cat de important este sexul intr-o casnicie?


m-a amuzat foarte tare un articol citit de curat. era vorba despre "sexual anual", noua boala care loveste cuplurile :)) pentru mine sexul este important, nu as putea spune cat de important pe o scara de la 1 la 10 si nici nu pot sa spun ca mi-as parasi partenerul daca as avea o problema, pt ca nu m-am aflat in situatia asta.
garbo_1502
Postat pe 2 Aprilie 2012 17:29
foarte important. si diferit
Eugenia69
Postat pe 2 Aprilie 2012 17:37

Sexul intr-o casnicie inseamna : sanatate pentru ambii parteneri/ echilibru / implinire si durata lunga de supravietuire a, ambilor membrii iimplicati cat si a relatiei in sine(casnicia).
Cu alte cuvinte,este factor determinant intr-o casnicie! ( este doar parerea mea!) NB !
Fss_ssu
Postat pe 2 Aprilie 2012 20:45
Un raspuns scurt si la obiect .
diagh73
Postat pe 3 Aprilie 2012 08:45

multumesc! o prietena a mea a spus ca daca sexul nu ar functiona intre ea si sotul ei, s-ar desparti de el. au si doi copii impreuna si sunt casatoriti de 10 ani..
garbo_1502
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:01
Pe o scar de la 1 la 10, io zic 13! E doar prerea mea! Nu dați, v rog! (cu pietre)
Axl_22
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:46

Da cu pietre, cine nu stie ce rol are sexul intr-o casnicie/ relatie.
Cine stie la ce te referi,...OK!...pote fi catalogat si la 50%...nu numai!
ii doar parerea mea! NB! :)


O paranteza daca-mi permiti!
Cand te referi la "scara"...cu cat ii mai sus cifra cu atat ii mai mica "lucrarea"
Ii numai parerea mea!
Fss_ssu
Postat pe 4 Aprilie 2012 00:31
Pai parca se spune ca daca dragoste nu e, nimic nu e.si asta include obligatoriu si sex
jeje2011
Postat pe 4 Aprilie 2012 00:58
De la: jeje2011, la data 2012-04-04 00:58:09Pai parca se spune ca daca dragoste nu e, nimic nu e.si asta include obligatoriu si sex

Este elementul primordial al atracției dintre barbat si femeie,cu timpul devine obisnuinta,se diminueaza dorințele daca in timpul casniciei partenerii realizeaza ca sau casatorit doar pentru sex,dar nazuintele sociale,sentimentale,comportamentale sunt diferite și ncep cautarile și nstrainarea,singuratatea in doi.
http://www.youtube.com/watch?v=hYrokmnMRKA&feature=fvwrel
VOIAJOR
Postat pe 4 Aprilie 2012 08:34
ce e aia "nazuinta sociala"?
Faptul ca vreau o masina mai mare, o casa mai mare, o functie mai mare, si in rest ce conteaza ca nu mai dorm cu ala de nspe ani?
quasaria
Postat pe 4 Aprilie 2012 19:46

...dap' traieste clipa!
Fss_ssu
Postat pe 4 Aprilie 2012 22:59
De la: quasaria, la data 2012-04-04 19:46:25ce e aia "nazuinta sociala"?
Faptul ca vreau o masina mai mare, o casa mai mare, o functie mai mare, si in rest ce conteaza ca nu mai dorm cu ala de nspe ani?


Vezi tu quasaria,esti un pic rea ! Tema era importanța sexului intr-o casnicie,știi bine ca femeie ca voi sunteți atrase de catre un barbat in mod diferit fața de cum priveste barbatul femeia .Important este si mediul social din care provin cei doi candidati la CASNICIE.
IN MOD INCONSTIENT,bazate doar pe atractie si dorinta,cele doua persoane (femeia si barbatul) formeaza un minisistem social nou si foarte complex,avind la inceput o nazuinta sociala comuna,treptat insa pe masura ce dorinta sexuala se diminuiaza ,atractia devine deziluzie,acel intreg incepe sa se fragmenteze,preferintele si dinamica fiecarui membru al casniciei converg in directii diferite,ce dau nastere la discutii grave ,chiar la ura și atunci apetitul sexual și atractia sunt diminuate de catre nazuintele sociale diferite.Si atunci apare compromisul și daca invinge dragostea,casnicia este solida.Pacat ca de multe ori oamenii inteleg ,dupa ce se destrama totul.
http://www.youtube.com/watch?v=R4bA4BbCcko&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 5 Aprilie 2012 07:57

.........???!
Dap' s-o spart balonu' de sapun !

...io ma inscriu la CANDIDATURA burlacilor ...tu?.....aria?
Haidi bre!....o trecut "epopeea" ceia di' aur......vine aia de otel ,cu loboda si patrunjel?.... ...bate fierul cat e cald, mestere!
Fss_ssu
Postat pe 5 Aprilie 2012 10:03

....sap' ...solida/lichida/ gazoasa ...Fassss incolora/ inodora/
'ntzales?
Fix / etapa....atat/ gata/ raman burlac!
Fss_ssu
Postat pe 5 Aprilie 2012 10:09
De la: garbo_1502, la data 2012-04-02 17:29:50
m-a amuzat foarte tare un articol citit de curat. era vorba despre "sexual anual", noua boala care loveste cuplurile :)) pentru mine sexul este important, nu as putea spune cat de important pe o scara de la 1 la 10 si nici nu pot sa spun ca mi-as parasi partenerul daca as avea o problema, pt ca nu m-am aflat in situatia asta.


