Iubesc un barbat cu 29 de ani mai mare decat mine!

Suntem impreuna de 2 ani, cam de 5 luni lucram impreuna. Acum 1 an mi-am dat seama ca nu as putea sa traiesc fara el. In ciuda diferentei mari de varsta, ne intelegem foarte bine, ne iubim, ne completam.Acum este perfect...insa ma intreb peste 10 ani...eu o sa am 31 iar el ...60 de ani .Sincer, care credeti ca sunt sansele de reusita intre noi doi, tinand cont k singura incompatibilitate este varsta? Astept parerile voastre sincere, in mod special persoanelor trecute de 30-40 de ani.
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:09
daca el are 50 de ani,mie mi-e f clar!!e virsta la care toti(majoritatea) barbatilor "fug" de batrinete(andropauza ) ei se simt f.bine dc.o fetita pica in plasa(apropos:nu ai impresia ca te "culci" cu taticu?) iti doresc din tot sufletul sa te trezesti la realitate!! sunt atitia tineri,care merita sa fie iubiti!!1 iti spune o persoana care nu este incorsetata in mentalitati "invechite"...dar sincer,nu as vrea sa fii dezamagita mai tirziu...
LILO
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:17
40 sau 50?

eu zic in jur de 45
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:19
da,nefertiti,se accepta si media
LILO
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:22
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:23
rocknbeer, eu nu cred in relatiile cu o diferenta atat de mare de varsta, imi pare rau
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:25
Stai si tu cu el pana iti ia casa,masina,etc si apoi sa vezi ce poti sa traiesti si fara el!
elodia
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:27
Zilnic imi pun intrebarile astea. Si incerc....mai degraba imi impun sa ies...cat mai mult cu persoane de varsta mea, dar degeaba. Ajung tot aici. Sunt constienta ca "profita" din plin de ceea ce pot sa ii ofer insa mai sunt si constienta ca tine enorm la mine. Poate asta e si motivul pt care nu vad viata fara el. De un an nu simt nevoia sa ies, sa vb cu prietenele mele, el tine locul si de prietena, iubit, tata , etc. Si nu simt k fac sex cu tata (tata e mai tinerel). LILO tinerii de care zici u exista in viata mea, dar nu sunt mai mult decat amici, nu sunt ceea ce vreau. NU-s incuiata si nici naiva. E f greu sa iau o decizie , sunt in mijlocul "problemei" pe care eu , nici nu o vad problema. Neah. Daca i s-ar fi intamplat altcuiva, probabil as fi gasit o solutie, dar asaaa
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:29
Am trecut de faza (de a sta pana... )...acum sunt in stadiul de a incerca sa traiesc si faraa el...tocmai asta e ideea. NU POT!!
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:30
Acum are 50! multi inainte. Mda e un pic funny..cand ma gandesc...dar neah, ce pot sa fac?
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:32
De la: rocknbeer, la data 2009-09-06 16:09:05Suntem impreuna de 2 ani, cam de 5 luni lucram impreuna. Acum 1 an mi-am dat seama ca nu as putea sa traiesc fara el. In ciuda diferentei mari de varsta, ne intelegem foarte bine, ne iubim, ne completam.Acum este perfect...insa ma intreb peste 10 ani...eu o sa am 31 iar el ...60 de ani .Sincer, care credeti ca sunt sansele de reusita intre noi doi, tinand cont k singura incompatibilitate este varsta? Astept parerile voastre sincere, in mod special persoanelor trecute de 30-40 de ani.

Ai mare curaj daca te-ai inhamat la o astfel de relatie.
Sincera sa fiu,gandesc pe termen lung si nu te vad bine:vei descoperi hibele relatiei,step/by/step si vei concluziona ca trebuia sa-ti canalizezi sentimentele catre un alt barbat,mai apropiat de varsta ta pentru a-ti implini sufletul...parerea mea!:)
rosioara61
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:33
rocknbeer, poti sa raspunzi sincer la o intrebare?

care este relatia ta cu tatal tau?
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:35
De la: nefertiti_dana, la data 2009-09-06 16:35:26rocknbeer, poti sa raspunzi sincer la o intrebare?

care este relatia ta cu tatal tau?

