eu si un bun prieten al sotului ne-am indragostit

De la: romanita, la data 2010-04-22 11:57:36Toata lumea a stiut doar sa faca misto si sa judece dar nimeni nu a stat sa se gandeasca, ca dragostea nu te intreaba cand vine sau pleaca sau daca este persoana potrivita. Pur si simplu subconstientul lucreaza si deodata te simti atasat de o persoana fara sa te gandesti ca e bine sau rau. Lupta cea mare este atunci cand realizezi ca te-ai atasat de acea persoana, daca sa mergi mai departe sau nu.
Eu personal nu sunt de acord cu asemenea relatii, dar daca totusi se intampla e bine sa fii puternic, poate e mai bine sa nu te iei dupa ce spun oamenii din jurul tau ci dupa cum iti spune inima.
Am cunoscut oameni care nu au fost indragostiti niciodata, care nu au o casnicie fericita, si mi-am dat seama ca esti norocos sa te indragostesi si sa iubesti, chiar daca nu tine o vesnicie,dar macar ai simtit fiorul pe care altii nu l-au simtit niciodata.
Problema este grava atunci cand te indragostesi de cineva care nu te merita, sau esti casatorit. In ambele cazuri ajungi sa suferi si sa-ti distrugi sufletul. Dar daca totusi omul de care te-ai indragostit iti impartaseste sentimentele atunci poate este mai bine sa lupti pentru dragostea ta si nu sa ceri sfatul celor de pe forum. Daca cel de care te-ai indragostit nu iti raspunde la fel, rupe orice relatie. In dragoste nu e bine ca tu sa oferi prea mult iar celalalt putin si incearca sa nu faci prea multe compromisuri.
Sper sa iei o decizie inteleapta mai ales daca amandoi aveti familie.

Iarta-ma, Romanita, dar sunt obligata sa te contrazic. Dragostea vine daca tu o lasi sa vina. Nu te indragostesti de prietenul sotului. Asa ceva pur si simplu nu se face, indiferent care ar fi relatia dintre tine si sotul tau. Eu cred ca asa se comporta doar oamenii lasi. I-au condus hormonii pe amandoi, nu ratiunea, nu dragostea. Poate ca prietenul sotului e mai bun la pat, cine stie... Asta pot spune in urma a ce ne-a relatat initiatoarea topicului. De unde stiti voi cum se purta sotul cu ea? De unde reiese ca el a dat mai putin si ea mai mult in relatia lor? Tocmai contrariul se intrevede!!! Se pare ca el a dat totul si ea a cautat de fapt altceva. Pe care, ironia sortii, l-a gasit la prietenul lui. Urat, foarte urat. Niciodata nu am infierat dragostea, nu am infierat amantele, sunt de parere ca fiecare om care inseala, are o neimplinire undeva, ca vina e impartita. Totusi, pana si mie mi se pare culmea nesimtirii sa ti-o pui cu nevasta prietenului tau! Sau cu prietenul sotului tau, daca vrei.Nici el nu se poate numi prieten nici ea nu merita incredere. Parerea mea.
Lidiaolteanu
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:31
vreau doar sa precizez un lucru si anume ca eu nu m-am referit la sotul ei ca a dat sau nu mai mult si sa rupa relatia, ci de cel de care s-a indragostit. Intradevar este o situatie neplacuta sa te indragostesti de un prieten de familie si sa-i cunosti si familia....pur si simplu nu as concepe sa am o asemenea relatie. Nu stiu poate in casnicia ei scartiie ceva si e mai bine sa-si clarifice situatia mai inai cu sotul....cred ca nu e bine sa judeci si sa nu zici ca niciodata tie nu ti se va intampla....
Cateodata viata este atat de complicata si poti sa gresesti....
Eu cred ca trebuie sa fie tare si sa treaca peste asta, sa nu faca pe nimeni sa sufere si mai ales pe ea. Poate ca timpul le va rezolva pe toate.
Doar ea va fi cea care la un moment dat isi va da seama daca asta e ceea ce cauta sau este doar o iluzie trecatoare.
romanita
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:25
da mai..,dar ii trebuie un pic de timp sa-si dea seama daca e ceea ce cauta.timp in care...si-o tot trage cu "pretenarul"..
intrebarea este...,daca nu e ceea ce cauta?,ce face micutza?

roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:48
Iubeste, Roby, ce nu intelegi!?
Lidiaolteanu
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:31
aha...,acum am inteles...
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:35
Roby, as dori sa aud cum il acuzi si pe el. Ca doar nu o fi un mic baietel pacalit de o femeie rea. Amandoi fac acelasi lucru. Vreau sa te aud spunand rahaturi de astea si despre el. Crezi ca poti?
Doara
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:41
neee, doar femeile "e" de vina, ca umbla dupa barbati
zambila
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:47
ce voi inimii ii puteti porunci de cine sa se indragossteasca sau de cine nu?
blondina_X
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:47
care "el" mamica?sotul ei?,sau cordaciul?
sa stii ca si eu mi-as dori sa vad ca scrii si tu "rahaturi" deastea despre ea..,crezi ca poti?


roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:52
Nu mai. Ea o face singura cumva?
Doara
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:54
aaa...,cordaciul..

pai in cazul in care nu e casatorit,nu prea am ce spune..
daca da..,acelasi lucru ca si despre ea..

doua jigodii...
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:56
aoleuuu...,stai ca am uitat iar de iubire..,bat-o vina...
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:58
Si daca nu e casatorit e tot aia. E prieten cu sotul ei. Mi se pare mai urat.
Doara
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:59
prieten,neprieten,omul e un animal pana la urma,iar nevoile fizice probabil sunt mai acute decat moralitatea la unii..,deci,scuzabil pe undeva, daca gandesti la rece..
scuza ei care ar fi...?

roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:05
opps...,iar am uitat...,iubirea..
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:06
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:06:54opps...,iar am uitat...,iubirea..


