cumva cresteti copii sa ajunga inteligenti

un subiect extraordinar,datorita lipsei educatiei si informatiei,a multora dintre parinti.exista dreptul la educatie,de care multi nu stiu.se merge pe premiza" te descurci".cati dintre parinti ,care umbla disperati pt grija vietii sociale precare ,isi mai aduc aminte sau se ocupa de dezvoltarea intelectuala a copilasului lor?cati parinti isi permit sa munceasca si pt o bona instruita special pt acest aspect,dezvoltarea intelectuala a copilului?cati dintre parinti mai studiaza sau se ocupa de copilasul lor ,in acest sens.ii vezi ca intra pe internet,si cauta pe google,diferite informatii,dar stiu ei oare sa le aplice?de ce nu se fac cursuri in acest domeniu?cursuri gratuite,ca sa isi permita si saracul parinte cu 6 copii.vezi multe mamici tinere ,care nu stiu ce sa faca cu bebelusul lor.spre rusinea noastra ca natiune,ne pierdem timpul pe internet si ne grabim la ora de mancare sau ca vine sotul sau soacra sau oricine din familie ,si vede cum parintele isi pierde timpul pretios ,pt cresterea si educarea copilasului lor.multi parinti cred,ca un bebelus,trebuie schimbat si sa-i dai mancare,sa-l plimbi un pic si gata.gresit.inceputul vietii bebelusului este cel mai important pt o crestere sanatoasa.si asa cum scrie in acest articol,da-i cea mai mare atentie,chiar daca nu vb inca.dezvolta-i comunicarea,interesul,joaca,poiezioare ,cantecele,jucarii,jocuri,chiar daca insa nu intelege.dar ii dezvolti atentia.nu il lasi singur in pat sa creasca singur cum o da Dumnezeu.lasati internetul dragi mamici cu bebelusi si copii in plina dezvoltare.daca aveti norocul ca acesti copii sa iasa inteligenti,rusinati-va ca nu este meritul vostru.este meritul genei sau al soartei copilului.asa a vrut creatorul.daca voi aveti un comportament urat,deviant,cum educati bietul copilas?daca v-ar citii postarile de pe internet,unii dintre voi dragi parinti veti pierde examenul cu educatia,cu viata in fata copilasului vostru.el s-ar rusina daca v-ar citii.mai tarziu sa nu va mirati daca ,copii merg pe cai gresite.vina este a voastra,inca de la nastere.atunci este abc-ul,nu la gradi sau la scoala.sa va traiasca copiii si dati-le atentia necesara,inca de la nastere.
vuvuzela
Postat pe 30 Iunie 2010 14:53
vuvuzelo maica,z si tu pe scurt k ma dor ochii!
dancris
Postat pe 30 Iunie 2010 14:57
De la: dancris, la data 2010-06-30 14:57:24vuvuzelo maica,z si tu pe scurt k ma dor ochii!




sunt articole de pe ghidul familiei tale,unde poti citii multe lucruri interesante chiar si in comentarii,acesta fiind unul dintre ele.
vuvuzela
Postat pe 30 Iunie 2010 15:06
ai impresia ca dialogul purtat virtual aici pe internet cu diverse persoane pe care nu le-am vazut in viata reala se revarsa asupra copilului?

esti cumva o mamica care iti cresti copilul dupa carte,si care doarme cu dex-ul sub cap?

daca te gandesti macar o secunda ca noi cele care stam pe forumeala nu crestec si educam copii in aceleasi conditii ai o reala si grava problema.

poate esti genul de om care nu se descurca cu ''mai multe lucruri deodata'' si asta e pacat.


fiecare om este propriul lui actor care poate juca sute de roluri,fiecare om are in creierasul lui fragmente puse in ordine,nu te lasa dusa de val si impresionata de lucruri marunte.
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 15:06
ai impresia ca dialogul purtat virtual aici pe internet cu diverse persoane pe care nu le-am vazut in viata reala se revarsa asupra copilului?

esti cumva o mamica care iti cresti copilul dupa carte,si care doarme cu dex-ul sub cap?

daca te gandesti macar o secunda ca noi cele care stam pe forumeala nu crestec si educam copii in aceleasi conditii ai o reala si grava problema.

