Conteaza varsta in dragoste?

ok...!!! ok...!!! imi cer scuze tuturor ! poate am exagerat in opiniile unora dintre voi, dar, pur si simplu, nu pot intelege O FEMEIE care accepta sa fie pe locul doi, ca si amanta, sa accepte o viata dubla a iubitului ei (amintiti-va cati sunt divortati din cauza ca si-au prins sotii sau sotiile ca-i inselau ! ) , sa-si petreaca multe din momentele importante ale vietii singura ptr ca el este...cu familia lui, sau cum ii explica copilului ei de ce tatal nu este cu ei in casa sau cand au nevoie....
ok... poate mi se pare mie aiurea, poate sunt eu invechita si cu principii de viata depasite, dar cred ca nu sunt singura....

si inca ceva..... spun sau il prezint "iubitul MEU" sau "sotul MEU" , deci este AL MEU... nu poate fi si iubitul alteia sau nu poate fi sotul alteia.... astfel am gandit cand am pus intrebarea cum accepta sa-l imparta cu alta ....



apoi, este adevarat ca in 5 sau 10 ani se pot intampla multe, dar am spus-o in ideea ca, mi-ar place sa vad daca peste 10 ani cand se va mai maturiza va gandi la fel.... si totodata putem vedea daca aceasta poveste e lui DRI a avut un happy-end sau nu....ptr ca noi acum ne ""certam"" aiurea, iar ea va face tot ce va simti ea ca e mai bine ptr ea.....mai ales ca.... a postat aceasta tema de discutie in forum in 02.12.2009 si......gata !!!!!


in concluzie.....

daca v-am plictisit, nu mai cititi comentariile mele....
daca v-am enervat, nu mai cititi comentariile mele....
daca am gresit cum am gandit, nu mai cititi comentariile mele.....

O SEARA FRUMOASA TUTUROR !!!


gwhy
Postat pe 29 Decembrie 2009 01:50
mai nou, in dragoste nu conteaza varsta

uitati. monica columbeanu. a spus ca, s-ar fi indragostit de marele irinel ,chiar daca asta ar fi avut si 25 de ani. vedeti? s-ar fi sacrificat.

nevasta lui viorel liz a declarat ca, nu s-ar fi indragostit de el daca lucra la scularie. adica, de ar fi fost sculier-matritzer. deci, fata nici nu s-a uitat la buletinul aluia. altceva i-a atras atentia . caracterul cre ca

cum s-ar zice, dragostea nu are varsta. BRAVO!CEL MAI FRUMOS EXEMPLU!
MINUNAT!
margelatu
Postat pe 29 Decembrie 2009 02:53
stii pe cineva? spune-ne ce se intampla in acest caz, cand "doamna este mai mare decat domnul cu 14 ani".
Livy10
Postat pe 29 Decembrie 2009 03:22
gwhy, mai relaxeaza-te... Nimeni nu este al nimanui, de fapt. Iar "cum il prezinti" e ultimul lucru care ar trebui sa conteze. Vasile :-) Suficient de simplu?

Majoritatea amantelor nu au impresia ca ele sint pe locul 2, ci ca nevasta e jolly joker. Au alta parere despre who's who.
Probabil adevarul e pe undeva pe la mijloc.
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 05:01
De la: quasaria, la data 2009-12-29 05:01:26... Nimeni nu este al nimanui...

Este unul dintre cele mai bune raspunsuri date pe acest forum! Asta ar trebui sa priceapa extrem de multe/i...

Nu cred ca se face un top pentru a stabili cine-i prima, a doua etc. Asta e o mentalitate de doamna baba de la 80 in sus.
garbo059117
Postat pe 29 Decembrie 2009 08:10
viata e minunata dar traita in doi ! amandoi isi asuma responsabilitati, obligatii si chiar daca nu le place sunt nevoiti sa accepte compromisuri. exista dragoste de o parte si de alta dar oare pentru cat timp ??
Legat de diferenta de varsta nu cred ca exista cineva indreptatit sa dea sfaturi-doar daca a trait si s-a lovit de o astfel de situatie.
ce spuneti de diferenta 15 ani ???? ea -- femeie matura 42 ani si el 27- amandoi trecuti prin divort-dezamagiri......
luana28_bv
Postat pe 29 Decembrie 2009 08:11
ei nu....acolo ii dragoste oarba!!!!!ea 47....el 27.....ii looooove......sigur......
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:09
da nazi, acolo e sigur "loooove"

