asuma creditul pentru ceea ce vorbesc ca si cand ei ar fi creat textul respectiv. Rusine!!!

Si daca tot sunteti asa pocaiti, de ce va rugati lui Dumnezeu pe melodiile formatiei ABBA?? De ce va puneti baticul doar pe scarile bisericii? De ce va luati fusta cea mai lunga doar duminica???

Macar Ortodoxii, exact cum sunt in timpul saptamanii asa sunt si dumnica, nu joaca teatru de mari sfinti pocaiti, care au coborat din icoane sa fie exemplu ptr ceilalti.

Ati fost la vreo nunta de baptisti sa vedeti cum stau toti pe afara pe langa localul unde are loc nunta si cum trag de plin sticlele cu tuica ce le au in portbagaj???

Vai si amar de voi!!
Imi e mila de voi, sunteti multi adunati la un loc si va spala pe creier.....


garbo171814
Postat pe 11 Octombrie 2010 23:20
De la: garbo171814, la data 2010-10-11 23:20:16Cum va permiteti sa vb urat Ortodoxismul???

Cati dintre voi au invatat istorie la scoala?? Nu va e putin Rusine?
Cine a cantat prima data HRISTOS A INVIAT??? Baptistii sau ortodoxii????

Ati fost vreodata in biserici baptiste sa vedeti cum copiaza muzica ortodoxa si cum citesc din cartile scrise de marii duhovnici ai religiei ortodoxe?? Si asta nu ar fi nici o problema doar ca isi asuma creditul pentru ceea ce vorbesc ca si cand ei ar fi creat textul respectiv. Rusine!!!

Si daca tot sunteti asa pocaiti, de ce va rugati lui Dumnezeu pe melodiile formatiei ABBA?? De ce va puneti baticul doar pe scarile bisericii? De ce va luati fusta cea mai lunga doar duminica???

Macar Ortodoxii, exact cum sunt in timpul saptamanii asa sunt si dumnica, nu joaca teatru de mari sfinti pocaiti, care au coborat din icoane sa fie exemplu ptr ceilalti.

Ati fost la vreo nunta de baptisti sa vedeti cum stau toti pe afara pe langa localul unde are loc nunta si cum trag de plin sticlele cu tuica ce le au in portbagaj???

Vai si amar de voi!!
Imi e mila de voi, sunteti multi adunati la un loc si va spala pe creier.....


TE SUPARARA ASTIA DALE LA GIOALE
garbo074997
Postat pe 11 Octombrie 2010 23:23
De la: nazirra, la data 2010-08-05 18:56:40hm....de icsemplu....vrei ceva iesit din comun.....te duci cu masina....undeva pe un deal.....si in toiul afacerii......poc....gardienii publici iti bat in geam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAZII
garbo074997
Postat pe 11 Octombrie 2010 23:26

azi mi-am luat portia de ras
ameno
Postat pe 14 Octombrie 2010 15:20
De la: garbo171814, la data 2010-10-11 23:20:16Cum va permiteti sa vb urat Ortodoxismul???

Cati dintre voi au invatat istorie la scoala?? Nu va e putin Rusine?
Cine a cantat prima data HRISTOS A INVIAT??? Baptistii sau ortodoxii????

Ati fost vreodata in biserici baptiste sa vedeti cum copiaza muzica ortodoxa si cum citesc din cartile scrise de marii duhovnici ai religiei ortodoxe?? Si asta nu ar fi nici o problema doar ca isi asuma creditul pentru ceea ce vorbesc ca si cand ei ar fi creat textul respectiv. Rusine!!!

Si daca tot sunteti asa pocaiti, de ce va rugati lui Dumnezeu pe melodiile formatiei ABBA?? De ce va puneti baticul doar pe scarile bisericii? De ce va luati fusta cea mai lunga doar duminica???

Macar Ortodoxii, exact cum sunt in timpul saptamanii asa sunt si dumnica, nu joaca teatru de mari sfinti pocaiti, care au coborat din icoane sa fie exemplu ptr ceilalti.

Ati fost la vreo nunta de baptisti sa vedeti cum stau toti pe afara pe langa localul unde are loc nunta si cum trag de plin sticlele cu tuica ce le au in portbagaj???

Vai si amar de voi!!
Imi e mila de voi, sunteti multi adunati la un loc si va spala pe creier.....


