Bine ai venit, Lelia Mossora!

De la: gianiblue, la data 2009-08-02 11:11:14micass, zamb subliniaza corect statutul Luceafarului de bou ispashitor. dar asta nu inseamna ca nu ar fi putut avea creier personal. insa boul e bou si de aceea e gasit bou.

La asta ma gandeam si eu. Ca doar nu era hipnotizat. I s-au promis destule daca face asta. Si Iliescu ar merita inchis pe viata dupa parerea mea, dar nici asta nu e absolvit de vina doar pentru ca a fost la indemnul cuiva sa omoare.
Micass
Postat pe 2 August 2009 11:13
dune, cand trei omuleti iti spun sa te duci incetisor la nani pui... reevalueaza-ti situatia.
ia gandeste ca pe viitor - cel mai probabil - vei fi ignorata. sigur, ai acolitii tai care-ti vor canta din mandoline. dar va fi o linie inchisa si te vei plictisi la un moment dat.
DAR. daca tu ai vrea sa-ti revizuiesti atitudinea si sa faci numitor comun cu noi, esti binevenita. desi marturisesc ca nu am nici cea mai mica incredere ca poti face asta. insa oamenii pot primi mai multe sanse. totul este sa nu le iroseasca pe toate.
gianiblue
Postat pe 2 August 2009 11:14
ei, micass, tara asta a adus in prim plan pe hienele cele mai feroce.
este si vina noastra ca nu le taiem setea de bani si sange.
sa spunem ca incepem cu educatie pe forum - in aceasta idee. poate de la individ se ajunge si la societate.
gianiblue
Postat pe 2 August 2009 11:16
dune, daca tot m-ai intrebat... ce zic despre faptul ca ramai? daca ramai in termenii de pana acum, naspa. zic ca-i naspa. ca e gradinita la care se ramane repetent la grupa mica.
daca, insa, schimbi registrul... se mai poate negocia.
iaca ai facut o mare gafa: ai spus parerea sotului tau despre preocuparea ta de a intretine circul mereu viu pe aici... sa-ti asculti sotul, dune, asa cum ai jurat in biserica. daca el te vede dusa, noi cu atat mai mult. ca doar nu ne leaga nimic de tine.
gianiblue
Postat pe 2 August 2009 11:20
bre geaneto...

nu stiu daca se confeseaza sotului, sau poate sotiei... he,he,he... sunt unii carora le place sa se dea gagici la greu... cum zisei, e chestii grele pentru unii, suflete nelinistite...

da' lasa ca vine ea duneta de la gratare, si ne zice ea mai multe, in functie de shpritzurile pe care le trage acolo...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:25

daca o regasim pocaita , ha?
ca omul cand o ia pe ulei scoate masca!
blanca
Postat pe 2 August 2009 11:28
bine, ca si gratarele alea pot fi de la radiatoru' calculatorului... ceea ce insemna ca shpritzurile au inceput deja...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:30
hehe!
vaz ca s-au incins spiritele p'acilea...
fain,tare fain.....
n-am crezut ca l-oi vedea pe conu' zambil scos din pepeni vreodat'...
in tot raul si-un bine: am avut de ce ma minuna!
preciouss
Postat pe 2 August 2009 11:34
bre preci...

nici n-ai sa vezi... doar dezvelii putin cortina, cat sa priceapa si ailalti pe unde suntem...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:37
mamaaaaaaaaaa...ce v-ati adunat! aiciaa!!!
eu nu stiu cum , de cee..eu pana una alta sunt de buna credinta! daaa..zic asa....voi v-ati gandit vr'oleaca , daca profilul asta'i real, cat amar ii picurati voi in suflet autoarei??
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 11:37
hai bre loveto...

canta la alta masa, ca p-asta o stim, cu autoarea...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:39
da nu tre' sa cant la nici o masa....doar zic si eu asa!
si ma minumez! k pe duduia aia alexandra, care scoate numai tampenii pe Ce ne enerveaza, n-o deranjeaza nimeni nici cu gandul! da aicii... sa te tii nenica!
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 11:42
zambilu'...ai grija la tensiunea aia tati,ca la varsta matale e periculoasa...
....s-ar fi pacat de asea o pierdere,fara mishto!
preciouss
Postat pe 2 August 2009 11:44
loveto...

pai du-te tu, mami, si-o alearga pe alexandra aia... numa sa nu va invartiti in cerc p-acolo...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:45
bre preci...

nu-ti face tu griji, marmoto, ca altii de-i cunosc eu...

bai nene, trage unu shpritzuri si se amtezesc vreo trei - patru...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:46
pai stii ceva! oamenii astia care se indoiesc de toti si de toate, oare nu indoiesc mai intai si mai intai de ei insisi?

