SUBSTANTE NUTRIENTE NATURALE COMPLETE

MICROALGELE SUNT REALMENTE INDISPENSBILE PENTRU EXISTENTA !
O sansa maxima pentru toti aflati in boala si neputinta.
Ma numesc FELICIA MUNTEANU sunt de 20 de ani preocupata de modul in care putem deveni sanatosi.Am scris 80 de carti,am facut jurnalism,emisiuni tv,sustin conferinte si cursuri cu acesta tema.Micoalgele nu numai ca aduc un suflu nou acestei cercetari ele o desavarsesc,pentru ca ofera sansavreinteggrarii in natura si restabilirea straii de sanatate in mod natural.Ma puteti cunoaste vizitand site www.hristianus.ro ,www.feliciamunteanu.com.Sustin si cursuri de VINDECARE PRIN NUTRITIE.

DE CE MICROALGE?

Microalgele sunt mult mai mult decat isi poate oricine imagina : in codul lor AND si ARN s-au descoperit peste trei miliarde de ani din existenta planetei noastre.

In decursul istoriei omenirii au existat perioade cand OMUL a fost nevoit sa-si reaminteasca de aceste forme primare de viata si sa se intoarca la ele pentru a le folosi ca suport nutritiv de supravietuire. Totul ne agreseaza hrana,medicamentele,ingredientii naturali.De sunt cei pe care vi-ii recomand altfel pentru ca contin 4000 de produse active vii pastrate prin procesul tehnologic la numai 40 C,Ele ofera organismului tot mecesarul de substante active in stare naturala de aceea resorbtia este de 95 %.

ATENTIE, ACUM SUNTEM INTR-O PERIOADA DE AGRESINE ASUPRA VIETII SUB TOT FELUL DE FORME!

De aceea trebuie sa ne intoarcem la origini ca sa redescoperim ESENTA VIETII, pentru a ne intari si vindeca prin puterea si armonia naturii.

De ce sunt microalgele atat de importante ?

Pentru ca ne daruiesc :
- 4000 de substante vitale active;
- 1 gram de microalge reprezinta cel putin 16 capsule de suplimente nutritive sau 1 kg de legume si fructe;
- Fortifica organismul prin intarirea sistemului imunitar;
- Produc regenerarea celulara la nivelul intregului organism;
- Ajuta la incetinirea procesului de imbatranire a organismului;
- Mobilizeaza capacitatea de vindecare a organismului;
- Ajuta la eliminarea tuturor elementelor negative din organism, cum ar fi metalele grele si nu numai;
- Produc detoxifierea organismului la nivel cellular;
- Echilibreaza toate functiile organismului;
- Regenereaza activitatea cerebrala determinand o buna functionare a psihicului si intregului sistem nervos;
- Previn si inlatura efectele cancerigene ,
- Actioneaza eficient in cazul bolilor autoimune, tumorale, cancerigene, tulburari hormonale, metabolice, boli cardio-vasculare, rinichi, gastro-intestinale, boli cornice dermatologice, boli ale sistemului osos , etc.


Microalgele ne daruiesc toate elementele nutritive de care avem nevoie pentru intretinerea sau restabilirea armoniei in intregul organism.Eu sunt incantata de ceea ce-mi ofera.Va puteti convinge numai consumandu-le.Pentru detalii contactati- ma la 0745150413 sau contactwellstar@gmail.com si vizitati www.algeminune.webs.com ,www.hranazeilor.webs.com www.sanatatecumicroalge.webs.com. AICI VE-TI GASI STUDIILE DE 20 JURNALISTULUI MIKE ADAMS ASUPRA MICROALGELORwww.spirulinasichlorela.webs.com.VE TI GASI DETALII .VA ASTEPT




garbo49
Postat pe 22 Februarie 2010 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine imi recomanda un nutritionist eficient? 80 De la: rala 20 Decembrie 2017 01:32
un banc 22 De la: daniilia 25 Mai 2015 09:36
produse nu skin si pharmanex 1 De la: redfire 25 Iulie 2009 17:40
Cu ce inlocuiti zaharul? 64 De la: teo_kaltenbacher 20 Decembrie 2016 13:30
slabit 9 De la: garbo082170 19 Septembrie 2013 12:48
Setari Cookie-uri