eu si un bun prieten al sotului ne-am indragostit

citesc si ma minunez,mare e gradina lui dumnezeu .Cu exceptia uni sau doua comentari restul chiar sunt fara cap scrise(imi cer scuze daca am suparat pe cineva ,sau se va supara cineva dar sunt unele care chiar gandesc cu organul ).zice cineva ca sia gasit dragostea pai cand sa maritat nu sa maritat din dragoste?dar e o vorba -prostul nu e prost destul daca nu e si fudul-pai daca nu iti ajunge barbatu dute si cautati in alta parte nu cu prietenul lui.Daca el sar cupla cu prietena ta cum ai reactiona?.Pacat mare pacat de aia ne dumnezeu ce ne da si meritam cu varf si indesat.nu vreausa fiu rautacios dar vezi prietenul sotului tau nu are si el un prieten bun ,poate faci mai multi barbati fericiti.
garbo020969
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:05
bravo lidia imi place cum gandesti si fata de tine imi cer scuze daca te -ai simtit jignita de afirmatia mea.Toti suntem rai dar uni sunt prea de tot .
garbo020969
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:09
969..fara suparare mai da cu aspiratorul pe GRAMATICA lu'matale
LILO
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:20
"...daca nu iti ajunge barbatu dute si cautati in alta parte nu cu prietenul lui.Daca el sar cupla cu prietena ta cum ai reactiona?."

ei da...,uite un sfat pertinent..
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:21
eu spun altceva..
in momentul in care se ajunge la situatii de genul..
nici sotia si nici prietenul nefericitului nu il pretuiesc
se iubesc pe ei insisi

toate "relele" astea se intampla din cauza ca oamenii nu au PRINCIPII
nu se au decat pe ei si trufia lor
LILO
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:23
sa cantat BINGO...
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:26
roby...io n-am inteles ce ai spus
LILO
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:27
ca ai dreptate lilo..,ca ai dreptate..
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:29
aaa da??
LILO
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:30
yep...
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:36
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 16:20:14pai daca esti un gunoi,te simti ca un gunoi,nu?
zic si eu...


Imi cer scuze ca intervin intr-o conversatie ,expunandu-mi astfel parerea.Da roby ,ai dreptate,ma intreb insa cati din cei care sunt gunoaie si simpt asta ??Dupa ce am citit postarea ta ,adresata acelei doamne psiholog ,iti inteleg frustrarile ,dar,la general vorbind,nu trebuie judecate femeile prin prisma uneia singure.Referitor la subiectul acestui topic ,cred ca fiecare om ar trebui sa traiasca dupa anumite principii, dictate de constiinta, ratiune,logica Adulterul e o gresala ,desi unele persoane sunt poate motivate ,nu am dreptul sa judec eu ,tine de moralitatea fiecaruia ,cert e ca eu nu sunt partinitoare ,sunt la fel de vinovati amandoi
garbo032800
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:48
eu sunt sofer lilo mataluta cred ca esti secretara ,dai cu aspiratorul dai cu ..... dai cu...... vezi ce spuneam eu uni gandesc cu ....nu cu capul.
garbo020969
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:48
nu vi sa dai cu aspiratorul si prin masina mea te duc sa te plimbi prin italia ,spania ,franta si prin turcia sau ai fost si acun te odihnesti si faci facultatea la distanta.
garbo020969
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:50
"..desi unele persoane sunt poate motivate"..

dupa umila mea parere..,nu exista motivatie pentru adulter,punct..

fie barbat,fie femeie...
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:54
De la: roby_cado, la data 2010-04-22 17:54:52"..desi unele persoane sunt poate motivate"..

dupa umila mea parere..,nu exista motivatie pentru adulter,punct..

fie barbat,fie femeie...


Corect acum iti respect punctul de vedere
garbo032800
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:58

969 eu am zis sa nu te superi si sa faci curat

dar ...tu..batman-batman jignesti...improsti venin fiere...

