doamne cu amanti

Din cate observ sa vorbit in nenumarate randuri despre barbati si amantele lor.Dar despre femeile care au amant ce parere aveti???le acuzati sau sunteti de parere ca sunt barbati care nu stiu sa isi aprecieze femeile iar acestea cauta fericirea in alta parte???Vinovate sau nu???
euoana
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:48


iar amante/amanti?

as zice sa le dam pedeapsa cu suspendare. sau la locul de munca ma mai gandesc
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:50
ioi,gizas!

mai e multe,bre?!
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:52
vinovate

the end of story
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:53
vinovate da, hai sa fim umani.nu le putem baga chiar in puscarie . le dam sa ispaseasca pedeapsa la locul de munca, adica la amanti acasa.

si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:55
totushel, io-s sastisita de dramele astea existentiale de nu poci sa-ti spun

intotdeauna, femeie sau barbat, indiferent care, tot vor gasi motive ortodoxe ca sa-si justifice adulterul...ca e grosolan, ca il neglijeaza, ca e urata, ca e prost, blablabla...

dupa mine, oamenii astia care alearga dupa m,ai multi iepuri, au ceva probleme la mansarda
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:00
de ce vinovate???credeti ca o femeie care primeste doar indiferenta din partea sotului,care nu primeste decat cuvinte gen..,,te-ai facut cat o vaca'',dar mergand cu tine pe strada apreciaza alte femei,un sot care nu stie sa faca o surpriza cat de mica sotiei dar in schimb primeste nu merita sa fie inselat??eu zic ca Da.Sunt foarte sigura ca sunt multe femei care si-ar dori sa isi insele sotii dar nu au curajul si poate nici nu au gasit persoana potrivita pt a o face;)
euoana
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:07
auzi mama ? si cine le pune pe femeile alea sa stea langa un asemenea sot ? sau e mai fain sa stea si sa se de-a victime in timp ce si-o trag cu altu' ?
ma leshi ?
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:09
bre,io nu-ntzeleg cum se poate unele face cat o vaca fara ca ele sa-si dea seama ce vaci e?!

sau ce?
berbatii nu mei e porci si magari,e zoofili?!
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:11
credeti ca este asa usor sa renunti...cred ca cele mai multe femei stau langa ei de dragul copiilor..si pana la urma nu vad care e problema..stiti ca este o vorba,,cu ce moneda dai cu aceiasi primesti''
euoana
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:13
da' nu-i nicio problema,doamna cu amant care esti!

e plina lumea,una-n plus sau in minus crezi ca mai conteaza?
baga mare,ca in 2012 vine sfarsitu' lumii,ce dreaq?!
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:16
mdea, vesnica scuza...aia ca stau de dragul copiilor

stau pentru ca sunt lase si nu au curaj in ele sa ia viata de la capat, de-aia stau

si nu e nicio problema, cati amanti aveti sau cum va spalati si mintiti constiinta
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:17
ma tirez,sa n-apuce barbat'mi-u sa-si ia dreaq amanta cat timp stau la taclale...

nopti nebune,fetili...
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:20
doamnele cu amanti ma sfatuiau pe mine cand m-am despartit:
-Da' ce, draga, crezi ca esti singura pe care o bate barbatu? Nu trebuie sa te desparti pentru asta.
Si le-am spus sa stea ele batute daca vor si cu amantii lor cu tot...dar cred ca lor le era necaz ca ele nu aveau curaj sa faca pasul, mai ales ca o faceam intr-o perioada de quasi vid legislativ in domeniu...si fetele mele mi-au multumit ca au putut creste intr-un mediu fara minciuna si violenta...
sora_ilsi
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:27
ilsi, e mai usor sa te dai victima lovita in aripa si sa te scalzi in mocirla, parerea mea...
depinde de ce standarde morale ai, daca ai, desigur

ele sa fie sanatoase, eu nu le compatimesc
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:31
Doamne cu amanti,amatori sau de profesie,ca topicul asta e var primar cu altul,ala cu amantele de profesie
scrichy
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:39
Femeile care sufera din partea sotilor,dar nu au curajul,sa ii lase,una la mana,realitatea e alta,unele nu au unde sa se duca,vor sa ramana langa copiii lor,unde sa se duca cu ei,daca nu ai conditii de trai,casa,bani,nu ii castigi la un divortz,trebuie sa te bazezi pe ceva.
scrichy
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:43
e o vorba din batrani.....baga-te in troaca porcului si te va manca.....daca ceea ce ai acasa nu-ti mai prieste.....la ce bun sa mai lungesti o maioneza taiata??? parerea mea.....mai ales ca acuma se poate divorta atat de usor....
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:44
dap...

