eterna cura de slabit

buna.am vazut ca te intereseaza produsele herbalife.eu sunt consultant de sanatate la herbalife,daca vrei detalii suna-ma la 0767608222 sau 0741407086 sau cristinaplamada@yahoo.com .pup

Postat pe 3 Decembrie 2008 22:05
buna
ma numesc Anca din Turda si am 34 de ani
Sunt interesata de cura ta de slabit,
as vrea sa dau si eu 5kg jos.Ma poti ajuta?
Scrie_mi pe adresa anca_ciurtin@yahoo.com
Multumesc!
anca_ciurtin
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:08
Buna, ma bucur sa va cunosc.Eu nu mananc paine de 8 ani, beau foarte multa apa plata cu lamaie, seara 2 cani de ceai verde cu lamaie si foarte multe fructe inclusiv grefe care din cate am citit ard grasimile.De obicei iarna mai i au in greutate, dar primavara reusesc sa le dau jos. In aceasta primavara am inceput sa ma duc la aerobic de 2-3 ori pe saptamana, am renuntat la sucuri, iar dulciurile(foarte putine) le mancam numai dimineata, multe legume si fructe, iaurturi dietetice,si mancare mai mult la gratar.Asa am reusit sa ajung la 47 kg.toata vara m am mentinut la aceasta greutate, iar in prezent variez intre 47-49. Intradevar este mai greu la inceput dar cu timpul corpul se obisnuieste si nu mai simti nevoia prea mare de a manca, dar normal cu multa, multa ambitie vei reusi. SUCCES!!

Postat pe 10 Decembrie 2008 17:10
Monako Claus, imi poti spune mai multe despre cum ai slabit 30 de kilograme in 3 luni. Te rog. Multumesc
beatricevoleste
Postat pe 16 Decembrie 2008 08:34
Am solutii pentru tine. Ma poti contacta la numarul de telefon: 0744/420597. Mihaela - consultant wellness -

Postat pe 16 Decembrie 2008 16:54
Poti incepe cu incredere un program cu produse Herbalife.Consultantul tau va fi langa tine. Poti vizita site-ul: www.starea-de-bine.ro. Cu drag, Mihaela-consultant wellness= Timisoara

Postat pe 16 Decembrie 2008 16:58
Nu sunteti bine informat.Ascultati si alte pareri. Nu puteti denigra niste produse in necunostinta de cauza.

Postat pe 16 Decembrie 2008 17:04
Daca vrei foarte mult si nu te gandesti la mancare ca la o mare placere si nici la un regim dietetic ca la un supliciu, stii instincit ce sa mananci, stie toata lumea ce ingrasa! Vorba Mihaelei R., doar mai avem si alte placeri decat mancarea... Si in fiecare zi admira-te ca sa te lasi incantata si stimulata de rezultate.
crisbiz2004
Postat pe 30 Ianuarie 2009 01:15
buna, nu dispera, iti trebuie doar vointza. eu am facut-o doar pe jumatate si in 3 saptamanai am dat jos cam 12 kile. dar, daca o respecti si asocxiezi si kiscarea, succesul este GARANTAT> am aplicat-o pe o ruda care trebuie sa se opereze. iti trebuie vointza si pe cineva care sa fie toata ziua cu hura pe tine si sa te sustina.
uite cura

Dieta adoptata de Catalin Crisan dureaza 66 zile, impartite in 6 etape. In primele doua saptamani, se pot consuma, in cantitati nelimitate, carne, mezeluri, 1 ou pe zi si branzeturi. In urmatoarele etape, dieta se bazeaza pe consumul de fructe si legume, alaturi de lactate si carne slaba. Cel mai important la aceasta dieta este faptul ca puteti manca pe saturate: cate 5 mese pe zi, din 3 in 3 ore. De asemenea, dupa incheierea dietei, este foarte important sa nu mancati dezordonat, sa pastrati 3 mese la ore fixe si sa consumati cat mai multe fructe si legume. Regimul trebuie asociat cu efort fizic, minim 1,5 km de alergare. Catalin Crisan a slabit folosind aceasta metoda, pe care a si brevetat-o, 32 de kg in zece saptamani.
PRIMA ETAPA DUREAZA 14 ZILE
carne - fara restrictie de cantitate, gatita fara ulei, inclusiv peste si organe, mezeluri - fara restrictie, oua - 1/zi, branzeturi fermentate: telemea, cascaval, branza topita-100g/zi
ETAPA A DOUA DUREAZA 9 ZILE
3 zile
- fructe-crude, coapte, compot, sub forma de gustari - 500g/zi
- legume(zarzavaturi)- fara restrictie de cantitate (crude, supe, ciorbe - cu lamaie sau iaurt, ghiveci la cuptor)
- lactate proaspete -400 g/zi. Toate acestea trebuie mancate in 5 mese/zi

