ANIMALELE DIN SPATIILE COMUNE

da bre neaparat de piersica ....si sa fie frapaata!!!!!!
nazirra
Postat pe 4 Mai 2010 15:13
sampania e drept ca-i buna in orice context, mai ales frapata, doar ca eu m-am referit la expresia respectiva. era simplu sa-i intelegi sensul tinand cont de contextul in care a fost folosita.
garbo112060
Postat pe 4 Mai 2010 22:46


nefrapata nu se poatee/?
fleurdelis
Postat pe 4 Mai 2010 22:47
060...te-am intrebat daca ai stat si ai privit pentru ca, orice om normal, cu asta ar fi inceput..."desi am facut tot ce se putea sa-i impiedic, cainii au sfasiat biata pisicuta ce avea puiutii in burtica"...era cu totul altceva....

cu un pas inainte de a pasi pe usa de la curtea cu caini, i-am spus prieteni mele ca mi-e frica de mor si renunt....deci mirosul meu de frica se simtea de la o posta...asa ca nu tine vrajeala ta de doi lei cu mine....unu la mana.....doi la mana....ce putea face stapana la 7 caini atata timp cat ei erau 7??? ha??? se lupta cu toti???haida de...era destul ca femela aia rea - alfa - de care ascultau toate, sa dea tonul....oricum, am riscat enorm si am acuma una dintre cele mai frumoase amintiri....

de aia va ataca cainii, si pe la spate...ca sunteti rele la suflet si nu acceptati si alte opinii.... decat ale voastre...voi taiati si spanzurati si voi faceti legea...

a! si apropo....ocolesc cainii de pe strada pentru ca nu stiu cum reeactioneaza...pentru ca nu stiu cine a fost inaintea mea pe acolo, pe la botul lor, si nu stiu cum s-a purtat cu ei..pentru ca nu toata lumea ii lasa in pace....poate de aia s-au si inrait asa si musca pe oameni...pentru ca ei le-au facut rau...la asta te-ai gandit???
tutankhamon
Postat pe 4 Mai 2010 23:21
De la: garbo112060, la data 2010-05-04 14:34:46
De la: liaiedera, la data 2010-05-04 13:35:58


asm si eu o intrebare, fara ironie: ce inseamna m-a frapat? m-a bagat intr-o frapiera la racit?


ai dat cu decsonlainu' si ai descoperit 2 definitii valabile? tot fara ironie, ca sfat prietenesc, cand mai intalnesti asa situatie iei de buna definitia ce da bine in context.



multumesc, retin. Dar decsonlainu'?
liaiedera
Postat pe 5 Mai 2010 14:24
zambila
Postat pe 5 Mai 2010 14:35
tuta... Tu te uiti ce prostii scrii? Deci daca nu m-au atacat cainii pentru ca aveam sacosa in mana si intentii rele sau frica (astea-s motive enumerate tot de tine), inseamna ca m-au atacat pentru ca-s rea la suflet fiindca nu accept opiniile celor ca tine, nu? Mama, ce caine a putut sa ma muste! O fi fost cainele lui mama Omida??!!!
Dumnezeule, mare e gradina ta! Si multi prosti ii sar gardul....
carmen396
Postat pe 5 Mai 2010 15:39
oameni buni si oameni rai la,la,la..lalalanu mai dati in caini maaii va-ti tacanit?pai ar trebui sa eutanasiem si oamenii rai nu?la propriu sau la figurat.Dar se stie ca dea lungul istoriei acolo unde locuiesc oamenii dispar animalele,pasarile ,iarba si florile si rasare violenta ,rautatea
garbo074997
Postat pe 5 Mai 2010 15:47
io-s de acord!
sa eutanasiem si/sau sterilizam rebuturile
zambila
Postat pe 5 Mai 2010 15:49
pai sa bagam un proiect de lege si am mai curata tara asta de hoti,barbari,,,,,,sa bagam si prostiii? si romii raufacatori si cine nu vrea sa fie bun sa emigreze
garbo074997
Postat pe 5 Mai 2010 15:52
LAS CA SE VEDEEEE...VOR TVA LA 25 SI SA VEZI TU PRETURI DE PRETURI SI CE CE VIATAAA......
margelatu
Postat pe 5 Mai 2010 15:59
margelatu.....di ci tipi???????
nazirra
Postat pe 5 Mai 2010 16:13
De la: tutankhamon, la data 2010-05-04 23:21:03060...te-am intrebat daca ai stat si ai privit pentru ca, orice om normal, cu asta ar fi inceput..."desi am facut tot ce se putea sa-i impiedic, cainii au sfasiat biata pisicuta ce avea puiutii in burtica"...era cu totul altceva....

