eterna cura de slabit

Buna. dintre toate dietele si toate nevoile despre care am citit aici, ce mi se pare cel mai aproape de adevar este ce scrie tipa despre HERBALIFE. DE CE? pentru simplul fapt ca si eu de la 14 ani ma lupt cu kilogramele incercand diete cat mai variate si "miraculoase"! ce am descoperit este ca e singurul mod de a iti distruge sanatatea si nervii vazand ca slabesti si pui la loc. asa ca...de cateva luni am inceput un program prin FOREVER de care sunt mai mult decat multumita!!!! de ce? pentru ca in plus fata de HERBALIFE regleaza metabolismul, ajutand organismul sa lupte singur cu kilogramele si sa isi puna organele la lucru in mod natural.
DACA sunteti interesati:grigadri@hotmail.com
salutari si sanatate
adiharchi
Postat pe 13 Martie 2010 14:54
Felicitari! ai luat cea mai buna decizie si iti garantez ca vei ajunge la rezultatul final ! eu am slabit 22kg in 4 luni si ma mentin de 11 ani le dau si copiilor mei si suntem cu totii sanatosi . toate cele bune
anita modoran - www.amslabit20kg.ro
delly001169
Postat pe 17 Martie 2010 15:05
De la: miuzet, la data 2008-03-19 18:12:09si eu am inceput sa tin cura cam de 2 saptamani si deja am slabit 4 kg. :)
anna pit- unde pot sa gasesc sirop de artar?
si inca o intrebare- cum pot sa scap de vergeturile de pe picioare?

sorry k iti rasp dupa 1000 d ani dar n am vazut pana akm
poi siropul il gasesti in penny market daca ai...eu stau in germania si la noi gasesti la toate colturile...e f bun poti sa l fol k indulcitor ptr orice...ptr cafea,ceai prajituri,clatite ptr absolut tot!!!
bafta
anna_pit
Postat pe 14 Aprilie 2010 02:24
buna!
vreau sa va spun ca acum 2 ani am slabit 16kg in 4 luni cu produse herbalife. in urmatorul an m-am ingrasat 20 de kg, pe care nu am reusit sa le dau jos nici acum. credeti-ma ca am incercat din nou cu herbalife, ba chiar am fost si la o consultatie cu managerita de la herbalife, care intr-un final mi-a spus ca probabil s-a obijnuit organismul cu aceste produse si din aceasta cauza nu mai reusesc sa slabesc. am dat o gramada de bani pe ele, in jur de 4 mil pe luna, va inchipuiti, si fara nici un rezultat. ganditi-va f bine ce faceti. eu o sa incep de maine cu ecofit, am auzit numai pareri pro, numai de bine, si reactii adverse nu exista. daca va intereseaza o sa va tin la curent cu evolutia mea.
la revedere
daniela_alupei
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:24
buna!
vreau sa va spun ca acum 2 ani am slabit 16kg in 4 luni cu produse herbalife. in urmatorul an m-am ingrasat 20 de kg, pe care nu am reusit sa le dau jos nici acum. credeti-ma ca am incercat din nou cu herbalife, ba chiar am fost si la o consultatie cu managerita de la herbalife, care intr-un final mi-a spus ca probabil s-a obijnuit organismul cu aceste produse si din aceasta cauza nu mai reusesc sa slabesc. am dat o gramada de bani pe ele, in jur de 4 mil pe luna, va inchipuiti, si fara nici un rezultat. ganditi-va f bine ce faceti. eu o sa incep de maine cu ecofit, am auzit numai pareri pro, numai de bine, si reactii adverse nu exista. daca va intereseaza o sa va tin la curent cu evolutia mea.
la revedere

daniela_alupei
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:30
De la: delly000104, la data 2009-11-26 11:46:31Este sigura aceasta cura cu HERBALAIFE? Si eu am luat legatura cu un consultant herbalife si nu stiu ce sa fac am 100kg si nu pot sa ma m-ai suport,vreau sa fac si eu un copil si din cauza obezitatii nu pot sa raman insarcinata va rog sa ma ajutati .Postat pe: 1 Aprilie 2008, ora 21:29