poate ar trebui sa nu mai judecati totul in clisee
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:34
as vrea sa cred.....anouk.....da ma inghiolteste ceva.....iote asiaaaa....
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:38
nazi, eu sunt un exemplu viu ca e sigur "looove"

deci, no comment...
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:40
eu una nu vreau sa "pun" lumea dupa mine...si mie imi plac oamenii tineri,ii admir pt ceea ce sunt..dar nu m-as vedea intr-o relatie de superinamorata de cineva de varsta fiului
si nici de cea a bunicului,strabunicului
LILO
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:43
anouk.....esti o fericita....da asta nu inseamna.....
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:44
pentru Livy10.

uita-te aici, iubita si trage singura concluziile.
mie niciuna dintre femeile alea nu-mi pare nefericita.
dimpotriva!

http://www.blogvedete.com/2009/12/06/cand-dragostea-nu-are-varsta/
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:44
da!femeile acelea,supervedetele SUNT fericite...ramane de vazut cat de fericiti le vor fi partenerii
LILO
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:49
lilo, zici tu ca un partener de varsta apropiata iti ofera garantia ca veti imbatrani impreuna si ca vei fi fericita?
Esti tu sigura ca nu te va parasi maine pentru ca a intalnit o fustita mai scurta si mai atragatoare?
Sau, Doamne fereste de vreo boala incurabila ori accident...!

Hai, sa fim seriosi!!! Nu exista garantii in nimic.
Si atunci, de ce sa nu ne bucuram de ceea ce ne este dat, atat cat va dura?!
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:55
nu..categoric...nimic nu-i vesnik
nu poti fi sigur ...claar...de aceea clipa magica trebuie traita...depinde cum percepe fiecare persoana fericirea...
LILO
Postat pe 29 Decembrie 2009 09:59
deci, ma duc sa-mi fac o cafa, poate ma dezmeticesc
zambila
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:01
cell....sint de acord cu tine!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:02
nazi...
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:04
poate ca nu aveti baieti...dar chiar si fete de ar fi..
cum m-as "linisti" la ideea ca stau alaturi de un mos sau o baba
ori cum as aparea eu in ochii lor "la brat" cu un adolescent???
LILO
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:06
ioi, lilo! pacatoaso!!!

direct la adolescenti te infigi, ha!!!


Cat despre copiii tai, trebuie doar sa-ti doresti sa-i vezi fericiti.
Daca asta inseamna ca ei sa traiasca alaturi de o persoana care nu corespunde standardelor tale, de dragul lor, modifica standardele.
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:08
poi unde-i iarba mai grasa
LILO
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:09
hai! iubiti si fiti iubite!!!
cui ce ii pasa de varsta? eu mi-am spus punctul de vedere...asta nu inseamna ca "judec" pe altcineva..
LILO
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:11
ii complicat
deci, nu ma bag
si nu-i nici imoral, nici ilegal, si nici nu-ngrasa
zambila
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:11
io ....sincer....m as cam baga otira.......hmmmmmm.....
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:12
mey..nazi...si cum fuse pe horn? ne aduci OTARA noroc? ashea mai multut?
LILO
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:14
he, he... si io!
garbo_C
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:15
va aduc noroc cu caru si.....binenteles.....hornaru.....!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:16
http://www.youtube.com/watch?v=TxNGWQBNTU0


hai, week end placut
ready_vivus
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:21
ready....cini?????azi ii marti...la mini in sibiui.....la tini ce i ??????
nazirra
Postat pe 29 Decembrie 2009 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce -i mai bine?nevasta ?sau amanta? 53 De la: garbo074997 14 Ianuarie 2010 22:35
Remedii utile si placute 3 De la: anamariatoma 16 Mai 2012 18:50
Te poti casatori fara sa fi indragostit de persoana respectiva? 236 De la: buna01 3 Februarie 2010 15:27
To spy or not to spy... 101 De la: picaturaderoua 24 August 2009 13:25
par drept 16 De la: brgenet24 27 August 2009 16:38
Setari Cookie-uri