pt fete!v-ati detestat vreodata statutul de femeie?

au fost momente in viata voastra cand v-ati fi dorit sa nu va fi nascut femei?ati fost "marginalizate"[poate e prea dur termenul,dar nu imi vine altceva in minte acum] vreodata,stiu eu,in momentul in care ati concurat pentru un post?va intreb asta,pt ca exista barbati care din pacate ,considera ca locul femeii e la cratita...iar noi stim bine ca putem mult mai mult...
maya21
Postat pe 30 Iulie 2009 19:51
nu mi s-a intamplat insa, tot noi femeile gresim ca-i lasam sa creada asta. poate ca suntem prea tolerante, poate ca nu le-am tras cu cea cratita in cap cand trebuia, poate ca nu stim sa ne impunem asa cum ar trebui
si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2009 19:59
bre totushoaico...

uite-asa se aleg unele cu cate-o manivela-n mufa...
zambil
Postat pe 30 Iulie 2009 20:23
da. insa, macar zaresc cu ochiul stang. ca-n bancul cela plin de adevaruri privind toleranta barbatului roman
si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2009 20:28
totushoaico...

sa stii ca 99% din alea care se aleg cu ochii vineti, si-o merita... mai lasati-ma nene cu feminismu' asta de doi bani...
zambil
Postat pe 30 Iulie 2009 20:33
ei...auzi si la zambilica al nostru...cica"feminism de 2 bani"!
maya21
Postat pe 30 Iulie 2009 20:35
mayasho...

alea de se plang de statutu' lor de femeie nu-s decat niste refulate cu deranjamente la colivie... purtatoare ilegale de fofoloanca...
zambil
Postat pe 30 Iulie 2009 20:37
tam tam! ce subiect!
immmdaa am testat ce zici tu...si nu pot decat sa iti doresc sa ai o groaza de aprecieri in lumea barbatilor....si sa uiti de cratita si de feminitate....
mie mi se pare ca femeile au mai multa prin intuitie si creativitate, dar ca ii pot depasi, nuuuuuuuu creed! insa cred cu putere ac stiu ce spun..
fleur_de_lis
Postat pe 30 Iulie 2009 20:37
ia n-asculta, neica !

cand o fumeie ciripeste ceva in genul " mai lasa-ma bre si pe mine sa traiesc" gata. urlete pe omi : feminism, feminism, feminism !

nu spun ca unele nu o cauta cu lumanarea dar mai lucreaza matale putin la cel procent ca e prea gogonat. hai, nu fi caine si coboara macar pana la 50%


si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2009 20:38
De la: zambil, la data 2009-07-30 20:37:02mayasho...

alea de se plang de statutu' lor de femeie nu-s decat niste refulate cu deranjamente la colivie... purtatoare ilegale de fofoloanca...

cu parere de rau,da' tre sa-i dau dreptate lu' nea zambil...
alea ce se plang de statutul lor de femeie are pitici la mansarda!
de...refuleaza care pe unde poate,tati...las' ca mai tre' si din astea ,ca altfel n-ai face diferentza....parerea mea!
preciouss
Postat pe 30 Iulie 2009 20:43
totushoaico...

ia sa-ti dau neshte extrase din dictionaru' de expresii feministe:

ia uite ce masina si-a luat popescu..
traducerea: tu esti un prost

ionestii au fost in vacantza in spania...
traducerea: tu esti un prost

tie nu-ti mai maresc draga aia salariu?...
traducerea: tu esti un prost

piscupestii ies in fiecare saptamana la restaurant...
traducerea: tu esti un prost

offf... nimic nu faci in casa asta, tot eu sa le rezolv pe toate...
traducerea: tu esti un prost

aia de la patru i-au luat un apartament fetii...
traducerea: tu esti un prost...

samd..

pai in conditiile astea, nici nu stii de unde sare tiribomba...