Draga Alexandra
Daca pana acum nu ai reusit sa aflii daca sunt bune produsele Herbalife sa stii ca eu am slabit cu ele 20 kg in 6 luni, si inca sunt in program, mai am inca vreo 15 kg. Eu am plecat tot de la 100kg, apropo ai reusit sa ramai insarcinata? sa stii ca au produse si pentru problemele femeilor.
Consultanta mea de nutritie este o fata f. draguta, eu am cunoscut-o tot pe net, am completat un chestionar si ea ma sunat, ea ma sustine cand imi este greu si cand imi vine sa trisez, ne vedem la masurat si cantarit si vb tot timpul la tel. Daca inca nu ai slabit te pot ajuta. Poti sa intri pe www.slabire123.ro si acolo vei vedea rezultatele unor persoane care au slabit si care se mentin intr-o forma excelenta
Chiar functioneaza.
Iti doresc multa sanatate si succes in ceace ti-ai propus
daniela_alupei
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:32
asa este. trebuie sa consumi aceste produse herbalife toata viata, altfel te ingrasi f mult, si nici nu mai reusesti sa dai jos dupa-aia. cand ma gandesc cat de mult am reusit sa dau jos in timp asa de scurt, in vine sa innebunesc, oricum toti consultantii herbalife or sa spuna ceva de genul ca trebuie sa tii cam 1 an, cine stie, dupa aceea sa mai tii 1 an pentru mentinerea greutatii si tot asa. la mine prima data a dat rezultate, dar degeaba acum, imi pare rau
daniela_alupei
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:43
Buna dimineata....
acest raspuns l-am mai postat si pe alte "cereri de ajutor" pentru slabil.
Stiinta a ajuns departe cu cercetarile si s-a constatat ca fiecare organism are anumite caracteristici, si, ca atare, cea mai buna solutie pentru un corp sanatos cu greutate ideala este o alimentatie in baza grupei de sange. Plecand de aici, spre exemplu, sunt pana si fructe care la o grupa fac bine si la alta nu, anumite legume care merg la o grupa si la alta nu, si tot asa. Cumparati cartea si nu aruncati banii pe produse farmaceutice deoarece creaza dependenta.
Toate amanuntele le gasiti in cartea: 4 GRUPE SANGUINE, 4 DIETE - ALIMENATIA ADECVATA CELOR 4 GRUPE DE SANGE - DIETA INDIVIDUALIZATA - Dr. Peter D'Adam si Catherine Whitney.
Sa va fie de folos sfatul si daca cineva are nevoie de mai multe amanunte, eu va stau la dispozitie.
gabbrry
Postat pe 20 Aprilie 2010 09:08
am facut si eu de doua ori cura cu SIropul de artar...eu o consider ceea ce e de fapt:o cura de desintoxicare,scapi de toate toxinele din organism, sangele se curata,creierul se spala :) si ca efect secundar...slabesti . daca reusesti sa treci peste primele doua zile, cu singuranta poti ajunge pana la sfarsit. trebuie doar sa respecti cantitatile intocmai,altfel vei avea ameteli, foame,slabiciuni. dar dupa ce bei un pahar de sirop, te vei simti ca si cum ai mancat o pizza maaaaaree!!
delly001029
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:37
Salut fetelor. Vreau sa va dau si eu o idee cu rezultat garantat, doar ca necesita un pic de organizare - 15 min pe zi. Va recomand sa gasiti setul de exercitii srise de autoarea Grir Ciailders. Niste exercitii extrem de simple care i-ti micsoreaza in mod natural stomacul asa ca garantat mananci mai putin, i-ti oxigeneaza si tonizeaza intreg organizmul, si garantat slabesti. Plus ca te simti excelent dupa ele. Functioneaza ca o cafea buna. Doar 15 min. Am cronometrat. Iar daca mai echilibrezi un pic si alimentatia, e perfect. Nu stiu precis cum se numeste in romana cartea, eu o am in rusa, dar in traducere e: o figura perfecta pentru 15 min pe zi. Succes.
Cler_hi