LILO
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:59
aaa si inca ceva...nu toate fetele din tara asta sunt traseiste..
si apoi nu conteaza ce meserie ai,atata timp cat folosesti limba materna CORECT!!!!
LILO
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:01
fleurdelis
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:30
800...,daca ai urmari cu atentie ce postez pe aici,ti-ai da seama ca de fapt asta am trambitat tot timpul..,bine..,cu exceptia ironiilor de rigoare..

iar voi cotzoharlelor..,lasati-mi colegul de breasla in pace..,ca doar a sfatuit-o de bine pe fata asta..,sa caute mai departe de casa..
roby_cado
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:39
969,am unele dubii in legatura cu judecatile impotriva femeilor.pe alte topicuri nici nu vi se citeste,vre-un gand tastat.dar a aparut''Eva pacatoasa'.si pentru ca face dragoste cu un prieten de-al sotului,gata societatea garbo masculina,o pune la zid.sigur ca e un subiect poate imaginar ,la cea care a deschis topicul.cu ce este mai vinovata aceasta doamna,decat barbatii,care se "dragostesc'',cu prietenele sotiilor,cu orice Pitzi,care se ofera,cu surorile,cu fetitele lor....si exemple sunt destule.oprobiul barbatilor !!! apropo de violuri,nu prea am auzit,ca un grup de femei sa violeze un barbat,sau chiar o femeie violatoare in serie,nu prea se cunoaste intre femei.dar vanzatorii de carne vie,de ei va amintiti ?sigur ca aveti dreptul sa va spuneti parerea,dar inainte sa fiti atat de vehementi ,ganditi.fetisoara s-a culcat 'nu stie cum'asa ca s-au placut,cu un alt barbat.ei si?ce crima a facut?cine suntem noi sa o judecam atat de aspru?as vrea sa va amintesc ca la scorul atrocitatilor sexuale,barbatii intrec haaat de departe,femeile.sigur ca nu ma refer la intraga semintie barbateasca,dar imi vine in minte si ca ar trebui sa judecam si pe unii preoti care profita in sfintele manastiri,de sexul cu bietii elevi ,care invata cele "sfinte',ca sa ajunga si ei preoti ,la randul lor.si cred ca am spus destul.nu barbatii sunt in masura sa judece femeile.femeile sunt destul de napastuite,mai ales cand le parasiti,le lasati cu copii,si plecati unde va e mai cald.iar ele raman sa va creasca copilasii,sa-si inchida ca niste fraiere viata,tineretea.nu am nimic personal cu voi garbovistii,doar va reamintesc,ca nu trebuie sa judecati asa de aspru,pt ca nimeni de pe terra nu este fara de pacat.
alexxandra
Postat pe 22 Aprilie 2010 20:23
De la: Alexxandra, la data 2010-04-22 20:23:03969,am unele dubii in legatura cu judecatile impotriva femeilor.pe alte topicuri nici nu vi se citeste,vre-un gand tastat.dar a aparut''Eva pacatoasa'.si pentru ca face dragoste cu un prieten de-al sotului,gata societatea garbo masculina,o pune la zid.sigur ca e un subiect poate imaginar ,la cea care a deschis topicul.cu ce este mai vinovata aceasta doamna,decat barbatii,care se "dragostesc'',cu prietenele sotiilor,cu orice Pitzi,care se ofera,cu surorile,cu fetitele lor....si exemple sunt destule.oprobiul barbatilor !!! apropo de violuri,nu prea am auzit,ca un grup de femei sa violeze un barbat,sau chiar o femeie violatoare in serie,nu prea se cunoaste intre femei.dar vanzatorii de carne vie,de ei va amintiti ?sigur ca aveti dreptul sa va spuneti parerea,dar inainte sa fiti atat de vehementi ,ganditi.fetisoara s-a culcat 'nu stie cum'asa ca s-0au placut,cu un alt barbat.ei si?ce crima a facut?cine suntem noi sa o judecam atat de aspru?as vrea sa va amintesc ca la scorul atrocitatilor sexuale,barbatii intrec haaat de departe,femeile.sigur ca nu ma refer la intraga semintie barbateasca,dar imi vine in minte si si ca ar trebui sa judecam si pe unii preoti care profita in sfintele manastiri,de sexul cu bietii elevi ,care invata cele "sfinte',ca sa ajunga si ei preoti ,la randul lor.si cred ca am spus destul.nu barbatii sunt in masura sa judece femeile.femeile sunt destul de napastuite,mai ales cand le parasiti,le lasati cu copii,si plecati unde va e mai cald.iar ele raman sa va creasca copilasii,sa-si inchida ca niste fraiere viata,tineretea.nu am nimic personal cu voi garbovistii,doar va reamintesc,ca nu trebuie sa judecati asa de aspru,pt ca nimeni de pe terra nu este fara de pacat.


