eterna cura de slabit

DE CAND AI TINUT CURA ASTA? EU STIU CA DACA SLABESTI REPEDE LA FEL PUI INAPOI. E TOTUSI FFFF MULT 4KG IN 5 ZILE. IN PERIOADA CUREI INTELEG CA AI MANCAT NORMAL. AVEAI MAI PUTINA POFTA DE MANCARE? EU AS MANCA INTRUNA.
8188
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:10
De la: alexa25andrey, la data 2008-04-01 21:29:07BUNA.Este sigura aceasta cura cu HERBALAIFE? Si eu am luat legatura cu un consultant herbalife si nu stiu ce sa fac am 100kg si nu pot sa ma m-ai suport,vreau sa fac si eu un copil si din cauza obezitatii nu pot sa raman insarcinata va rog sa ma ajutati[/quote
ALEXA; nu numai ca este sigur dar este singurul care i-ti regleaza functiile organismului, pt ca org are cea mai mare putere de regenerare dar trebuie sa fie ajutat cu ce? cu nutrienti asa cum o masina pleaca la cdheie cu apa, ulei, benzina, la fel si organismul nostru i-si revine din diverse probleme de sanatate (obezitate) cu: vitamine, minerale, proteine de buna calitate fara toxine etc .Deci este singurul program pe care tu i-l poti urma si in timpul sarcinii pt ca si tu si bebe veti fi in forma maxima.( poti ramane insarcinata chiar in timpul programului ) daca vrei mai mult informatii pt tine ca sa iei hotararea ce mai buna pt tine da-mi un semn 0769625417
delly000030
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:18
Buna, vreau si eu dieta exacta,daca e posibil! In afara de acest preparat se mai consuma si altceva...se mananca normal...Siropul de artar de unde se poate procura? Multumesc! Pupici!
alinaei
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:33
sincer te anunt ca nu vei putea sa tii niciodata regimul asta pt ca dupa prima zi te saturi de orez,sau mere..nu mai poti sa mananci si te vei infometa,ceea ce nu este bine deloc.dupa parerea mea daca vrei sa ti un regim disociata mananca 1 zi legume si fructe,1 zi carne si 1 zi lactate.in 2-3 saptamani vei slabi foarte mult.si incearca sa renunti la paine si la cartofi,pentru ca in cantitati mari astea ingrasa cel mai mult.succes
andreea_delly
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:03
Fetelor, sport si viata rationala ! Totul tine de atitudine.
De 21 de ani am aceeasi greutate si doi minunati copii.Incercati !
florinaele
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:22
Fetelor, sport si viata rationala ! Totul tine de atitudine.
De 21 de ani am aceeasi greutate si doi minunati copii.Incercati !
florinaele
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:23
Da,cel mai bun este programul Herbalaife,dar e ffff costisitor.Am o colega care a slabit cu acest program ,in 6luni-35kg,dar te ajunge la 90milioane.Daca doresti sa dai mai putine kg,costul este evident mai mic.este ffff adevarat.

