Iti arunc manusa, vidare!

1. barbat - chiuveta bucatarie
2. casatorie - biblioteca
3. a face sex - hota
4. a face dragoste - aragaz
tulipe
Postat pe 29 Iunie 2009 21:08
1. barbat - cafea
2. casatorie - sampanie
3. a face sex - apa plata cu lamaie
4. a face dragoste - vin rosu
tulipe
Postat pe 29 Iunie 2009 21:10
b-seminte de bostan
c-seminte de floarea-soarelui
s-seminte de soia
d-seminte de susan
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 21:11
manusa numarul doi: emigrare/stat in nashparlia asta de tzara.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 21:23
De la: gianiblue, la data 2009-06-29 21:23:12manusa numarul doi: emigrare/stat in nashparlia asta de tzara.


giani, eu raman sa sting lumina in nashparlia asta de tara.

hai sa-ti spun ceva, ramane intre noi, da?

la 22 de ani conduceam 30 de oameni. tot atunci m-am ales cu un ulcer. pe la 24 l-am operat. la 32 de ani aveam peste 6000 de oameni in subordine directa, repartizati in 3 judete.

iti dai seama cat as putea vorbi despre prostie?
de la prostia infantila, "ajutata" de lipsa unei educatii, pana la prostia sistemica, ministeriala...

chestiile astea m-au ajutat sa-mi formez un stil managerial-paternalist, asa ca sa nu te superi daca uneori te mai tratez parinteste.
Thor
Postat pe 29 Iunie 2009 22:07
vidare, au contraire. eu nu mai am parinti desi simt o mare nevoie sa-i am. so be my guest!
cat despre prostie... chiar nu stiu cum nu ne-am pune de acord. poate ne-am completa. e adevar.
emigrarea? pai da? ai sta pana la capat? in kk asta de tzara?
da di ci?
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 22:10
hai ca ma trezii si eu.....dadca sunt prea proasta...sa nu dati cu piatra....sunt doar blonda.....
1. barbat - surubelnitza/bormasina
2. casatorie - cactus cu flori placut mirositoare
3. a face sex - mult zgomot pentru nimic
4. a face dragoste - un buchet de trandafiri rosii-rosii/un pahar de vin fiert cu scortisoara
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2009 22:22
he he heee... giani, eu "emigrez", dar doar ocazional

spre exemplu luna asta voi "emigra" in filipine pentru vreo 2 saptamani... chestiuni de afaceri. daca voi avea timp voi "emigra" 2-3 zile si in singapore, unde am o sora care va mai sta acolo un an (ea de fapt e canadianca, dar are un contract in singapore, ceva cu proiectari de rafinarii).

am fost plecat prin canada si am vazut ce inseamna sa fii roman acolo. nu vreau sa dezvolt.
Thor
Postat pe 29 Iunie 2009 22:34
tutanka, nu esti proasta, draga. asta-i sigur.
vidar, fratele meu e in Canada. se pare ca el duce mai bine umilinta presupusa. e totusi, mult mai multumit decat aici. depinde si ce contexte poti gasi. fiecare cu stelutza lui, la urma urmei.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 23:02
sigur, giani????....mai am sanse??????
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2009 23:04
De la: gianiblue, la data 2009-06-29 20:56:36kyra, am aruncat manusa azi. maine in zori ne duelam. acum facem repetitia... maine unu' dintre noi va fi ingropat cu mare dezonoare.


giani, voi fi cavaler pana la capat! promit!!
Thor
Postat pe 29 Iunie 2009 23:07
De la: gianiblue, la data 2009-06-29 23:02:59tutanka, nu esti proasta, draga. asta-i sigur.
vidar, fratele meu e in Canada. se pare ca el duce mai bine umilinta presupusa. e totusi, mult mai multumit decat aici. depinde si ce contexte poti gasi. fiecare cu stelutza lui, la urma urmei.


giani, eu nu vorbeam de umilinta in canada, dimpotriva...

snobism evoluat, nene, nu gluma!
Thor
Postat pe 29 Iunie 2009 23:08
imi ofer moka servicile medicale post duel....