Hellooo! Pamantul catre Alehandra!!! Ai deraiat de la traiectorie, da' rau de tot!!! Acum bati campii cu gratie!
Ce spui tu acolo mai, femeie???
De la subiectul topicului, pe care ti-l amintesc: "Eu si un bun prieten al sotului ne-am indragostit" si pana la violuri colective, incest, atrocitati sexuale, preoti degenerati, femei abandonate... e cale de zeci de ani lumina!!! De unde si pana unde ai ajuns aici?
Mai, revino-ti!
Daca n-ai inteles, mai citeste. Femeia nu vorbeste de o tavaleala cu prietenul sotului, ci de dragoste. S-a indragostit. Nu spun ca trebuie condamnata, dar nici nu-i va ridica cineva statuie. Parerea mea e ca, atunci cand te apropii sufleteste de un alt barbat decat cel cu care ai pasit in fata altarului, o faci in mod constient... pas cu pas, stiind spre ce te indrepti. br />
...si vezi ca se spune "oprobriu" nu "oprobiu"...
Tylly
Postat pe 22 Aprilie 2010 20:32
celleste,atunci pt ce e judecata fatuca atat de aspru,doar pt un sentiment?mai grav.da toate atrocitatile pe care le fac unii barbati,cu copii lor ,cu alti copii cu surori si tot ce am scris sunt de condamnat.tot ce am scris sustin.si nu cred ca am exagerat.intreaba femeile parasite,femeile violate,femeile vandute...astea sunt de condamnat.dar faptul ca ofata nutreste un sentiment fata de alt barbat decat cel de langa ea,este un fleac.da repet,unii barbati merita pusi la zid.si daca barbatii de aici ar avea onoare,ar recunoaste ca diferenta de pacate dintre femei si barbati,inclina balanta spre barbati.referitor la un 'r ',daca asta ar fi pacatul cel mai mare,lumea nu ar mai avea pacatosi.cand cauti acul in carul cu fan ,inseamna ca nu ai nimic a spune.spune si tu civilizat parerea ta,fara a gasi o litera mancata.vezi asta diferentiaza,pe unii oameni de altii,gandirea in profunzime.tu in loc sa urmaresti esenta celor scrise,cand nu ai nimic a spune,cauti nodul gordian.daca este sa catalogam comportamentul barbatilor sau al femeilor ,trebuie sa fim corecti pana la capat.in comportamentul lor multi barbati sunt mai vinovati,decat femeile.ca vrei tu sa ii aperi este strict problema ta.dar intreaba cate femei chiar si garboviste au de povestit ,despre situatia trista a vietii lor?
alexxandra
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:01
".dar intreaba cate femei chiar si garboviste au de povestit ,despre situatia trista a vietii lor?"

initiatoarea topicului e una dintre ele...,trist...,foaaaaarte trist..
roby_cado
Postat pe 23 Aprilie 2010 08:43
Alehandra, tu, ca de fiecare data, sub influenta maniei exagerarii ce te guverneaza, sari de pe pamant direct pe luna.
Cine naiba a spus ca toata lista aia de comportamente si actiuni degenerate ar putea fi comparate cu adulterul? Nimeni.
Nu stiu de ce si cum ai ajuns acolo... dar pariez ca nici tu nu stii. Poate doar ura fata de barbati, care reiese din fiecare fraza, te-a condus in directia aia. Nu am citit nici o sentinta capitala pe acest topic si nu pricep ce te-a facut sa iti iesi fin fire in halul asta... Poate traume vechi, cine stie...

