as vrea sa intelag

In urma cu 8 luni am cunoscut un barbat,dupa 9 ani in care am stat singura,deziluzionata crunt in urma unui divort urat.M-am implicat greu in noua relatie,la insistentele lui.M-a convins ca viata merita traita,ca toate ranile dint trecut se pot vindeca prin iubire etc.Dupa 3 luni de la inceputul relatiei mi-a marturisit ca mai e implicat intr-o relatie de 6 ani,un concubinaj in care exista si un copil care nu e al lui biologic,dar de care s-a atasat foarte mult.Realatia,spunea el ,nu mai mergea demult, locuia in casa cu respectiva datorita unor grave probleme financiare.Nu am reactionat bine,am vrut sa ma retrag din relatie,stiam ca se lasa cu suferinta cand apar complicatii de genul asta.A inceput cu implorari,nu m-a lasat pana nu m-am razgandit si i-am promis ca incerc sa fiu alaturi de el,iar el sa se rupa de actuala situatie.Au urmat 3 luni minunate,am fost in concedii,parca uitasem de probleme.In august,brusc mi-a spus ca incearca sa le dea celeilalte si fetitei ei inca o sansa fiindca nu mai poate de mila copilului.Am simtit ca mor,eram indragostita de el.Am zis sa ma comport demn si sa-i spun sa ma lase in pace ,sa-si vada de familie,dar el iar a inceput cu implorarile.Mi-a promis ca pana in decembrie dureaza situatia asta,apoi se hotaraste definitiv unde ramane.Nu suntem din acelasi oras,distanta era inca un dusman,asa ca m-am inscris la un master in orasul lui,in ideea sa fim mai aproape.Intre timp cealalta a luat atitudine,il urmarea,stia tot despre noi.Ne intalneam prin hoteluri,dar ne iubeam asa de mult.Asta pana saptamana trecuta,cand mi-a spus ca de fapt nu ma mai iubeste ca la inceput,ca a inceput sa se raceasca de acum cateva luni,ca nu sunt ca la inceput,sunt geloasa si posesiva.Nu ma mai suna,nu mai vorbeste cu mine.Stiu ca sunt jalnica,ajutati-ma sa inteleg ce fel de om e si ce-ar fi trebuit sa fac sa nu mai sufar atat.Ce sa fac de acum inainte?
haiah
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:13
unikutza......ignore total...asta sa faci....ii spui foarte clar..."ori ea, ori eu......nu te pot imparti cu alta femeie"....si gata.....iar ceea ce a fost pastreaza ca pe o amintire frumoasa....dar atat...pentru ca el iar va veni, te va implora, tu iar te vei alimenta cu niste idei care nu se vor materializa si implini niciodata...stii cum se spune...boala lunga, moarte sigura....si vei sta ca si colacul lui de salvare inca o perioada si viata va trece pe langa tine si, poate, nu vei vedea asa cum trebuie lumea...si cel care iti este cu adevarat sortit nu te va descoperi...stiu ca poate va durea...dar asta trebuie sa faci...sa te desprinzi si sa rupi o legatura care oricum nu duce nicaieri...poate doar la inca un hotel, si la inca unul...ma intelegi tu, ca esti fata desteapta...
tutankhamon
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:19
ce fel de om este prietenul tau ? ... este un barbat 'insurat', chiar daca nu cu acte la starea civila ... deci cred ca ai parte de un al doilea 'divort' ... termina cat poti de repede si ... continua sa cauti si sa speri
Danistef277
Postat pe 2 Noiembrie 2009 15:43
Parerea mea , nu te merita, nu merita respectul, sentimentele tale, inchide aceast capitol din viata ta, indiferent cat de greu ar fi .. viata merge inainte si poate fi mult mai frumoasa fara el, eu cred ca nu ai nevoie in viata ta de un *navetist*, care e foarte egoist si se gandeste numai sa-i fie lui bine.. Multa bafta ,si incearca sa iti ocupi timpul si mintea cu lucruri mult mai importante decat el....
moraki
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:59
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Cred ca e cel mai bine sa va urez sfaturile si sa inteleg ca a fost o poveste imposibila....
unika_elena
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:10
uneori si eu as vrea sa inteleg.....
eladaela
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:11
"...ca esti nebun de le-ntelegi..." sau ceva asemanator...
la naiba cu intelegerea! dat cu cutzitul in piatra, pana iese foc!
si daca legea-i cu tocmeala, apai stai s-o impun pe-a mea, in loc sa las sa ma raneasca, sa-mi faca rau, cea a altora! la urma urmei, camasa mea e cea mai apropiata...
pik_nik
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:21
ce bine ar fi pikule daca am putea
eladaela
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:24
un elefant urias, de la circ, dupa reprezentatie e dus la cusca lui si ancorat cu un lantz, legat de picior, de un mic tzarus, batut in pamant. ar fi o joaca de copil pentru elefant sa faca scobitori din tarus. dar n-o face...
cand era mic, tinerel, a fost tinut in lantz, legat de un tzarus, la ora aia destul de serios in raport cu puterile lui. si elefantul a ramas cu amintirea aia si cu convingerea ca nu poate.
de atunci nu si-a mai verificat puterea, si probabil ca n-o sa stie niciodata cat si ce poate...
pik_nik
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:30
piku.....ce ai tati???????esti distrus?????
nazirra
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:36
mda....
ce le spui tu ca un om mare

da' uneori fara menajamente
eladaela
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:36
ba, se poate , ela. asa trebuie facut. altfel, dai buna ziua la gaste pe strada.

