Biblia ortodoxa.

De la: Alexxandra, la data 2010-02-27 08:00:33
De la: garbo074997, la data 2010-02-27 06:28:01subiectul pe care l-ai propus este extrem de delicat si nu ar trebui sa comentezi religia altora ci pe a ta proprie.Mie i-mi creezi impresia ca doresti sa le sadesti neincrederea in re;igia ortodoxa si ca exista altceva mai bun pe care tu ...detii suprematia.Nu ai dreptul moral sa discuti o religie care nu este a ta si nu o simti si sa ceri niste explicatii care sant foarte complexe chiar si pentru cei ce studiaza de ani de zile toate scriptele si stii foarte bine ca multe sant tinute sub cheie si sant secrete.Multe sant tinute secrete de catre toate religiile.CREDINTA ADEVARATA ESTE CEA PURA fara insinuari este frunza este fiecare particica din acest minunat pamant care ne ofera atat de mult .Credinta trb sa ti se trezeasca in fiecare dimineata ca deschizi ochii ca poti respira ,ca esti sanatos si poti mirosi o floare pe care o poti darui sa aduci bucurie si stii foarte bine ca as obosi sa dau exemple si nu le-as termina in orice religie le-as exprima.Religia adevarata este atat de profunda incat nu o poti explica in cuvinte o simti cum te inunda siti da starea de bine si de miultumire ca


existi.Copii se fac din dragoste spun eu si fara dragoste acea familie e bolnava si se autodistruge.





nu incerca sa schimbi subiectul.exista carti ,in care studiezi religii comparate..poate mergea sa spui cv tale, celor care nu isi cunosc religia.daca consideri ca sti sa raspunzi celor doua intrebari,ar trebui sa dai raspunsurile.necunoasterea unor lucruri nu te exonereaza de urmari.religiile nu sunt un subiect sensibil,sunt subiecte care fac parte din viata fiecaruia.ce invatati la biserica?dece nu intrebati preotii,va e frica?uite eu am intrebat,si nu a stiut sa ma convinga.cine traieste cu sacul in cap,fara a isi cauta dreptatea,fara a se informa,este un om slab si nu face fata problemelor vietii.eu pt ca si scriu in diferite reviste,pot vb liber despre orice subiect.daca poti te rog ,raspunde tu la intrebari.










ce treaba are facerea copiilor?am intrebat eu acest lucru?nu rastalmaci intrebarile mele.ai vazut ce se intampla in retelele de socializare ,daca esti slab de inger?ajunge un instalator,sa santajeze pe net lumea,bagand un troian in conturi si apoi schimband parole ,umbla in conturi .ca el sunt multi.unii au fost prinsi,altii inca sunt liberi.un popor neinformat ,este slab in fata orcaror probleme de viata.a uitat lumea sa citeasca si carti.de aceea nici copii nostri ,nu citesc carti.ce faceti sa le schimbati viata acestor copii?e grav ca in loc sa va implicati,sa ajutam la schimbarea lucrurilor rele din tara noastra,unii intra doar pt a judeca restul userilor.daca te ocupi cu asemenea lucruri ,trebuie sa fi in sfare sa susti si subiecte de cultura ,altfel chiar esti de ras.nu crezi ca se poate discuta si civilizat?fara sa instigi la bataie de joc,sau sa recurgi la jigniri?e mult mai placut sa fie armonie intre toti userii.nu face pe "ïstetul" in spatele unui avatar.ca daca ii intreb ce inseamna avatar intra repede pe google.
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 08:30
catre Si-totusi si Celleste,credeam ca raspundeti la intrebarile puse de mine,dar voi vreti sa ramaneti cu acelasi comportament; sa faceti misto de de altii,insa cand sunteti intrebate despre cultura,habar nu aveti ce sa raspundeti.fetelor incercati si schimbati-va comportamentul,ca nu va ridica nimeni o statuie pt mistoul pe care il faceti,ci sunteti de plans.de ce nu raspundeti la cele doua intrebari?ar fi mai placut,din partea voastra.nu intelegeti ca va pierdeti timpul?
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 08:43
care intrebari, alexandro?
si_totusi
Postat pe 27 Februarie 2010 08:45
fetita, eu port un dialog normal cu cine consider ca merita atentia mea.
conform principiilor si valorilor mele, tu nu meriti.
poti plange in continuare, pe mine nu ma impresionezi.
Tylly
Postat pe 27 Februarie 2010 08:49
Nici tie draga nu-ti ridica nimeni o statuie daca insisti cu copy/paste de prin alte parti.
Doara
Postat pe 27 Februarie 2010 08:52
De la: si_totusi, la data 2010-02-27 08:45:19care intrebari, alexandro?





