eu vreau bebe si el ...nu

suntem impreuna de 5 ani de 3 ani locuim impreuna imi doresc foarte mult un bebe avem planuri de casatorie dar nu avem cum momentan, de ce trebuie sa astept o nunta o casa si alte lucruri materiale ca sa pot face si creste un bebe...
corneliaaa
Postat pe 26 Martie 2010 19:07
mama mia....multe mai vrei!!un bebe nu il poti creste si intr-o locuinta inchiriata?
superbus
Postat pe 26 Martie 2010 19:11
exact asta am spus nu vreau sa astept toate astea:(
corneliaaa
Postat pe 26 Martie 2010 19:14
si ai discutat cu el problema?
superbus
Postat pe 26 Martie 2010 19:16
mult timp...dar degeaba el vrea stabilitate financiara si il inteleg are dreptate e greu in ziua de azi dar copilul creste si cu si fara ...
corneliaaa
Postat pe 26 Martie 2010 19:22
mda creste si cu... si fara ... trist ca gandesti asa
yanya_charberet
Postat pe 26 Martie 2010 22:37
De la: corneliaaa, la data 2010-03-26 19:22:00mult timp...dar degeaba el vrea stabilitate financiara si il inteleg are dreptate e greu in ziua de azi dar copilul creste si cu si fara ...
Draga mea ce sa iti zic..La asta trebuia sa il intrebi prima data..Daca aveai de gand sa te casatoresti si sa ai copiii..Inainte sa te incurci cu un barbat,,trebuie sa il intrebi daca este in stare sa intretina o familie,daca are o posibilitate materiala..Daca a muncit in viata lui..Daca este un barbat responsabil...si muncitor..pt ca banii nu pica din cer,,trebuie sa muncesti si sa iti bati capul cum sa ii obtii prin munca...Pai barbatul este intretinator de familie....El trebuie sa se zbata ca sa ajute familia..Sa munceasca draga..Si femeia sa ajute familia,,dar barbatul este intreetinatorul,ca sa sprijine femeia moral si material...Cand este o familie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Martie 2010 22:44
piciul
Postat pe 26 Martie 2010 22:46
De la: corneliaaa, la data 2010-03-26 19:22:00mult timp...dar degeaba el vrea stabilitate financiara si il inteleg are dreptate e greu in ziua de azi dar copilul creste si cu si fara ...
pt ca atunci cand o femeie se hotaraste sa aduca un copil pe lume..Trebuie sa se asigure,ca are langa ea..Un barbat muncitor si responsabil..Care esre capabil sa intretina o familie...Poate el nu vrea inca o familie...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Martie 2010 22:47
De la: corneliaaa, la data 2010-03-26 19:07:42suntem impreuna de 5 ani de 3 ani locuim impreuna imi doresc foarte mult un bebe avem planuri de casatorie dar nu avem cum momentan, de ce trebuie sa astept o nunta o casa si alte lucruri materiale ca sa pot face si creste un bebe...


daca doresti sa ai un copil , nu tine cont nici de casatorie , nici de nunta , nici de ce cred si spun ceilalti , simti ca ti-l doresti ??? ACESTA ESTE MOMENTUL, intotdeauna va exista ceva care ulterior te va face sa crezi ca nu esti indeajuns de pregatita.
reyya
Postat pe 26 Martie 2010 22:59
Eu cred ca a aduce un copil pe lume este o responsabilitate mare...Trebuie sa te asiguri ca ai o siguranta,prin a fii casatorita,,sa ai un barbat muncitor si responsabil pe care sa te poti baza....Pt ca vezi cat este de greu ca femeie,,sa te descurci singura apai sa mai ai si vreun copil,cu vreun prapadit care habar nu are sa se intertina pe el si fuge de responsabilitati...Multi barbati fac ca animalele,,fac copiii apoi prefera solitutudinea,,sa sara din femeie in femeie,si sa isi lase samanta si copiii de ici pe colo... Asigurate ca ai un barbat cu creier si responsabil pe care sa te poti baza,sa fie muncitor si cu responsabilitate pt familie....Sa ai creier in cap,nu gargauni in cap
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Martie 2010 18:06
ms mult pt sfaturi dar el este exact ce zici chestia este ca niciodata nu este multumit vrea mai mult ,isi doreste si el un bebe dar nu acum si zice asta pentru ca locuim in casa parintilor lui asta este singurul dezavantaj doar din ce aduce el putem trai "trei"dar el vrea casa lui....si mie imi pare foarte departe momentul asta poate ca exagerez si eu dar...eu chiar imi doresc.
