"il iubesc si nu renunt la el"

bai..
eu mi-am dat cu parerea numa' in situatia in care simti ca esti iubita,numa' atunci iti calci pe orgoliu' si lupti pt el.

cum simti?

dezbraca-te in sutien si chilotei, si pune-l sa-ti faca masaj,da-te racita,bolnava...
daca nu zboara lenjeria de pe tine,atunci nu mai lupta..in mod normal daca te (mai)iubeste,nu rezista sa-ti faca masaj,fara sa treaca la fapte...

daca ti se pare ca nu da semne,baga niste gemete,suspine,etc....artilerie grea.

nu reactioneaza nici asa,ba mai mult de atat ..nu-ti face frectie deloc.
nu mai lupta... ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 2 Februarie 2010 12:23
rodyk
Postat pe 2 Februarie 2010 12:27
iote la ea ce rade,pai da,stii ca am dreptate....
din pacate gospodinele noastre stau cu ochii la telenovele,isi pierd pe vino-n-coa...si bibicii se cara,deh...
mai trebuie sa ai si initiativa din cand in cand,nu e rusine...
iasomia
Postat pe 2 Februarie 2010 17:16
iasomica, daca esti iubita, nu cred ca mai e vorba despre vreo lupta

si da. cand esti gripata, e bun si un masaj . insa, sa il pun sa-mi faca frectii numai sa-l testez? parca nu as face acest efort. de ma place, ma place si fara sa joc teatru .

poate sunt eu mai ciudata dar, consider ca intr-o relatie amandoi trebuie sa lupte . cand il vad pe nenea cu gandurile spre alte zari, chiar mi-i a lehemite. cat l-as iubi ,tot i-as arata usa. asa. de-a naibii. din orgoliu. moldoveanca a dracului
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2010 17:26
depinde de femeie,de personalitate...
toata viata este o lupta,tusico..
flacara violeta se stinge, daca nu are condimente,si apoi exista si persoane norocoase pt care lupta aia,este o incantare nu un blestem.
nici nu stii ca lupti de fapt,totul vine instinctual...
ma rog,noi doua nu semanam,si am zis si eu..da, daca inca te mai iubeste..

omu' se mai uita pe pereti si de griji,sa stii...f multe femei se pun cu scandalul pe barbati pt asa zise infidelitati,pt ca pana la urma omu' chiar sa o faca...
iasomia
Postat pe 2 Februarie 2010 17:40
e o lupta si cand te simti iubita, totusico. mai sunt si nesincronizari intre oameni chiar daca se iubesc.
da' altfel si eu cred ca putin ignore in situatiile cu pricina, pune mintea( si nu numai) la treaba.
bluelight
Postat pe 2 Februarie 2010 19:27
apoi , poate sunt eu mai ciudata.

jocul acesta al seductiei isi are rostul lui insa, sa fie din ambele sensuri. o data are ea gripa si trebuie masata. altadata, il dor pe el salale si trebuie masat .

degeaba o face fata pe gripata , daca nenea doctorul e chemat si la alte consultatii ambularorii
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2010 20:37
chestia asta, ca te simti sau nu iubita... de fapt n-are nici o legatura cu ce e in sufletul lui, eu m-am convins de asta. Are legatura fix cu ce vrea sa exprime. Nu cu ce simte.
Ajung la vorba aia, ca drumul spre inima unui barbat e prin cutia toracica. Altfel... nu stii niciodata.

Poti sa te simti iubita pt ca dl. vrea o viata linistita deci are grija sa nu te calce pe coada (prea des) si sa aplice niste pansamente la momentele oportune. Si in acelasi mod poate sa te faca una cu pamintul din trei cuvinte, daca are vreo polita de platit - si are cite ceva de platit cind te iubeste, nu cind nu te iubeste. Cind nu te iubeste il doare fix in pix, n-are de ce sa se razboiasca.

Asa ca si masajele astea sint relative....
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2010 22:01
bre,io de masaje relative n-am auzit pan'acu...

da omu' cat traieste-nvata,ce dreaq?!
preciouss
Postat pe 2 Februarie 2010 22:17
preci, motivele sint relative, erau niste ghilimele pe acolo, da'mi-a fost lene.