eu unaa..nu vaz de ce nu as crede>? doar pt ca asa bate vantul astazi? nu stiu, da-mi tu un argument! daaaaaaa argument!nu asa...ironii din astea mici!
(in fine chiar nu vreau sa ma cert, ma minuneeeeez doar )
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 11:48
preci, daca tu traiesti pentru a te minuna pe net... nasol. oamenii sunt mai minunati afara.
love, da' tantea a gandit la ce starneste in mintile noastre? cu aroganta ei? noi de ce am gandi la binele ei?
mai love, exista niste adevaruri de necontestat in viata. de exemplu: cine scoate sabia... de sabie va pieri. chiar daca sabia este bine mascata.... taisul este tais. cine il simte nu se poate minti ca nu l-a simtit....
gianiblue
Postat pe 2 August 2009 11:49
bai, multa lume se mai minuneaza azi. cred ca din cauza de duminica. parol.
gianiblue
Postat pe 2 August 2009 11:50
loveto...

singuru' vant care bate p-acilea e al instabilitatii emotionale a unora... ca sa nu zic altfel... tu crezi ce vrei, daca nu vrei sa te traga curentu'...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:51
nu stiu! sincer....io-s oboo de luptele din viata reala de nu mai pot! nu-mi trebuie ceartaaaaaaaa!!!
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 11:51
si ascultati la moshu...

lasati-o mai moale cu refreshatu'la sticla, ca-i cald, si cine stie ce minuni mai scoateti din tastatura...
zambil
Postat pe 2 August 2009 11:54
bingo, love. exact asta spuneam si noi. atunci? de ce se vine la lupta si se asteapta capitularea din partea adversarului? daca nu ar fi redutabil... as mai zice. dar exista un soi de naivitate in startul luptei... asa-i cand nu-ti masori inamicii (pe care tu - in general - i-ai facut sa fie asa si nu pentru ca ar fi vrut ei....)
gianiblue
Postat pe 2 August 2009 11:54
hmmm..cu ce se vine la lupta frateeeee? cu niste poezii?
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 11:58
gianeto
mare e minunile Domnului fetitzo...si ne minunam de ele in toate partile,nu numa' pe net...
ca uite,ochitii matale albastrii e asea de frumosi pe "lumea..",da acilea tuna si fulgera a gri-petrol..
poi nu e asta o minunea?
preciouss
Postat pe 2 August 2009 12:03
love, pastreaza-ti fortele
stii bine ca "lupta" ta urmeaza sa inceapa, chiar daca-i mai dulce
pik_nik
Postat pe 2 August 2009 12:04
lupta? ce lupta/? cine spunea oare ca in momentul in care ai inceput sa lupti ai inceput deja sa pierzi?? nu mai stiu da-n fine!
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 12:09
love, ai sarit peste ghilimele
si stai linistita, nu spun mai mult, nu-i secretul meu
pik_nik
Postat pe 2 August 2009 12:11
love, insasi minunata dune a afirmat ca se bate cu mine in poezii. deci nu a adus poezia pentru a ne minuna toti ci pentru a da cu tifla.
d-na in cauza - virtuala sau reala, a tinut isonul arogantei. la aceasta lupta ma refer. biata poezie nu are nici o vina. intentia subversiva face lupta. ba nu-i subversiva ca e declarata. si atunci?
CHIAR VRETI SA SIMULEZ CA NU AM VAZUT NIMIC? cat mi se mai desconsidera inteligenta?
love, papusa. daca te apuci si tu de sportul asta... inseamna ca nu ai inteles nimic. scuze... dar asa ar fi...
gianiblue
Postat pe 2 August 2009 12:32
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 13:02
giani, sa mor daca am inteles! eu nu intru aici sa vad decat ceea ce cred eu ca imi lipseste in viata de zi cu zi! JUR! nu-mi trebuie sa vad nici sa mi spuna'n fata ceva urat, murdar, sau mai stiu eu cum! ca nu-mi lipseste mie asa cevaa....si nu de ieri de azi, ci de vreo 15ani asa, de cd mi-am ales eu o meserie cam complicata ! eu stii ce am inteles?? ca insasi minunaata doamna era pe aici si ne citea cum nu stiu pe cine mai avem printre noi(desi vad ca tu cunosti!!)eu am zis ca suntem niste oameni oarecari cu totii si m-am bucurat de aceasta intamplare!1! dar voi ati transformat-o in al 3-lea razboi mondial! si va intreb....acum...daca proflilul doamnei este adevarat....voi va dati seama ce i-ati facut??? in numai cateva zile? unei imagini croite intr-o viata de om? eu nu intreb altceva!parol! si nici nu ma intereseaza sa ma indepartez de la subiect![/quote]
fleur_de_lis
Postat pe 2 August 2009 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 11 De la: garbo167843 14 Septembrie 2012 16:34
Ajutati-ma!! 48 De la: anaROBERT 12 August 2010 01:10
RUGĂCIUNE 7 De la: garbo233027 10 Iunie 2015 14:40
Oferta JOB model videochat 3 De la: Ramstudio 10 Ianuarie 2013 23:36
dorinta de razbunare 225 De la: Ciresica 18 Decembrie 2011 03:42
Setari Cookie-uri