Trag din sticlele de tuica,,,si vor sa para ca sfintii din icoana.....Asta chiar a fost dura,imi vine sa ma prapadesc de ras.....Pai asa se numesc fatarnicii...pt ca pocaiti trebuie sa fie oamenii cu sufletul nu cu religia....Si sa se vada dupa fapte si roada....Pt ca oamenii lui Dumnezeu se vad dupa fapte si roade...Pomul bun aduce roade bune,,,de mancat pt semenii sai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:16
da, pentru semenii pomului
si_totusi
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:20
Ma refer ca pomul bun,,face roade bune pt semenii sai...si nu sunt fatarnici...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:20
mai, fiinta lui dumnezeu. semenii pomului nu pot fi decat pomi. ai inteles?
si_totusi
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:25
De la: si_totusi, la data 2010-10-14 16:25:43mai, fiinta lui dumnezeu. semenii pomului nu pot fi decat pomi. ai inteles?
Pai desteptul lui Dumnezeu....pomul,,adica omul bun se cunoaste dupa roade,,,oameniii trebuie sa se ajute reciproc...vad ca esti tare greu de cap
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:31
la logica ta.......vai de tine. de cand pomu-i om bun? iote ca nu pricepui metafora.esti profund,luptatorule
si_totusi
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:33
814, mai usor cu delirul religios, ca nu toti suntem spalati pe creier
michelle_
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:37
De la: si_totusi, la data 2010-10-14 16:33:46la logica ta.......vai de tine. de cand pomu-i om bun? iote ca nu pricepui metafora.esti profund,luptatorule
Pai omul bun se cunoaste dupa roade..Oamenii lui Dumnezeu se vad dupa roade...pt ca oamenii au libertatea de a alege...DACA EI VOR SA FIE OAMENI BUNI,SAU OAMENI RAI
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:42
"DACA EI VOR SA FIE OAMENI BUNI,SAU OAMENI RAI" ...sau soferi...
michelle_
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:43
si_totusi
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:44
Oamenii au libertatea de a alege,,daca vor sa fie buni sau rai...Si asta o poti vedea dupa roadele fiecarui om,,dupa faptele care le face..Pt CA faptele vorbesc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:44
da? iote noutate da, cu minciunele cum e xenule? cum e sa te dai cineva si sa fii altcineva? ha? ceva, in genul lui mataluta
si_totusi
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:46
ehei, totuselu'...ici sha e chestii grele...
michelle_
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:46
Ca un evlavios mielusel al Domnului, ma rog tot timpul sa capat intelepciune ca sa pot sa le citesc pre toate multumind Taicutului Ceresc si Multpreaintelepciunii Irinucai.

Dar ma intreb, ca un bun crestin ortodox, oare in zilele de rugaciune al femeilor baptiste, sa le pedepsesc asa cum scrie la Biblie, cu un pravoslavnic sex anal, atunci cand le prind in timp ce se roaga la Sfinti? Sau sa astept si sa propovaduiesc intru respectarea zilelor de dezlegare la impreunare?
anakin
Postat pe 14 Octombrie 2010 16:52
anakin-baiatu'

da' ce rau esti astazi,mami..
iasomia
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:21
Pe asta cu pomul si cu roadele lui, irinooka a speculat-o din versetul ala minunat din Cantarea Cantarilor, 2:3:

Ca un mr ntre copacii pdurii, aa este preaiubitul meu ntre tineri.
Cu aa drag stau la umbra lui,
i rodul lui este dulce pentru cerul gurii mele.

iti cam place cum suna, Irinooka, nu-i asa?...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:03
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-14 16:44:49 Oamenii au libertatea de a alege,,daca vor sa fie buni sau rai...Si asta o poti vedea dupa roadele fiecarui om,,dupa faptele care le face..Pt CA faptele vorbesc
Eu sunt o fata buna si cinstita..Nu ca amaratii astia de barbati..care sunt rai si au stricat caracterul femeilor cu egoismul si rautatea lor si curvaria lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:29
De la: anakin, la data 2010-10-14 16:52:17Ca un evlavios mielusel al Domnului, ma rog tot timpul sa capat intelepciune ca sa pot sa le citesc pre toate multumind Taicutului Ceresc si Multpreaintelepciunii Irinucai.

Dar ma intreb, ca un bun crestin ortodox, oare in zilele de rugaciune al femeilor baptiste, sa le pedepsesc asa cum scrie la Biblie, cu un pravoslavnic sex anal, atunci cand le prind in timp ce se roaga la Sfinti? Sau sa astept si sa propovaduiesc intru respectarea zilelor de dezlegare la impreunare?
crestin nu esti,,,,esti botezat intro religie de forma
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:31
Drept mai graiesti, irinuco ! Ai avut vigilenta sa constati eu provin dintr-o religie unde femeia e considerata a fi spurcata din nastere, si ca de fapt ea nici nu e om, fiind venita doar din coasta barbatului sau prin efractie, fiindca Domnul a preferat sa i-o smulga cand acesta dormea. Fapt pentru care supusenie datoreaza acea femeie nu numai barbatului, ci si soacrei atotputernice care a adus pe lume pe cel dela care s-a furat coasta ca sa existe ea!
Nu uita ca femeia ortodoxa nu trebuie sa sminteasca barbatul cel intelept si sa nu il abata de la calea cea dreapta cu sulemeneli si podoabe diavolesti de genul lenjeriei intime cu danteluri, ci sa umble cu capul plecat, basma si par pe picioare, carele tot de la Domnul Dumnezeu le este dat. Asa ca ia cauta-te irinuco, cum mai stai cu parul de pe picioare?
anakin
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:24

