Conteaza varsta in dragoste?

ilsi..exista si excceptii...
LILO
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:59
pai din start - ma repet - din moment ce ridica problema pe un forum ceva scartie...
unii zic - "traieste clipa asa cum vine ca sa nu regreti maine ca ai ratat-o"... cine stie daca au dreptate...sau daca cei care se gandesc azi cum va fi maine si din aceasta cauza nu se bucura de prezent, nu regreta cand fac "bilantul"?
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:00
De la: gwhy, la data 2009-12-27 18:29:24DOR-ULET.... STII CE-MI DORESC?????? PESTE 5 ANI SAU 10 SA NE INTALNIM AICI DIN NOU SI SA VEDEM CE S-A INTAMPLAT CU EI.... ATAT CU GARBO 087156, CU DRI (cea care a initiat acest forum), DAR SI CU...WR4Y6TU_U... ASA VOM VEDEA CINE A AVUT DREPTATE..... DEGEABA NE CONTRAZICEM NOI.... EI VOR FACE TOT CE-I TAIE CAPUL...

Asa e. Poate in 5 sau 10 ani si tu vei divorta de 2 ori si vei avea 3 amanti mai tineri decat tine. Cum suna cand e vorba de tine?
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:24
uite dom'le cum se planifica intalnirile!
pik_nik
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:36
Ai vazut? Vii si tu? Peste fix 5 ani, la Universitate, la ceas.
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:38
facem o repetitie in seara asta?
pik_nik
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:40
N-avem cum ca gwhy s-a dus la culcare.
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:42
si numai noi doi nu ne descurcam?
pik_nik
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:45
Bine. Mergi si ma asteapta ca acu viu.
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:48
pik_nik
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:50
Mai esti pe aici inca?
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:51
daca e sa ma gandesc la un raspuns favorabil pentru cei care-l asteapta pot spune-cu siguranta ! Conteaza si varsta, si sexul,si pozitia confortabila-atat sociala, cat si financiara, si indeletnicirile-atat uzuale, cat si cele nocturne, preferintele muzicale, aspiratiile, prietenii,anturajul si multe alte lucruri, care difera enorm de mult de la o varsta la alta. Cat de mult ar trebui sa iubesc un sot mai tanar cu 15 ani, ca sa ascult de dragul lui muzica house ! Placere maxima si iubire nelimitata
anisoaraf
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:29
draga mea...eu consider ca deocamdata diferenta de varsta nu ar fi o piedica pt. relatia voastra.Am zis deocamdata deoarece peste cativa ani va fi...chiar daca el este o fire deschisa la noutati si ditractii el tot nu o sa mai faca fata, deoarece varsta nu o sa-i mai permita..in schimb tu esti tanara si vei simtii nevoia de iesiri si multe alte lucruri pe care le face orice d-soara de varsta ta, iar el o sa-ti raspunda:'mie mi-a ajuns, eu sunt deja trecut prin toate", tu practic o sa te obisnuesti sa faci ce face si el , un domn de varsta lui, ceea ce nu este normal, la 25 de ani trebuie sa te comporti ca atare si sa profiti de tinerete . In concluzie draga mea, stai linistita ca nu este el unltimul barbat, eu zic sa mai incerci sa-ti cauti unul de varsta ta, sau varsta apropiata.Toate ce ti-am scris sunt niste chestii reale, nu doar niste pareri. .Mult noroc!
garbo085381
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:18
draga dri inteleg ca v-ati cunoscut doar pe net doar prin mailuri si mesaje, nu au nici o relevanta toate astea. in momentul in care veti avea o relatie mai stransa vei vedea poate realitatea, asta daca nu cumva vei fi putin prea vrajita de el si de situatie. eu sunt cu un barbat care e mai mare cu 24 de ani decat mine. e dificil, complicat pt ca pe deasupra este si casatorit. suntem impreuna de 12 ani si avem si o fetita. daca as luao de la capat as alege acelasi lucru. ma face fericita el stie cum. eu caut maturitate si el asta imi ofera.tu alegi dar trebuie sa fii foarte sigura de ce alegi pt ca aici gasesti si reversul medaliei.
garbo076675
Postat pe 27 Decembrie 2009 23:09
vroiam sa zic ca barbatii mai mari ca varsta sunt foarte dificili si ei cauta la fetele mai tinere cu care umbla tot ceea ce nu au gasit la femeile de varsta lor ,ia sa spuna ca nu-i convine ceva o va face copila,vor exista mereu diferente.sa-l intrebe de ce nu s-a insurat sau nu are o prietena va raspunde ca ele au fost de vina si ca el a facut tot ce s-a putut sa mearga bine.Cel putin asa a fost la mine,defectele nu si le zicea cu timpul,adica dupa 4 ani am inceput sa vad le vad,dar in cazul meu se mai fac si compromisuri nu de alta dar am o fetita.
cleo_08
Postat pe 28 Decembrie 2009 09:53
draga mea acum iti place,o sa ti mai placa cativa ani,dar esti la varsta cand trebuie sa ti traiesti viata..........mai tarziu vei regreta.......oricata siguranta financiara si mai stiu eu ce, la un moment dat o sa i cauti pe cei de varsta ta.........crede ma pe cuvant ,,am trait si eu cu un barbat mai mare decat mine cu 15 ani si ma plafonasem ,numai stiam sa ma distrez etc etc nu ti doresc decat intelepciune si traieste ti viata asa cum vrei tu pana la urma..din greseli invatam
ela_234
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:32
sau nu.....
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:39
PTR
GARBO 076675