1-cum s-a inmultit Cain,cu cine a facut copii,si numai baieti,din moment ce exita doar Adam si Eva?
2-care sunt stramosii nostri,lutul sau maimuta?
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 09:06
De la: Celleste_, la data 2010-02-27 08:49:07fetita, eu port un dialog normal cu cine consider ca merita atentia mea.
conform principiilor si valorilor mele, tu nu meriti.
poti plange in continuare, pe mine nu ma impresionezi.




eu port dialog civilizat cu toti.am bunul simt la mine.si am raspuns tuturor.mie nu imi vb,pt ca nu sti sa raspunzi intrebarilor sau temelor de cultura.pe care le pun in topic?lasa povestea cu plansul,caci de plans sunt cei ce nu pot discuta subiecte culte /in legatura cu imprsionatul .pe mine nici atat nu ai cu ce sa ma impresionezi.,ai raspuns cumva intrebarilor mele?
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 09:11
De la: Dor_marunt, la data 2010-02-27 08:52:33Nici tie draga nu-ti ridica nimeni o statuie daca insisti cu copy/paste de prin alte parti.





altceva ,de cultura sti sa vb?copy paste stie sa faca toti,inclusiv tu.dar cum stam cu ,cultura?ceva, un subiect de cultura ai de postat?
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 09:14
cezare, eu nu trebuie sa dovedesc nimic nimanui, cu atat mai putin tie.
nu raspund intrebarilor tale pentru ca tu, ca personaj, imi pari absolut anost. esti lipsit de sare si piper, ca sa nu mai spun ca nu te ridici nici pana la genunchiul broastei in materie de cultura.
traiasca copy/paste-ul! altfel esti 0 barat.
so... nu-ti mai piedre timpul incercand sa ma provoci, caci eu nu-mi mai pierd nici o secunda cu cineva ca tine.

"copy paste stie sa faca toti,inclusiv tu.dar cum stam cu ,cultura?" q.e.d.

Tylly
Postat pe 27 Februarie 2010 09:19
Daca deschizi un subiect despre cultura inseamna ca esti si culta? Hai las-o jos ca macane. Nu te mai da culta si citita, ca oricat te-ai chinui se vede exact ce si cum esti. Nu intru pe forum ca sa arat cuiva ce desteapta sunt. Cu atat mai mult pe Garbo unde chiar nu e cazul. Vezi ca sunt destule forumuri pe net unde poti sa defilezi cu intraga ta "cultura". Asa ca, nu mai incerca sa pari altfel pentru ca oricum se vede ca nu esti. Si stai tu linistita ca am unde sa vorbesc de cultura, religie etc. Nu trebuie sa eman pe forumuri.
Doara
Postat pe 27 Februarie 2010 09:23
Nimic n-ati inteles. Alehandra e la varsta intrebarilor. Asta e drama ei.
bluelight
Postat pe 27 Februarie 2010 09:39
Fetelor,nu fiti rele. Alexandra poate chiar isi pune aceste intrebari si crede ca una dintre voi ii poate da raspunsul. Nu cred ca cineva are raspunsul la aceasta intrebare. Exista tot felul de variante.Alexandra intra pe YouTube si cauta conferinta de presa a lui David Wilcock- Legea lui unu.Si asta e una din variante.Dar la fel de veridica ca si celelalte.
anirica
Postat pe 27 Februarie 2010 09:43
zici anirico?? oare de ce noi, astialalti, avem alta impresie??
bluelight
Postat pe 27 Februarie 2010 09:55
Si poate aveti dreptate Blue. Dar ce naiba, e sambata, e zi libera, stam la barfa. De ce trebuie sa ne certam?
anirica
Postat pe 27 Februarie 2010 10:00
De la: Celleste_, la data 2010-02-27 09:19:29cezare, eu nu trebuie sa dovedesc nimic nimanui, cu atat mai putin tie.
nu raspund intrebarilor tale pentru ca tu, ca personaj, imi pari absolut anost. esti lipsit de sare si piper, ca sa nu mai spun ca nu te ridici nici pana la genunchiul broastei in materie de cultura.
traiasca copy/paste-ul! altfel esti 0 barat.
so... nu-ti mai piedre timpul incercand sa ma provoci, caci eu nu-mi mai pierd nici o secunda cu cineva ca tine.

"copy paste stie sa faca toti,inclusiv tu.dar cum stam cu ,cultura?" q.e.d.





daca aveai cultura ,intrai in discutie, pe subiectul topicului.gata inceteaza ca am treaba ,stau sa vb vorbe cu tine?.am lucruri mult mai importante,de facut decat sa culturalizez pe unii sau altii.scuteste-ma de tampenia cu copy-paste.daca ai avea un pic de cultura cum te lauzi ai incerca sa discuti civilizat ,sa dezbatem,dar tu nu sti decat sa ataci.am treaba Celleste.timpul meu costa bani .scz
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 10:40
De la: anirica, la data 2010-02-27 09:43:14Fetelor,nu fiti rele. Alexandra poate chiar isi pune aceste intrebari si crede ca una dintre voi ii poate da raspunsul. Nu cred ca cineva are raspunsul la aceasta intrebare. Exista tot felul de variante.Alexandra intra pe YouTube si cauta conferinta de presa a lui David Wilcock- Legea lui unu.Si asta e una din variante.Dar la fel de veridica ca si celelalte.





