eterna cura de slabit

dar cu gelurile pt slabit?
tibichio
Postat pe 8 Septembrie 2008 01:22
a incercat cineva cura cu sirop de artar? se poata inlocui sarea pentru detoxifiere cu ulei de ricin? dar de capsula de slabit "fructul bahsa" a auzit cineva?
zuzuvera
Postat pe 9 Septembrie 2008 11:23
a auzit cineva de metoda de slabire a dr. ladislau veress? a folosit-o cineva? a dat rezultate?

Postat pe 11 Septembrie 2008 19:33
Folosesc produsele Herbalife de o saptamana si am dat 4 kg jos, dar cu multa atentie la ceea ce am mancat.
mironica_adina
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:37
sall tuturor terminati va rog cu medicamentele pentru slabit faceti sport si urmati un regim slab caloric asa o sa aveti rezulte garantate ...rabdarea e o virtute.Eu am 39 ani juma am 1,60 cm inaltime si 54-55 kg am 2 baieti unu de 16 ani unu de 13 ani toti trei facem miscare pa si trezitiva odata!
helgiugeorgeta
Postat pe 14 Septembrie 2008 18:34
Am auzit de la cineva ca daca mananci complet nesarata, orice mancare, slabesti. Persoana respectiva nu a stiut ca se slabeste daca se mananca nesarat, dar a fost nevoita sa manance asa si a slabit. Vreau sa incerc si eu cat de repede. Daca reusesc va scriu...
emilia_bc
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:21
Nu recomand Herbalife.Eu am pus repede kilogramele la loc, fara sa mananc mult.Nici mancarea nesarata nu este o cura de slabire, asa ca nu o recomand. Am tinut multe cure de slabire dar numai cea disociata a dat cu adevarat rezultate.Mancati intai cate un aliment pe zi( daca puteti sa tineti 3 zile cu 3 zile este excelent) si beti multe lichide iar dupa ce slabiti puteti sa faceti combinatie de alimente.Am facut asta acum trei ani si am reusit sa slabesc 10 kg, celulita a disparut si aveam un corp de vis. Din pacate am crezut ca nu ma mai ingras si am inceput cu dulciuri( imi place sa si fac dar sa si mananc)s.a.m.d . Acum trebuie sa ma apuc din nou de cura, pentru ca nu se mai poate.
O aman de trei luni, dar trebuie sa ma mobilizez si sa incep.
Succes tuturor care vor sa slabeasca.
parangsm
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:22
Si eu am slabit cu Herbalife. Inainte am incercat foarte multe cure, dar slabeam, ma ingrasam mai mult. Cu Herbalife am slabit 30 kg in 7 luni. Desigur mi-am schimbat modul de alimentatie: am inceput sa gatesc foarte sanatos, fara prajeli si mancare grasa, am inceput sa fac si sport (bicicleta, abdomene). Asta a fost acum un an si jumatate si acum sunt mandra sa spun ca ma mentin cu usurinta, dar pastrez stil de alimentatie sanatos si fac miscare zilnic. Am mai intalnit si eu persoane care dupa ce au slabit cu Herbalife, s-au ingrasta si este pentru ca fie nu duc programul pana la capat (slabire+mentinere), fie revin la vechiuri obiceiuri alimentare si desigur ca se ingrasa.
Eu am reusit sa slabesc de la 87 kg la 58,5kg si sunt foarte multumita. Aici puteti vedea rezultatul meu: http://www.slabimsanatos.ro/rezultat_Irina.html
Succes tuturor!
Leval
Postat pe 17 Septembrie 2008 09:31
Felicitari. Ma bucur pentru tine. Si eu sunt consultant de nutritie si te pot asigura ca aceste produse functioneaza foarte bine. Continua toto asa. Mihaela din Timisoara