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:36
totul este foarte logic,atata timp cat revenim la vechile obiceiuri alimentare (care ne-au facut sa ajungem la zeci de kg in plus)e normal sa ne ingrasam indiferent de metoda folosita pentru a slabi.......
deci ...e foarte normal ca toata viata sa adoptam un mod sanatos de alimentatie
succes!!!
herba70
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:04
Buna, la toate fetele si femeile de pe acest forum!
Legat de cura de slabire, este bine de stiut ca nici un produs si nici vre-o pastila din aceasta lume nu ne ajuta sa slabim decat pe moment! Dupa ce terminam cu produsele incercate incepem iar sa luam in greutate.
As dori sa va impartasesc din experienta mea, de mama cu trei copii, cu o varsta respectabila si daca imi permiteti atunci cand ies cu fiica mea pe strada (are 21 de ani si este la scoala de politie) nimeni nu spune ca suntem mama si fiica.
Ei bine: nu am incercat nici un regim din lume: nici cu pastile sau prafuri, nici cu ceaiuri sau orice alte minuni! Doar cu VOINTA. In urma cu cativa ani cand am descoperit o problema a glandei tiroide si care avea tendinta de a ma ingrasa, medicul mi-a recomandat cea mai miraculoasa reteta din lume: CANTARUL!1200 calorii/zi.Da, ati auzit bine CANTARUL! Dar nu acel cantar pe care ne urcam in fiecare dimineata sa vedem cat am dat jos sau cat am pus ci un banal cantar de bucatarie, pe care sa va cantariti alimentele! Pe parcursul timpului veti renunta la el si va veti da seama despre toate produsele cu ochiul liber.
Deci: procurati-va un cantar de bucatarie si pentru inceput nu depasiti 1200 de calorii/zi timp de o luna. Mancati orice doriti, dar evitati prajeala, grasimile, dulciurile. Informati-va si printati toate alimentele care considerati ca va plac cel mai mult si inainte sa le mancati cantariti-le. Veti vedea ca vor disparea balonarile si micii colacei de pe burtica.
Pagina de pe care m-am infornat este http://calorii.oneden.com/. Veti gasi aici tot ce va intereseaza: incepand de la numarul de calorii pentru fiecare aliment in parte pana la prepararea mancarurilor si calculul lor.
Dupa o luna de zile cu cele 1200 de calorii tinute, incercati sa mariti numarul la 1400 - 1500. Au fost situatii cand am mai sarit calul - la o aniversare, o petrecere ceva sau de sarbatori. Vreau sa spun ca atunci deja simteam cum stomacul meu primeste prea multa hrana si ma simteam rau. A doua zi o luam de la capat, pana cand organismul s-a obisnuit si nici in ziua de astazi nu depasesc 1800 de calorii.
Va trebuie multa vointa si mai ales constientizati faptul ca toate produsele de slabit existente in comert nu va fac bine. Preparati-va singure mancarea acasa, asa sanatoasa cum o stim de la parintii nostri, si mancati totul cu LIMITA. Orice. Va veti simti mai bine, iar voi cele care aveti copii ii veti creste mai sanatos. Decat sa va duceti copii la un MCDonald sau la fast food, mai bine rapiti-va cateva ore din timpul vostru si pregatiti-le ceva gustos, de casa. Veti fi satisfacuti pentru munca voastra, mai ales daca le va gusta si altcineva din afara familiei. Sunt sute de sit-uri in care gasiti fel de fel de preparate, alegeti-le pe cele care considerati ca se prepara mai usor si sunt mai sanatoase.
Va doresc din tot sufletul sa aveti izbanda in viitoarele cure de slabit pe care vi le propuneti, dar daca incercati varianta pe care v-am povestit-o mai sus sigur va veti obisnui si veti fi pe deplin multumite!
Daca aveti nelamuri vi le pot impartasi cu placere.