culmea e ca, abia cand ai o asftel de aborbare esti iubit si apreciat.
si_totusi
Postat pe 8 Noiembrie 2009 09:12
tusico
eladaela
Postat pe 8 Noiembrie 2009 09:14
Totul tine numai de vointza!...acum,depinde si cat de puternica esti sa poti ignora si sa pastrezi din relatie doar frumosul.Tradarea are gust amar,mai ales cand este totul vizibil.
Daca nu te vei hotari,poti deveni o epava nostalgica.Bafta in luarea unei decizii ferme
rosioara61
Postat pe 8 Noiembrie 2009 09:25
Astazi e ziua numelui lui si nu va imaginati cat de greu imi este.Nu reusesc decat sa-i doresc binele si ma tot acuz pe mine ca nu am fost mai buna,mai spirituala,ca nu am oferit mai mult.E atat de greu sa faci ce trebuie atunci cand iubesti....
haiah
Postat pe 8 Noiembrie 2009 13:38
asa mama...victimizeaza-te, ce pana mea...?

in loc sa zici merci ca ai scapat
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:00
bre,io cetii "udrea elena"..
preciouss
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:05
nu maaai..e revista aia...unica.....unica care conteaza.....
tutankhamon
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:08
Elena, vino-ti in fire! Omul nu te mai vrea, ce nu intelegi? Si ce daca e ziua lui? Si-o petrece cu alta, asta-i. Doar n-o sa-l astepti toata viata. Keep busy si-n doua saptamani iti revii. Succesuri!
sora_ilsi
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:12
elena, tu nu vezi ca a fost o pacaleala de la cap la coada?

omul a vrut diversitate si cam atat. cand l-ai plictisit - nu mai erai achizitie noua - a gasit motive ca sa te alunge ca pe un catel

ce naiba? nu ai putina mandrie? nu te respecti , ca om si tot ii gasesti scuze?