wow..! nu-mi vine sa cred ! cu 24 ani mai mare?????? sunteti de 12 ani impreuna?????? aveti un copil impreuna????? el mai e si casatorit??????
FATA MEA, PE CE LUME TRAIESTI???????

CUM ARATA SARBATORILE PTR TINE, DE FIECARE DATA SINGURA?????????

CE-I VEI EXPLICA FIICEI TALE CAND VA INTREBA DE TATAL SAU??????

BANII LUI SUNT MAI IMPORTANTI, DACA AI ACCEPTAT ACEASTA VIATA
DUBLA A LUI !!!!!AI ACCEPTAT ACEASTA VIATA DUBLA DOAR DE DRAGUL BANILOR?????PTR CA PRESUPUN CA ARE DESTUI CAT SA INTRETINA 2 FAMILII !!!!!

FAMILIA LUI CUM ACCEPTA????? DOAR CA SA NU-I STRICE REPUTATIA??????

CUM TE SIMTI TU IN POSTURA DE AMANTA , CA TREBUIE SA IMPARTI CU ALTA CEVA CE-I AL TAU???????

DACA AI FI TU SOTIA LUI, AI ACCEPTA ACEASTA SITUATIE????????

DANSATI IMPREUNA CAND MERGETI IN CLUBURI??????

SAU ITI PLACE VIATA ASTA PTR CA ASA AI SI TU LIBERTATE... SA FACI...CE VREI????????

NU TE-AI GANDIT CA NU TE IUBESTE SI CA DOAR ESTI LOCUL DE RELAXARE???? DE SATISFACERE A DORINTELOR LUI ????????

NU TE INTELEG, PUR SI SIMPLU !!!!!

imi cer scuze! te rog sa ma ierti ! dar nu inteleg cum se poate trai asa....
daca mi-ai raspunde, ti-as fi recunoscatoare.
gwhy
gwhy
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:34
nu vrei o cafia????neagra????mica???mare????cu frisculita???
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:37
nu vrei o cafia????neagra????mica???mare????cu frisculita???
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:37
gwhy, stimabilo, poate ne inveti tu cum sa traim normal si corect, caci din toate exclamatiile tale oripilate, deduc ca detii adevarul absolut si ca tu ai avea o viata perfecta.

so, cum arata viata asta ideala?
si ca sa folosesc cuvintele tale: "daca mi-ai raspunde, ti-as fi recunoscatoare."
garbo_C
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:38
cell....io nu cred....a scris acolo....CUM TE SIMTI TU IN POSTURA DE AMANTA , CA TREBUIE SA IMPARTI CU ALTA CEVA CE-I AL TAU???????