zambil
Postat pe 30 Iulie 2009 20:46
pai da . la aste propozitiuni as arunca si eu cu pumnul dupa madama. dar sa intoarcem pagina si sa cetim mai departe

uite ce femeie frumoasa e z
traducere : urato

priveste ce mers frumos are x
traducere : impiedecato

uite ce frumos descuie usa piscopeasca
traducere: la nimic nu te pricepi

nu vrei sa o vizitezi pe maica-ta?
traducere : de-as scapa de tine

si ar mai fi. asa ca, hai 50% . batem palma plus si bem adalmasul

si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2009 20:55
totushoaico...

alea de le zisesi tu sunt exclamatiile sincere ale unui estet... poate prea sincere, da' asa sunt baietzii, dintr-o bucata...

stiu, o sa-mi zici ca si madama poa' sa scoata exclamatii d-astea dupa cate vreun mascul aratos, da' risca sa-i starneasca rasu' partenerului de drept, dupa o vreme...
zambil
Postat pe 30 Iulie 2009 20:58
si atunci, nu ajungi la vorba mea? nu cu manivela peste foamfa ci cu cratita-n cap. cel putin, daca e bal sa petreaca ambii amandoi
si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2009 21:04
iote neneaca...

acum inteleg eu de ce sunt atat de ok cu mine,eu crez ca ma compar cu aia mai nefericiti.

de ce sa fiu trista,cand pot fi atat de fericita?....
iasomia
Postat pe 30 Iulie 2009 21:07
pai da... unele dintre voi aveti apucaturi d-astea sado-maso... va place s-o luati la muzicutza si cautati galceava...
zambil
Postat pe 30 Iulie 2009 21:08
cine io?...

cu mine vorbesti,mamoanta?...



eeeeee..treci la meci....

1-o pt steaua...
iasomia
Postat pe 30 Iulie 2009 21:13


noi cu muzicuta, voi cu trommbonul. orhestrra in toata regula
si_totusi
Postat pe 30 Iulie 2009 21:14
De la: maya21, la data 2009-07-30 19:51:16au fost momente in viata voastra cand v-ati fi dorit sa nu va fi nascut femei?ati fost "marginalizate"[poate e prea dur termenul,dar nu imi vine altceva in minte acum] vreodata,stiu eu,in momentul in care ati concurat pentru un post?va intreb asta,pt ca exista barbati care din pacate ,considera ca locul femeii e la cratita...iar noi stim bine ca putem mult mai mult...


Daaa...mai ales cand eram mai mica.Intotdeauna am stat cu baietii, ma intelegeam mai bine cu ei decat cu fetele si de foarte multe ori mi-a parut rau ca sunt fata...pentru ca fetele sunt unele fitoase altele rautacioase, barfitoare si mai ales tafnoase mereu, puse pe harta. mai rar gasesti una cu care chiar sa te intelegi bine, poate ca tocmai deaia am si doar 2 prietene.Nu m-am inteles niciodata bine cu fetele!!!Si totusi nu m-a deranjat niciodata sa fac ceva chiar si sa stau la cratita daca barbatul mi-o cere, pentru cel iubit oricand orice!Imi place sa fiu femeia daca cel cu care sunt acum va juca rolul de barbat in viata mea!!
omidutu
Postat pe 31 Iulie 2009 04:11
Si daca vrei sa te realizezi ca femeie in cariera nu te poate impiedica nimeni oricat de barbat o fi.Si pana la urma nu cred in tabere de genu...femeile sunt la putere!ba nu...barbatii sunt la putere!! cand pana la urma niciunul nu poate trai fara celalalt dar..in spatele oricarui barbat de succes este o femeie desteapta!
omidutu
Postat pe 31 Iulie 2009 04:17
deci clar barbatii sunt mai inteligenti k femeile!&au si mai multa putere.... de unde si de ce atata frustrare??din partea femeilor?
fleur_de_lis
Postat pe 31 Iulie 2009 15:13
Marturisesc ca nu mi s-a intimplat NICIODATA sa fiu marginalizata pentru ca sunt femeie. Au contraire!