Eu am tratat subiectul din alt unghi... cel al cuplului, al fidelitatii, al onestitatii fata de partenerul de cuplul.
"faptul ca ofata nutreste un sentiment fata de alt barbat decat cel de langa ea,este un fleac." - aici nu se vorbeste de un sentiment oarecare, ci de dragoste. Spune-mi alehandra, daca ai afla intr-o zi ca sotul tau, pe care-l iubesti, nutreste un astlfel de sentiment pentru o alta femeie, tot un fleac ti s-ar parea?
Tylly
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:26
ptr. Roby. Vad ca ai raspunsuri foarte acide la aproape toate postarile. Eu sper ca tu esti fericit in casnicia ta si nu te vei indragosti niciodata, atat timp cat esti casatorit, de altcineva fara sa vrei. Sau daca se va intampla sa fii si tu judecat la fel de altii asa cum faci tu......
Sau tu nu ai inteles un lucru pana acum, la varsta ta...... ca dragostea si sentimentele vin fara sa te intrebe sau sa-ti ceara parerea. Vine pur si simplu. Ceea ce trebuie sa judecam si sa punem in balanta, este faptul daca sa ne lasam dusi de val sau nu.
Poti sa iubesti pe cineva fara ca aceea persoana sa nu stie. Daca lasam sa se vada aceea dragoste atunci e clar ca se vrea ca relatia sa mearga mai departe. Daca esti tare si incerci sa o ignori atunci acest sentiment in timp se diminueaza, dar stai si te intrebi cum ar fi fost daca ai fi acceptat dragostea.
Dar vezi tu, nu toata lumea este puternica si pregatita sa ignore acest sentiment, sau pur si simplu nu au maturitatea necesara.
Si inca ceva.... dar pe el de ce nu il critici, sau doar ea este diavolita care trage de el?
romanita
Postat pe 23 Aprilie 2010 09:27
De la: Celleste_, la data 2010-04-23 09:26:55Alehandra, tu, ca de fiecare data, sub influenta maniei exagerarii ce te guverneaza, sari de pe pamant direct pe luna.
Cine naiba a spus ca toata lista aia de comportamente si actiuni degenerate ar putea fi comparate cu adulterul? Nimeni.
Nu stiu de ce si cum ai ajuns acolo... dar pariez ca nici tu nu stii. Poate doar ura fata de barbati, care reiese din fiecare fraza, te-a condus in directia aia. Nu am citit nici o sentinta capitala pe acest topic si nu pricep ce te-a facut sa iti iesi fin fire in halul asta... Poate traume vechi, cine stie...