Postat pe 2 Aprilie 2009 14:54
eu.am.slabit.in.2.luni.jumate.16.kg.dar.am.mers.la.aerobic.la.sala.in.fiecare.zi.1.ora.dupa.ora.sase.seara.n-am.mancat.nimic.doar.apa.sau.din.cand.in.cand.fructe.
p_anamirei
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:12
dute.la.sala.in.fiecare.zi.cate.o.ora.la.aerobic
p_anamirei
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:14
HERBALIFE are rezultate fbune deoarece iti asigura pe langa pastilele obtinute din extracta naturale si hrana zilnica[acele prafuri,care nu sunt altceva decat proteine vegetale+vitamini+minerale],orice cura de slabire,pt a pastra rezultatele trebuie urmata de o perioada de mentinere a greutatii, altfel se revine la greutatea initiala, organismul devenind pe urma din ce in ce mai imun la orice reteta de slabit,lil63vas@yahoo.com
vas63
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:04
1. Nu te mai gandi tot timpul la mancare, ti-e foamea-n gat? un pic de apa plata cu lamaie; gusti cate ceva,nu mananci, nu te indopi si bei apa o cana, putin si des- mancare de orice fel, fructe si legume de orice fel cate pofetesti, nu bauturi acide.Dupa orele 18,oo nu mananci mancare este ultima masa (18.oo), iei un ceai cu lamaie fara zahar, fructe da, dar fara sa te indopi. Ambitie este medicamentul de slabit + rabdare ca nu se face dintr-o data si munca fizica din casa (fitnes gratuit)sau o bicicleta adevarata sa te plimbi cu ea. succes.
garbo072645
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:48
merele ingrasa... sau cel putin asa au stabilit noile cercetari; este fructul care ingrasa; incearca kiwi, portocale,etc
do_gabi
Postat pe 2 Aprilie 2009 22:50
buna Emy,
spune-mi te rog cum ai rezolvat problema cu foamea de dupa ora 18.
sunt foarte interesata de raspunsul tau.
8188
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:19
sa sti ca si eu am tot 4 luni de cand am nascut si am slabit 13 kg...adik atata cat am luat pe toata sarcina. dar nu am facut nimik special ...doar ca am alaptat
2anca
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:58
pt. MIRONICA doua sheikuri pe zi, o masa de alimnte, f2 fibre,hebbalifeline, cellulos si uneori termo-complet. Sti care este cea mai mare satisfactie? ACUPRO(betablocant) PENTOXI-RETARD, FUROSEMID, cu toata suita de efecte adverse sunt de trista amintire.MULTUMIRI MINUNATILOR MEDICI DIN COMPANIA HERBALIFE CARE AU SCOS ACESTE PRODUSE!
delly000030
Postat pe 5 Aprilie 2009 23:32
buna Anca. ma numesc Cristina si sint din Iasi. eu am reusit sa slabesc 10 kg cu un ceai antiadipos de la TIANSHI. a dat rezultate si ti-l recomand cu incredere. daca vrei mai multe amanunte adresa mea de e-mail este brsc_cristina@yahoo.com. pot sa-ti scanez catalogul si te vei convinge. te pot ajuta sa-ti procuri ceaiul daca nu-l gasesti prin apropiere. mult succesc. Cristina
brsc_cristina
Postat pe 7 Mai 2009 13:40
De la: , la data 2008-02-28 20:14:00Buna tuturor! ;)
Si eu mi-as dori sa slabesc vreo 4-5 kg.
Ce parere aveti despre o cura disociata?
am s a va postez sa vedeti despre ce este vorba, astept parerile voastre :
3 zile - orez fiert
2 zile - paste
2 zile - cartofi fierti
2 zile - pui fiert
2 zile - legume crude ºsi radacinoase - morcovi, telina, gulii, etc.)
2 zile - carne de vita fiarta
2 zile - mere
2 zile - iaurt degresat

zilnic se vor consuma obligatoriu 2 litri de apa (plata) fara alcool, sare, paine, sucuri in 17 zile se vor da jos cca. 8 kg

sau...
1-numai carne (exclus mezeluri)
2-numai fructe
3-numai peste
4-numai oua indiferent sub ce forma
5-lactate(degresate)
6-numai legume crude sau fierte
duminica putem cam de toate dar fara paine,dulciuri,rantasuri,ciorbe
karelia123
Postat pe 5 Iunie 2009 13:01
buna tuturor
va pot spune ca am vesti extraordinare in ceea ce priveste nutritia echilibrata.vreti sa aveti un stil de viata sanatos si activ?vreti sa slabiti in mod sanatos,fara infometare,fara sa privati organismul de toate elementele nutritive si sa va mentineti energia si vitalitatea la cote ridicate?vreti sfaturi avizate din partea unui consultant wellness?daca da,ma puteti contacta pe adresa de mail laura70d@yahoo.com
va astept...numai bine si multa sanatate
garbo004123
Postat pe 7 Iulie 2009 19:02
pai...........eu am nascut acum 1 an de zile si iti pot spune k nu am reusit dekt sa slabesc 5 kg
delly001315
Postat pe 10 Iulie 2009 18:04
.. fetelor.. eu am reusit sa slabesc, cu capsula Super Slim.. una pe zi, si ma simt excelent, si foarte foarte bine...am incercat zeci de diete, si pastile, sport.. etc etc,.. dar parca si apa ma ingrasa..dar acum ma simt suuuper.. si am incerdere in mine, si ma pot uita in oglinda la mine cu placere... parca nici la 20 de ani, nu ma simteam asa ...si am 36 ani acum... maninc de toate si multe fructe, si sport.. dar aceasta capsula, pe mine m-a ajutat enooorm ..
micha_micha
Postat pe 14 Iulie 2009 12:30
Buna Nico !