Fructe permise: orice in afara de: castane, mango, avocado, struguri, pere, prune, fructe uscate, smochine, stafide, curmale, etc; nuci, alune, fistic, seminte
legume permise: orice in afara de: sfecla rosie, cartofi, linte, porumb, fasole uscata, mazare, dovleac, masline
lactate permise: lapte, chefir, cas, lapte batut, iaurt, sana, branza de vaci, branza de casa, mozzarella si ricotta.
6 zile � carne, mezeluri, oua - fara restrictie de cantitate
ETAPA A TREIA DUREAZA 12 ZILE
3 zile
-2 oua/zi si 100g branzeturi nefermentate sau -1 ou/zi si 200g. branzeturi nefermentate
se adauga 2 mese/zi de legume cu pigment verde fara restrictii de cantitate (spanac, urzici, castravete, varza, dovlecei, fasole verde, conopida, brocolli, ciuperci, vinete, gulii, ceapa verde, usturoi verde, andive)
3 zile
carne, mezeluri, oua - fara restrictie de cantitate
3 zile
fructe - crude, coapte, compot, sub forma de gustari -500g/zi
legume (zarzavaturi)- fara restrictie de cantitate (crude, supe, ciorbe - cu lamaie sau iaurt, ghiveci la cuptor)
lactate - 500 g/zi

3 zile
carne, mezeluri, oua - fara restrictie de cantitate
ETAPA A PATRA DUREAZA 13 ZILE
2 zile
fructe-500g/zi, legume fara restrictie de cantitate, lactate -500 g/zi
3 zile
Carne slaba si mezeluri slabe. La o singura masa a zilei o salata verde, ardei verde si varza alba
2 zile - fructe si legume
1 zi - lactate proaspete - 500 g/zi
2 zile - fructe si legume
3 zile - carne slaba si mezeluri slabe
ETAPA A CINCEA DUREAZA 8 ZILE
Cate mese doriti pe zi, fara restrictie de cantitate
2 zile, fructe si legume
1 zi, lactate proaspete
2 zile, fructe si legume
3 zile, carne slaba si mezeluri + un ou/zi
ETAPA A CINCEA DUREAZA 10 ZILE
2 zile
fructe-500g/zi, legume, lactate proaspete - 400 g/zi
8 zile alternativ:
- o zi �fructe, legume, salate
- o zi � carne slaba (la o masa o salata)
Reguli generale :
1. 5 mese/zi
2. nu se mananca intre mese
3. nu se sare peste mese
4. nu se bea lichid in timpul mesei
indicatii:
supe: fara ulei, fara bors- cu lamaie
legume gatite- nu crude, nu cu ulei
fructe �sa se consume separat, nu ca desert ci ca gustari
permise
lichide: apa, sifon, ceai, cafea (total 2-3 litri/zi)
(interzis �bauturi de gen coca cola, pepsi�.etc)
indulcitori : artificiali, ciclamat, aspartam, zaharina
condimente : lamaie fara restrictii, sare, boia, piper , condimente din plante, cimbru, marar , patrunjel, (mustar-moderat, fara zahar)
(interzis �hrean , ceapa , usturoi, miere de albine)
cantar -saptamanal
efort fizic - echivalent cu 1,5 km/zi de alergare, plus mers pe jos 15 min /zi


sa ma ti la curent
la mine a fost greu din cauza carnii. nu-mi place si o mananc doar atunci cand musai trebuie.

Postat pe 1 Februarie 2009 13:44
Scumpa... daca dai jos 8 kg in 17 zile, tot asa de repede l evei pune la loc.... pe linga cura de slabire, trebuie si putin exercitiu, si carnea rsie.. o poti inlocui cu cea de pui...
micha_micha
Postat pe 4 Februarie 2009 17:36
Draga Nicoco,
Te pot ajuta cu raspunsuri si solutii la intrebarile pe care le ai.
Ma poti contacta la numarul de telefon: 0744/420597.