ghitavirginia
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:07
da te rog mai multe informatii
delly003619
Postat pe 12 Mai 2010 14:37
Asa cum v-am spus cea mai buna cura de slabit este VOINTA! Si AMBITIA de a slabi si de a te mentine. Nu aveti ce pierde, veti arata mai bine, veti fi mai sanatoase.
Deci:
PASUL 1 - cumparati-va un cantar; un cantar electronic care costa in jur de 50-80 lei. De preferat ar fi cel care are ca functie suplimentara cantarirea cu tot cu farfurie. Adica: pui farfuria goala, o cantaresti, apesi pe o functie TAR care o ia de la 0 cu gramajul, iti pui in farfurie felul principal, apesi iar functia TAR, pleaca iar de la 0, pui si celalt fel si tot asa cu fiecare aliment in parte pe care il cantaresti individual, dar in aceiasi farfurie.
PASUL 2 - scoteti-va de pe internet (eu prefer sit-ul ONEDEN) si listati tabelele cu numarul de calorii al alimentelor preferate. Veti gasi aici absolut toate alimentele, inclusiv cele preparate in casa, felul cum sa calculati numarul caloriilor din mancarea gatita acasa si foarte multe chestii. Este de ales de pe ce pagina de internet va scoateti numarul caloriilor si mergeti numai pe acela, deoarece, veti observa ca sunt zeci de sit-uri, dar care nu dau acelasi numar de calorii.
PASUL 3 - intocmiti-va un caiet in care sa va notati si sa calculati numarul tuturor caloriilor din alimentele servite, pe fiecare zi, chiar daca mancati si seara. Important este sa va incadrati in cele 1.200 de calorii/zi. Mancati diversificat: orice fel de carne, orice fel de branza, orice fel de legume, orice fel de fructe, de paine, de tot ce doriti. Nu uitati: 1.200 de calorii/zi!
E bine sa evitati prajelile. Pentru ca mancarea sa aiba gust folositi o lingura de ulei si una de apa de la inceput, si caliti legumele; puneti condimente. Sunt atatea condimente pe piata care sa dea gust mancarurilor d.stra! Carnea o faceti numai la gratar sau cuptor.
In timp va veti obisnui cu gramajul mancarurilor si veti cantari "din ochi".
Este cea mai buna cura de slabire. Si de intretinere in acelasi timp. Va doresc succes!
ghitavirginia
Postat pe 14 Mai 2010 10:19
www.manancsanatos.blogspot.com
anton_mai
Postat pe 23 Iunie 2010 22:33
Buna tuturor, daca mai citeste cineva acest topic, eu am slabit intr-o luna de zile 7 Kg, prin cura orientata pe grupa sangvina, dar ce am observat e ca sunt anumite puncte la care trebuie sa fi foarte atenta si slabesti orice ai minca, si anume: dimineata (intre 8 si 11) sa mananci doar fructe (intr-o zi doar un singur fel de fruct, in afara de banane si struguri), dupa care de la 12 pana la ora 19 se mananca din 2 in 2 ore cantitati mici (nu mai mult de 200 g pe mancare) si cel mai important sa nu se consume apa sau lichide inainte, in timpul si dupa mese timp de 30 minute.
Dar totusi sa se onsume cel putin 2 litri de apa (plata sau ceai de papadie, soc, coada soricelului).
E un stil de viata pana la urma. Bafta tuturor.
SilaghiEni
Postat pe 12 Iulie 2010 11:53
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/814/814282jp5cbx8ruk.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 17 Decembrie 2010 01:35
draga mea, am vazut ca mesajul tau este relativ vechi, insa vin cu speranta ca mai vizitezi inca acest site. Rugamintea mea este sa-mi oferi amanunte in legatura cu dieta cu sirop de artar. Am mai citit despre ea, insa nu am inteles exact cum functioneaza... daca se mananca sau nu..