daca ar fi tinut putin la tine, nu ar fi gasit drept scuza o vina a ta. putea sa incropeasca o alta minciuna.
si_totusi
Postat pe 8 Noiembrie 2009 14:33
buna, m-a impresionat povestea ta. sg ajutor pe care ti-l pot oferi e sa ma uit pe harta ta astrala. nu iti cer bani,nu-mi fac reclama ca nu am nevoie, intra pe site-ul meu daca doresti, fa-ti o idee. daca nu-ti place nu-mi scrie,daca iti place ce gasesti, contacteaza-ma la roastrolog.ro@gmail.com .Important e sa mentionezi ca esti de pe www.garbo.ro, ca sa stiu cine esti. cu drag, astrolog alexandra coman, www.roastrolog.ro
roastrolog
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:16
Elena..nu suferi nicio clipa dupa tip de genul asta!!
E genul ambiguu, care va pendula mereu intre tine si altcineva, nu iubeste pe nimeni cu adevarat, nu stie ce vrea, e indecis...desprinde-te cu toata convingerea de el si fara nicun fel de regret, nu acorda sanse unui om care nu le-a meritat niciodata, tu-l vezi ,,roz" ..gandeste obiectiv..priveste situatia in fata..fa-l cadou celeilalte cu toata convingerea, intr-un timp relativ scurt si ea isi va da seama ca tipul nu stie ce vrea in legatura cu nimeni, asta e o viata extrem de trista.
Succes in a gasi pe cineva care sa te merite cu adevarat, iesi in oras cu pritenele , vezi-ti da viata ta si placerile tale si nu te mai gandi la el. Si ..fara regrete, ca nu isi au rostul in situatia de fata.
reyya
Postat pe 11 Noiembrie 2009 23:14
De la: roastrolog, la data 2009-11-09 10:16:54buna, m-a impresionat povestea ta. sg ajutor pe care ti-l pot oferi e sa ma uit pe harta ta astrala. nu iti cer bani,nu-mi fac reclama ca nu am nevoie, intra pe site-ul meu daca doresti, fa-ti o idee. daca nu-ti place nu-mi scrie,daca iti place ce gasesti, contacteaza-ma la roastrolog.ro@gmail.com .Important e sa mentionezi ca esti de pe www.garbo.ro, ca sa stiu cine esti. cu drag, astrolog alexandra coman, www.roastrolog.ro
mda....cand se semneaza.....cu drag alexandra .....iti vine sa urci pe pereti , ioi poula mea de vampa cate clone ai fah
yanyacharberet
Postat pe 12 Noiembrie 2009 09:05
Si daca erai "mai spirituala" ce se intimpla? Statea cu tine ca ii spuneai bancuri bune?
Omul asta nu te iubeste - si a facut foarte bine ca a disparut din peisaj. Cit se poate de fair-play. Bravo lui daca nici nu mai raspunde la telefon vreodata.
Cel mai rau lucru care ti se poate intimpla in situatia asta, in care nu iti impartaseste sentimentele, este SA RAMINA, nu sa plece....
quasaria
Postat pe 14 Noiembrie 2009 23:38
Ce ai putea sa faci, decat sa te implici mai mult in probleme profesionale, masterul acela pe care il ai ar putea fi un colac de salvare. E clar ca el nu merita toata acea dragoste, putea sa fie sincer de la inceput, situatia lui e complicata si de existenta copilului pe care nu-l poate rani, nici tu nu cred ca ai dori asta. Trebuie s-o iei de la capat, eu tot mai cred ca pentru fiecare exista undeva omul potrivit. Totul e sa-l gasesti!
luminitagram
Postat pe 21 Decembrie 2009 08:47
haiah...ce mai faci???
tutankhamon
Postat pe 21 Decembrie 2009 20:31
din cate vad, esti atat de disperata, incat acum te-ai implora tu de el sa mai stea cu tine.. ei bine, fi si tu mandra de tine, ca ai scapat de el!
cu masterul, nu cred ca e imposibil sa te muti, intr-un alt oras.ca sa rupi leg de orice te tine legata de el..
mai mult, iesi cat mai mult, nu stii de unde apare cineva, care sa te merite, ca sa uiti de nemernic!
salbatica_sexy
Postat pe 22 Decembrie 2009 10:05
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-12 09:05:56
De la: roastrolog, la data 2009-11-09 10:16:54buna, m-a impresionat povestea ta. sg ajutor pe care ti-l pot oferi e sa ma uit pe harta ta astrala. nu iti cer bani,nu-mi fac reclama ca nu am nevoie, intra pe site-ul meu daca doresti, fa-ti o idee. daca nu-ti place nu-mi scrie,daca iti place ce gasesti, contacteaza-ma la roastrolog.ro@gmail.com .Important e sa mentionezi ca esti de pe www.garbo.ro, ca sa stiu cine esti. cu drag, astrolog alexandra coman, www.roastrolog.ro
mda....cand se semneaza.....cu drag alexandra .....iti vine sa urci pe pereti , ioi poula mea de vampa cate clone ai fah

....ce o fi vrut asta sa zica???...n/am mai auzit asha ceva!!!!!!!1
garbo055472
Postat pe 22 Decembrie 2009 10:20
Sunt sigura ca odata cu sfarsitil de an aincheiat si aceasta relatie otravitoare.Trebuie sa privesti totul ca pe o experienta de viata si sa te bucuri de ceea ce poate aparea nou in viata ta.sa nu dai satisfactie prefacatoriei,minciunii sislabiciunii unui barbat.Doar esti o urmasa a Evei...
unika_elena
Postat pe 3 Ianuarie 2010 17:00
Inca unul din domnii frustrati si dornici de noutate,dar cu rationamentul intr-o parte si presupusa iubire in alta parte.Hai sa fim serioase,sunt doar niste derbedei fara cusur.Nu esti tu e alta,cat despre celebra fraza "este un copil la mijloc"si culmea nu este nici al lui suntem deja satule.E greu k dupa experineta pe care ai relatat k ai avut-o inca te imbeti cu apa rece.Un astfel de individ nu se schimba niciodata...si pe langa el ii mai nenoroceste si pe altii...oare merita?si mai mult?dupa 9 ani de singuratate sa traiesti din nou un calvar langa un dobitoc care nu stie de capul lui?e simpul...te iubeste e cu tine,te amageste e cu alta pe care de fapt o iubeste,iar tu..doar diversifici un pic meniul,k na...se mai intampla dupa atata ciorba sa mai vrei si o friptura.Scz k sunt asa categorica,ma regasesc oarecum si sa zic k imi permit sa fiu asa transanta.Vezi-ti de viata ta,se gaseste altul care sa te vrea pt o viata,sau macar sa te faca fericita,unele momente si unii ani din din viata ta nu-i mai recuperezi.
PS-uita-l si nu mai sta inca 9 ani singura pt k iti trece viata si mai tarziu ai vrea sa-i castigi macar pe astia 9 pierduti!
oana4me
Postat pe 1 Februarie 2010 13:20

Recomandari

Setari Cookie-uri