Postat pe 5 Februarie 2009 15:57
De la: , la data 2008-02-28 20:16:04Regimul pe care l-am postat mai sus l-am gasit pe un site cu diete .
Mi-a atras atentia si mi es pare destul de usor de tinut. Oare da rezultate daca e respectat intocmai?


Eu va propun sa consumati mai multe zarzavaturi si mai putina carne.
Tratamentele pe baza de aloe de la Forever.
Fara dulciuri si nu mancati seara decat fructe sau ceva fulgi de cereale cu lapte.
frger
Postat pe 19 Februarie 2009 21:26
www.da-slabire.ro intra si vezi mai multe detali
adielisa
Postat pe 28 Februarie 2009 08:20
in primul rind nu stiu de ce toata lumea vrea sa slabeasca intr-un timp record?!cele 4-5 kg pe care vrei sa le dai jos le-ai pus intr-o saptamina?ma indoiesc.Atunci nu astepta sa le dai jos intr-o saptamina.Aici vorbim despre schimbarea regimului de viata,degeaba tii cura aia de slabire si apoi revii la proastele tale obiceiuri alimentare care te-au facut sa te ingrasi.Si apropo,de sport nu zice nimeni nimic?Pai dupa 10 kg slabite o sa "fluture" carnea pe voi si o sa aratati ca niste prune uscate.Deci,ca instructor de fitness,iti sugerez o dieta echilibrata si mult sport.Nu mai minca dupa ora 18 si ai grija si la portii,mai micsoreaza-le!si mai ales,ai rabdare!nu iti supune organismul unui stres ca nu se rezolva nimic.
oversa4u
Postat pe 3 Martie 2009 09:30
ma bucur ca aud si eu pe cineva care a slabit cu Herbalife..eu nu am reusit..simpotriva m-am ingrasat ,mi-au facut o pofta de mancare terbila..
andoiana
Postat pe 8 Martie 2009 07:49
Este un fals sa spui ca poti manca orice si slabesti,nici daca se ia un supliment de slabit nu se poate fara sa tii o dieta.
mary_alex
Postat pe 10 Martie 2009 12:06
PRODUSE DE SLABIT SI DE REGLAREA METABOLISMULUI SE GASESC SI LA FIRMA QUANT TEST,SAIT www.quanttest.ro
FOLOSESC ACESTE PRODUSE DE MULT SI MA SIMT FOARTE BINE SI CU MULTA ENERGIE.cA DUPA CE AM NASCUT AL DOILEA COPIL MAM INGRASAT SI NU PUTEAM SA DAU INAPOI CA ME-AM DAT PESTE CAP FONUL HORMONAL SI ATREBUIT SA FAC ALTCEVA DECT SA TIN PURSI SIMPLU DIETE SI FOAME.tREBUIEA SA REGLEZ FONUL HORMONAL SI METABOLISMUL,SISTEMUL DE ARDERE IN ORGANISM.iNTRA PE SAIT SI VEI GSI MAI MULTE.
cornelia_fediuc
Postat pe 15 Martie 2009 11:08
dragele mele eu am slabit 14 kg in 7 saptamani , de la 135 la 121
cu capsula de slabit,si o alimentatie bazata pe calorii negative ,si maxim 1000 cal pe zi,paine doar 200 gr pe saptamana ,fara grasimi ,fara prajeli
oha
Postat pe 16 Martie 2009 13:05
pentru NICOCO: DACA VREI SA AFLI MAI MULTE DE HERBALIFE SUNA LA TELEFON 0720547456 PROGRAMAM O INTALNIRE SI I-TI OFER O CONSULTATIE NUTRITIONALA GRATUITA PUSA LA DISPOZITIE DE COMPANIA HERBALIFE IN CADRUL CAREIA POTI AFLA TOT CE TE INTERESEAZA . CU DRAG MARIANA RADU TEHNICIAN NUTRITIONIST; CONSULTANT WELLNES
delly000030
Postat pe 20 Martie 2009 09:28
PENTRU MONACO CLAUS: SOTUL MEU A SLABIT 18 KG IN 3 LUNI INTR-UN MOD ABSOLUT SANATOS DUPA ACEST PROGRAM , SI-A RECAPATAT STAREA DE SANATATE ,RENUNTAND LA TOTA MEDICATIA ALOPATA PT HIPERTENSIUNE SUNT F MULTUMITA PT CA EU L-AM MONITORIZAT SI INDRUMAT SI BINEINTELES M-AU AJUTAT PRODUSELE HERBALIFE CARE SUNT CELE MAI BUNE POTI SA VEZI WWW.SLABESTE-SIGUR.RO
delly000030
Postat pe 20 Martie 2009 09:36