cu un pas inainte de a pasi pe usa de la curtea cu caini, i-am spus prieteni mele ca mi-e frica de mor si renunt....deci mirosul meu de frica se simtea de la o posta...asa ca nu tine vrajeala ta de doi lei cu mine....unu la mana.....doi la mana....ce putea face stapana la 7 caini atata timp cat ei erau 7??? ha??? se lupta cu toti???haida de...era destul ca femela aia rea - alfa - de care ascultau toate, sa dea tonul....oricum, am riscat enorm si am acuma una dintre cele mai frumoase amintiri....

de aia va ataca cainii, si pe la spate...ca sunteti rele la suflet si nu acceptati si alte opinii.... decat ale voastre...voi taiati si spanzurati si voi faceti legea...

a! si apropo....ocolesc cainii de pe strada pentru ca nu stiu cum reeactioneaza...pentru ca nu stiu cine a fost inaintea mea pe acolo, pe la botul lor, si nu stiu cum s-a purtat cu ei..pentru ca nu toata lumea ii lasa in pace....poate de aia s-au si inrait asa si musca pe oameni...pentru ca ei le-au facut rau...la asta te-ai gandit???


bravo tuth....sunt de acord cu tine si te sustin.....cainii s-au inrait din cauza oamenilor rai .....sigur au fost agresati de oameni iar acum ei se apara...si mi se pare normal...eu cand vad o haita de caini caut sa-i ocolesc...dar pot sa spun ca pana acum niciun caine nu m-a atacat si slava domnului am avut multi caini in cartier....
Begonia
Postat pe 5 Mai 2010 16:24
pfff... begonia, esti criminalaaaaaa... cum dracu sa te atace un caine pe care-l ocolesti de la distanta??? (pff... ca n-au astia zambareti d-aia de se rostogolesc de ras!!!!!!)

tutankhamon, si totusi, de ce ocolesti cainii agresivi?? zici ca datorita sufletului tau ala pur si curat (ma intreb ce-oi cauta printre ai dracului pacatosi care suntem, locul tau e direct printre sfinti!!) 7 - SAPTE- caini deosebit de agresivi au refuzat sa te atatce, ba chiar au devenit vulnerabili in fata sfintiei tale, de ce n-ar repeta figura si altii de pe strada?? si iete cum te alegi cu alte sute de frumoase amintiri... hellooooo...!!! cainii aia nu te-au atacat pentru ca erai impreuna cu stapana lor, ce e atat de greu de inteles???? cainii nu pierd timpul sa analizeze culorile cerculetelor din aura ta, daca intrai singura, fara mami a lor, te faceau bucati!!

iete ca nici pe mine nu m-au atacat caini pe strada si nu stau bot in bot cu ei, chiar am trecut pe langa ei stiind ca in alte ocazii au fost chiar agresivi si nu mi-au facut nimic!! ar trebui sa fac o solicitare la astia de sanctifica...

