Nu ia in greutate

Buna!Baietelul meu are 5 ani si 6 luni si nu ia in greutate de vreun an. Ba chiar a mai slabit de la 18kg in iarna, la 17 kg acum. Ce-i drept, in ultima luna a racit de doua ori: o data la plamani si apoi a avut rosu in gat. Este un copil agitat, nu sta locului o clipa. Nu se depune nimic din ce mananca. Cred ca din aceasta cauza are imunitatea scazuta, racim de 7-8 ori pe perioada rece. Acum suntem in iunie si mi-a facut rosu in gat. Dupa graficele de crestere este printre cei 5 % in ceea ce priveste greutatea, dar problema noastra este ca nu vrea sa mai ia in greutate. Ce as putea sa-i fac ca sa se ingrase si el un pic? E vreuna dintre voi in aceeasi situatie?
narden
Postat pe 13 Iunie 2009 00:44
si copilul meu tot printre cei 5% dintre cei de varsta lui se afla, ca greutate, dar toatae analizele lui sunt bune, nu e bolnavicios, e plin de energie, e vesel, cu privirea vie, buzele colorate (mi-au zis dr ca astea sunt semne de sanatate), nu mananca mult dar manaanca din ce in ce mai variat, si nu imi fac probleme. Si noi (parintii lui), cannd eram copii, eram niste aschimodii , deci cu cine sa semene gras? Oricum, cata vreme e sanatos mie nu-mi trebuie sa fie gras. Asa au zis si dr : sanatatea conteaza, nu greutatea. Ca sa se mai ingrase, nu stiu ce sfat sa iti dau, vb si tu cu dr lui, care il cnoaste mai bine. Multi recomanda peritol pt pofta de mancare, dar nu ii da fara sa vb cu un medic, fiecare medicament are recatiile sale diferite asupra fiecarui organism si poate avea efecte adverse pe care eu nu le cunosc, deci vb cu un medic si te va indruma!Pupici!
pinicuta
Postat pe 14 Iunie 2009 11:23
a, i..al nostru ia in greutate (cate putin dar ia, si de scazut nu a scazut deloc...)
pinicuta
Postat pe 14 Iunie 2009 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Taierea motului la baieti 48 De la: SEBY1YEAR 23 Februarie 2010 15:41
bebe nu mananca destul ca sa ia in greutate 10 De la: anaROBERT 19 Martie 2010 00:29
Bona iubitoare de copii-caut loc de munca 1 De la: supercami 29 Octombrie 2011 16:47
Ce parere aveti despre Osvar Florina? 1 De la: denisse17 14 Februarie 2012 01:30
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 4 Mai 2010 16:11
Setari Cookie-uri