Intr-adevar atractia e basic intra doi oameni - pe de alta parte atractia poate functiona cu juma'din populatia de sex opus... asa ca.... e o chestie desueta. Daca e mai mult decit atractie n-ai cum sa stii niciodata. SI daca chiar te iubeste de nu mai poate nici nu garanteaza ca ti-ar face relatia mai frumoasa sau simpla cu el. Poate o face chiar mai complicata. Dispare doza de nesimtire in relatiile interumane si toti tintarii devin armasari ca na, asa reactionam cind iubim. Drobul de sare si altele.
Absurd, da'asta e....
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2010 08:48
Mai...pana la urma...cuvantul asta...iubire...e o notiune relativa...implica un cumul de trairi...fapte...gesturi...chimie...Si...e fara garantie
rodyk
Postat pe 3 Februarie 2010 08:58
o-la-la-la...fetele,

prea complicat pt mine, o dam in teoria chibritului...
iasomia
Postat pe 3 Februarie 2010 11:33
pai chibritul ala arde sau nu?? k dc arde'i okay
fleurdelis
Postat pe 3 Februarie 2010 11:37
fleur,

bag si eu cateo pata de coloare p-acilea,da' ele nu si nu...complica lucrurile...
arde,nu vezi ca are maciulie rosie?...iote...
iasomia
Postat pe 3 Februarie 2010 11:42
fleurdelis
Postat pe 3 Februarie 2010 11:43
ioi,

de ce te-ai inrosit?...
iar te-ai gandit la...pe cuvant daca mi-a trecut prin cap ceva de genu'...
iasomia
Postat pe 3 Februarie 2010 12:09
Q, eu zic asa :ca te simti sau nu iubita are legatura si cu ce vrea el s-arate si cu ce ai nevoie mata sa primesti.Acum fireste , ca de el nu vrea sa arate nimic n-are sens toata treaba, doar ca uneori mai citim si printre randuri. deh sunt conjuncturi si conjuncturi .
nu cred ca te simti iubita doar pt ca el vrea o viata linistita ... cel putin la mine asta nu functioneaza, poti sa te simti in schimb protejata , adica respectata; frumos si-asa dar cand e numai respect fara sa arda nimic acolo se cheama ca a murit iubirea.si iar nu-i bine . poate doar pe termen scurt.
bluelight
Postat pe 3 Februarie 2010 18:54
Mda, nu stiu... mie mi se pare ca de cele mai multe ori confundam iubirea cu tot felul de alte minuni: simtul proprietatii, obisnuinta, orgoliul, sexul, confortul, manipularea, imaginea de sine, faptul ca vrei ceva de la el, sau vrea ceva de la tine.... Nici macar nu mai stiu daca asta e un sentiment pozitiv. Vorba cantecului, what (tf) more in the name of love....
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2010 21:39
De la: iasomia, la data 2010-02-03 12:09:56ioi,

de ce te-ai inrosit?...
iar te-ai gandit la...pe cuvant daca mi-a trecut prin cap ceva de genu'...


nu mai roseam pt floricica...nici gand sa...parooooool!
fleurdelis
Postat pe 3 Februarie 2010 21:43
De la: quasaria, la data 2010-02-03 21:39:54Mda, nu stiu... mie mi se pare ca de cele mai multe ori confundam iubirea cu tot felul de alte minuni: simtul proprietatii, obisnuinta, orgoliul, sexul, confortul, manipularea, imaginea de sine, faptul ca vrei ceva de la el, sau vrea ceva de la tine.... Nici macar nu mai stiu daca asta e un sentiment pozitiv. Vorba cantecului, what (tf) more in the name of love....