Robi nu mai fi rau cu raspunsurile tale u probabil nu ai trecut prin asa ceva ...sh nici nu sti ce e in sugfletu ei..in loc sa o incurajezi faci numai misto...ca numai de asta sunteti buni sa criticati oameni
blondina_X
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:10
De la: blondina_X, la data 2010-04-22 16:10:08
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:06:54opps...,iar am uitat...,iubirea..


Robi nu mai fi rau cu raspunsurile tale u probabil nu ai trecut prin asa ceva ...sh nici nu sti ce e in sugfletu ei..in loc sa o incurajezi faci numai misto...ca numai de asta sunteti buni sa criticati oameni


...,stiu ce e in sufletul sotului dragutza(sau ce o sa fie)...
si uite,daca zici tu, o sa o incurajez..,baga mare puiule..,si vezi ca mai are cativa prieteni..

ei..?ce zici blondo..?
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:14
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:14:59
De la: blondina_X, la data 2010-04-22 16:10:08
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:06:54opps...,iar am uitat...,iubirea..


Robi nu mai fi rau cu raspunsurile tale u probabil nu ai trecut prin asa ceva ...sh nici nu sti ce e in sugfletu ei..in loc sa o incurajezi faci numai misto...ca numai de asta sunteti buni sa criticati oameni


...,stiu ce e in sufletul sotului dragutza(sau ce o sa fie)...
si uite,daca zici tu, o sa o incurajez..,baga mare puiule..,si vezi ca mai are cativa prieteni..

ei..?ce zici blondo..?


oricum raspunsurile tale sunt rautacioase ...nu ma asteptam in partea ta sincer...ce inimi ii poti porunci?asta nu cred...gandestete k poti fi u in situatia ei sh sa faca cei de pe forum la fel cum faci u...cum te'ai simti?
blondina_X
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:17
Lasa draga ca va trece repede voua. Bine, exceptia esti tu. Tie nu-ti mai trece niciodata.
Doara
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:18
pai daca esti un gunoi,te simti ca un gunoi,nu?
zic si eu...
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:20
De la: Dor_marunt, la data 2010-04-22 16:18:43Lasa draga ca va trece repede voua. Bine, exceptia esti tu. Tie nu-ti mai trece niciodata.


vezi ca e o diferenta intre "a-ti trece",si a nu fi de acord cu asa ceva..
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:21
Nu. Ma deranjeaza ca acuzi doar femeia. De parca ea ar fi raul universal. Voi sunteti mai gaunosi decat noi. Asta e problema.
Doara
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:23
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:20:14pai daca esti un gunoi,te simti ca un gunoi,nu?
zic si eu...

asta ii treaba fiecarui om daca se simte dau nu...u nu ai nici un drept sa ii judeci
blondina_X
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:25
bre,sa dea dreaq daca nu te contrazic aici..,la ultima verificare aveam o proeminenta,nici vorba de "gaunos"..

acum serios..,de acuzat sunt amandoi,si tocmai am spus ceva mai sus..

dar tu vezi doar ce-ti convine tie..
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:29
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:29:42bre,sa dea dreaq daca nu te contrazic aici..,la ultima verificare aveam o proeminenta,nici vorba de "gaunos"..

acum serios..,de acuzat sunt amandoi,si tocmai am spus ceva mai sus..

dar tu vezi doar ce-ti convine tie..


dar dc sa ii acuzi u sau sa vb u?
blondina_X
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:31
blondo...,nu ai invatat ca nu e frumos sa intrerupi o conversatie intre doi oameni mari?
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:35
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:35:10blondo...,nu ai invatat ca nu e frumos sa intrerupi o conversatie intre doi oameni mari?

ba da dar cand vad ce rautatre zace in tine imi permt...u numai la tine te gandesti...
blondina_X
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:37
ce sa zic...,un egoist..
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:41
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:41:14ce sa zic...,un egoist..


macar bine k recunosti...nu mai fi asa aspru...k nu se merita...viata ii asa buna cu tine sh u ce faci
blondina_X
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:46
roby, am dormit toata noaptea, am fost la munca (astazi), am ajuns acasa si tot aici te gasesc la fel de suparat pe femei ca si aseara. si mai spui ca nu te deranjaza ceva? mai omule, lucrurile astea s-au intamplat si o sa se intample chiar daca noua ne convine sau nu. asa ca fiecare cum isi asterne asa doarme. mie mi-ar fi rusine sa cer sfaturi daca as fi in situatia asta. as face ce ma taie capul.si gata.
anirica
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
banc simpatic 9 De la: persidadamian 17 Februarie 2010 01:03
ejaculare 32 De la: garbo_415324 15 Septembrie 2015 12:42
pastile de slabit 14 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:45
Menaje a trois 92 De la: quasaria 10 Februarie 2010 20:24
Ce parere aveti despre barbatii care terorizeaza femeile care nu vor sa aiba nimic cu ei? 117 De la: luptatoareacurajoasa 9 August 2010 19:51
Setari Cookie-uri