Eu am tratat subiectul din alt unghi... cel al cuplului, al fidelitatii, al onestitatii fata de partenerul de cuplul.
"faptul ca ofata nutreste un sentiment fata de alt barbat decat cel de langa ea,este un fleac." - aici nu se vorbeste de un sentiment oarecare, ci de dragoste. Spune-mi alehandra, daca ai afla intr-o zi ca sotul tau, pe care-l iubesti, nutreste un astlfel de sentiment pentru o alta femeie, tot un fleac ti s-ar parea?
azi e o sarbatoare.nu accept sa ne vb rautacios.de aceea vin eu in intampinarea ta cu unele explicatii,fara rautati.a spune adevarul,nu inseamna ca ai mania exagerarii.ci doar ca eu vad situatia lucid.ai spus ca nu era adulter,era un sentiment.acum este adulter?ok am scris si in acea situatie,parerea mea.urmaresc ce ai scris si iti raspund pe rand,punctual.cum ai constatat ca mi-as fi iesit din fire,si de ce?motivatie nu exista.nu am nici o ura pe un anume barbat,deci nu trage concluzii pripite.iti raspund si la intrebarea ta pertinenta de altfel.daca faci referire la un sentiment,in cazul de fata iubirea,gandesti iar pripit.sentimentelor ,indiferent care nu le poti impune sa nu se manifeste.nu le poti pune bariera.am sarit fara sa vreau peste faza cu onestitatea.nu stiu tu cati ani ai,dar iti doresc multi inainte.insa gandesti ,ca o doamna de moda veche.nu este de condamnat.insa a trecut de mult vremea cutumelor.nu iubim pe cine ne este drag ,pt ca gura lumii o sa judece.e o mare greseala.iubirea nu are varsta,sex,culoare,nationalitate,etnie.iubesti si gata.si putin intereseaza pe 'gura lumii"sau societatea pe cine iubeste X sau Y.iubirea nu vine la comanda,si nici nu traim noi in locul celor care se iubesc.daca el sotui iubea pe alta ,ce putea sa faca,cea care a deschis topicul?si am ajuns la ultima explicatie.daca ex sotul meu ,se indragostea de alta ii redam libertatea.nu sunt genul sa plang,sa stau cu cineva pt copil,sau sa nu imi pot conduce viata si singura.sunt puternica si lucida.el iubea,pa.in mod amiabil,ii redam libertatea.acest gest e cel mai nobil,dupa parerea mea.iar eu imi refaceam viata,sa fi convinsa.in general,eu am condus casa,dar nu am lasat sa se observe pt ca exista un sentiment.dar sa sti ca niciodata nu am intrebat si nici nu voi intreba societatea ,pe cine sa iubesc.fiecare sa isi vada de drumul lui.viata e atat de scurta,ca nu se merita risipita.
alexxandra
Postat pe 23 Aprilie 2010 11:02
Cine a vorbit, draga, despre parerea societatii? Cine a pomenit despre cat sau cum ar trebui sa ne influenteze parerea celorlalti? Eu? Nu cred.
Eu am vorbit doar despre respectul, onestitatea, increderea pe care ar trebui sa le impartim cu partenerul de cuplu, intr-un cuplu in care se presupune ca exista inca iubire. Sau nu-i asa? Persoana care a deschis topicul nu a spus nimic rau despre sotul ei... nici ca ar fi violent, nici ca ar neglija-o... nimic. Singura ei preocupare era vis-a-vis de sentimentele pentru alt barbat, sentimente pe care si ea le considera neavenite.

Fidelitatea si respectul sunt dupa parerea trasaturi de caracter demodate?
Pai atunci sa schimbam partenerul oride cate ori ne apare in cale unul mai dragut, cu mai multe calitati si alaturi de care am putea trai o iubire si mai inaltatoare... Intalnim zilnic oameni fascinanti, dar ei vor patrunde in sufletul nostru in masura in care noi le permitem, iar adancimea pana la care isi vor infige radacinile va fi direct proportionala cu atentia pe care le-o acordam si cu dorinta de a-i primi in suflet.
O persoana care nu-si mai iubeste partenerul de cuplu are o disponibilitate marita de a-si umple din nou sufletul cu acest inaltator sentiment, dar are si o datorie morala fata de cel de acasa, caruia i-a jurat fidelitate. Datoria de a fi onest cu el, de a-i marturisi ca nu-l mai iubeste, si in felul asta isi poate trai linistit noua poveste.

Trebuie sa fie "un fleac" sa afli ca ai fost tradat nu doar de sot/sotie dar si de cel/cea mai bun/buna prieten/prietena, asa-i?
Tylly
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:51
De la: garbo020969, la data 2010-04-22 17:09:09bravo lidia imi place cum gandesti si fata de tine imi cer scuze daca te -ai simtit jignita de afirmatia mea.Toti suntem rai dar uni sunt prea de tot .