Eu sunt consultant in domeniul nutritiei si te invit la o evaluare nutritionala gratuita, ce consta in niste masuratori (indice masa corporala, % de grasime, rata metabolica in repaos, necesar zilnic de proteine) si parcurgerea unui chestionar despre obiceiurile alimentare pentru a vedea care este stilul tau de alimentatie si stil de viata.

La final iti voi oferi recomandari personalizate si iti voi face cadou si o brosura cu informatii nutritionale.

Evaluarea dureaza aprox. 45min-1h.

Ce parere ai ?

Astept cu interes raspunsul tau pe e-mail la adresa: ieparaschiv@yahoo.co.uk.

Irina_Elena_P
Postat pe 17 Iulie 2009 11:40
Buna !
Eu sunt consultant in domeniul nutritiei si te invit la o evaluare nutritionala gratuita, ce consta in niste masuratori (indice masa corporala, % de grasime, rata metabolica in repaos, necesar zilnic de proteine) si parcurgerea unui chestionar despre obiceiurile alimentare pentru a vedea care este stilul tau de alimentatie si stil de viata.

La final iti voi oferi recomandari personalizate si iti voi face cadou si o brosura cu informatii nutritionale.

Evaluarea dureaza aprox. 45min-1h.

Ce parere ai ?

Astept cu interes raspunsul tau pe e-mail la adresa: ieparaschiv@yahoo.co.uk
Irina_Elena_P
Postat pe 17 Iulie 2009 11:43
spune-mi daca ai tinut regimul postat si daca a dat rezultate?!!!!!
garbo001688
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:24
Bine si care este reteta de ai slabit 10 Kg.Vreau sa aflu si eu.O zi buna la toti.
zahacristi
Postat pe 5 Noiembrie 2009 08:54
PENRU -PZB-,incearca si ceaiul pt. slabit Naturavit,se gaseste si in farmacii dar mai sigur la plafar,este ieftin si are o actiune complexa asupra intregului organism.A se procura ceaiul sub forma de frunza maruntita nu sub forma de pliculete,este mai activ.
Folosirea ceaiului,impune restrictie la alimentele cu procent mare de grasimi si nu se bea in timpul zilei ci seara la culcare,deoarece elibereaza intestinul inainte de a se face asimilare comleta a substantelor nutritive din alimentele administratein timpul zilei.Dupa ocura ,cu ceai servit srara,timp de o saptamana,se poate servi si dupa fiecare masa,pt. a avea un efect mai pronuntat.Modul de preparare si administrare este prezentat in prospect.
ticuta2IV1940
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:23
Cea mai mare prostie curele disociate. Slabesti repede si iti spui ca o sa ai grija ce mananaci dupa aceea si tu nu te vei mai ingrasa la loc. Numai ca imediat ce termini dieta pui la loc totul si inca ceva in plus . Iti distrugi si stomacul si iti dezechilibrezi si metabolismul. Pana nu te imbolnavesti nu realizezi cat de importanta e sanatatea din pacate. Ca sa slabesti trebuie sa renunti la dulciuri si la sucuri de orice fel chiar si la cele facute in casa , e de preferat sa mananci fructe si legume nu sa le faci suc pentru ca trec imediat prin stomac si nu ii dau de lucru sa iti tina macar putin de foame. Fara patiserie, junk food,fara prajeli, fara paine alba si doar cu doua trei felii de paine integrala adevarata nu cum se practica pe la noi. Din pacate prea putina lume se reuseste sa aiba ambitia sa renunte la toate aceste produse care nu va lasa sa slabiti.Eu cunosc atatea femei care se chinuie sa slabeasca si credeti-ma , nici una nu a renuntat la aceste alimente mereu cad in ispita, motiv pt care nu slabesc. Dar in loc sa accepte ca ele gresesc spun ca ele de fapt asimileaza f repede, sau ca ele au ceva si nu pot slabi.
monicatulcea
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:46
nu disperati !!! perseverenta este cea mai buna arma !!
