"il iubesc si nu renunt la el"

bre, iubirea e pe simtite. nu pe merite, iar daca ala face ping-pong cu sufletul tau, nush ce iubirea are ala pentru tine..
Cateodata, daca vrei sa vezi cum e realmente situatia, trebuie sa te detasezi de ea, putin. Daca iti da cu virgula sau iti lasa un gust amar, n-are rost..sa te chinui unul pe altul, ca prostul..
Dragostea mai inseamna si incredere reciproca, odata pierduta, eu una, n-o mai pot carpi.
ex_
Postat pe 7 Februarie 2010 14:14
kyrra, snow... exact asta incerc sa fac, sau sa facem: sa carpim... Sa carpim ceva ce nu se poate carpi: incredere.
Stiu foarte bine si cum e sa fii pe ambele laturi ale mesei de ping pong. Exemplul ca m-am maritat cu altcineva - si cineva cunoscut - e destul de bun. Faptul ca dupa vreo doi ani aveam amindoi familii si sufeream ca doi dobitoci? Si ca dupa aia unica preocupare a fost cine inseala mai mult si raneste mai sofisticat? Si ne vedeam totusi - aproape zilnic, macar doar asa, sa ne holbam unul la altul?
Cu toate astea, sint situatii in care nu poti sa nu iubesti. Nu ierti, nu uiti, dar iubesti in continuare. Nu pot sa spun cine a fost nemernic in povestea asta: probabil amindoi am fost... Nici macar nu am pe cine sa invinovatesc.
De fiecare data a dat cu virgula si a alasat un gust amar. So?
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 14:23
nu exista concluzie. mie mi s-a spus de catre amicele mele ca tipul e un nemernic si eu am cerut dovezi. fetele mi-au spus ca n-au, dar asa il percep ele. nu l-a vazut nimeni cu alta, nu a stiut nimeni de micul lui joc la dublu... sau asa mi s-a spus! doar ca eu am vrut sa vad ca da fara virgula. cand incepusem sa invat matematica, deja era cam tarzior. nimeni nu stie mai bine ca tine ce-i acolo, dar parerea mea e ca daca ati ajuns sa va raniti sofisticat, aia nu mai e cu virgula, deja e perioada dupa virgula...

p.s. cand l-am prins prima data ca mai exista cineva, n-am putut sa-l iert vreun an de zile. dupa aia am acceptat sa reluam relatia ca o amicitie si am ramas asa vreo doi ani de zile, ca dupa aceea sa revenim la o altfel de relatie. si cand am acceptat intr-un final acest lucru, i-am spus: te iert si accept cu conditia ca daca vrei vreodata sa fii cu altcineva vii si-mi spui si ne despartim fara scene si alte balarii. (de altfel, nu i-am facut scene nici prima data, pur si simplu n-am vrut sa vorbesc cu el un timp). a zis da, si apoi m-am trezit ca intr-o seara cand l-am sunat m-a luat una la 13-14 ca ce-l caut? ca cine sunt eu? etc. asta e probabil din categoria razbunarilor sofisticate, eu am consideart-o lipsa de creier la el, si orbire temporara la mine... a incercat sa ma mai sune, dar n-am mai raspuns. nu ma interesau motivele. stiu ca m-a considerat slaba pt ca n-am luptat pt el, pt ca gandidu-ma in urma mi-am adus aminte ca mi-a spus ca sunt prea buna ca-i acord atata incredere si ca el profita prea mult de asta... atunci eram indragostita si am zis ca e un compliment. astazi nimic din ce a fost odata bun nu mai are acelasi gust, iar parerea lui nu mai conteaza. nu sunt nici slaba si nici simplista, sunt o persoana normala, logica si rationala, in raport cu sistemul meu de referinta. si sper ca intr-o zi sa gasesc pe cineva care sa aiba acelasi sistem de referinta.
snowflake
Postat pe 7 Februarie 2010 15:24
imi place de tine.La fel gandesc si eu.Ori e dragoste si nu sunt ochi pt altul_alta ori nu-i dragoste adevarata.Orice pot ierta dar nu infidelitatea.
marianela
Postat pe 7 Februarie 2010 15:29
plin de broken hearts p'acilea...of,of...
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 15:31
dap..inimioare cu sagetute infipte
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 15:33
femeile de succes ca razboinicii din vechime: pline de cicatrici, preci...
snowflake
Postat pe 7 Februarie 2010 15:34
ce armata s-ar face din noi,oalio!
daca s-ar vedea pe noi toate "cicatricile",am arata ca orcii aia din LOTR,bre!
vai de steaua noastra...
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 15:37
ce bine ca le putem ascunde...
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 15:39
bambinelor,

femeile care au cicatrici sunt tulburator de ravasitoare,secretul este sa le poarte cu mandrie.
hai ca se poate...
iasomia
Postat pe 7 Februarie 2010 18:28
bambine?!
si io care veneam pregatita sa-i zic vreo doo lu' ala de ma facea "bambina" !
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 18:30
stii ca tin la tavaleala,baga....

