de ce nu pot sa nu ma mai gandesc la el

totul a inceput acum doi ani l-am cunoscut intamplator a venit la masa in restaurantul in care eu lucram ca ajutor de bucatar mia placut de el dar nu am spus acest lucru nimanui ell in schimb nu a ascuns acest lucru a spus tuturor ca el simte ceva special ptr mine intra tot timpul in vorba cu mine ma privea cum nu cred ca ma privit niciodata nimeni dar atat nimic mai mult ptr ca nu am vrut desi el a insistat mia dat nr de telefon sa il sun ptr ca eu nu am vrut sa il dau pe al meudar nu lam sunat desi as fi vrut dar eu sunt o femeie maritata si nu puteam face asa ceva dar lucrurile sau schimbat anul acesta am inceput munca am avansat am ajuns bucatar si ca ajutor prietena mea cea mai buna in primele zile de munca ii povestesc prietenei mele despre el nu ma mai gandisem la el de aproape un an dar au revenit toate amintirile sia revenit si el acelasi nu frumos nici urat cu o voce extraordinara cu ochi aia verzi atat de frumosi cu privirea aceea care iti inmoaie piceoarele dar nu nu pot ceda miam spus nu eu nu pot schimba am un barbat mult mai tanar mai frumos avem si un copil nu o pot face dar e ceva ce nu.mi da pace si discuti peste discuti priviri pe sub gene prietena mea care ma incurajeaza si intro seara cedez ii dau nr de telefon ma suna spune numai lucruri frumoase pe care orice femeie doreste sa le auda imi dedica melodi la telefon ma suna numai sa imi auda vocea spune ca e indragostit de mine de anul trecut si tot asa timp de doua luni intro zi imi spune ca vrea sa faca dragoste cu mine raspund nu si iar trece un timp si ne intalnim ii spun otului ca lucrez pana tarziu si ma intalnesc cu el in parcarea unui supermarket i se citeste fericirea pe chip atat de tandru atat de dulce ma saruta ptr prima oara simt ca ma topesc dar nu ii sun ca nu putem continuaca eu am familie si gata dar nu nu pot sa nu ma gandesc la el doar il vad in fiecare zi si reluam telefoanele sms de dragoste visuri sperante planuri de viitor impreuna si de cateva ori asa ne despartim ne impacam a doua zi si ajungem si la acel moment unic minunat facem dragoste totul a fost extraordinar minunat ma iubeste vad asta in ochi lui in gesturi incuvinte dar nu pot nu pot si gata imi iubesc si sotul ce simt ptr el nu stiu ce e dar stiu ca trebuie sa pun capat acestei aventuri el ma roaga ma implora dar de data asta sunt decisa gata sa terminat dupa doua zile in care nu ma sunat in timp ce asteptam sotul sa iasa de la munca ma suna el ii spun din nou ca gata sa terminat ca nu vom fi niciodata impreuna si chiar atunci in acel moment sa auzit aceea voce atat de cunoscuta si atat de draga am inghetat era sotul meu care ma intreba cu cine vorbesc nu am incotro ii spun ca cu un barbat inebuneste de durere se citeste asta pe fata lui vrea sa stie ce e intre noi il mint ii spun ca suntem doar prieteni nimic mai mult imi cere telefonul vrea sa vorbeasca cu el eram pierduta ii va spune totul ca ma iubeste ca vrea sa fie cu mine ca sunt totul ptr el dar nu a fost asa foarte calm ii spune ca inre nioi nu e nimic ca suntem doar prieteni mia citit gandurile ma protejat urmeaza o serie de discuti cu sotul il mint in continuare nu vreau sa il pierd nu vreau sa afle ca am facut dragoste cu el incerc sa il conving pe el dar mai ales pe mine ca nu simt nimic ptrcelalalt dar nu e asa reusesc sal fac sa ma creada dupa vreo doua saptamani de discuti si interogatori timp in care iubirea mea continua sa ma sune sa imi trimita sms mia spus ca a zis ceea ce a zis ptr ca ia fost frica ptr mine de reactia sotului ca ar putea sa imi faca rau ma iubeste simt asta dar si sotul meu ma iubeste si nu stiu ce sa fac nu vreau sa pierd familia nu vreau sa ma despart de sot si spun din nou ptr a nu stiu cata oara gata de data asta gata nici macar la telefon nu ii mai raspund si trec doua zile si o suna pe prietena mea o roaga sa imi spuna sai raspund ptr ultima oara si o fac aceiasi voce dulce care simt ca imi lipseste toate acele cuvinte frumoase doamne cat mie de dor de el dar nu nu pot ceda nu ii spun ce simt ii spun ca sa terminat dar imi e atat de greu gata chiar daca mor de durere sa terminat ma roaga ma implora dar nu pot ceda trebuie sa raman alaturi de sotul meu de copilul meu dar de ce ma doare atat de mult si gata de 5 zile nu ii mai raspund la telefon mesaje cu cuvinte extraordinare pe care mi leam dorit intotdeauna sa le aud de la un barbat imi zice ca gresesc ca sotul meu nu ma merita ca el ma iubeste cu adevarat si stiu ca asa e dar eu vreau sa stau cu familia mea ce sa fac ajutatima va rog datimi un sfat de ce am eu alaturi doi barbati care ma iubesc enorm de mult de ce e atat de greu fara el ce sa fac cum sa fac
libiscus
Postat pe 6 Noiembrie 2010 20:24
cineva iar se plictiseste...
michelle_
Postat pe 6 Noiembrie 2010 20:35
am si eu o curiozitate citeste cineva roamnele astea interminabile si daca le citeste nu poate sa imi faca si mie un rezumat
viobregar
Postat pe 6 Noiembrie 2010 20:40
am si eu o curiozitate citeste cineva roamnele astea interminabile si daca le citeste nu poate sa imi faca si mie un rezumat
viobregar
Postat pe 6 Noiembrie 2010 20:40
pai daca lai vazut inseamna ca lai si citit ce te mai dai in spectacol acum
libiscus
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:41
pai cea care se da in spectacol esti tu
floare_cu_colti
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:43
cum mai esti tu dorita de doi masculi si sincer ma indoiesc ca ai sa tii seama de sfaturile cuiva .......sau de bun simt .....hai acu arata ca esti jignita si oripilata ca nu-ti inteleg sentimentele pt familie sau amant......zau asa.
floare_cu_colti
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:45
ah...acum inteleg eu de ce lua asa de infocat apararea doamnelor amatoare de amanti si le sarea la beregata alora care nu sunt in aceeasi situatie si vorbesc din avion...isi apara cauza...