hahaiala curata,bro...
preci
Postat pe 15 Octombrie 2010 19:23
PROBLEMA MULTOR OAMENII CARE SPUN CA NU POT TRAI CU O PERSOANA DE ALTA RELIGIE ESTE PENTRU CA UNU ESTE RATACIT DE SCRIPTURA MAI MULT SAU MAI PUTIN IAR ALTU ESTE MAI CUNOSCATOR DE SCRIPTURA ::: DE EXEMPLU TU SPUI CA AI O RELIGIE SI BINE FACI CA O AI SPUI CA ESTI CRESTIN SI CREZI IN DUMNEZEU SI BINE FACI DAR SUNT DOUA PROBLEME GRAVE CARE OMUL NU LE FACE NU IMPLINESTE CUVANTUL LUI DUMNEZEU CUM A SPUS DOMNU ISUS DE CE IMI SPUNETII DOAMNE DOAMNE SI NU FACETII CE SPUN EU IAR AI DOILEA LUCRU CARE DA OMENIREA PESTE CAP ESTE CA OMUL NU CITESTE BIBLIA OARE NU DUPA BIBLIE IL CUNOASTEM PE DUMNEZEU DE CE TE PUI CA OM SA VB CINE ESTE BUN SI RAU CINE MERGE IN RAI SAU IAD SAU CE TREBE SA FACEM DACA NU CITESTI BIBLIA ¿?¿?¿ ADRESA MEA DE MESS ESTE eduard_rori cine doreste sa vorbim de subiectul acesta poate sa intre o zi buna la fiecare
Eduard_Caloean_1
Postat pe 24 Septembrie 2012 12:07
PROBLEMA MULTOR OAMENII CARE SPUN CA NU POT TRAI CU O PERSOANA DE ALTA RELIGIE ESTE PENTRU CA UNU ESTE RATACIT DE SCRIPTURA MAI MULT SAU MAI PUTIN IAR ALTU ESTE MAI CUNOSCATOR DE SCRIPTURA ::: DE EXEMPLU TU SPUI CA AI O RELIGIE SI BINE FACI CA O AI SPUI CA ESTI CRESTIN SI CREZI IN DUMNEZEU SI BINE FACI DAR SUNT DOUA PROBLEME GRAVE CARE OMUL NU LE FACE NU IMPLINESTE CUVANTUL LUI DUMNEZEU CUM A SPUS DOMNU ISUS DE CE IMI SPUNETII DOAMNE DOAMNE SI NU FACETII CE SPUN EU IAR AI DOILEA LUCRU CARE DA OMENIREA PESTE CAP ESTE CA OMUL NU CITESTE BIBLIA OARE NU DUPA BIBLIE IL CUNOASTEM PE DUMNEZEU DE CE TE PUI CA OM SA VB CINE ESTE BUN SI RAU CINE MERGE IN RAI SAU IAD SAU CE TREBE SA FACEM DACA NU CITESTI BIBLIA ¿?¿?¿ ADRESA MEA DE MESS ESTE eduard_rori cine doreste sa vorbim de subiectul acesta poate sa intre o zi buna la fiecare
Eduard_Caloean_1
Postat pe 24 Septembrie 2012 12:09
salut!sunt baptist si chiar nu stiu la ce oameni te referi,probabil la niste cresti doar cu numele
personal o respect pe fecoara Maria,pentru ca ea n-a fost aleasa pur si simplu ea a fost curata.
Si crucea este simbolul ca Domnul nostru Isus Hristos a murit pentru noi,iar faptul ca ea este gola demonstreaza ca el a inviat si s-a inaltat la cer,nu mai este azi printre noi, dar mereu ne vede si este peste tot.(Luca 12)
Sorin__Creanga_1
Postat pe 1 Octombrie 2013 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
operatie de micsorare de sani 2 De la: alfheim 27 Septembrie 2011 17:06
DESTIN NEFAST...SAU EU NU STIU SA-MI ALEG BARBATII DIN VIATA MEA ???? 24 De la: Dor_marunt 8 Februarie 2010 22:33
Despre tatuaje.E bine sau nu e bine? 28 De la: garbo_11426 26 Iulie 2017 22:43
ce ati face 13 De la: sora_ilsi 20 Mai 2010 23:04
COPILUL DIN MINE 167 De la: elisabeta_boia 24 Ianuarie 2013 10:30
Setari Cookie-uri