Sa nu uitam ca suntem totusi niste animale evoluate si vom gasi o sumedenie de scuze la tema enuntata.Daca specia umana nu evolua ,sexul se limita doar la scopul reproducerii,pe masura ce omenirea a evoluat ,a descoperit sapunul,pasta de dinti,minijupa,pantoful cu toc,deodorantul ,parfumul etc.sexul a devenit o placere ,un divertisment.Cum pe Tera exista 6 specii de oameni,temperamentul,metabolismul,generate de conditiile politico sociale,clima ,traditii,religii,educatie,relatiile din cuplu comporta caracteristici diferite.Ca atare evolutia omului dependenta de noile descoperiri citate mai sus au exacerbat dorinta sexuala,diversitatea in comportamentul vestimentar,educational al femeilor,au dat nastere la competitii si barbatii au inceput sa intoarca capul ,sa priveasca si alte exemplare in afara de consoarta,uneori chiar cu final dramatic.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=qS8T2whLEJw&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 6 Aprilie 2012 03:25

..dap'.... o atentat si maimuta la "stimulii" mascululu' cica sa-i starneasca placere.....din studii reiese cam 1/50% adevar in cazul "animalului evoluat' si cu consti(e)nta ridicata sus ....ce-i de facut, criticam X analizam?....sex sa fie!
Fss_ssu
Postat pe 6 Aprilie 2012 03:57
tot nu mi-ai rapsuns la intrebare, ce inseamna "nazuinta sociala" care sta la baza unui cuplu dupa parerea ta? Cu exemple.
quasaria
Postat pe 6 Aprilie 2012 05:04

...Iote nazuinta! ...sexul intr-o "casnicie" poate fi mai mult/bun decat este
ii"sociala" daca esti sociabil / a !...... (ii doar parerea mea!)...importanta-i ca(z)nicia!
zi fr. sa avem si cu spor!!
Fss_ssu
Postat pe 6 Aprilie 2012 06:38
da, paote fi o nazuinta "sociala" si asta, tot un fel de socializare....
quasaria
Postat pe 6 Aprilie 2012 10:17
De la: quasaria, la data 2012-04-06 10:17:08da, paote fi o nazuinta "sociala" si asta, tot un fel de socializare....

ce iscoditoare esti !
Melodie Arabeasca Cea mai frumoasa fata din lume Dj L3xu
VOIAJOR
Postat pe 6 Aprilie 2012 14:35
De la: suparatu_, la data 2012-04-02 20:45:24
Sexul intr-o casnicie inseamna : sanatate pentru ambii parteneri/ echilibru / implinire si durata lunga de supravietuire a, ambilor membrii iimplicati cat si a relatiei in sine(casnicia).
Cu alte cuvinte,este factor determinant intr-o casnicie! ( este doar parerea mea!) NB !

dupa 90 de ani se transforma intr-o simpla dorinta !
http://www.youtube.com/watch?v=VcjF4p1xxFs&feature=fvwp&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 6 Aprilie 2012 14:39
dupa 90 de ani, si omul se transforma.... in pulbere. Discutam de casnicie, sau de secolul urmator?
quasaria
Postat pe 6 Aprilie 2012 14:58

Ete m'na!... privesti....ce! asta nu-i dorinta?...important ii sa ajungi la 90 de ani cu vederea
sara fr.!
Fss_ssu
Postat pe 6 Aprilie 2012 19:50
eu zic ca ...e normal sa conteze intr.un procent foarte mare...mai pe la inceputul relatiei.....dar cu timpul lucrurile ar putea sta altfel...si daca ar fi asha...nu vad nimic anormal in asta
garbo171675
Postat pe 6 Aprilie 2012 20:00
odata cu trecerea timpului trebuie sa mai conteze si altceva....adica relatia in sine trebuie sa aibe o evolutie....si daca ar fi sa conteze numai sexul....relatia aia ar insemna ca nu a evoluat inspre nimic...si fara evolutie nu vad durabilitatea
garbo171675
Postat pe 6 Aprilie 2012 20:03
da, ar trebui sa evolueze spre a se iubi platonic.... De unde sa rezulte doi frustrati.
quasaria
Postat pe 6 Aprilie 2012 20:22
De la: garbo171675, la data 2012-04-06 20:00:42eu zic ca ...e normal sa conteze intr.un procent foarte mare...mai pe la inceputul relatiei.....dar cu timpul lucrurile ar putea sta altfel...si daca ar fi asha...nu vad nimic anormal in asta


La inceput toate lucrurile sunt promitatoare cu timpul adevarul triumfa ca in politica
http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo
CAVALER
Postat pe 7 Aprilie 2012 06:29
Mentine tonusul casniciei,reduce plecarea de acasa catre alt partener,este liantul casniciei mai ales daca se continua sa se faca cu aceiasi pasiune ca la inceput.
Mary_2012
Postat pe 7 Aprilie 2012 07:25
De la: Axl_22, la data 2012-04-03 17:46:59Pe o scar de la 1 la 10, io zic 13! E doar prerea mea! Nu dați, v rog! (cu pietre)


nu, nu dau cu pietre... iar tu sa-mi dai numarul de telefon... imi place cum gandesti !!! aaa... si la ce scara stai... !!! ca 13 nu e la blocul tau. etajul il stiu....
barboneli
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:05
Iar ai pierdut agenda?
i nu-i nevoie de scar! Ai vzut, nu?
Axl_22
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nebunii:d 13 De la: garbo_390737 12 Martie 2014 13:10
De ce sa (ne)iubim? 33 De la: allexanndrra 9 Septembrie 2009 01:53
Care este genul preferat de muzica pe care il asculti de obicei ? 2 De la: Thor_again 6 Mai 2011 15:30
Dilema 32 De la: garbo265966 20 Iunie 2012 17:11
relatii 94 De la: gabi1981 25 Martie 2011 11:32
Setari Cookie-uri