Postat pe 10 Octombrie 2008 11:38
Daca cauti mai multe solutii te pot ajuta si eu. Sunt consultant wellness si iti pot oferi mai multe solutii pentru a ajunge la rezultatul pe care il doresti. Daca doresti ma poti contacta la tel.0744/420597; 0731/334028

Postat pe 10 Octombrie 2008 11:42
De 38 de zile am inceput cura cu Herbalife si sa stiti ca la mine a dat rezultate spectaculoase dar am avut o ambitie de fier.Eu nu am avut o incredere totala cu aceste produse pt ca nu le experimentasem niciodata, dar acum pot spune ca e foarte adevarat se slabeste frumos cu Herbalife si nici pielea nu sufera. Am dat jos 8,5 kg in cele 38 de zile, daca doriti sa ma contactati referitor la meniurile zilnice pot sa vi le trimit pe mail. Adresa mea de contact este mironica_adina@yahoo.com sau puteti sa ma contactati pe messenger, de obicei intru seara dupa ora 20.30, asa ca nu va veriti de Herbalife pt ca eu am experimentat programul si merge sooper bine. Apropo de Herbalife stiam de vreo 14-15 ani dar mi sa parut cam scump pe vremea aceea dar nici acum nu sunt foarte ieftine raportat la un salariu mic.Eu vreau sa slabesc sanatos si sa nu mai am probleme cu kg in plus. Va poop dulce si va astept sa va dau informatii despre Herbalife.
ADRIANA (adrianaelisa) multumesc de imboldul dat in cura de slabire!!!!!!!!!!!! Cred ca fara tine nu as fi inceput sa slabesc tu ai fost cea care ma impulsionat si iti sunt recunoscatoare.
mironica_adina
Postat pe 10 Octombrie 2008 19:22
Adriana, abia astept sa ne revedem la cele 30 de kg date jos, cred ca in ritmul asta ne vedem curand, sa te pregatesti.
mironica_adina
Postat pe 10 Octombrie 2008 19:25
www.da-slabire.ro
mironica_adina
Postat pe 10 Octombrie 2008 19:27
Daca doresti te pot ajuta eu.Sunt consultant wellness pentru stil de viata sanatos si ma poti contacta pe adresa de e-mail: mihaherli@yahoo.com.

Postat pe 11 Octombrie 2008 19:49
Felicitari. Mergi mai departe. Mihaela

Postat pe 11 Octombrie 2008 19:51
Produsele functioneaza extraordinar. Ma poti contacta pe adresa de e/mail: mihaherli@yahoo.com.

