Biblia ortodoxa.

hai sa dam testul la altceva...ca eu nu am invatat pt azi
garbocatalyna
Postat pe 25 Februarie 2010 19:51
De la: garbocatalyna, la data 2010-02-25 19:39:35de ce te agiti tu asa mult? nu aflam cu totii in 2012?



nu ma agit de loc.dar pe un alt topic mi s-a spus ca vb vorbe.ok acum vb realitatea.eu stiu sau cel putin cunosc macar un sfert din cum va fi in 2012.daca va intreaba copii vostri ,ca parinti ce v-am intrebat eu,dar ei nu cred o iota in chestia asta,ce le-ati raspunde?
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 19:52
De la: Alexxandra, la data 2010-02-25 19:48:10sa presupunem ca suntem la un test la ora de religie,pt care sunteti notati.acolo ce a-ti raspunde.nu ma puneti sa ma uit eu in biblie .eu vin si va spun ca nu cred tot ce scrie in ea,decat ca exista o putere supranaturala in care cred si eu.super inteligenta ....dar vreau si comentariile voastre ca asa e normal ,sa va cunoasteti religia.astazi preotul in biserica vb despre noi descoperiri,deci "crede ca fraierul si nu cerceta",de unde stiti ca vine de la Dumnezeu daca nu stiti geneza da la facere pana azi.

din nou ..aceeasi greseala , ,,ce ati raspunde"se scrie corect..nu exista infinitiv exista doar verbul la trecut.
In alta ordine de idei , unii dintre noi suntem ateisti...exclusiv de partea stiintei.
reyya
Postat pe 25 Februarie 2010 19:52
De la: nazirra, la data 2010-02-25 19:39:58ioi....mai alxandro.....daca vrei rasp serios....iote....dupa biblie:crede si nu cerceta!!!!dupa DARWIN.....sint multe gauri in teoria lui......dupa mine....n o sa aflam niciodata....in timpul tau,unde te duci si nici de unde vii....capisi?????




Nzi ,ok asta e parertea ta.multumesc.
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 19:53
De la: reyya, la data 2010-02-25 19:50:25Iasomia..cu sufletul e relativa chestiunea, nu si cu gramatica limbii romane, uite aici ,,intelectuala" care se lauda cu ,,vastitatea cunostintelor dobandite si numar de carti ( de joc , presupun :-)) existente in biblioteca . Alexandra..pt tine special , poate gasesti in biblioteca o carte pe care scrie mare ,,GRAMATICA LIMBII ROMANE" si lasa intrebarile kantiene pe mai tarziu.
marianela
Postat pe 25 Februarie 2010 19:53
reyya,azi esti necrutatoare!Dar ai dreptate.Nu te apuci de filosofat si nu sti sa desparti cuvintele.Mai bine nu le despartea si ziceam ca e graba...Dar si eu mai am scapari...
marianela
Postat pe 25 Februarie 2010 19:56
De la: reyya, la data 2010-02-25 19:52:32
De la: Alexxandra, la data 2010-02-25 19:48:10sa presupunem ca suntem la un test la ora de religie,pt care sunteti notati.acolo ce a-ti raspunde.nu ma puneti sa ma uit eu in biblie .eu vin si va spun ca nu cred tot ce scrie in ea,decat ca exista o putere supranaturala in care cred si eu.super inteligenta ....dar vreau si comentariile voastre ca asa e normal ,sa va cunoasteti religia.astazi preotul in biserica vb despre noi descoperiri,deci "crede ca fraierul si nu cerceta",de unde stiti ca vine de la Dumnezeu daca nu stiti geneza da la facere pana azi.

din nou ..aceeasi greseala , ,,ce ati raspunde"se scrie corect..nu exista infinitiv exista doar verbul la trecut.
In alta ordine de idei , unii dintre noi suntem ateisti...exclusiv de partea stiintei.



sti ce faci cu acest comentariu,pt o litera pusa aiurea,faci dovada ca nu ai argumente sa susti teoria ta sau a mea sau sa o combati pe a altora.asta inseamna ca te sustragi din nestiinta.
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 19:56
De la: Alexxandra, la data 2010-02-25 19:52:05
De la: garbocatalyna, la data 2010-02-25 19:39:35de ce te agiti tu asa mult? nu aflam cu totii in 2012?