corneliaaa
Postat pe 28 Martie 2010 11:59
irino, si parintii tai au fost iresponsabili cam cu 9 luni inainte de a te naste tu, fetico!
anakin
Postat pe 28 Martie 2010 12:04
va doriti copii fara sa aveti nimic...nici casa..nici situatie financiara ...nici nimic...si dupa aia va mirati ca sunteti lasati cu curu in balta!!!!...ca vai ce viata nenorocita aveti...ca nu va ajuta nimeni...ca asha si pe dincolo!!...foarte bine...asta e un barbat responsabil...care stie ca daca nu are cu ce ...nu are rost sa se complice....
...nu!..copilul nu poate fi crescut intr/o casa cu chirie...ca daca o sa ajungeti intr/o zi sa nu aveti bani de chirie....o sa ajungeti in strada cu copil cu tot...si nu o sa va primeasca nimeni...ca au patit/o destui...ca nu toti bunicii de nepoti se simt obligati sa fie responsabili intr/o astfel de situatie...si va intoarce spatele si nu o sa/i intereseze...si toate astea in urma vreunui scandal...cu vorbe grele..etc.
andreea_n_c
Postat pe 28 Martie 2010 12:44
lasa, andreio, ca tu ai de toate dar tot nemultumita si nefericita esti...
si atunci, la ce-ti foloseste?
Tylly
Postat pe 28 Martie 2010 12:46
de unde ai inteles tu ca am eu de toate?????...de unde dracului sa am de toate...daca as avea de toate as fi foarte multumita si fericita....de fapt treaba nu e ca sa ai de toate....oricum...cand nu le ai...vrei sa le ai...si cand ajungi as le ai trebuie sa le si pastrezi!!...ori eu daca am ceva ...trebuie sa am grija sa nu pierd ce am!!...adica tre sa le intretin...ca daca nu...nu o sa le mai am!!...si sa vezi nefericire atunci!!!!....si care e fericirea de a munci in continuu ca sa intretii ceva ce stii ca ai si nu vrei sa pierzi....si pe care daca le ai pierde te/ar face nefericit...dar altii nu dau nici 2 lei pe ce ai tu...la o adica?????...zic...vai dar ce mare branza ai tu?!...ei nestiind ce greu ai muncit tu ca sa ai si sa intretii...marea aia branza care o vad ei ..a nu fi!!
andreea_n_c
Postat pe 28 Martie 2010 12:52
Mai, fetita, cunosc o multime de femei tinere sau mai putin tinere care isi cresc copii singure, si care au doar strictul necesar. Iti spun sincer, niciuna dintre ele nu-si plange de mila asa cum faci tu.
Toate se lupta zilnic cu greutatile vietii, pentru a asigura copiilor lor un trai decent.
Toate femeile astea isi considera copiii o binecuvantare, motivul principal pentru a se trezi dimineata si a lua viata in piept, si nicidecum o piedica in calea evolutiei lor, asa cum faci tu.
Lasa naibi autocompatimirea, ca esti patetica, zau!
Tylly
Postat pe 28 Martie 2010 13:03
da...poate ca femeile alea...asta si/au dorit!!....dar ioo...nu mi/am dorit asta!!!...asta e problema...ca nu am ce mi/am dorit...si ce am nu mi/am dorit!!!
andreea_n_c
Postat pe 28 Martie 2010 13:11
nu mi se pare ca ar trebui sa fie un scop in viatza...a te lupta singur cu greutatile....pentru ca eu vad ca sunt destui care traiesc foarte ushoorr...si nu stiu de unde!!!...ca sa traiesc usor vreau si eu!!!...si asta e un scop in viatza pentru mine...sa traiesc ushor ...nu sa traiesc greu!!!!...ATATA VREME CAT MA LUPT DIN GREU...NU MI/AM ATINS SCOPUL..IN VIATZA!!!