poate esti genul de om care nu se descurca cu ''mai multe lucruri deodata'' si asta e pacat.


fiecare om este propriul lui actor care poate juca sute de roluri,fiecare om are in creierasul lui fragmente puse in ordine,nu te lasa dusa de val si impresionata de lucruri marunte.
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 15:06
ai impresia ca dialogul purtat virtual aici pe internet cu diverse persoane pe care nu le-am vazut in viata reala se revarsa asupra copilului?

esti cumva o mamica care iti cresti copilul dupa carte,si care doarme cu dex-ul sub cap?

daca te gandesti macar o secunda ca noi cele care stam pe forumeala nu crestec si educam copii in aceleasi conditii ai o reala si grava problema.

poate esti genul de om care nu se descurca cu ''mai multe lucruri deodata'' si asta e pacat.


fiecare om este propriul lui actor care poate juca sute de roluri,fiecare om are in creierasul lui fragmente puse in ordine,nu te lasa dusa de val si impresionata de lucruri marunte.
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 15:06
De la: dancris, la data 2010-06-30 14:57:24vuvuzelo maica,z si tu pe scurt k ma dor ochii!




sunt articole de pe ghidul familiei tale,unde poti citii multe lucruri interesante chiar si in comentarii,acesta fiind unul dintre ele.
vuvuzela
Postat pe 30 Iunie 2010 15:06
scuze pentru tripla postare .....
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 15:07
@vuvuzela
bre, Adunarea constituanta, ce le mai stii mata cu "drepturile" fundamentale si subiective, bre...
sa mori tu ca n-o cunosti pe Sandica noastra zisa si Aleha mostenitoarea Copy/pasteului..., zburatacita prin circumvolutiunile misterioase ale propriilor ineptii! Zi zau! Cu limba scoasa, sa vedem cum sufli!
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 15:13
sorry, fetele, dar ma manca "tastatura"! ....
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 15:13
De la: moniq_, la data 2010-06-30 15:13:09@vuvuzela
bre, Adunarea constituanta, ce le mai stii mata cu "drepturile" fundamentale si subiective, bre...
sa mori tu ca n-o cunosti pe Sandica noastra zisa si Aleha, zburatacita prin circumvolutiunile misterioase ale propriilor ineptii! Zi zau! Cu limba scoasa, sa vedem cum sufli!




cred ca se impart dimineata e una,dupa masa se schimba rolul iar seara deja sunt in extaz
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 15:14
De la: anaROBERT, la data 2010-06-30 15:07:25scuze pentru tripla postare .....




stai linistita.aceste articole sunt scrise de garbo pt a atrage atentia.acest lucru nu inseamna ca avizeaza toti parintii.articolele sunt ale site-ului si le consider f interesante.sunt mamici tinere care nu stiu inca ce sa faca cu un bebelus.sunt mamici mature care au vicii,etc.deci li se explica si li se atrage atentia ,nu trebuie sa te deranjeze,ba din contra ,poti include situ o postare,dupa ce citesti articolul.toate postarile la aceste articole ,prezinta interes.poate nu pt tine.e vb de interes general.
vuvuzela
Postat pe 30 Iunie 2010 15:18
dancris
Postat pe 30 Iunie 2010 15:20
dap! "ia" e!
Mufarino, zi ca n-am dreptate!
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 15:23
cine e?
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 15:25
da moniq 'ia"e,far dar si poate
dancris
Postat pe 30 Iunie 2010 15:25
De la: moniq_, la data 2010-06-30 15:13:09@vuvuzela
bre, Adunarea constituanta, ce le mai stii mata cu "drepturile" fundamentale si subiective, bre...
sa mori tu ca n-o cunosti pe Sandica noastra zisa si Aleha mostenitoarea Copy/pasteului..., zburatacita prin circumvolutiunile misterioase ale propriilor ineptii! Zi zau! Cu limba scoasa, sa vedem cum sufli!





nu ma intereseaza diferendele dintre voi,sunt doar de acord sa comentez articolele puse de site garbo,atunci cand consider ca am ceva de spus.nu ma intereseaza ce discutati intre voi.am intrat f rar.dar articolele puse de garbo pt a le comenta ,daca nu va intereseaza,nu le cititi.aveti destule metode sa le evitati.
vuvuzela
Postat pe 30 Iunie 2010 15:26
ahhh! nu ma urasti pentru ca TOTDEAUNA dreptate?!