nu ma agit de loc.dar pe un alt topic mi s-a spus ca vb vorbe.ok acum vb realitatea.eu stiu sau cel putin cunosc macar un sfert din cum va fi in 2012.daca va intreaba copii vostri ,ca parinti ce v-am intrebat eu,dar ei nu cred o iota in chestia asta,ce le-ati raspunde?


le-am raspunde ca ,,viitorul suna bine", mai ales cand ai habar a scrie corect in limba materna...pana atunci insa ne-am concentra pe chestiunile cu adevarat importante :-)
reyya
Postat pe 25 Februarie 2010 19:57

http://www.youtube.com/watch?v=lXgH_NBMACA&feature=related
LILO
Postat pe 25 Februarie 2010 19:58
naziii, pelicanul meu preferat!!!

io nu stiu ce credeti voi, dar pe mine, alehandra ma plictiseste ingrozitor cu tentativele ei de a parea erudita si cu incercarile disperat de a ne scoate pe noi din "incultura" in care zice ea ca ne scaldam...

ea si irina, au inceput sa transforme forumul asta intr-un loc deplorabil. de cand au aparut ele, eu nu mai intru aici cu aceeasi placere.

Tylly
Postat pe 25 Februarie 2010 19:59
Teoria nu e a ta draguta , teoria a fost emisa cu mult timp inaintea ta...si apropos daca cumva faci un K-K-T nu fii sigura ca al tau e unicul!!
reyya
Postat pe 25 Februarie 2010 19:59
De la: marianela, la data 2010-02-25 19:40:45ma bag si eu cu opinia mea...chiar crezi ca aici e un loc bun pt subiectul asta?E ft complicat de dezbatut aici subiectul tau.




nimic nu e greu de dezbatut.chiar daca nu esti sigur,uite asa spunandu-ne parerile putem ajunge la un adevar ascuns .dar sa sti ca Dumnezeu exista.mai departe....??nu trebuie sa ne temem sa vb.ai sa aratam ca putem dezbate un subiect in care nici macar copii nostri nu cred.
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 19:59
esti deplorabila , la fel si postarile tale , la fel si copy paste-urile nesfarsite..nu exista o emanatie proprie niciunde..
reyya
Postat pe 25 Februarie 2010 20:01
cell....asia i si din cauza ei....nu mai pot intra altii!!!!maaaaare pacat!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 25 Februarie 2010 20:01
Reya poti sa susti de ce esti ateista?tocmai asa facem dovada ca exista alte adevaruri in spatele unor neadevaruri...
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 20:02
lamureste-ne ce vrei cu noi!nu esti ortodoxa,atunci ce esti si unde vrei sa ajungi.Joaca cu cartile pe fata!
marianela
Postat pe 25 Februarie 2010 20:03
alehandro, mai da-te jos de pe soclu, fata, ca ai sa ametesti.

Tylly
Postat pe 25 Februarie 2010 20:03
zi fata:oul sau gaina? lumineaza-ne si pre noi
garbocatalyna
Postat pe 25 Februarie 2010 20:03
De la: reyya, la data 2010-02-25 19:57:56
De la: Alexxandra, la data 2010-02-25 19:52:05
De la: garbocatalyna, la data 2010-02-25 19:39:35de ce te agiti tu asa mult? nu aflam cu totii in 2012?



nu ma agit de loc.dar pe un alt topic mi s-a spus ca vb vorbe.ok acum vb realitatea.eu stiu sau cel putin cunosc macar un sfert din cum va fi in 2012.daca va intreaba copii vostri ,ca parinti ce v-am intrebat eu,dar ei nu cred o iota in chestia asta,ce le-ati raspunde?


le-am raspunde ca ,,viitorul suna bine", mai ales cand ai habar a scrie corect in limba materna...pana atunci insa ne-am concentra pe chestiunile cu adevarat importante :-)





e clar ai facut dovata ca te ascunzi in spatele nestiintei tale.
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 20:04
io zic sa mai schimbe punga!!!!nu mai respira fata din punga ca i gata limpiciu!!!!cauta alta....da i cu prenandez!!!!!!!
nazirra
Postat pe 25 Februarie 2010 20:04
vrea sa fie bagata in seama, la fel ca maniaca ailalta, asta vrea!

ignore, ca altfel o sa creada ca ea a inventat si forumul.

