Iti arunc manusa, vidare!

Aha!
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 13:51
se pare ca eu am postat degeaba....nici o reactie...ok...ma car la servici...va las....
tutankhamon
Postat pe 1 Iulie 2009 13:57
asteptam cu sufletul la gura, giani!

mielutza:
azi. 2 omuleti. verzi. stii tu unde!

or vrut ei sa ma tabaceasca, da' nu le-a mers... am fost mai tare (la fuga).

Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 14:02
Hai mai Tuta , azi esti mai sensibiluta . Tu zici bine acolo si cand e vb de pers din Sistemul de sanatate stii mai multe decat noi , iar despre Oprescu eu una nu ma exprim ca nu traiesc in Bucuresti.
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 14:02
Tut, nu ai postat degeaba.

mai adunam niste pareri si incepem dansul. ce zici? e bun un vals la inceput?
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 14:06
De la: mielutza, la data 2009-07-01 13:51:52Aha!


mielutzo:

asa te vreau, dragule, ca sunt altii care sa fie rautaciosi
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 14:07
Dragule ! Ioi Vidar ! asa de tare te-am confuzat
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 14:08
hi hi hi!
asa se pare!
da' las' ca trece, ce mama muma-sa?


mielutzo, da' sper ca nu m-ai confundat cu oareshce iubiri de prin liceu, ca nu vreau sa iti amintesti de ceva rau si sa ma confuzezi si cand vei avea un par in mana!
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 14:09
Tut:

cu Raed Arafat m-ai atins

e un exemplu bun despre ce poate face un om atunci cand vrea si i se rupe de ticalosii care ii pun bete in roate!
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 14:21
no, hai sa incerc sa-mi dau cu parerea:

-barbati: au un farmec aparte, nu uita sa se comporte ca niste copii rasfatati, sunt atat de sensibili, desi nu par, si orice ar face,au o mutrulita de nevinovati, ca nici nu te poti supara pe ei,
iar pe de alta parte, sunt cam lenesi si delasatori, pe alocuri nesimtiti (mai ales daca li se permite) si usor influentabili.

-femei- sunt grijuliis i altente cu tot ce este in jurul lor, se straduiesc sa faca totul bine, sa multumeasca pe toata lumea (si adesea uita de ele), sunt delicate si istete,
-in ultimul timp am observat o schimbare in comportamentul femeilor, parca se straduiesc sa fie ce nu sunt, si-au cam pierdut feminitatea,se subestimeaza, se multumesc cu putin, iar altele sunt cam materialiste!

-ce mi-as dori de la partener?: sa fie mai atent la ceea ce imi doresc si eu, in adevaratul sens al cuvantului, sa petrecem mai mult timp impreuna doar noi 2, sa imi faca mai des complimente, sa ma vad cea mai cea prin ochii lui, sa imi faca mici surprize...
zambila
Postat pe 1 Iulie 2009 14:22
e-heee...

zambilico, esti prima care posteaza un raspuns la ceea ce propusesem eu.

si nu as putea spune ca nu ai dreptate, dimpotriva...
dar la ultima faza, cu dorintele, ai incercat sa-l "duci de manutza", adica sa-i dai de inteles un pic mai explicit ce vrei? ca doar, vorba aia, nevinovati-nevinovati, dar tu ai spus-o ca EI vor sa fie cei rasfatati.
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 14:35
da, sa stii ca l-am luat de manuta cum sa-r spune, si i-am explicat, mot-a-mot ceea ce-mi doresc!!
dar pare sa nu inteleaga...

m-am gandit ca poate cer eu prea mult...dar nici asta nu e!nu stiu ce sa mai cred!
zambila
Postat pe 1 Iulie 2009 14:44
ei, ce sa mai crezi!...

comoditate probabil. e mai usor a primi decat a da? hmmmm
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 14:45
*scuze de greseli, viteza....

da, posibil comoditate, monotonie, plictiseala, siguranta pe relatie si pe mine....
zambila
Postat pe 1 Iulie 2009 14:51
pot sa zic si eu in fuga? ma omoara hartzogaraia asta!

deci,
ce mi-as dori de la partener:
1. sa nu ma mai scoata din minti cu calmul lui englezesc;
2. macar o data sa nu mai fie doar fraierul din trafic ci sa taie si el fatza unuia, asa de-al dracu;
3. sa nu ma mai protejeze excesiv, de parca as fi handicapata.
4. si sa nu mai placa pe toata lumea si sa fie asa de treaba, pt ca tot timpul eu trec drept scorpie si a dracu.

cu primele doua revin mai incolo. acolo nu stiu atat de bine incat sa nu ma gandesc


tulipe
Postat pe 1 Iulie 2009 15:01
Eu o sa va spun parerea mea doar daca nu v-a socat nimeni in ultima vreme...
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 15:01
mielutza

curaj, dragule (sic!), curaj! cineva trebuie sa sparga gheata!

uuooffff... da' barbatii au fugit de pe aici...

nu-i nimic, ma bazez pe Anakin cand va putea sa vina. in baza lui piku'... mai bine nu mai spun! cred ca inca isi mai cauta reprezentarea de care spunea mai inainte.
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 15:04
daca-ar fi vorba de curaj ....
nu-mi mai zi dragule ca te iau la bataie
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 15:06
zambilo, la "siguranta pe relatie si pe mine" nu m-am gandit...

