Topicul pentru "iertaciuni" !



N-am apucat anul trecut sa deschid acest topic, dar niciodata nu-i tarziu, vorba cuiva.
Vedeti voiuneori in confruntarile asta de idei si de personalitati, se mai nasc conflicte publice pe forum, care uneori degenereaza si aduc jigniri. Jigniri care pot rani si care sigur, pe urma aduc regrete celui/celei ce le adreseaza. Important este sa ai puterea de a recunoaste unde si cand ai gresit si acolo unde ai stricat, sa incerci sa repari raul facut.
Un om puternic, este acela care poate sa-si recunoasca greselile.
Oricand si oricine, care simte ca a gresit fatza de cineva, poate fi si un outsider aceea persoana, vine aici si isi prezinta scuzele.
Sa te gandesti in viata intodeauna, ca maine poti sa nu mai fi si cineva te va judeca altfel de cum ai fost!
Ca deschizator de topic, sunt primul care va incepe:

@ mamaimi pare rau ca am fost nevoit sa te mint cand ne-am vazut de anul nousa sti ca, nu ma voi insura nici anul acesta! Cand am promis, m-a luat gura pe dinainte si am vrut sa te imbunez. De ce oare, daca ma iubesti cum spui, trebuie ca tu sa-mi ceri mai mult decat pot?! Stiu ca tu nu vei citi veci pe aici, dar macar am constiinta impacata ca te-am anuntat.

@quasariate rog sa ma ierti pentru rautatile adresate tie! Am crezut in ele, doar pana mi-a revenit pulsul la normal.

@sora_ilsideasemeneate rog sa ma ierti pentru tot! La fel cum am zis mai sus.

Restul, intzepaturi cu alti useri, le consider harjoneli si nici nu le iau in seama.
Acuma, nu inseamna ca va cer sa nu ma mai muscati! Ar fi absurdv-asi lua hrana ! Si pe mine, m-ati lipsi de adrenalina!
Si vorba lui Motzu Pitis hai sa ne avem ca frati / toti suntem putin luati!
garbo090662
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:06
662,pe mine sa ma ierti ca m/am indragostit de tine anul trecut,asa,platonic...nu mai fac...
"imi pot pierde sufletul din cauza racelii tale,dar nu ratiunea", cum ar zice Paulina Rubio
deci, "azi arunc lanturile si iti dedic aceasta melodie"


http://www.youtube.com/watch?v=9EHAo6rEuas&feature=related

elodia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:41
vai elodio...si cate vise mi-am pus in iubirea asta platonica!
garbo090662
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:45
aia imi place! iti raspund cu alta:

http://www.youtube.com/watch?v=G_pRkgb9X5M&feature=player_embedded
garbo090662
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:07
frumos...
elodia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:27
nu imi amintesc sa ne fi "intersectat" .. dar frumos din partea ta !
bestia
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:22
Pai barbatii ar fii mai norocosi daca s-ar casatori cum femei mai severe...Pt ca asa nu ar mai ajunge sa insele si nu ar mai deveni niste catei vagabonti
garbo027119
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:46
irinooooo, ce draq fata vazusi tu aici scris ceva despre casatorie si inselaciune? nu te mai baga in seama aiurea daca nu ai nimic de spus...du-te in lumea ta si nu mai intra pe toate topicele cu aberatiile tale.
nelly05
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:17
pasarea...mihai viteazu'
LILO
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:20
De la: nelly05, la data 2010-01-03 21:17:10irinooooo, ce draq fata vazusi tu aici scris ceva despre casatorie si inselaciune? nu te mai baga in seama aiurea daca nu ai nimic de spus...du-te in lumea ta si nu mai intra pe toate topicele cu aberatiile tale. cateii vagabonti sunt barbatii care isi inseala prietenele sau nevestele....Sau catei vagabonti sunt barbatii care se culca cu cine apuca,,apoi cand vor ceva serios cauta femei cuminti....Eu cred ca vor ca multe....Unde scrie ca barbatii au voie sa se culce azi cu una maine cu alta....Apoi vor fete cuminti....Pai sa isi ia femei ca ei,,,,folosite ca si ei uzate
garbo027119
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:25
De la: nelly05, la data 2010-01-03 21:17:10irinooooo, ce draq fata vazusi tu aici scris ceva despre casatorie si inselaciune? nu te mai baga in seama aiurea daca nu ai nimic de spus...du-te in lumea ta si nu mai intra pe toate topicele cu aberatiile tale.
cateii vagabonti sunt barbatii care isi inseala prietenele sau nevestele....Sau catei vagabonti sunt barbatii care se culca cu cine apuca,,apoi cand vor ceva serios cauta femei cuminti....Eu cred ca vor ca multe....Unde scrie ca barbatii au voie sa se culce azi cu una maine cu alta....Apoi vor fete cuminti....Pai sa isi ia femei ca ei,,,,folosite ca si ei uzate
garbo027119
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:26
De la: garbo027119, la data 2010-01-03 21:26:05
De la: nelly05, la data 2010-01-03 21:17:10irinooooo, ce draq fata vazusi tu aici scris ceva despre casatorie si inselaciune? nu te mai baga in seama aiurea daca nu ai nimic de spus...du-te in lumea ta si nu mai intra pe toate topicele cu aberatiile tale.
cateii vagabonti sunt barbatii care isi inseala prietenele sau nevestele....Sau catei vagabonti sunt barbatii care se culca cu cine apuca,,apoi cand vor ceva serios cauta femei cuminti....Eu cred ca vor ca multe....Unde scrie ca barbatii au voie sa se culce azi cu una maine cu alta....Apoi vor fete cuminti....Pai sa isi ia femei ca ei,,,,folosite ca si ei uzate
garbo027119
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:27
hai pa, esti distrusa rau
nelly05
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:28
declar:.....topic intoxicat!!!!
ma rog...virusat,cum doriti...ca multe altele...
DORI_
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:34
De la: Dari_Daniela, la data 2010-01-03 21:34:31declar:.....topic intoxicat!!!!
ma rog...virusat,cum doriti...ca multe altele...
Te cred sunt cam multi virusi pe aici...SAu bacterii depinde cum vrei sa le zici,,sau paraziti
garbo027119
Postat pe 3 Ianuarie 2010 21:45
De la: garbo090662, la data 2010-01-03 15:06:58
N-am apucat anul trecut sa deschid acest topic, dar niciodata nu-i tarziu, vorba cuiva.
Vedeti voiuneori in confruntarile asta de idei si de personalitati, se mai nasc conflicte publice pe forum, care uneori degenereaza si aduc jigniri. Jigniri care pot rani si care sigur, pe urma aduc regrete celui/celei ce le adreseaza. Important este sa ai puterea de a recunoaste unde si cand ai gresit si acolo unde ai stricat, sa incerci sa repari raul facut.
Un om puternic, este acela care poate sa-si recunoasca greselile.
Oricand si oricine, care simte ca a gresit fatza de cineva, poate fi si un outsider aceea persoana, vine aici si isi prezinta scuzele.
Sa te gandesti in viata intodeauna, ca maine poti sa nu mai fi si cineva te va judeca altfel de cum ai fost!
....

662, ai putea sa imi spui de ce mi se pare cunoscut discursul?
Probabil n-ai putea sa imi spui.
Ne-om fi uitat la aceeasi decernare Oscar.

Stai linistit, n-am nimic cu tine.
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2010 22:31
a gresi este omeneste dar a ierta greseala altuia este DIVIN....
LA MULTI ANI SI SUCCES IN NOUL AN, 2010, TUTURORA...
sophia1971
Postat pe 3 Ianuarie 2010 22:58
sophia, ba di vina esti tu - vezi cum o invoci pe irinuca.
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:05
bre, iar a inviat tanti avocata sofia?
sofico, nu v-a inzapezit pe la constanta pe acolo?
ready_vivus
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:08
iarta-i,Doamne,ca nu stie ce fac...
preciouss
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Religia in scoli 102 De la: garbo_1502 2 Mai 2012 10:55
Un tata are doar datorii fata de copilul lui? 127 De la: KNIGHT_31 14 Decembrie 2010 19:42
Lacrimi pentru 18 gropi!! 9 De la: Alina_30 19 Iulie 2013 21:25
dragostea de nepot 11 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 18:56
POPORUL ESTE CEA MAI INALTA INSTITUTIE DIN ROMANIA ! 14 De la: garbo265966 21 Septembrie 2012 11:52
Setari Cookie-uri