Postat pe 11 Octombrie 2008 19:55
Vad pareri pro si contra Herbalife. Daca o persoana a ajuns la 100 de kilograme sau si mai mult desigur ca nu poti sa ii recomanzi "mult sport" pentru ca e o prostie mare! Inima este deja suprasolicitata de kilogramele in plus. De aceea trebuie sa foloseasca la inceput pana mai scade cam 15-20 de kilograme o dieta (herba merge mai repede cu adjuvantii pe care ii are); in acest timp TREBUIE sa invete caloriile si sa scada portiile asa incat atunci cand se termina cura si nu mai ia "adjuvante" ca arzatori de grasime si eliminatori de celulita sau blocanti de absorbtie..sa tina gura inchisa la jumatatea mesei. Medicina ayurvedica are cele mai simple principii sau sfaturi de alimentatie sau /si slabire:
-mananca NUMAI cand ti-e foame;
-bea apa NUMAI cand ti-e sete
-Nu Manca daca ti-e sete
-Nu Bea apa cand ti-e foame!
Cele care s-au ingrasat dupa cure s-au bazat ca le slabeste CEVA si nu pe motivatia personala...asteapta "sa le slabeasca ceva sau cineva"...nu au vointa .
Inca ceva- fiecare om este o constelatie si trebuie luatte in calcul mai multe informatii: varsta, bolile preexistente, controlul medical, cate cure de slabire a u mai avut si de ce au esuat si desigur cat de motivate sant. Cu cat ai avut mai multe cure de slabire(esecuri) cu atat corpul este mai slabit si nu mai da jos kg asa de repede....Mult succes si motivatie la toate! Daca va iubiti corpul si sanatatea este destul!
medlink
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:56
Potoliti-va odata cu toate curele de slabire recomandate de consultantii wellness si cu regimuri disociate pe zile cu un anumit fel de mancare.
Am 46 ani,2 copii la facultate,1,72 m si 62 kg.
Si credeti ca este dereglare hormonala?
Nici gand.Sunt atenta la ce mananc,evit pe cat posibil dar nu in totalitate dulciurile - au si ele aportul lor in organism,sarea are si ea rolul ei f.important daca nu vreti sa ajungeti la spital cu alte probleme.
Nu incercati sa va mai amagiti ca nu aveti timp din cauza serviciului,a familiei,a copiilor care culmea,in multe cazuti sunt mari si se pot descurca singuri.
Inscrieti-va la o sala de aerobic sau orice alt sport doriti voi si evitati complexele de genul sunt prea grasa si nu ma duc ca rad altele de mine.
Nu veti fi singurele care se duc ptr.a rezolva o problema si anume greutatea.
Apa nu se bea doar cand tie sete - in acel moment bei chiar si un pahar sau mai mult fapt care face ca rinichii sa-si intensifice activitatea si sa elimine ce-ai baut imediat.
Cei 2 litri de apa se beau fara ati fi sete,cate 3-4 inghitituri odata si la intervale mici astfel ca organismul sa retina cat mai multi constituienti ai apei.
a_cretu_2006
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:19
eu am o matusa care a luat si a slabit 14 kg in 3 luni asa era nevoie la ea. acum tine cura de intretinere si nu s-a mai ingrasat..dar cred ca cel mai indicat ar fi sa condulti un nutritionost
y_oana
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:00
Buna ziua,
Ma numesc Mihaela si pot sa-ti ofer solutii referitoare la produsele pe care le cauti. Sunt consultant wellness si ma gasesti la adresa de e-mail: mihaherli@yahoo.com. Consultanta, consiliere si evaluarea gratuita pentru stil de viata sanatos. Programele sunt personalizate pentru fiecare client in parte. Astept un mesaj de la tine.Iti doresc o zi buna.

Postat pe 13 Octombrie 2008 13:46
eu te pot ajuta sa slabesti intra pe www.da-slabire.ro si ai sa vezi mai multe detali eu am slbit 13 kg de aproape 2 ani si ma mentin de atunci pot sa te ajut si pe tine
adielisa
Postat pe 13 Octombrie 2008 22:02
mai am o dieta buna ptr toooata lumea!!!
dupa dieta de dezintoxicare cu sirop de artar am mai incercat dieta fara carbohidrati....adik fara paine,paste,zahar bla bla bla
se numeste dieta atkins ori....puteti sa mai faceti si o alta varianta a acestei diete dieta soth beatch...sper k am scris coorect
sunt super bune si partea frumoasa e ca....poti sa papi ceee vrei
dietele astea au fost folosite initial k diete ptr diabetici si bolnavii de inima...
anna_pit
Postat pe 14 Octombrie 2008 04:54
De la: anna_pit, la data 2008-10-14 04:54:43mai am o dieta buna ptr toooata lumea!!!
dupa dieta de dezintoxicare cu sirop de artar am mai incercat dieta fara carbohidrati....adik fara paine,paste,zahar bla bla bla
se numeste dieta atkins ori....puteti sa mai faceti si o alta varianta a acestei diete dieta south beatch...sper k am scris coorect
sunt super bune si partea frumoasa e ca....poti sa papi ceee vrei
dietele astea au fost folosite initial k diete ptr diabetici si bolnavii de inima...
anna_pit
Postat pe 14 Octombrie 2008 04:55
Buna ziua,
Ma numesc Mihaela si sunt consultant wellness pentru stil de viata sanatos. Am si eu raspunsuri si solutii cu privire la tipul de produse de care ai intrebat. Ma poti contacta pe adresa de e-mail : mihaherli@yahoo.com.
Astept intrebarile tale cu un real interes.