s-aude acolo-n spate,bre?!?
total de acord cu tine!
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:44
,,buna dimi,,.....mai fetelor iubirea este insumarea sexului cu confortul,manipularea si alte cite cele ati enumerat voi,insa iubirea adevarata presupune si suferinta asta este necazul...
popescuortansa77
Postat pe 7 Februarie 2010 10:50
ai "constatat" asa, peste noapte?
LILO
Postat pe 7 Februarie 2010 10:54
i-auzi,Q!
popeasco,poi inseamna ca noi suntem cele mai iubitoare fiinte de pe planeta,bre!
...la cata suferinta si tristetzi am papat pe paine....
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:55
nu draguta nu inseamna ca sintem iubitoare....inseamna ca naivitatea primeaza la unele dintre noi...asta prin traducere si asimilarea spuselor tale.....,,pretioaso,,
popescuortansa77
Postat pe 7 Februarie 2010 11:00
ortansa, poate ai dreptate in felul tau, da' eu nu prea servesc cocktailuri. Dragostea nu e nici confort, nici orgoliu si cu atit mai putin suferinta: nu suferi din dragoste decit daca ii pica aluia vreo caramida in cap.
Cit timp omul pe care il iubesti e bine merci - chiar daca tu nu esti - nu din dragoste de el suferi.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 13:16
continua...
bluelight
Postat pe 7 Februarie 2010 13:27
Q, eu nu stiu daca sunt tocmai omul potrivit sa ma exprim pentru inca mai "astept compensatii" dupa cat am dat... dar totusi iti pot spune ca - cel putin din experienta mea - iubirea e singurul lucru care nu se vindeca si nu se carpeste. si golul se creeaza uimitor de repede si nu pare ca nimic ar mai putea sa-i ia forma si sa-l reumple, si niciodata ceea ce odata a avut forma lui. e ca un inel, care-ti devine deodata prea mare...

si parafrazandu-l pe Caragiu: "am si cate un pont pentru unii juniori"... nu neaparat femeile care au avut o relatie si nu a mers ajung amante... ajung amante cele care tolereaza situatia, care cred ca povestea are o singura varianta, a lui; si fraierele ca mine care accepta bancuri de genul: "am suferit mult, nu mai am incredere in nimeni, dar pe tine as putea sa te iubesc, dar am nevoie de timp sa-mi rezolv lucrurile cu fosta"... si care cred ca increderea se daruieste ca un semn de buna-credinta, si nu se castiga... si credeti-ma, am ajuns de doua ori in aceasta postura, cu acelasi barbat, si de fiecare data s-a jurat ca eu eram unica si intr-un final, eu am fost cealalta - chiar nu mai avea importanta cine era amanta - a fost de ajuns sa stiu ca el era amantul, dobitocul regal. nu cred c-a pierdut nimic, asa cum am vazut ca s spune pe aici pe forum, el si-a dorit tipul asta de situatie si l-a avut, si sunt convinsa ca s-a descurcat sa ma inlocuiasca. mie mi-a luat ceva timp sa inteleg ca daca am pierdut ceva in relatie a fost balast... si l-am iubit, dar iubirea e absurda si cumplit de rationala uneori...

ma rog, asta asa ca un punct de vedere diferit... cu rugamintea sa nu incercati sa-mi dati sfaturi despre cum ar fi trebuit sa procedez... it's gone! flash forward!
snowflake
Postat pe 7 Februarie 2010 13:37
netul merge prost si ma daduse de balbaita... si nu-mi place...
snowflake
Postat pe 7 Februarie 2010 13:38


ziceti fetele, ziceti, ca eu bag la cap
persidadamian
Postat pe 7 Februarie 2010 13:59
O iubire provocat de cauze contiente, de caliti pentru care dicionarul are cuvinte, de nsuiri externe, o iubire acordat ca un premiu pentru caliti estetice, morale i intelectuale, o iubire pe care o poi justifica nu este iubire
persidadamian
Postat pe 7 Februarie 2010 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Locurile de munca in Romania 103 De la: lucicazainea 7 August 2010 03:33
Unde a disparut bula? 52 De la: amiha 23 Octombrie 2011 14:48
Dragoste online: exista sau nu? 318 De la: Juna 1 Mai 2011 16:46
Dumnezeu si omul 11 De la: caasandra 14 Iunie 2010 16:41
Raynor sole Discount Golf Clubs 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:50
Setari Cookie-uri