trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat.........

chiar m-a distrat povestea cu vizita la sotie. inafara faptului ca va puneti intr-o situatie jenanta, nu vad alt beneficiu.


as fi curioasa cum ar incepe. pot sa-mi imaginez

- madam, eu ma culc cu barbatu tau
-si
-mi-a promis ca divorteaza
-si?
-n-a mai divortat
-si?
- ma iubeste
-si?
- vrea sa fie cu mine
-daca asta vrea, de ce nu e?



si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:22
asta spuneam si eu...
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:26
fata daca ti trebe....ia l !!!!cu toate .....nu asia numa doua trei zile.......cu o conditie.....sa nu l mai aduci inapoi!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:31
gabi, ce am vb cu sotia lui..? nu am vrut sa vb dar ea a aflat de mine si m-a rugat sa vb..a zis ca nu o sa-mi faca nimic daca ii spun ce avem de impartit, vrea doar sa stie ce nemernic are in casa si sa nu-l mai primeasca (ei au doar cununia civila de 2 ani)..si i-am spus, dar prea putin si acum regret pentru ca tot l-a primit si de asta am zis ca o sa renut pt ca dak nici acum nu a lasat'o nu o va lasa niciodata...Si totusi m-am mai intal cu el si imi spune ca "eu stiu sigur ca odata o sa fim impreuna". Mi-a demonstrat prin multe alte lucruri pe care le-a facut ca ma iubeste si nu as fi stat cu el daca nu imi povestea prin tot ce trece cu sotia lui, inainte sa avem vreo legatura, cand eram doar amici.. I-am spus sotiei lui o parte din adevar "a zis ca o sa te lase, dar nu acum ca asteapta ceva.." si ceea ce asteapta sunt banii...asta nu i-am spus.El mi-a spuns dinainte ca nu se mai inteleg, dar sunt impreuna din cauza banilor, ca au impreuna o firma si nu poate reunta acum, ca ar ramane cu nimic.. Probabil nu vreau sa o termin acum ca sa fie el cel care din doi iepuri nu prinde nici unu...sau poate ma mint singura si defapt tot sper ca o sa fiu cu el. Toti ne critica pentru ca nu vor intelege niciodata prin ce trecem dak nu li se intampla lor.Si eu o criticam pe o fata pentru asta si la numai cateva luni mi-a venit mie randul si acum inteleg..
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:33
copila trezeste te!!!!!!!!!nu va venii ziua aia niciodata!!!!!daca n afacut o pina acum......esti tinara....lasa l incolo......nu te merita!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:35
uff.. asta incerc sa fac, sa-l las
poate ca totul este in mintea mea naiva si...timpul o sa le rezolve pe toate.. Nici eu nu stiu..
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:38


cand ai o astfel de relatie, trebuie sa fii constienta ca ala e un om de nimic, un nehotarat.

un barbat care se respecta , nu inseala. nu mai merge casnicia, nu mai exista iubire, iti iei la revedere si fiecare pe drumul lui.

eu nu cred in povestile conform carora o relatie adulterina face bine casniciei. asta e asa, o motivatie ca esti un lash/o lasha si te scalzi intr-o zoaie comportamentala.

astea care accepta sa se bage intr-o astfel de troaca, trebuie sa isi asume si consecintele


si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:41
totusico,
zambila
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:41
pentru inceput.....copiluta....iesi cu prietenii dw virsta ta.....si continua ti viata!!!!!!
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:46
pai, da zambilici. nu le vezi? tot se cramponeaza de motivul cu "s-a intamplat"

nu se intampla fara voia noastra. asta e praf in ochi.

cand nu le mai vor aia, devin peste noapte nemernici. daca se intorc si urmeaza iar o perioada de dragalasenii, gata nu mai sunt nemernici
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:47
stiu, scumpo
e alegerea lor, sa si-o asume
zambila
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:49
mdea, apar si banii la mijloc...imparteala cu nevasta, partaj, firma, alea alea...
interesu' poarta fesu'

mai mama, daca te-ar fii iubit "la nemurire", il durea la bashcheti de banii pe care-i pierde, intelegi ?
el vrea si satul si cu sufletu'n rai
la pariu ca ti-a zis ca nu mai face dragoste cu nevasta-sa, este ?
Anouk
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:49
da...chestia asta ma ajuta foarte mult si incet incet o sa-mi fie mai bine. chiar am incercat sa stau cu un alt baiat, de varsta mea...dar nu ma putem abtine sa fac comparatii si sa vad ca era mai bine cu celalalt...
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:49
dragostea asta....of,of,mai,mai.....
eladaela
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:50
da..intr-un timp mi-a zis ca nu mai face dragoste cu ea...dar apoi mi-a zis ca a facut, dar nu mai stie de cand(demult) si de atunci am inceput sa renunt..
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:51


asa. asa. de la o varsta, mai uita omul
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:52
auzi....iulico.....de ce crezi ca de cind ii insurat numa cu tine o fost asiaa in afara casniciei??????de ce crezi asia ceva ????fi sigura ca kn ai fost prima.....si n o sa fi nici ultima!!!!!!!
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:52

ioi, dana, imi retrag cuvintele...
zambila
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:52
asa zic toti....
eladaela
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:53
he, he, he...cunoastem textele astea...te iubeste pe tine, cu ea sta pentru bani, da' se mai secseaza cateodata, doar asa, de amoru' artei

ioi, ishtenem...daca nici acu' nu vrei sa accepti realitatea, io zic ca ai o mare, mare problema

fetitza, nevasta aia face joc de asteptare...asteapta sa-i treaca omului bazdacu' si sa-si vina in fire
o sa aiba ea grija sa il joace pe urma in ham si sa-i scoata ochii cu aventura voastra
io, sa fiu in locul aleia, l-as flitui in secunda doi

maturizeaza-te !!!
Anouk
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:55
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:58
hai sa facem un pact...cand se termina tot romantzu, intrii si ne spui si noua, ok ?

ca de terminat se termina sigur, pot sa-ti dau in scris asta
o sa ramana cu nevasta, asculta la mine...asta daca nu se desteapta femeia si il lasa in cucu' gol si-l trimite la tine. io asa as face...
Anouk
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:00
da bre anouko,da atunci mai e interesant??
crezi ca-l mai vrea??
neeee
eladaela
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:03
ok
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:04
adelo, io nu l-as mai vrea nici poleit
nu se poate conta la drum lung pe un astfel de om...si daca ramane cu iulica o sa recidiveze cu alta amanta...cunosc soiul asta...
Anouk
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:06

doar ca probabil ea va fi in postura de nevasta
eladaela
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:08
din pacate....si io!!!!!
nazirra
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:08
julikule, esti atat de tanara, fetita!
bucura-te de viata, gaseste-ti un baiat de varsta ta, nu-ti complica existenta cu povesti din astea!
garbo_C
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:09
da...aveti dreptate
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:09
un lucru ce nu am avut curaj sa-l spun la nimeni... este ca mi-am pierdut virginitatea cu el si cred ca asta e motivul pentru care nu-l pot lasa fiti blande cand imi raspundeti la asta...
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire dupa 6 ani 58 De la: si_totusi 3 Februarie 2011 13:04
Consiliere in probleme de dragoste si familie,cariera,afaceri,destin,sanatate,pe eUniversum 1 De la: eUniversum 12 Decembrie 2011 16:26
Sufletul meu... 23 De la: quasaria 19 Decembrie 2011 11:10
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
Viata unei tinere in 2013.. 18 De la: Cristina_5 24 Iunie 2013 14:13
Setari Cookie-uri