andreea_n_c
Postat pe 28 Martie 2010 13:15
cand nu ai ceea ce-ti doresti, lupta sa realizezi, dar nu uita sa iubesti ceea ce ai, caci altfel, toata viata te va fi un chin continuu.
duminica placuta! vino sa te pup

Tylly
Postat pe 28 Martie 2010 13:45
deci concluzia...fata draga...corneliaaa...este ca..daca el nu vrea...e bine sa nu ii faci tu cu forta copilul...ca ramai cu copilul...si fara el(tatal copilului)...si dupa aia dai din colt in colt...ca nu te poti descurca singura!!!...si nu incerca sa il mai convingi!!...parerea mea!!
andreea_n_c
Postat pe 28 Martie 2010 14:08
De la: corneliaaa, la data 2010-03-28 11:59:07ms mult pt sfaturi dar el este exact ce zici chestia este ca niciodata nu este multumit vrea mai mult ,isi doreste si el un bebe dar nu acum si zice asta pentru ca locuim in casa parintilor lui asta este singurul dezavantaj doar din ce aduce el putem trai "trei"dar el vrea casa lui....si mie imi pare foarte departe momentul asta poate ca exagerez si eu dar...eu chiar imi doresc.
Pai si eu imi doresc copii,dar problema ca nu gasesc barbat cu creier...Ca mai mult cu gargauni sunt in cap.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Martie 2010 17:43
Cred ca o sa dau anunt international....Ca sa gasesc barbat cu creier si cu inima...Poate apare careva.....Sper sa nu fie vreun negotei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Martie 2010 17:46
De la: corneliaaa, la data 2010-03-28 11:59:07ms mult pt sfaturi dar el este exact ce zici chestia este ca niciodata nu este multumit vrea mai mult ,isi doreste si el un bebe dar nu acum si zice asta pentru ca locuim in casa parintilor lui asta este singurul dezavantaj doar din ce aduce el putem trai "trei"dar el vrea casa lui....si mie imi pare foarte departe momentul asta poate ca exagerez si eu dar...eu chiar imi doresc.
Ce sa va fac fetelor daca va incurcati cu toti prapaditii care au frecat menta in loc sa isi bata capul cum sa faca banii ca sa isi intretina familia....Eu una nu ma incurc cu barbati,,pt ca de la inceput o sa il intreb daca este in stare sa intretina o familie...Daca nu poate,,sa revina cand o sa poata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Martie 2010 17:49
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-03-28 17:46:15Cred ca o sa dau anunt international....Ca sa gasesc barbat cu creier si cu inima...Poate apare careva.....Sper sa nu fie vreun negotei
hmmm, dar tu crezi ca barbati nu au creier sau inima?
piciul
Postat pe 28 Martie 2010 17:57
De la: piciul, la data 2010-03-28 17:57:26
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-03-28 17:46:15Cred ca o sa dau anunt international....Ca sa gasesc barbat cu creier si cu inima...Poate apare careva.....Sper sa nu fie vreun negotei
hmmm, dar tu crezi ca barbati nu au creier sau inima?
Din faptele lor nu prea demostreaza asta....Eu caut barbat cu suflet bun,,dar sunt putini..Pt ca nu suport oamenii egoisti am alergie si imi vine doar sa le dau suturi in fund..Scuze de expresie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Martie 2010 18:08
buna, irina!
ce mai faci, fetita? esti bine?
Tylly
Postat pe 28 Martie 2010 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce inseala barbatii? 294 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:55
De ce femeia este mai inteligenta ca barbatul?Pt ca ea gandeste cu inima? 25 De la: esme 1 Decembrie 2010 16:01
Scirba sau noroc 13 De la: garbo_467746 25 Mai 2017 13:08
ecografie pelvina 106 De la: pik_nik 14 Octombrie 2009 02:15
Femei cu probleme ginecologice 2 De la: Eugenia69 9 Iulie 2011 19:51
Setari Cookie-uri