Stai linistit, mi-am dat seama ce voiai sa spui. Chiar ma gandeam ca sunt eu invechita rau in principii. Ma bucur ca mai gandesc si altii la fel.
Lidiaolteanu
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:13
celleste,fiecare suporta in felul lui anumite intamplari din viata.sunt lectii din care te intaresti.pt mine de pilda e de ajuns o data,sa trec prin asemenea lucruri,si apoi devin imuna la ele.nu trebuie sa fi tradat de zeci de ori,ca sa inveti sa alegi,partenerul,prietenul/a.mie imi este f usor din cateva fraze,sa imi dau seama cu cine am de-a face.nu sunt adepta traditionalismelor,si nu sunt de acord sa ma comport ,dupa cum crede societatea ca ar fi moral.moralitatea pe pamant,este un concept creat de pamanteni.orice ,are un termen de comparatie,ma refer in societatea umana.dar aceste termene de comparatie de unde stim ca sunt cele reale sau ideale.poate ce este moral pt mine nu e moral pt tine si ex ar putea continua. suntem f limitati ,pt ca nu am fost lasati sa evoluam.termenele noastre de comparatie sunt atat de limitate si invechite,incat am impresia,ca nu traim in aceasi lume,eu cel putin.de unde sti ca intre bine si rau nu exista si cale de mijloc,tu poate accepti mijlocul eu nu.caci asta inseamna compromis.si daca traiesti din compromisuri,aceea nu e viata morala.si asa putem filozofa si despre alte concepte de comparatie.timpul de exemplu,e un concept pamantean,pt ca sa putem masura scurgerea timpului,trecerea lunilor,anilor ,erelor,etc.de fapt in univers timpul nu e masurabil.si as putea continua mult si bine.intru in domeniu meu,si te pot tine zile intregi ,in asemenea discutii,despre filozofia vietii reale nu cea pamanteana,unde totul este acceptarea formalismelor, despre neacceptarea unui alt mod de a trai viata,de catre multi dintre semenii nostrii.eu sunt adepta new-age,noii ere,voi poate nu.e greu sa credeti ca formalitatile,traditiile,moralitatea ,etc,au alte intelesuri .vad ca multi inteleg gresit si interpreteaza gresit,chiar ce citesc in biblie.dar este de inteles.nimeni nu explica,de ce,cine,ce, cum si pt ce ar trebui sa credem ca s-a intamplat asa,o anume intamplare din biblie.tocmai pt ca nu stiau cum sa fie explicate,s-a trecut la conceptul crede si nu cerceta.o mare pacaleala.de ce sa evoluezi ,cand poti ramane profan si usor de manipulat.de pilda tu crezi in ,criza financiara,in gripa aviara,gripa porcina etc...ei bine eu nu cred,totul e provocat de mana umana, ca si accidentul de avion al presedintelui Poloniei,si multe alte lucruri ascunse omenirii,pt a fi usor de condus de grup restrans dar f puternic, care detine puterea financiara in lume ,si aici intram in alt subiect.iti mai spun un secret,suntem prea multi in aceasta dimensiune Pamant,si atunci se arunca pe piata tulpini de gripe sau alte boli. nimic nu este intamplator.vezi ,de aceea pt mine si nu numai,moralitatea de care faci atata caz,este doar o parere preconceputa.daca ai sti despre lucrurile reale ce ne asteapta,restul ti s-ar parea nimicuri.sigur nu incerc sa te conving,dar incerc sa te fac sa intelegi de ce eu am alt concept de viata.acum nu imi vei da dreptate ,e greu sa schimbi ,principii cu care ai crescut si in care crezi.e greu sa crezi ca totul este un fals al societatii.vezi ca la filmulete la mine gasesti unele explicatii.si ca sa inchei,pt mine lucrurile au alta perceptie,stiu dedesupturile sau le realizez imediat falsitatea.si cum, imi place mie sa inchei pana si conceptul de bunastare este numai un lucru individual.ti-l voi explica altadata.nu cer sa ma crezi,te vei convinge singura,interpreteaza tot ce se intampla si vei intelege mai usor.vei fi mai fericita ca nu poti fi pacalita si te poti apara.orice om informat,este mult mai puternic decat cel care saracul crede in binele colectiv.pfff cred ca te-am plictisit.daca da imi cer scz,inseamnaca inca nu esti pregatita sa treci la noua era.
alexxandra
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:15
fleurdelis
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexul dupa sarcina 44 De la: cristina1985 2 Octombrie 2011 13:30
cum pot? 25 De la: madita 12 August 2011 15:54
Pidosnicia se plateste 1469 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
nu imi gasesc jumatatea 27 De la: Flor60 23 August 2009 12:11
"sufar" de singuratate 58 De la: roby_cado 26 Aprilie 2010 09:29
Setari Cookie-uri