bai, nene, treeziti-va din somnul in care sunteti cufundate, lucrurile sunt departe de a fi asa cum credeti voi, auzi, cica oamenii buni nu sunt atatcati, oamenii rai sunt imediat muscati!!! pff... chiar atatea aberatii pe cm patrat????
garbo112060
Postat pe 5 Mai 2010 17:10
si mie imi e frica de cainii de pe strada....nu trec seara pe langa ei....ziua mai merge...
marianela
Postat pe 5 Mai 2010 17:14
cucoanelor...
incercati sa nu va mai jigniti unele pe altele,ca vaz ca ambele"tabere" fac urat..
recunosc,citesc pe sarite p-aici,dar nu-mi place ce vad.
daca va balacariti, nu cresteti in ochii nimanui,nici macar in ai vostri..
dupa ce va calmati si cititi ce ati spus,sunt convinsa ca va ganditi ca se putea si altfel.

sunt de acord ca netu' este o supapa f buna,mai dam drumu' la tot felul de trairi...da' un pic de frana nu strica..

si da!
chestia ca.. latratorii musca doar pe cei cu suflet rau,este prea mult spus.
stim cu totii ca animalele au derapajele lor,ca si oamenii de altfel..

hai sa fiti iubite!
e loc pt toata lumea..
iasomia
Postat pe 5 Mai 2010 17:31




ciiiiiiiii? e loc pt. toata lumea?!? E loc pentru toata creatia lui Dumnezeu! ( fiti atente cat sunt de patrunsa si ce adanc spun...)
liaiedera
Postat pe 5 Mai 2010 19:30
Sigur. Asa spun unele popoare si despre viermi si gandaci, la urma urmei sint fiinte, ce avem cu ei, saracii....
Ce suflet rau au oamenii astia.
quasaria
Postat pe 5 Mai 2010 23:26
Mai eu sunt rea si totusi nu cainii se gudura la mine. Nu e asta un paradox?
Doara
Postat pe 6 Mai 2010 06:25
iasomia, nu ma regasesc in niciuna din situatiile descrise de tine mai sus, sincer, imi placi, esti o persoana cerebrala si se vede din ceea ce scrii, dar daca te-ai referit si la mine, simt nevoia sa te contrazic aici... ma gandesc ca atata timp cat nu s-a facut uz de injuraturi, apelative nedorite, vulgaritati, etc, nu se poate numi jignire ce s-a scris pana acum ci doar... parerei diferite. d-aia e forum, nu? sa isi spuna fiecare parerea, eu ma bucur ca nu intalnesc aici spiritul de turma atat de prezent si pe net si in viata de zi cu zi, ne ascumdem mereu dupa deget disperati sa fimcat mai placuti si agreati, uitand ca e mult mai eficient sa fii placut pentru ceea ce esti in esenta, nu aparent. in fine, asta fu o paranteza...
pe mine ma distreaza mult expresia "iti versi nervii pe forum (indiferent despre ce forum ar fi vorba)" eu una nu reusesc sa fac asta nic cand am ceva nervi in timp ce scriu, cand vreau sa-mi descarc nervii ori lovesc ori urlu si chiar nu ma vad lovind monitorul sau urland la el.

am uitat sa-i scriu lui tutankhamon ca orice om normal ar fi pus o intrebare asteptand si un raspuns, nu ar fi tras concluzii pripite in necunostinta de cauza, iar daca cineva afirma ca a fost foarte deranjat de o anumita situatie inseamna ca a luat si niste masuri, nu? cel putin asa fac eu, ma rog... adevarul e ca atata timp cat nu ma cunosti nici nu pot sa am mari pretentii sa gandesti ca mine...
garbo112060
Postat pe 6 Mai 2010 11:29
iubita..

daca nu te-ai regasit ce sens mai are discutia?
in tot cazul,sa stii ca un om poate sa jigneasca prin tot felul de "constatari"subiective,nu este nevoie sa injure ca la usa cortului.