iasomia
Postat pe 7 Februarie 2010 18:38
snowflake
Postat pe 7 Februarie 2010 19:17
snow, povestea in cazul tau este putin mai clara... probabil in locul tau la fel as fi facut. In locul meu... nu stiu. Au fost prea multe variabile, e o poveste pe care nu mai incerc sa o descurc cu totul: iau fiecare zi asa cum e. Buna, proasta...
Am obosit sa incerc sa inteleg.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 19:22
q, ia-ti o pisica, ajuta
eu am 5
zambila
Postat pe 7 Februarie 2010 19:37
eu am avut 6, acu am 3...
sora_ilsi
Postat pe 7 Februarie 2010 19:39
Ajuta... la ce?
Na, nu sint deprimata....
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 19:40
nu stiu exact la ce, da imi plac pisicile, pt ele totul e atat de simplu: dorm, mananca si se joaca...
noua ne place sa complicam lucrurile, cred ca par mai interesante asa


o seara faina, fetelor!
zambila
Postat pe 7 Februarie 2010 19:40
De la: zambila, la data 2010-02-07 19:37:44q, ia-ti o pisica, ajuta
eu am 5


eu am una si nu-i CUMINTE..face de-a ei
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 19:41
pupici.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 19:42
Q, e complicat intr-adevar. si nici la mine lucrurile n-au stat mereu asa simplu. dupa ce se termina si se inclina balanta, totul devine foarte simplu. relatarea e atat de simpla ca te uimeste...

dar odata ce ajungi in faza de plictiseala, cam asa trec zilele una cate una pana la deznodamant. si se spune ca deciziile le luam intotdeauna singuri... indiferent ce sfaturi primim...

eu pe dobitocul regal poate il mai iubesc, nu stiu... dar nu mai e relevant. nu ma mai intereseaza. sufar din copilarie de un egoism feroce. nu impart nimic cu nimeni. si mai am si credinta ca ce-i destinat sa fie al meu va fi numai al meu, si nu va trebui sa ma bat pentru el cu 50 de marilyn monroe oxigenate...
snowflake
Postat pe 7 Februarie 2010 19:53
la faza asta cu monroele ai dreptate... stii ce e funny? Si eu si el am avut variante mai "pitoresti" decit noi doi: dar nu erau decit decor. Adica nu dam pe afara de sexy nici unul dintre noi, si totusi...
Fostul sot, dupa parerea unanima a prietenelor mele, era barbat bine. Stil spaniol, asa: cred ca de aia le placea, s-au uitat la prea multe telenovele...J. e genul rece. Iar eu la cele 50 de kg ale mele cu ambalaj cu tot numai bomba sexy nu sint... si pina acum citiva ani nici pe alea 50 nu le aveam.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 19:57
cunosc... nu era chiar banderas, si nici eu jolie... dar a mers de-un pacat originar... cam pana pe la jumatatea filmului... si el a fost jolie: c u r v a regimentului...
snowflake
Postat pe 7 Februarie 2010 19:59
dar nu cred ca monroaiele(apropos moroi=strigoi )
nu cred sa fie mai "faloase" la capitolul acesta
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 20:01
acu'... asta e, nu tine de logica.
Ma uit de multe ori cu mila la fatucile astea care nu stiu cum sa scoata mai multa piele la vedere.... Nu stiu in ce consta atractia, da'precis nu in asta. Sau, ma rog, nu pentru toate tipurile de oameni. Pt. majoritatea asa o fi.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 20:03
dap cand le vezi cu toate pe afara(buricute si tatuste) pe frig de-nghiata apele...
pe cod PORTOCALIU
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 20:07
pai daca pustanii aia ai lor n-or fi in stare sa deduca shape-urile si prin haine... ce vrei.
Oricum, pentru un barbat...pretentios femeile se impart dpdv fizic in doua subcategorii: acceptabile si (foarte putine) groaznice.
Pentru cei nepretentiosi nu exista subcategorii.
Asa ca e inutil sa faci anexita doar ca sa vada ca ai picioare misto. Parerea mea.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 20:09
m-am nimerit asta vara cu o "fetita" intr-un tren..
era frumusica foc..vara cald..dar cum statea ea asa in fata mea i se vedeau chiloteii:albi cu floricele roz..

altfel fata cumintica..dar daca ar fi fost un barbat in locul meu,sincer nu stiu daca ar fi rezistat tentatiei
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 20:15
concluzia:barbatilor fideli...vedeti cu ce tentatii va confruntati de-a lungul vietii

nu se stie niciodata,pe la ce cotitura va asteapta CIRCE
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 20:17
e, lasa ca nu-s nici aia asa disperati cum vor sa para...Chestiile astea ca "nu resita" fac parte din repertoriul macho. Ia ia un asaltant din asta la misto si asalteaza-l tu, ca da imediat doi pasi in spate.
Mai faceam bancuri din astea "crude" in facultate... cind se tinea cite unul dupa noi pina reusea sa ne enerveze, treceam la atac direct: ce vrei? Vrei! Bine! Hai! Cum cind? Acum! Cum unde? Aici! Si ce daca ne vede lumea? Eu vreau aici! Acum! In momentul asta! Hai! Esti in stare? Nu esti in stare? Prapaditule!
Nu mai aparea a doua oara....
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine barfeste mai tare? 84 De la: garbo_1502 31 Mai 2012 19:34
VREAU UN SFAT 15 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:05
As avea nevoie de un sfat! 6 De la: garbo028298 14 Iulie 2012 10:59
LA MULTI ANI PETRA, PAULA, PETRU , PAUL SI DERIVATE!!! 2 De la: paulaprecup 29 Iunie 2009 16:24
"Religia, o fraza de dansii, inventata..." 852 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:38
Setari Cookie-uri