exprimare gresita!!!!!
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:41
nazi, acolo o fi buba...

garbo_C
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:45
pai da mai cell....zic si io....
nazirra
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:48
ceau, intre mine si sotul meu este o diferenta de 16 ani
. vreau sa iti spun ca ma face sa ma simt cea mai minunata femeie si ne intelegem perfect. niciodata nu l-as schimba cu nimeni, in ceea ce priveste reactiili celorlalti va trebui sa te lupti cu multi pt ca majoritatea vor fi impotriva relatiei din cauza virstei dar merita totul credema
garbo060303
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:03
De la: nazirra, la data 2009-12-28 16:37:15nu vrei o cafia????neagra????mica???mare????cu frisculita???


Un ceiutz...pt a se calma
Kid0
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:29
gwhy, mai lasa dreaq piatra aia jos...ori ai inventat apa calda si adevarul absolut ?
Anouk
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:34
Nu conteaza varsta in dragoste!!Draguta mea,fa ce-ti dicteaza inima si lasa lumea sa vorbeasca,atata timp cat il iubesti si te iubeste totul va fi perfect.
Ca sa te conving o sa-ti spun pe scurt povestea mea.La 18 ani eram eleva la un liceu bun la mn in oras,eram adorata parintilor,ca stateam mai tot timpul in casa,situatie scolara foarte buna.La un majorat am cunoscut un barbat(care aveam sa aflu mai tarziu,avea 29 de ani)care mi-a luat mintile,ma indragosteam iremediabil de el pe zi ce trecea si el de mn,am inceput sa ne vdm tot mai des si incet sa avem o relatie.La sf liceului am decis sa le spun alor mei:dezastru!catastrofa!Nici nu vroiau sa auda de asa ceva.In vara acelui an pe langa fac din tara la care m-am inscris am plecat si in strainatate sa dau examen ptr o fac de medicina(in Italia,acolo era el stabilit de aproape 10 ani)si am luat examenul.In septembrie mi-am intrebat parintiii daca s-au razgandit,au zis nu si a doua zi m-am suit in avion si am ajuns la Roma,ai mei au fost socati.Timpul trecea,eu mergeam la facultate si munceam in acelasi timp intr-o farmacie,aveam grija de prietenul meu si gateam,spalam,faceam curatenie(ca orice femeie de casa,eu care paa atunci nu ridicam un pai)si faceam si o suta de km pe zi naveta.In fine,greu,f greu,dar parintii mei nu cedau,insa eu eram fericita.Intre timp sunt medic rezident la un Institut de Chirurgie Cardiovasculara din Roma(San Camillo),astept un bebe,am sot care ma adora, castig mult mai bine decat as fi facut-o vreodata in Romania,sunt respectata de cei din jur ptr profesia mea.Imi pare rau ca parintii nu-mi sunt aproape dar inca mai sper sa renunte la ideile lor.Si sa revin...daa,sotul meu e acum barbat in puterea cuvantului,atat el cat si eu ne declaram impliniti. Doamne ajuta draga mea.
Sarbatori fericite!!
M_C_D
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:06
si in situatia in care el e mai mic cu 2 ani decat ea? nu ca ar fi nu stiu cat da totusi....
adelina121194
Postat pe 29 Decembrie 2009 01:44
stii vorba aia, nu conteaza, daca-i jucaus
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 01:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Varsta in dragoste 1 De la: byanka_rcv 29 Martie 2010 09:58
unghii false 1 De la: szeretlech_2006 27 Aprilie 2011 23:47
Barbatul mai mic decat femeia 4 De la: alina41 3 Ianuarie 2010 15:48
chiar am nevoie de ajutor? 5 De la: Ciresica 31 August 2009 18:37
CURIOZITATE............... 1 De la: garbo092182 11 Februarie 2010 03:19
Setari Cookie-uri