cory_dorobantu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:46
NUSH DACA CE AI INTREBAT A FOST INTR-UN MOD IRONIC..DAR T ASIGUR CA SOMNUL INGRASA GRAV... ITY SP DIN PROPRIE EXPERIENTA.
nakatunga
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:39
referitor la diversele diete si ceaiuri de slabire, tot ce pot sa spun ca le-am incercat si eu pe toate, am slabit cateva kg dar le-am pus la loc, am fost si la nutritionisti si am tinut regimul dat de acestia, dar dupa ce cu chin slabeam cateva kg nu mai eram in stare sa ma abtin si le puneam la loc, pentru ca toate ma privau de mancare si mai devreme sau mai tarziu ma lasam pagubasa.Asta pana am ajuns la 100kg la 1,60m, si cautand pe net am dat de Herbalife. Vreau sa va spun ca datorita produselor Herbalife am slabit 18 kg pana in prezent in 5.5luni, dar fara sa imi fie foame,si fara sa fiu tentata sa renunt, deoarece am inlocuit 2 mese cu shake si iau de trei ori pe zi niste tabletute din plante, iar masa principala la pranz mananc tot ce doresc in limite rezonabile si bine inteles fara prajeli si grasimi. Am invatat sa ma alimentez sanatos, sa imi prepar hrana in mod sanatos, sa imi aleg alimentate la cumparaturi in asa fel incat sa nu imi dauneze, si tot ce am acumulat in ani de zile de mancat haotic si fara disciplina, a inceput sa se topeasca incet dar sigur. Nu este un medicament minune, este un program de viata sanatos, este prima oara in viata cand am slabit si mi-am imbunatatit starea de sanatate, nu ma mai dor piciarele, pot urca scarile cu usurinta, pot alerga chiar dupa tranvai,este extraordinar si sunt foarte multumita ca in sfarsit am gasit ceva ce intr-adevar functioneaza si nu numai la mine, am vazut si alte persoane care au slabit si se mentin de ani de zile. Herbalife nu este o dieta sau un regim,Herbalife este un mod stiintific de alimentatie care nu se adreseaza doar persoanelor supraponderale, ci tuturor acelora care vor sa fie sanatosi pe termen indelungat. Chiar daca nu ne place, sanatatea si greutatea optima astazi inseamna investitii financiare.Dar daca slabirea ar fi atat de usoara nu am fi prezenti la aceasta "epidemie" de obezitate.Eu va doresc sanatate si succes la slabit.Daca doriti mai multe informatii si sunteti interesati de slabire in mod sanatos, ma puteti contacta pe mail camelia_boieangiu@yahoo.com, va pot arata si pozele cum eram la inceputul programului si cum sunt acum.
delly000104
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:24
De la: , la data 2008-02-28 20:16:04Regimul pe care l-am postat mai sus l-am gasit pe un site cu diete .
Mi-a atras atentia si mi es pare destul de usor de tinut. Oare da rezultate daca e respectat intocmai?






NU ESTE CEA MAI BUNA DIETA. DISOCIAT DA. Dar 1.2 zile carne fiarta,sau gratar. (nu conteaza cantitatea si sa fie slaba)2. 2 zile zarzavaturi,legume,,salate,mancare de legume. 3 . 2 zile lactate(branza,iaurt ,(fara smantana. dimineata o cafea sau ceai,indulcite cu fructoza. Se bea zilnic cel putin 2-2,5 litri apa sau ceai. 8=9 kg in 6 zile Recomandat sa luati si ceva vitamine.SUCCES!
feli49
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
retete pentru diabet 10 De la: ancadumitrasconiu 23 Iunie 2019 03:18
din gradina proprie 16 De la: ioana_50 25 Noiembrie 2009 10:29
uleiul de masline,un adevarat medicament in alimentatie!!! 7 De la: liliana05 6 Octombrie 2009 00:10
Ce reete de mncare gtim astzi? 18 De la: etinc3lle 19 Februarie 2010 11:41
Retete pentru copii sanatosi 5 De la: mony642000gemeni 5 Septembrie 2009 22:25
Setari Cookie-uri