invinsului/invinsei
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2009 23:09
saru' mana, tutankamoano. din moment ce m-as da pe mana ta, cre' ca ti-e clara parerea mea foarte buna despre tine. iar eu ii fac parul gratis lui vidar (adica nu cer un ban familiei ca el...) caci el va fi invinsul.
vidar, snoooooooooooobiiism? ce spui tu?
v-am dat raspunsul la cheie
va dau si la celelalte.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 23:15
mami, sunt magulita....sa inteleg ca am raspuns bine la teste si le-am trecut?...prietenii mei au tratament preferential.....grija si mai multa....atentie inmiita fata de cea oferita pacientilor necunoscuti.....offf...viata mea....
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2009 23:18
sar' na, tutankamoano. si eu procedez la fel. mai mult. fac marea greseala (pe care nu o regret deloc) sa-mi fac din clientii la tuns si biblit prieteni. la fel cu colegii si toata lumea. altfel... nu pot trai. sigur ca ma lovesc si de imbecili. aia nu imi pot fi prieteni, desigur...
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 23:21
tutanico, unde ai tu cabinetul? in ce zona?
tulipe
Postat pe 29 Iunie 2009 23:22
militari...piata veterani.....pentru cine vrea dau numarul meu de mobil in privat...
tutankhamon
Postat pe 30 Iunie 2009 00:05
gianico.....fara imbecili nu am mai sti ca exista prostie in tara asta...pentru ca nu urla nimeni.....
tutankhamon
Postat pe 30 Iunie 2009 00:07
eeei, iubita mea. stiu ca suferi ca ei exista. dar bucura-te ca esti la polul opus. e o mare bucurie, te asigur!
gianiblue
Postat pe 30 Iunie 2009 00:08
sarumanaaaaaaaaaaaaaa
tutankhamon
Postat pe 30 Iunie 2009 00:09
giani, mersi pentru oferta cu coafura, dar eu am parul un pic mai ondulat de la ma-sa natura si greu las pe cineva strain sa se apropie de el. mai e si saten inchis pe deasupra.
Thor
Postat pe 30 Iunie 2009 00:10
vidare, daca erai invinsul... cine crezi ca se mai opunea la tuns?
totusi, ceea ce nu stii este ca eu mi-am facut ucenicia pe parul super-cret al mamei si fratelui meu. eu sunt experta in tuns par cret si ondulat. gasesc solutii pe care altii nu le gasesc. deh. aici ma ajuta geometria. am fost tare buna la geometrie!
gianiblue
Postat pe 30 Iunie 2009 00:12
nu vreau sa para ca-mi fac reclama mascata sau demascata . eu insa sunt super-mega-ultra pasionata de tuns si bibilit, infrumusetat. ma incarc pozitiv extraordinar facand asta.
gianiblue
Postat pe 30 Iunie 2009 00:15
gianetto...sarumana.....si piciorul....vezi ca te-am bagat la preteni.....accepta si tu....sa-mi vezi coafura de o am in cap....si, mai ales, culorile....
tutankhamon
Postat pe 30 Iunie 2009 00:19
scuze, imediat!
gianiblue
Postat pe 30 Iunie 2009 00:23
hi hi hi... giani, ce culoare imi recomanzi la par daca ma apuc sa ma rad? (in cap, mei, nu ma lua iar ca mai inainte, cu firul de par)
Thor
Postat pe 30 Iunie 2009 10:42
ok... vad ca, desi manusa mi-a fost aruncata, pe parcurs entuziasmul s-a estompat, poate si din cauza ca pe subiectul propus subsemnatul si gianinuca rezonam. adica nu ne puteam contrazice, nici macar de dragul spectacolului.

e ca la noi, la romani, cu proiectele:
pasul 1: apare ideea si toti sunt entuziasmati;
pasul 2: se face analiza ideii si toti sunt si mai entuziasmati:
pasul 3: se alege managerul de proiect si comisia care sa o puna in practica:
pasul 4: se stabileste comisia care sa ingroape proiectul, ca cica nu mai e viabil.

intr-o discutie cu un prieten foarte drag mie, s-a strecurat la un moment dat o idee despre "superioritatea" atat de mult etalata a unui sex fata de celalalt sex.

hai sa incercam sa stabilim cateva coordonate, fiecare in functie de trairile si conceptiile proprii, poate asa reusim sa ne intelegem mai mult unii pe altii.

REGULI:

1. outsiderii care se ascund sub nick-uri gen garboXXX si se baga in seama doar pentru a insulta sau injura pe ceilalti participanti la topic, sa stie de la inceput: cine face asta, ma-sa-i courva, tat-su l[a]..giu, iar el/ea facut/a in palma si carat/a de o musca. am zis!

2. expuneti, pe cat posibil, o calitate si un defect pe care credeti voi ca le au barbatii si femeile.

3. cand vorbiti de atribute negative, incercati sa nu generalizati (nu etichetati grupul din cauza individului). deci nu spuneti "barbatii sunt porci" sau "femeile sunt courve si proaste" ci, daca nu aveti altceva de spus, incepeti cu "EU CRED CA UNII (sau, dupa caz, UNELE)/ MAJORITATEA ..." si incercati sa argumentati. Aici nu suntem noi contra ei sau noi contra ele, ci doar NOI CU NOI.

4. se accepta glumele (chiar sunt recomandate, ca nu suntem pe site-ul profesoarelor de pension care ne predau lectii despre inmultirea la parameci si euglena verde) dar nu si atacurile la persoana. Aici NIMENI nu este prost! Doar mai visator sau mai realist.

5. spuneti fiecare ce ati vrea de la partener/a, nu cat de rau/rea este (sau a fost) el/ea. spuneti si ce vedeti bun la partener/a, poate altii vor avea de invatat...

6. incercati sa fiti obiective/-i si lasati siropelele la o parte. nu am apa minerala destula care sa taie dulcegaria si nici servetele antilacrimogene.
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 12:26
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 12:29
am o mica neclaritate la pct. 5. io pot sa cer o partenera?
ca la judecatorie, din oficiu.
pik_nik
Postat pe 1 Iulie 2009 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Principii sau dragoste? 59 De la: teona_35 30 Iunie 2009 10:53
buna ziua 3 De la: garbo004807 31 Mai 2009 16:44
Cea mai buna prietena a sotiei,amanta ideala a sotului 128 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
ce sa fac ca sa fim din nou impreuna? 42 De la: anna5 22 Ianuarie 2013 19:16
afla 5 De la: dancris 23 August 2010 10:29
Setari Cookie-uri