De fapt ca sa spun tot adevarul, a incercat unul o data...si ce-a patit.... e sotul meu acuma si inca o mai pateste!
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 18:27
ba ma simt foarte bine in pielea mea de femeie... nu cred ca e distractiv deloc sa fii barbat. Si nici avantajos. Poti sa fii la competitie cu barbatii si fara sa le lasi aceasta impresie - iar mie, sincer, chiar mi s-au iertat multe lucruri pe care codul masculin "de onoare" nu le-ar fi permis: pentru ca, deh, m-am nascut "fiinta slaba". Ce sa fac....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2009 21:11
De la: micabis, la data 2009-07-31 18:27:51Marturisesc ca nu mi s-a intimplat NICIODATA sa fiu marginalizata pentru ca sunt femeie. Au contraire!

De fapt ca sa spun tot adevarul, a incercat unul o data...si ce-a patit.... e sotul meu acuma si inca o mai pateste!


Foarte tare!!
omidutu
Postat pe 1 August 2009 23:55
io de m-as mai naste de x ori , femeie vreau sa fiu .
blanca
Postat pe 2 August 2009 10:21
De la: maya21, la data 2009-07-30 19:51:16au fost momente in viata voastra cand v-ati fi dorit sa nu va fi nascut femei?ati fost "marginalizate"[poate e prea dur termenul,dar nu imi vine altceva in minte acum] vreodata,stiu eu,in momentul in care ati concurat pentru un post?va intreb asta,pt ca exista barbati care din pacate ,considera ca locul femeii e la cratita...iar noi stim bine ca putem mult mai mult...


Niciodata! Cred ca suntem mai castigate ca femei
Ancuuu
Postat pe 2 August 2009 10:26
De la: Ancuuu, la data 2009-08-02 10:26:54
De la: maya21, la data 2009-07-30 19:51:16au fost momente in viata voastra cand v-ati fi dorit sa nu va fi nascut femei?ati fost "marginalizate"[poate e prea dur termenul,dar nu imi vine altceva in minte acum] vreodata,stiu eu,in momentul in care ati concurat pentru un post?va intreb asta,pt ca exista barbati care din pacate ,considera ca locul femeii e la cratita...iar noi stim bine ca putem mult mai mult...


Niciodata! Cred ca suntem mai castigate ca femei



dap! si barbatii ca existam!
dune
Postat pe 4 August 2009 14:30
De la: dune, la data 2009-08-04 14:30:28
De la: Ancuuu, la data 2009-08-02 10:26:54
De la: maya21, la data 2009-07-30 19:51:16au fost momente in viata voastra cand v-ati fi dorit sa nu va fi nascut femei?ati fost "marginalizate"[poate e prea dur termenul,dar nu imi vine altceva in minte acum] vreodata,stiu eu,in momentul in care ati concurat pentru un post?va intreb asta,pt ca exista barbati care din pacate ,considera ca locul femeii e la cratita...iar noi stim bine ca putem mult mai mult...


Niciodata! Cred ca suntem mai castigate ca femei



dap! si barbatii ca existam!


Sa stii!!
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 17:03
Din puncte de vedere te referi daca o femeie isi detesta statutul ?
cinezee
Postat pe 5 August 2009 00:00
De la: maya21, la data 2009-07-30 19:51:16au fost momente in viata voastra cand v-ati fi dorit sa nu va fi nascut femei?ati fost "marginalizate"[poate e prea dur termenul,dar nu imi vine altceva in minte acum] vreodata,stiu eu,in momentul in care ati concurat pentru un post?va intreb asta,pt ca exista barbati care din pacate ,considera ca locul femeii e la cratita...iar noi stim bine ca putem mult mai mult...


de multe ori....in 25 de ani
seara faina!
double_chock
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oferta JOB model videochat 3 De la: Ramstudio 10 Ianuarie 2013 23:36
hellou 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:25
cum ma dezabonez de pe GARBO !!!!!!!!!!>??????????? 2 De la: garbo264825 21 Februarie 2012 08:38
lume lume!!! 16 De la: daniian 18 Aprilie 2011 03:59
smoking kills 7 De la: Jojolin 19 August 2010 00:39
Setari Cookie-uri