Guilty!
.
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:49
fiecare cu motivele ei, dar nu judeci alegerea pe care alta o considera varianta cea mai buna...stai in banca ta si taci, nu faci pe lupul moralist, ca nu toate suntem facute pentru amantlac...eu am acordat toate sansele casniciei mele...am renuntat o data la divort ca eram insarcinata cu a doua fiica si am zis ca poate va constientiza ca e de doua ori parinte, dar n-a fost asa...din contra...
sora_ilsi
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:49
auzi scricsy, io am plecat la 41 de ani, dupa 23 de ani de casatorie, cu o plasa de boarfe
si nu am avut unde ma duce, ca nu am avut dreptul nici la casa, ca era a soacrei care murise, n-am avut drept nici la sutele de milioane, ca erau pe numele lui, si nici la cele 32 de ha de pamant

am plecat si am luat-o de la zero...si am reusit, sa stii

si asta dupa ce l-am prins cu una in patu' conjugal
da' nu am mers inainte cu casnicia si nici nu mi-am tras amant cu scuza ca si el a facut-o
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:50
Da,se divorteaza usor,dar cele cu copiii,pe care ii cresc din banii sotului,fara o casa,unde se duc,spune-mi si mie,stau in continuare si inghit,culmea odata am auzit-o pe una spunand,ca ala nu e barbat daca nu ii da o palma,macar,nu in cazul meu,ca mor cu el de gat.
scrichy
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:54
ANOUK,stiu povestea ta,ce crezi ca eu,am stat,am 3 copii,tot am divortat,daca nu mai merge,eu am spus insa ca sunt multe care se complac,asa,de amant nu e vorba,in multe cazuri,in altele,da,stiu cazuri
scrichy
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:57
si nu esti singura, Michelle...pentru linistea si fericirea copiilor mei am renuntat la tot ce am construit impreuna prin firma , el a sustras toti banii din banca( contravaloarea a 8 apartamente in centrul orasului), a vandut apartamentele bun comun cu ajutorul uni notar, a vandut cele trei masini, iar noi am ramas pe drumuri, eu fara serviciu, fara bani, numai Dumnezeu mi-a fost alaturi si mama mea si am renascut din cenusa ca pasarea phoenix, ca pana la urma si "fostul-ex" mi-a spus ca sunt cea mai tare, daca am rezistat eu in ciuda intregului staff al prefecturii si tuturor "oamenilor mari", dar fara omenie, cu care am facut afaceri de s-au imbogatit toti pe seama mea si a copiilor mei...poveste care a tinut ani la rand prima pagina a
ziarelor ...ehehehe...nu mor caii cand vor cainii...
sora_ilsi
Postat pe 29 Decembrie 2009 23:02
ilsi, cum am zis...depinde ce repere morale ai, daca le ai...
daca ai coloana vertebrala, nu te pui pe amantlac pentru ca barbatul nu se poarta frumos cu tine
incerci sa rezolvi problemu, si daca nu-l rezolvi o ia fiecare pe drumul lui

da' eu recunosc ca am o problema cu acceptarea adulterului, idee fixa, recunosc
cat as fii de toleranta, chestia asta nu o pot intelege
si nici nu pot rezona cu femeile care se complac intr-o asemenea situatie degradanta
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 23:07
De la: euoana, la data 2009-12-29 21:48:30Din cate observ sa vorbit in nenumarate randuri despre barbati si amantele lor.Dar despre femeile care au amant ce parere aveti???le acuzati sau sunteti de parere ca sunt barbati care nu stiu sa isi aprecieze femeile iar acestea cauta fericirea in alta parte???Vinovate sau nu???
euoana
Postat pe 1 Ianuarie 2010 17:08
obs ca sunt foarte multe comentarii impotriva ...asa ca nu pot sa adaug decat un singur lucru:,,cine este fara de pacat sa arunce primul cu piatra'',nu judecati prea aspru ...se pot intampla multe pe parcursul vietii fiecaruia.
euoana
Postat pe 1 Ianuarie 2010 17:14
De la: euoana, la data 2010-01-01 17:14:17obs ca sunt foarte multe comentarii impotriva ...asa ca nu pot sa adaug decat un singur lucru:,,cine este fara de pacat sa arunce primul cu piatra'',nu judecati prea aspru ...se pot intampla multe pe parcursul vietii fiecaruia.
Eu cred ca nu are rost sa traiesti langa un asemenea om,,pt ca copiii simt tot...Apoi nu stiu cat de fericiti sunt copiii,atunci cand parintii nu se impaca...Cu un barbat,trebuie sa pui piciorul in prag de la inceput,,pt ca daca vede ca esti slaba si iti este frica de el,te joaca asa cum vrea el...
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 21:01
chinuita ai mai fost tu, irinuco, de te-ai acrit precum varza uitata de la un an la altu...
pik_nik
Postat pe 1 Ianuarie 2010 21:52
Varza uitata de la un an la altul e imputita nu acra.
Doara
Postat pe 1 Ianuarie 2010 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unghii exfoliate si moi... 20 De la: garbo072306 14 Februarie 2018 14:05
epilare definitiva 67 De la: Ellada 18 Aprilie 2010 09:08
Cearcane 3 De la: andreeaiovici 16 Mai 2012 18:41
Credeti ca am putea-o ajuta pe Cristina? 93 De la: chrystal_10 21 Februarie 2010 22:28
BIO 1 De la: samifilip 31 Martie 2010 22:33
Setari Cookie-uri