Tylly
Postat pe 25 Februarie 2010 20:04
Motivele pt care sunt eu ateista nu te privesc pe tine , convingerea imi apartine suta la suta si oricum nu discut aceasta chestiune pe un forum . In ceea ce priveste topicul deschis , nu era necesar unul nou , sunt atat de multe teme religioase pe forumul asta...
reyya
Postat pe 25 Februarie 2010 20:04
ale, in doua pagini ai ajuns de la adam si eva la 2012, fara sa spui nimic . esti foarte tare!!!
bluelight
Postat pe 25 Februarie 2010 20:06
De la: Alexxandra, la data 2010-02-25 20:04:18
De la: reyya, la data 2010-02-25 19:57:56
De la: Alexxandra, la data 2010-02-25 19:52:05
De la: garbocatalyna, la data 2010-02-25 19:39:35de ce te agiti tu asa mult? nu aflam cu totii in 2012?



nu ma agit de loc.dar pe un alt topic mi s-a spus ca vb vorbe.ok acum vb realitatea.eu stiu sau cel putin cunosc macar un sfert din cum va fi in 2012.daca va intreaba copii vostri ,ca parinti ce v-am intrebat eu,dar ei nu cred o iota in chestia asta,ce le-ati raspunde?


le-am raspunde ca ,,viitorul suna bine", mai ales cand ai habar a scrie corect in limba materna...pana atunci insa ne-am concentra pe chestiunile cu adevarat importante :-)





e clar ai facut dovata ca te ascunzi in spatele nestiintei
tale.


pt mine e clar ca tu esti proasta facuta gramada..si realitatea intr-o buna zi iti va confirma asta ( in caz ca inca nu s-a intamplat)
reyya
Postat pe 25 Februarie 2010 20:06
IGNORE..am sa ocolesc next time topicul asta
reyya
Postat pe 25 Februarie 2010 20:07
De la: Celleste_, la data 2010-02-25 19:59:26naziii, pelicanul meu preferat!!!

io nu stiu ce credeti voi, dar pe mine, alehandra ma plictiseste ingrozitor cu tentativele ei de a parea erudita si cu incercarile disperat de a ne scoate pe noi din "incultura" in care zice ea ca ne scaldam...

ea si irina, au inceput sa transforme forumul asta intr-un loc deplorabil. de cand au aparut ele, eu nu mai intru aici cu aceeasi placere.





sti bine ca nu ma intereseaza in mod special religia aceasta.iar plictiseala ta face dovada ca nu esti in stare dezbati un
asemenea subiect in nici in fata copiilor tai.sincer raman uimita.va agatati de prosti ca sa ce,sa ascundeti nestiinta?spune fata parerea ta.uite asa ajungem poate la un adevar.
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 20:08
corect.

atat timp cat postati cu inversunare pe astfel de topice,nu aveti niciun drept sa va plangeti...

nu vreau sa sune naspa ce va spun,este pur si simplu adevarul....

ignore.

si gata...
iasomia
Postat pe 25 Februarie 2010 20:09
sa stii alehandro.....ca n au descoperit cecetatorii britanici....da o faci tu in seara asta!!!!hai succesuri....
nazirra
Postat pe 25 Februarie 2010 20:11
De la: reyya, la data 2010-02-25 19:42:54,,ATI RAS" SI NU ,,A-TI RAS", e vorba de trecutul verbului si nu de forma de infinitiv!!!



incearca sa faci dovada cunostintelor tale generale.si daca vrei sa dai un raspuns pe subiect bine ,daca nu ,in locul tau nu as mai vb.de rusine.dupa ce ca nu iti cunosti macar o buchie din religie ,mai faci si pe gramaticul.cu asta te faci de ras ,sincer.
alexxandra
Postat pe 25 Februarie 2010 20:11
floricico si eu zic la fel.
dar ignor-ul asta nu functioneaza decat cand exista unanimitate. si 'mneaei stie.din asta traieste aici.
bluelight
Postat pe 25 Februarie 2010 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand carti! 12 De la: garbo107343 6 August 2012 11:58
Mai este biblioteca o necesitate!! 114 De la: liaiedera 20 Iunie 2010 22:44
Carti ieftine, Great deals books 14 De la: alexpopa 14 Noiembrie 2013 16:43
Cartea ca prieten nu numai ca nu te tradeaza - te vegheaza mereu 44 De la: liaiedera 21 Martie 2010 18:39
saluta generatia an blugi 5 De la: zambila 8 Noiembrie 2010 15:12
Setari Cookie-uri