cum am zis...cineva se plictiseste rau azi...
michelle_
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:48
greseli facem toti dar uni dintre noi spre deosebire de alti le recunoastem
libiscus
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:51
Nu pot citi racneala aia...de propozitii, fraze...s-a auzit?? biata limba romana....pffffffiiii
ufishor
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:51
se crede si ia o prea frumoasa si prea iubita si prea dorita si voia sa inpartaseasca situatia ei inaltatoare cu toata lumea
floare_cu_colti
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:52
vazut nu inseamna citit, dar vad ca nu sunt singura...
viobregar
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:53
aha deci asta e in rezumat...dar oare care e realitatea?
viobregar
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:53
De la: libiscus, la data 2010-11-06 21:41:29pai daca lai vazut inseamna ca lai si citit ce te mai dai in spectacol acum



inainte sa vrei si sa ai dreptul la pareri, invata sa scrii romaneste, si nu ti-am citit povestea dar sigur la cum scrii e o aiureala, de ce toate va dati mari cand sunteti nesemnificative( stiu ele care-s toate)
casperphantom
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:53
noroc ca mai sunt si unele care nu au ce sa recunoasca si se pot privi in oglinda fara sa roseasca

ufi, nu incerca sa citesti romantzu fara sa respiri, he, he, he...
michelle_
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:54
De la: libiscus, la data 2010-11-06 21:51:04greseli facem toti dar uni dintre noi spre deosebire de alti le recunoastem
Si vrei sa te aplaudam?Si crezi tu ca daca ai cedat tu vor ceda toate ca sa nu dai tu rau in poza?
floare_cu_colti
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:54
mai, oare nu a auzit de semne de punctuatie?! virgula, punct etc?!?