Mai, Sanda nu e moarta, Sanda se transforma...
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 15:29
ooooo da ea ii trb sa destepte societatea
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 15:29
Crisuto, mama, nu ca nu sunteti superbi asa, cum va strangeti voi, la piept, da' mie asa-mi placea poza aia cu ochisorii lui albastriiiii
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 15:30
De la: moniq_, la data 2010-06-30 15:29:23ahhh! nu ma urasti pentru ca TOTDEAUNA dreptate?!

Mai, Sanda nu e moarta, Sanda se transforma...
io nu te urasc poate ea? nuuuu ca e mai presus de sentimente
garbo074997
Postat pe 30 Iunie 2010 15:30
bre, Floris, am un "oki", bre......
nu, iubita, o-ntrebam pe Crisuta! hai ca ne-am emotionat! revederea, deh...
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 15:31
De la: moniq_, la data 2010-06-30 15:30:37Crisuto, mama, nu ca nu sunteti superbi asa, cum va strangeti voi, la piept, da' mie asa-mi placea poza aia cu ochisorii lui albastriiiii


pune fata acu poza aia
dancris
Postat pe 30 Iunie 2010 15:32
consider ca fiecare parinte isi creste copilul asa cum are placerea,asa cum isi doreste,nimeni nu are dreptul si autoritatea sa se bage decat in cazuri extreme evident.

dar sa consideri ca a sta pe internet mai mult decat stai tu,ca stai pe forum si ai un vocabular nedemn de ochisorii tai sau ca asa ne crestem si copii e real gresit.

intrebarea mea este,oare asa procedezi tu,esti ghidata de vicii si te lasi usor transformata?
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 15:33
ana banana
fata oricum se transforma asa ca...
dancris
Postat pe 30 Iunie 2010 15:37
De la: garbo074997, la data 2010-06-30 15:29:30ooooo da ea ii trb sa destepte societatea




e strict problema voastra,ce ganditi.sunt un comentator al articolelor postate de garbo.
vuvuzela
Postat pe 30 Iunie 2010 15:37
da mai observ si eu ce e pe acilea numai transformari,permutari si combinatii
anaROBERT
Postat pe 30 Iunie 2010 15:38
vuvi, ia zi nene, ti-a nascut nevasta cumva?
anakin
Postat pe 30 Iunie 2010 15:41
haide Sando, nu fii trista! Eu stiu ca nu poti trai fara noi! Si apoi, de cand ti-am auzit "gornita" m-a luat cu "tremur"...
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 15:44
De la: anaROBERT, la data 2010-06-30 15:33:15consider ca fiecare parinte isi creste copilul asa cum are placerea,asa cum isi doreste,nimeni nu are dreptul si autoritatea sa se bage decat in cazuri extreme evident.

dar sa consideri ca a sta pe internet mai mult decat stai tu,ca stai pe forum si ai un vocabular nedemn de ochisorii tai sau ca asa ne crestem si copii e real gresit.

intrebarea mea este,oare asa procedezi tu,esti ghidata de vicii si te lasi usor transformata?



domnisoara mamica ,redevin-o o persoana constienta ca nimeni nu ti-a adresat nici un cuvant tie este un raspuns la modul general si nu particularizat..daca stii sa scrii subiecte interesante adreseaza-te lui garbo.
vuvuzela
Postat pe 30 Iunie 2010 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jurnal bebe 16 De la: vasilicasavoiu 21 Mai 2009 12:49
alimentatia la 7 luni 1 De la: alina_biencutza 8 Iulie 2009 23:25
o intrebare.... 2 De la: ruschita 13 Februarie 2009 16:53
buna mamici 2 De la: raluca08 2 Noiembrie 2009 15:50
despre fertilitate 2 De la: pana_oana 27 Iulie 2009 12:22
Setari Cookie-uri