hmmm

asta e buna! cred ca face parte din chintesenta!
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 15:07
mielutza:



da' ma conformez!
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 15:08
da, e si asta o problema, si a si recunoscut ca asa este!
cum o dau, ca tot nu-i bine!
da' perseverez...poate o scot cumva la capat, nu?? ca doar, omul cat traieste invata!
zambila
Postat pe 1 Iulie 2009 15:22
unde sunteti fratilor? Ce-ati amutit asa ??
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 19:14
mielutza:

http://www.cool-digitv.net

instalezi un plug-in, dai pe hbo (e gratis) si te uiti la piratii din caraibe - la capatul lumii. din pacate e trecut de jumatate, se termina la 20.00
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 19:17
Multumesc Vidar dar eu voiam la sezatoare
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 19:25
he, he, acu` imi dadui seama..

kyra
Postat pe 1 Iulie 2009 21:15
so? astept...
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 21:24


1. barbati

- felul in care stiu sa-si cultive pasiunile, sport, pescuit, table, sah, masini, fotbal
- uita mai tot timpul lucruri minore care pentru altii ar putea fi importante, de ex, data de nastere a mamei, soacrei, a vecinului de scara. mi se pare defect pt ca persoanele de care uita se pot simti ca nefiind importante pt barbatii in cauza.

2. femei
- indiferent ca le doare capu', picioru' stomacu, sau mai stiu ce alta suferintza fizica, au puterea sa zambeasca sotului, copilului
- prea des se pun pe locul tz, pe ele insele. au o multime de alte prioritati. intai sa cumpere aia sau ailalta pt casa, copil barbat si dupa aia, ce-o mai ramane si pt ea, bani de-o carte, o revista, un parfum pe care si-l doreste de mult.


ce as vrea sa schimb la partener v-am spus.

ce n-as vrea sa se schimbe:

spiritul ludic
este discret, n-ar scapa un secret nici sub tortura
nu vorbeste de rau pe nimeni
nu-l intereseaza politica, habar n-are cine-i ministru sanatatii sau educatiei
nu-i place fotbalul
faptul ca nu fumeaza, nu bea

gata. m-am laudat destul
tulipe
Postat pe 1 Iulie 2009 22:00
o-la-laa, tulipe!
iaca, pe mine nu m-ai imerit cu pasiunile alea!

da' cu soacra ce-ai avut? la ce dreaq sa tin minte ziua ei de nastere, ca si asa are mai multe ca mine (sarbatorite) si, in ritmul asta, va mai avea si de acum incolo... ca mi le mananca pe ale mele!
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 23:29
hai c-ai fost dragut .
blanca
Postat pe 2 Iulie 2009 07:14
Dragii mei, sperand ca v-am lipsit, imi cer scuze ca aseara am prestat o coafura in loc sa postez aici. deh... chemarea pasiunii..

1. eu clar respect regula numarul 1. sunt insider pana-n varful unghiilor (se poate confirma prin activitatea mea pe aici - vezi "Activitate"); suplimentar am mereu la avatar poze care ma reprezinta (fatza mea de-o frumusetze rapitoare , cutzi si pisi-mai frumoase decat mine, desigur..., etc). Nu ma ascund dupa un pai, macar.

2. incerc sa enuntz niste calitati si defecte majoritar acceptate si... resemnate.
barbat - calitate: capacitatea de concentrare, focusare, performanta
femeie - calitate: capacitatea de armonizare a celor mai diverse aspecte

barbat - defect: iresponsabilitate data de eternul copil din el
femeie - defect: tendinta de a controla viata

3. am generalizat deja dar stiu ca am aplicat corect inductia matematica...

4. eu am respect pentru toti cei de aici. nici nu-mi pun problema ca "vorbesc" cu prosti caci - daca as percepe astfel - nu mi-as mai consuma timpul pentru a posta...

5. de la partener vreau multa seriozitate - fara sobrietate.
ce au avut bun partenerii mei? faptul ca m-au iubit - atat timp cat m-au iubit. parerea mea este ca a iubi este - pe departe - cea mai mare calitate a cuiva, oricui. din ea deriva toate. omul care iubeste se straduieste, face, devine mai bun, etc...

6. nu exista obiectivism pur ci -poate - un subiectivism "obiectiv". adica o capacitate extraordinara de a cantari lucrurile si, pe baza unor rationamente logice (apelez, in viata mea, foarte des la logica si logica matematica.)
sa retinem ca suntem inzestrati diferit si ca unii vad ce altii nu pot vedea. pentru cei din urma, discursul primilor este de nepatruns.
gianiblue
Postat pe 2 Iulie 2009 07:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iisus Hristos zice ca pt a intra in imparatia lui Dumnezeu trebuie sa ai nevinovatia unuii copil... 18 De la: xenaprintesarazboinica 16 Noiembrie 2012 22:57
uite o zicala falsa si diabolica.....Ca cel destept cedeaza...asta ar insemna sa il lase pe omul rau sa aiba ultimul cuvant si el sa conduca si sa aiba dreptate 16 De la: ingerasulluptator 12 August 2012 08:32
smoking kills 7 De la: Jojolin 19 August 2010 00:39
hei 7 De la: hermosa20 16 Iulie 2012 02:16
SA NU RIDETI CA SE IA ....! 8 De la: VOIAJOR 1 Octombrie 2012 11:42
Setari Cookie-uri