Cea mai buna intrebare!..totul tine de psihologic....
rosioara61
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:38
Asa este. De aceea imi este si frica sa continui. Insa cum fac sa nu mai fiu asa dependenta de el, cand eustau zilnic cu el...de 1 an de zile stam pe putin 6-7 ore in fiecare zi impreuna iar de 5 luni...SUNTEM MEREU IMPREUNA. Repet , locuim impreuna, lucram impreuna>. Cum poti sa nu te obisnuiesti cu o persoana petrecand atat de mult timp impreuna? Si mai aleg cu cat cunosc mai mult din el cu atat imi place mai mult!
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:38
Upsss. Mi-ai atins partea sensibila
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:39
Fii calma,e timp de toate.Pana cand te va cere de nevasta o sa reusesti sa poti si fara el.
elodia
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:41
Ma gandeam eu ca aveai nevoie de o figura paterna...
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:44
Tatal meu..biologic...nu mai vb cu el de 6 ani...iar tatal meu vitreg (pe care il consider tata) mi-a oferit toata dragostea care trebuia sa mi-o ofere tatal meu. Dar stiu undeee bati. Si ai dreptate. Probabil de la lipsa tatalui meu biologic mi se trage dorinta de a fi cu un barbat mai in varsta. De cand ma stiu am avut o atractie mai mare fata de barbatii mai inaintati in varsta. Pana acum niciodata nu am exagerat ( maxim cu 15 ani mai mare) dar se pare ca acum ...am calcat in rahat.
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:45
Acum 3 luni m-a cerut de nevasta. Si am spus da! DA DA. Eram prinsa in valul iubirii. Acum 2 zile am luat hotararea sa fac o pauza. Iar acum sunt in pauza...si ma consult cu voi Daca ies din asta ...fac cinste cu o bere
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:47
Incearca sa mergi la un psiholog.
Eu zic ca asta te-ar mai dumiri asupra sentimentelor tale si a eventualelor traume din copilarie
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:48
Daca spui ca acum ai calcat in rahat, nu mai sta in poveste, ca incepe sa puta a abuz emotional din partea lui.
elodia
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:51
Am fost. . Pana acum ceva timp eu..eram psihologul meu. Cand am sesizat ca nu mai fac fatza am apelat la unul..(cu diploma) ... A incercat sa ma lumineze, ok am priceput, simt nevoia de, protectie, stabilitate, maturitate etc. Dar eu cum ies din asta. Sau e adevarat ca inimii nu-i poti dicta? Si oare iubesc? Nu e doar o dependenta?
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:51
abuz, nu, profit de oportunitate
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:52
rocknbeer, cand iti pui astfel de intrebari...nu prea cred ca iubesti...
nefertiti_dana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:54
Cu psiholog,consiliere,prieteni care-i sunt in preajma si cunosc adevarul mai bine decat noi,daca nu va avea vointa sa sisteze singura aceasta relatie,nu va reusi vreodata.Totul tine numai de vointa ei...este tanara.....organismul o poate ajuta destul de bine.Ai grija de mentalul tau!...ai toata viata inainte!Bucura-te de estenta ei!
rosioara61
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:54
Nu mai stiu cum e sa iubesti la 21 de ani,dar pa vremea mea nu prea mirosea iubirea asa.
elodia
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:54
Nu te gandii ca e un mos libidinos care incearca sa profite sexual, emotional de mine. Eu am 21 de ani insa arat mai matur iar aspiratiile mele nu sunt cluburile sau mall-urile. Vreu sa imi deschid un orfelinat, vreau sa fac copii vreau sa ma mut la curte sa am gradina etc. Nu te gandii ca momentele in care sunt cu el ...eu vb de tzoale si el imi povesteste de cat de bine a invatat sa joace table (apps...iubesc sa joc table). El este cel care ma scoate din casa cand sunt coplesita de probleme, de multe ori zici ca el e cel care are 21 de ani...iar eu sunt mai mereu cu munca cu familia, prinsa in treburi si chiar de multe ori psihic ma simt batrana. Neah...acum incercam sa ma conving k sunt sanse de reusita intre mine si el
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:58
Imi e frica, k ai dreptate...si o sa ma complic in relatia asta crezand k iubesc...apoi peste ceva timp o sa ma trezesc la realitate si o sa fie cam tarziu sa renunt, pt k nu stiu daca o sa ma lase inima sa -l las pe la vreo 60 de ani singur.
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:02
Ai amintit de copii.El are copii?
elodia
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:03
Va multumesc muuuult pt parerile voastre. Sper sa ies cu bine din asta..si sa nu iau vreo decizie de moment care imi va afecta o mare parte din viata. O sa va tin la curent
rocknbeer
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RELATII INTERZISE......PROFESOR - ELEV 20 De la: nazirra 10 Mai 2010 23:05
Topic de ...noapte buna! 41 De la: printesa_jo 1 Iulie 2012 00:23
am nevoie de sfaturi 236 De la: garbo087494 14 Noiembrie 2010 19:45
De ce oare barbatii nu se pricep nici macar la sex apai la celelalte lucruri...Din cauza ca nevestele gasesc pretexte ca sa nu mai faca sex cu sotii lor 27 De la: ingerasulluptator 13 Iulie 2012 20:35
urgent.. 4 De la: hermosa20 15 Februarie 2014 16:13
Setari Cookie-uri