Postat pe 14 Octombrie 2008 17:04
Eu am o cura de slabire super si nu mai dau nici banii pe produse Herbalife!
cristinamiliare
Postat pe 15 Octombrie 2008 10:40
Pentru a_cretu2006

Sunt 100% de acord cu dumneavoastra.
Sunt exclusi cei care au probleme de sanatate.
Am vrut sa vad profilul dumneavoastra si am avut neplacuta surpriza sa vad ca nu exista.
Va doresc numai bine.
parangsm
Postat pe 15 Octombrie 2008 19:31
Profilul meu?
Si chiar conteaza sau esrai curioasa sa vezi o poza si sa te convingi daca mint sau nu?
Este strict problema ta daca ma crezi sau nu dar nu vad motivul ptr.care as fi mintit in legatura cu cele spuse.
Ce-am scris este explicat de toti medicii nutritionisti care daca se respecta nu vor doar sa ciugulesca niste bani,iti dau sfaturi coerente si sanatoase in provinta unor regimuri care nu sunt altceva decat trecerea la un mod de a manca sanatos.
Merg la sala de 3 ori pe saptamana iar dupa o sedinta de sport ma duc acasa si parca de-abia m-am trezit din somn atat de relaxat si revigorat este organismul.
Iar ptr.persoanele care sufera de anumite boli sunt sali specializate cu program de sport adaptat fiecarui tip de boala inclusiv ptr.cei bolnavi de inima,dureri de spate ,etc.
Si apropo,daca ati auzit de sistemul de exercitii Pilates - este special conceput ptr.cei suferinzi de dureri osoase si care n-au voi sa forteze coloana.Si chiar nu cred ca mai conteaza profilul cuiva care isi exprima o opinie atat timp cat ceea ce spune e impartasit de persoane indreptatite sa sustina acest lucru.
S-au este mai usor sa citesti si sa-ti dai cu parerea fara a depune un minim de efort in realizarea unui tel - in schimb justificari gramada!
a_cretu_2006
Postat pe 15 Octombrie 2008 19:57
Dar, ce poti sa le spui fetelor despre grasimile care sunt depuse pe organele din corp si care zac acolo de mai multi ani? Dupa parerea ta cum se pot elimina?

Postat pe 15 Octombrie 2008 21:11
Cura cu sirop de artzar
zeama de la 3-4 lamaii
3 linguri de sirop de artar
1 linguritza de piper chayenne sau....mai pe romaneste boia iute
si 2 litrii apa
se amesteca totul si se beeeeaaaa...
trebuie sa bei cam in jur de 10-12 pahare pe zi
nu stiu ce sa spun despre cele care au probleme cu stomacul...nu stiu daca e prea recomandata...
aaa...si ink ceva...sa stiti k nu e rea la gust...si este un fel de limonada piperata:P
succes!
cristinamiliare
Postat pe 16 Octombrie 2008 16:38
Produsele Hebalife functioneaza.Trebuie sa ai vointa.

Postat pe 17 Octombrie 2008 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prajitura cu bulion 7 De la: arad 29 Noiembrie 2009 20:22
FRUCTEEEEEEEEE 17 De la: marinushmichael 22 Iulie 2009 15:57
Hoodia Gordonii 1000 mg 1 De la: garbo078042 3 Decembrie 2009 10:35
salata de cartofi cu sos de iaurt 1 De la: simona_for_you_2006 12 Decembrie 2009 18:24
salata de cartofi cu sos de iaurt 1 De la: simona_for_you_2006 12 Decembrie 2009 18:24
Setari Cookie-uri