probabil mi s-a parut mie ca userii fac aprecieri jignitoare pe aici,nu-mi ramane decat sa-mi cer scuze tuturor...
iasomia
Postat pe 6 Mai 2010 15:39

iaso, nu ti s-a parut, chiar s-au jignit foarte urat, si fara motiv chiar...pacat, se poate discuta civilizat vis-a-vis de subiect pt ca e unul de interes pt toata lumea
si nu-i nevoie sa fim toti de acceasi parere...dar putem schimba idei, opinii
zambila
Postat pe 6 Mai 2010 15:43
De la: iasomia, la data 2010-05-06 15:39:13iubita..

daca nu te-ai regasit ce sens mai are discutia?
in tot cazul,sa stii ca un om poate sa jigneasca prin tot felul de "constatari"subiective,nu este nevoie sa injure ca la usa cortului.

probabil mi s-a parut mie ca userii fac aprecieri jignitoare pe aici,nu-mi ramane decat sa-mi cer scuze tuturor...


eh... cuvantul cheie era "DACA"... te-ai referit la modul general, nu aveam de unde sa stiu daca m-ai bagat si pe mine in oala...

in fine... constatarile subiective ar putea fi considerate si constructive, nu neaparat jigniri. cand eram mai pustoaica nu era chip sa fiu criticata de cineva sau contrazisa ca imediat o luam la modul personal si ma simteam jignita, acum, am mai pus ceva ani pe mine si s-a schimbat radical conceptia. stau si io si ma intreb intai, "oare n-o avea dreptate persoana asta??" abia apoi ma reped la par. o sa-mi mentin constatarea si afirmatia, multe aberatii (sau, ma rog... sa le numim exagerari...) am citit p-aici, multe extreme, si-i pacat, doar ne consideram fiinte inteligente...
garbo112060
Postat pe 6 Mai 2010 22:37
eu propun sa ucidem toti porumbeii, vrabioii si turturoii care se gainateaza pe unde apuca, pisicile care se tzarcaie prin subsolurile blocurilor si miroase a channel numero 5, tiganii care miros a lemne arse, nespalatii din autobuze care nu stiu de existenta apei si a sapunului, babele si mosii carora le pute proteza din gura, copii vecinului de la 5 care se joaca tipand pe scara blocului....

tutankhamon
Postat pe 6 Mai 2010 22:47
060....da...cainii aia nu m-au atacat si nici nu m-au marait, pentru ca stapana era acolo si le-a zis ca le da una peste bot daca fac asa ceva....sa nu care cumva sa-si permita asa ceva....ca ii ia mama dreacului...
tutankhamon
Postat pe 6 Mai 2010 22:49


horor???
visez cumva???ian sa ma pipai!!!!
LILO
Postat pe 6 Mai 2010 22:50
tuth, in momentul asta sint cam in pasa proasta deci sint de acord: si in general oamenii, ca sint obositori si galagiosi...
quasaria
Postat pe 6 Mai 2010 22:51
q...am uitat....fetele de la liceu care tipa pe strada...."haide faaaa, sa moara mamaaaaa".....baietii de liceu care se lauda..."da-te mai in pu.. mea"....mancatorii de seminte, cioflengaitorii de ciunga cu suprize, betivii cu respiratia fresh de care ne lovim in fiecare seara...
tutankhamon
Postat pe 6 Mai 2010 22:56
pai da. De ce sa ii lasam sa se chinuiasca?
quasaria
Postat pe 6 Mai 2010 22:58
deci dupa ce facem curat la capitolul caini ne apucam si de categoriile enumerate mai sus, da???
tutankhamon
Postat pe 6 Mai 2010 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine a facut amniocentoza,scrieti-mi,mor de frica! 2 De la: chanty 18 Septembrie 2010 08:58
Veste trista in ajun de Martisor 8 De la: me_reloaded 15 Martie 2011 00:09
Vrei sa mai uiti de grijile cotidiene? 1 De la: mimosa 19 Mai 2009 06:53
Aspecte care descriu cum anume ne simim! 92 De la: tutankhamon 6 Iunie 2009 20:08
Say about Golf Ball 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:53
Setari Cookie-uri