poate mai stie cineva despre dieta asta. Va pup... si spor la slabit
garbo210941
Postat pe 27 Iunie 2011 08:59
Buna fetelor, eu sunt noua pe acest side dar pot sa va impartasesc din experienta mea cu produsele de la Herbalife. Am 55 de ani si toata viata am avut probleme cu greutatea, am tinut cure cu nemiluita dupa care slabeam si apoi daca nu eram atenta si mincam iarasi ceva mai mult , sau mai bine zis dulciuri intr-un anumit timp incepeam sa pun iar pe mine.Asa este si cu herba, eu am tinut aceasta cura anul acesta si am reusit sa slabesc 18-19 kg in 4 luni, in continuare tin pentru intretinere si daca nu o sa sa m grija ce maninc sunt convinsa ca o sa pun iar pe mine.Discutiie cu daca folosesti aceste produse nu slabesti sau pui nu stiu cate kg in plus sunt prostii.Eu am mai incercat aceasta cura si acum 2 ani dar nu am tinut ca la carte, recunosc si am slabit 7 kg in 7 luni si tot adevarat este ca m-am ingrasat dupa ce am lasat cura dar incepand iarai sa maninc cu nu trebuie, dar cum am spus si mai devreme acest lucru s-a intamplat si la celelate cure car nu erau cu herba. Herbalife te invata sa fi ffffffff atent la ce maninci si cum maninci , sa ai 5 mese pe zi si sa maninci multe legume si fructe.Poza care am postato este o poza facuta dupa cura am 170cm si 67 de kg si stiu ca este mai greu sa ma mentin decat cura in sine dar sper si imi doresc din tot sufletul sa reusesc sa fiu mai putin pofticioasa la dulce, si pe mine mai ma ajutat foarte mult biocromul luati 4 luni, recomandat de un medic de la centru e diabet(eu nu am , mama mea)si care mi-a recomndat aceasta cura cu biocrom sa o fac la schimbare de anotimp)specific acest lucru pentru persoanele care au mare pofta de dulce,daca intereseaza pe cineva mai multe detali,i pot ajuta cu multa placere ca stiu ce inseamna acest chin. Succes la slabit!!!!!!
Daniela2011
Postat pe 20 Octombrie 2011 11:30
da sa sti ceaiul verde are efect!!eu asea am reusit sa dau jos 30 kg in 8 luni!!dupa a 2 nastere!!
gessica
Postat pe 21 Decembrie 2011 11:48
De la: nico_negoita, la data 2008-03-03 10:19:55sal fetelor.nu cred ca este k 7 kg in 9 zile ...stiu ca slabitul cel mai sanatos se face treptat ,adica in cateva luni ,nu in zile si pe langa dieta ai nevoie si de exercitii fizice .eu ,pana anul trecut nu am avut probleme cu greutatea desi am doua nasteri ....de anul trecut povestea sa schimbat ,probabil si varsta isi spune cuvantul :) desi la 36 de ani am 69 kg si 1,80 m...nu prea sunt puse kg unde ar trebui :),asa ca ....pantalonii nu se prea inchid, fermoarele aluneca in jos singurele ;))...cu mancarea nu am prea omor , daca gatesc nu pot sa mananc ceea ce gatesc din cauza bilei care face figuri,mancarea nu am gustato niciodata in timp ce am preparato....de unde atatea kg ??? ...habar nu am ....poate de la singura masa ce apuc so iau pe la 18 sau 21,am un program mai dificil si chiar daca vreau sa mananc mai devreme de ora 18 nu pot ...MI-A AJUNS LA URECHI AC CEL MAI BUN SLABIT ESTE ...SOMNUL!...CINE DOARME MULT NU VA FI "PLINUT" NICIODATA....oare asa sa fie ???ce credeti?!
garbo195566
Postat pe 13 Februarie 2012 00:24
...si ne vindeca de tot...
Eugenia_
Postat pe 14 Iunie 2012 17:02
nici eu nu cred in curele de slabire "minune", daca nu se combina cu miscare si nu devine o rutina, n-are cum sa aiba efect pe termen lung.