hmm... greu de citit
aly_fab
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:57
Yhiii...relo...d`apoi sa ma prizez eu asaaa de respiratiune si sa dea potentialii amanti in boli psihice din mirifica-mi jertfa!! noooooo
ufishor
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:58
pasiunea dansei eeeeeeeee barbatii
floare_cu_colti
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:58
privez, na...iluminatia de criza....
ufishor
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:59
mufi...
hai ca ti-a iesit de-o ironie buna acolo!
preci
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:04
libiscus, eu am o solutie simpla sa iesi din dilemele astea existentiale: THINK.
De ce i-o fi spus omul ala lui barbatu-tau ca n-are nimic cu tine? Din dorinta de a-si asuma niste obligatii?
Sau ca sa nu ii provoace vreo reactie gen a, da, o vrei? Ia-o nene! Cu fulgi cu tot! Crezi ca l-ar fi incintat perspectiva?
Nope. Eu cred ca ii place jocul. Habar n-ai cit li se pare lor de facila relatia cu o femeie casatorita... Aia saraca n-are nici o pretentie: du-ma, plimba-ma, fa-mi, asigura-mi, ia-ma de nevasta....

Si mai cred ca si la barbatu-tau e chestiunea de simt al proprietatii. Daca o iei din detaliu in detaliu, vezi sa nu ajungi de la drama ca te iubesc amindoi la drama ca de fapt nu te iubeste nici unul dintre ei. Si ca fiecare se iubeste doar pe sine si ce obtine de la tine: confort sau foutai.


quasaria
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:05
preciS
ufishor
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:06
Dear Q...am eu o banuiala la ce 'detalii' se concentreaza inculpata. Dar tu esti draguta si-ai intins o mana fina...
eu n-am putut citi, dar nu ma simt chiar asa vinovata ...poate oleaca...
ufishor
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:10
in sfarsit o persoana cu care se poate discuta nu ca alti da la aceasta varianta mam gandit si eu ca poate nu ma iubeste niciunul dar atunci ce sa fac?oricum faptul e consumat greseala facuta asa ca nu oricat as regreta faptul ca mi-am inselat sotul nu mai pot face nimic am facuto e buna facuta degeaba criticati voi ca habar nu aveti de ce e in sufletu meu si daca am gresit mi-am asumat greseala dar nu mai stiu cum sa ies din toata situatia asta sunt sigura de ceea ce simt si stiu ce vreau dar ma intrebam doar de ce e atat de greu de ce sariti toti pe mine
libiscus
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:11
cu celalat, e simplu: ii spui maine ma mut la tine cu tot cu copil, ne intretii pe amindoi si ma iei de nevasta. Da'vezi a tot ce am ramine sotului... asta e, ne cumperi tu chiloti si ibrice. Si ne asiguri standardul cel putin anterior. Ca nu pot sa imi cresc copilul altfel decit e invatat.
Vezi ce zice.

Iar de barbatu-tau poti sa iti dai seama in functie de ce intrebari iti pune... De obicei omul investigheaza si vrea informatii despre fix ce il doare.

quasaria
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:16
sincer copilul mil pot creste singura nu am nevoie de nimeni doar vroiam sa vad daca sunt persoane cu suflet care inteleg si pe alti dar ioc toti o apa si un pamant asai fratilor fiecare pentru el
libiscus
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:27
Q...
strici orzu' pe gashte,mami...
preci
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:30
las-o, mami, preci, ca poate invata si ea ceva de aici...
sora_ilsi
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:35
gata,am lasat-o...
ca doar n-o gushoiam,ce dreaq?
preci
Postat pe 6 Noiembrie 2010 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna....poveste de iubire pe net...adevar sau.....iluzie 2 De la: alfheim 5 Septembrie 2011 20:21
O iubesc!!!! 192 De la: Edward_Claudiu 23 Septembrie 2015 12:59
Niste sfaturi,un ajutor din partea voastra!:* 5 De la: emilly_dy 27 Decembrie 2010 21:19
casnicie nefericita 83 De la: carloni_carla 16 August 2011 20:59
oare oamenii au fost de dintodeauna asa rai? 34 De la: ingerasulluptator 6 Iunie 2011 21:32
Setari Cookie-uri