Si eu am slabit cu produse Herbalife, acum am cu 15 kg mai putin in doar 4 luni, dar sotul tau cum a slabit 18 kg delly000030, cu ce program spune-mi te rog ce produse ai cumparat din gama Herbalife. Sanatate multa si astept sa imi raspunzi.
mironica_adina
Postat pe 22 Martie 2009 07:06
herbalife este garantat dar costa destul de mult si coordonatori stiu ca trebuie combinate ma i multe tipuri concomitent pt rezultate optime
tgmm11
Postat pe 25 Martie 2009 15:30
Herbalife costa mult pentru buzunarul meu,de la 400 lei in sus pe luna,probabil ca da si rezultate dar din auzite nu prea spectaculoase la pretul asta.Si da ,nu ma astept la rezultate spectaculoase de la nici un produs de slabit.
xxlanita
Postat pe 25 Martie 2009 17:17
Nu va mai faceti reclama peste tot, "Herbalife", am slabit 4 kg cu programul vostru si am pus 15 kg.Ca sa te mentii, trebuie sa iei toata viata aceste pastile si prafuri oribile..Rusine, ca ne mintiti!!
diajust4jesus
Postat pe 31 Martie 2009 16:20
solutia este herbalife. tehnician nutritie 0762695417
delly000030
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:28
Sport
dr2000
Postat pe 2 Aprilie 2009 07:07
Cumparati cartea d-nei doctor Bilic, eu am reusit sa slabesc un kilogram pe saptamana, respectand principiile pe care dansa le recomanada . Daca va doriti cu adevarat ve-ti reusi, de slabit este usor, mai greu este sa ne mentinem. Mult succes!
georgettina_68
Postat pe 2 Aprilie 2009 08:07
Buna. Am citit dieta ta si as dori sa stiu mai exact de unde ai cumparat acest sirop de altar? Ms si o zi buna!
cocota_florina
Postat pe 2 Aprilie 2009 08:08
Acum pare un lucru extraordinar,in schimb atunci cand vei intrerupe cura vei asimila foarte usor totul,si vei ajunge la o greutate mai mare in foarte scurt timp...........Nu este in nici-un caz o solutie...eu personal consider ca vizita la un nutritionist e cea mai buna solutie de durata.
delly000304
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:03
la cat esti de pofticiosa, si daca ai sa gandesti ca ""o viata avem ""intoteauna te vei ingrasa indiferent de ce cura de slabire ai tine. Vedeti voi oameni gresesc din start nu trebuie sa existe cura de slabire ci stil de vita si alimentatie personal, particular pentru fiecare persoana in parte pentru ca suntem unici.prafurile de la hbl reprezinta mancare ca si nutrienti ii contine pe cei aflati in 2 kg de mancare dar numai cu 250 kcal / portie. produsele hbl ne ajuta sa ne intoarcem de acolo de unde drumul nostru sa abatut de la calea dreapta. De acolo depinde de fiecare din noi daca ne intoarcem la obiceiurile alimentare pe care le-am avut sau nu. nu sa inventat pastila pe care s-o inghitim si sa mancam ca porcii pt ca o viata avem eu am slabit 15kg si m-am ingrasat 30 fara sa consum herbalife. Concluzia este ca numai noi suntem de vina pt greutatea pe care o avem. Nu trebuie sa judecam pana nu cunoastem toate datele problemei. Multzumesc pt rabdare tehnician nutritionist M R
P.S. ASTA ESTE PAREREA MEA
delly000030
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bunnnnnnnnnnnnn........... 0 De la: 14 Martie 2010 11:52
din gradina proprie 16 De la: ioana_50 25 Noiembrie 2009 10:29
alimentatia in timpul alaptari 1 De la: mada 1 Aprilie 2009 14:33
despre zahar!!! 7 De la: sweet_lollypop 22 Iulie 2009 16:31
buna. am un cantar bebe.150lei.electronic, in stare excelenta.sibiu.0753297573 2 De la: mistyque 4 Iulie 2009 17:20
Setari Cookie-uri