e o metoda mai dura cura aceasta cu supa de varza, dar din 6 in 6 luni merita incercat.
pt mine functioneaza perfect..
combinat cu miscare, bineinteles...

http://netpizza1.blogspot.ro/2011/07/slabire-mancand.html
garbo_5436
Postat pe 9 Iulie 2012 19:42
O fi ea cura eterna de slabit, dar pentru persoanele de exemplu cu sensibilitate la ficat, poate sa faca chiar rau. Eu am incercat o cura de ingrasare de la ei si nu m-a tinut prea mult pentru ca mi s-a facut tare rau de la prafurile alea carora ei le zic shake-uri. Oi fi eu mai sensibila, caci sora mea s-a ingrasat considerabil cu acelasi 'tratament' si n-a avut absolut nimic. Ce e bun pentru unii nu trebuie neaparat sa functioneze pentru toata lumea...

Cred ca cel mai bun mod de a slabi e de a tine cele 3 mese principale ale zilei :
1. mic dejun cu un iaurt si cereale integrale (eu le prefer pe cele de la sanovita), eventual si ceva struguri/banane etc pentru mai multa energie.
2. un pranz care sa includa obligatoriu o supa calda si un fel principal bogat in vitamine, ori carne slaba sau ceva din soia sau peste, plus legume gen broccoli etc.
3. o cina usoara, dar vitaminizanta, gen legume calite, la cuptor, cu ciuperci, dovlecel etc.

Si eventual ceva mici gustari intre aceste mese, gen niste caju, curmale, fructe... Daca organismul tau e in asa fel conceput incat nu poti sa scazi prea mult in greutate, incearca macar sa ai o dieta normala si sanatoasa, e mai importanta decat toate produsele lor eco, bio si cum or mai fi de la herbalife.
whisperer
Postat pe 28 Decembrie 2013 12:53


ai uitat proteinele draga... vrei sa nu-i mai creasca parul, tesutul musculos si atatea alte chestii care se hranesc cu proteine ? orice dieta, daca tot s-a ajuns la ea... ma refer la cea de slabire sau ingrasare... trebuie sa fie privita in primul rand din punct de vedere caloric... vitaminele e alta mancare de... peste sa zicem. si totul se poate rezolva cu ce cumperi de la piata, macelarie sau pescarie... in nici un caz nu din magazinele alea de herbalife, paielife sau mai stiu eu ce argila life... !!!
barboneli
Postat pe 28 Decembrie 2013 13:15
De la: garbo_446242, la data 2017-03-20 15:23:51Eu nu va recomand curele de slabit, sunt foarte periculoase. Cel mai bine este sa mancati sanatos, sa renuntati deficitiv la alimentele nocive si veti arata asa cum va doriti. Eu asa am facut si acum sunt multumita de corpul meu. Am renuntat la tot ce inseamna dulciuri, bicuiti, prajiturele, absolut tot. Ca dulce, prefer sa mananc fructe sau produse naturale pe baza de miere cum sunt biscuitii digestivi de la Albina Carpatina, foarte gustosi, se topesc in gura si ajuta digestia si ofera si placere papilelor gustative. Trebuie sa alegeti bine ceea ce consumati, daca vreti sa aratati bine si sa fiti sanatose. Acesti biscuiti sunt si de post, sunt perfecti si in aceasta perioada. Daca vreti sa-i incercati, ii puteti comanada de pe apicola.ro.



Dragutzo, esti angajata mai multor firme? Ca vad ca faci ... multitasking cu reclama mutiple absolut...

...DESANTZATE !


Ca sa nu mai zic ca mult laudatii biscuiti digestivi te baga repejor in mormint.
Mai ales daca ai diabet!
Ca doar nu ti-oi inchipui ca mierea de albine are indice glicemic ... ZERO?!?
garbo101426
Postat pe 20 Martie 2017 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sucuri naturale 3 De la: mirabela_moraru 21 Ianuarie 2010 12:30
ajutorrrr!!! 1 De la: andy 22 Iunie 2009 16:58
Reteta Veggie 1 De la: ralucaveggie 2 Februarie 2012 15:44
o noua metoda daca vrei sa castigi bani cat timp utilizezi calculatorul 6 De la: garbo011081 20 Februarie 2014 08:13
Gogosari in sos 18 De la: cathy_d21 21 Aprilie 2010 16:50
Setari Cookie-uri