iti multumesc mult,ma intereseaza si voi intra pe you tube.iti multumesc inca odata,sti de ce intreb ,pt ca .inmultirea noastra in felul descris de geneza ,lasa loc de interpretari,destul de urate.iti voi raspunde daca iti face placere dupa.am putina treaba,dar apoi chiar ma intereseaza acea conferinta.poate e ceva ce eu inca nu am citit.
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 10:46
De la: Dor_marunt, la data 2010-02-27 09:23:55Daca deschizi un subiect despre cultura inseamna ca esti si culta? Hai las-o jos ca macane. Nu te mai da culta si citita, ca oricat te-ai chinui se vede exact ce si cum esti. Nu intru pe forum ca sa arat cuiva ce desteapta sunt. Cu atat mai mult pe Garbo unde chiar nu e cazul. Vezi ca sunt destule forumuri pe net unde poti sa defilezi cu intraga ta "cultura". Asa ca, nu mai incerca sa pari altfel pentru ca oricum se vede ca nu esti. Si stai tu linistita ca am unde sa vorbesc de cultura, religie etc. Nu trebuie sa eman pe forumuri.




asa consideri tu ca pe garbo nu se poate vb de cultura?nu vb in numele altora.
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 10:48
De la: anirica, la data 2010-02-27 09:43:14Fetelor,nu fiti rele. Alexandra poate chiar isi pune aceste intrebari si crede ca una dintre voi ii poate da raspunsul. Nu cred ca cineva are raspunsul la aceasta intrebare. Exista tot felul de variante.Alexandra intra pe YouTube si cauta conferinta de presa a lui David Wilcock- Legea lui unu.Si asta e una din variante.Dar la fel de veridica ca si celelalte.




multumesc,dar nu raspunde la multe lucruri ascunse de biserica si Vatican.la ce am intrebat eu ,nici atat.pt ca e ilogic.dar totusi multumesc.
alexxandra
Postat pe 27 Februarie 2010 13:45
ai maa..ati gasit cheia?? ati descuiat topicul??immm ortodoxa, neortodoxa chestia asta??
fleurdelis
Postat pe 27 Februarie 2010 16:08
sa ne dam interesante cat de culta santem eu i-mi respect foarte mult religia si o dezbatere intre neavizati mi se pare blasfemie si nu te-am instigat la nimic dar deschide un topic referitor la religia ta si promit ca-ti raspund foarte informata .Ce religie ai tu?Si promit ca ma documentez si-ti raspund dar la religia ta.
garbo074997
Postat pe 27 Februarie 2010 16:19
si ii tot tragi cu cartile ....consultale si aflii raspunsul la intrebarile tale arzatoare si inca ceva..MAIMUT-Ovezi ca am copil si am grija de educatia ei este un copil olimpic da nu trebuie sa batem toba ca tine
garbo074997
Postat pe 27 Februarie 2010 16:28
....toate subiectele pe care le posteaza si le ia din alte parti, copiate cu tot cu comentarii si publicitate, ca sa ne acuze pe toti ceilalti ca traim doar din google, in cea mai simpla propozitie face cel putin doua-trei greseli grosolane si ne acuza pe noi de incultura, scolile, studiile si colegii exista doar in mintea ei bolnava, e o biata semianalfabeta, si totusi exact de asta se foloseste tutanckhamon ca sa ceara insistent si ultimativ sa-mi fie desfiintzat contul...cum ca eu o jignesc pe aleha...
de-a dreptul incredibil...!
pik_nik
Postat pe 27 Februarie 2010 16:37
ha?!
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 16:41
Ce faci tzutzi? Mi-ai auzit plansul? Lasa, nu mai pune tu nervi la toate. Sunt pe lume atat de multi descreierati, ca daca ne-am potrivi la toti, am ajunge ori la mititica ori la Balaceanca.
Doara
Postat pe 27 Februarie 2010 16:42
nu pun nervi, e mult mai grav...mi-e scarba de-a binelea...
si gata, scuzati intreruperea...
pik_nik
Postat pe 27 Februarie 2010 16:44
Ei uite ca nu te scuz. Iti dau un pik de lamaie si treci la treaba. Ce puii mei?
Doara
Postat pe 27 Februarie 2010 16:45
dupa ce ti-ai pus poaza aia frumoasa la avatar vrei sa pleci?!?
lasa-ne sa-ti impeltim coditzele alea,ce dreaq?!
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 16:47

nu-i bucuroasa toata lumea de week-end???
LILO
Postat pe 27 Februarie 2010 16:48
Ba da. Doar Pik vrea un pic smotocit.
Doara
Postat pe 27 Februarie 2010 16:49
ne inscriem???
la smotocit???
LILO
Postat pe 27 Februarie 2010 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pensie privata ING - nu va sfatuiesc !! 5 De la: lala_cri 13 Februarie 2010 08:40
maxime si reflectii,dedicate....... 59 De la: 29 Martie 2013 20:19
Caut Carte 10 De la: belle_a 6 August 2012 11:54
Reperele copilariei romanesti 4 De la: Ciresica 14 Ianuarie 2011 04:50
ce carti ati mai citit si v-au placut... 771 De la: garbo_499705 16 Mai 2019 11:54
Setari Cookie-uri