Fwd : Limbaj civilizat

DACA RASPUNSURILE VOASTRE INSEAMNA " AMABILITATE " , STIMATA " DOAMNA SAU DOMNISOARA " _ CE ALEGI SA FII , MA INTREB CAM CUM VA CERTATI INTRE VOI .... .... MAI BINE -- NU !!! -- NU VREAU SA STIU !!! -- CRED CA , " PANARALELE " , " BULANGIII " MA VOR FACE PRAF ASA CA .... VA ZIC > , DORINDU-VA -- NUMAI BINE ! SI ...... SUCCES !!! --AM CE POVESTI ALTORA DORNICI DE A ABORDA SITE-UL !


P.S. APROPOS DE " TIPAT " --- CRED ca , unuii au probleme legate de simtul acustic sau , mai bland , sa zicem ca , pe acest site NUMAI UNII AU DREPTUL SA TIPE : " QUOD LICET IOVI , NON LICET BOVI ! "... DECI TURMA SA TACA SI BULANGIII SA VORBEASCA !
FELICITARI D_lui Profesor Decan de Varsta pentru , METODA GASITA DE A " INTINERI " PESTE NOAPTE -- PANARALELE SI BULANGIII SA TRAIASCA ! SINCER , MA BUCUR CA V-AM CUNOSCUT SI " REGRET " PENTRU CA DEJA TREBUIE SA VA PARASESC !
PE ALTE TROTUARE -- SITE-URI SE CIRCULA CIVILIZAT FARA RISCUL DE A-TI RUPE TOCURILE DE LA PANTOFI
FELICITARI
:
astrid013849
Postat pe 29 Iunie 2009 13:14
pai de ce plecasi d-acolo, daca era asa misto ?
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 13:18

Acum, ca tot ai tras matale o concluzie, si ai luat o decizie irevocabila (speram), incearca sa o respecti. Si sa stii ca nu-i semn de educatie aleasa sa scoti limba...
Ella34
Postat pe 29 Iunie 2009 13:18
HAI SA NE GASIM IN VORBA CAT FIERBE OALA PE FOC ....
astrid013849
Postat pe 29 Iunie 2009 13:22
doamna, nu va pripiti. totusi comportamentul (din care face parte si limbajul) civilizat nu exclude umorul.
Noi, aici, suntem din astia munciti si biciuiti de nazdravani. mai venim si noi sa deschidem supapele. dar va asigur ca ne respectam foarte mult si ne dam peste ochi ori de cate ori sarim calul.
prietenii mei doar respecta regula formului: fara pretentii false si fara critici ascunse. si eu tin enorm la regula asta.
linistiti-va si veniti la shezatorile noastre. lasati sabiutza acasa si veniti cu inima si mintea deschise.
sa nu va suparati, dar ati intrat cu calul troian si asta creeaza panica si reactii. ati avut niste critici din prima secunda. noi suntem de acord sa ne spuneti orice considerati DAR NUMAI DUPA CE NE CUNOASTETI.
haideti, nu credeti ca meritam un tratament mai rabdator?!
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 13:23

Da' vad ca esti hotarata, nu gluma... Sau a inceput sa-ti placa la noi?
Ella34
Postat pe 29 Iunie 2009 13:25
PENTRU DIVERTISMENT " STIMABILA D-NA ?! ... D-OARA ?! ...." SI DIN PURA CURIOZITATE PENTRU SUBIECTELE POSTATE DE UNII MEMBRII DE PE SITE CARE DESIGUR CA AU SI CEVA SERIOS DE SPUS , NU NUMAI " PANARALELE " SI " BULANGIII " !!!
DIN CARE PARTE A .... VREI SA MA MAI MUSTI INANTE DE A PLECA -- DACA MA HOTARASC SA PLEC !
astrid013849
Postat pe 29 Iunie 2009 13:27
Pe mine deja ma amuza ca vorbeste la modul general nu cu cineva anume .
Astrid , io cred ca mata esti suparata pe altii si ne-ai luat pe noi la suturi. Pai e frumos??
PS..iar cand zice lumea de tipat pe-aici zice de CAPS LOCK.
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 13:28
d-na astrid, tot din limbajul civilizat face parte si forma lui; va rugam sa nu mai folositi majusculele; in limbajul chat-istilor asta inseamna ca tzipati non-stop. suneti greu de urmarit in acest fel. aratati-ne dvs cum este sa fim civilizati. incepeti cu exprimarea dvs.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 13:31

Hai, ca incet, incet, iti dai arama pe fata. Adevarat ca, nu tot ce straluceste-i aur...
Ella34
Postat pe 29 Iunie 2009 13:31
NU AM SABIUTZA , CI AC DE SCORPION !!! REACTIONEZ IN MOD REFLEX LA UN EXCITANT -- MA MANGAI ,-ITI TRIMIT MANGAIERE , MA INTEPI -- INCRC SA TE IMBUNEZ -- ISISTI SA MA INTEPI -- ITI DECLAR RAZBOI PE FATA !
astrid013849
Postat pe 29 Iunie 2009 13:33

Fetelor, daca nu aveti intentia sa o mangaiati pe tanti astrid, eu zic s-o lasati balta... timp pierdut...
Ella34
Postat pe 29 Iunie 2009 13:36
asta cu modu' reflex suna taaaare civilizat.
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 13:39
multumim, doamna. NU ati trecut proba. aici primim doamne, domni si pe cei care vor sa invete. dvs nu faceti parte din nici una dintre categorii.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 13:40
giani...
Ella34
Postat pe 29 Iunie 2009 13:42
zi buna tuturor, eram in trecere si am vrut sa va salut, ... am fost destul de civilizata?

ceea ce nu se intelege prea bine e: Cine a insistat sa va intepe asa de tare doamna Astrid?
susidallyama
Postat pe 29 Iunie 2009 13:46
Nu Susy ! Xena
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 13:49
susi, domnia ei a insistat...
nasol. iarasi dam de un caz de false pretentii: cica suntem doamna dar: tipam, jignim in necunostinta de cauza, amenintam... hmmm. probabil nu este cunoscuta denotatia cuvantului "doamna" . nu mai spun de conotatii.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 13:49
geanico, ma mananca deshtele sa-i raspund in stilul meu caracteristic, tot de scorpion, desi, sincer ma bufneste rasul, o fii scorpion d-ala mai primitiv..
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 13:53
.. foarte tare ce se intampla pe aici..bv !
divalicious877
Postat pe 29 Iunie 2009 13:55
...poate ca e din acelasi curent de idei cu irinuca...
susidallyama
Postat pe 29 Iunie 2009 13:57
kyro, please do it! Poate asa... Cu vorbele temperate ale unei balante ce sunt... nu cred ca se scoate la capat. Desi nu e treaba noastra sa o ajutam pe doamna sa vada realitatea.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 13:59
m-as obosii degeaba, e toata de jur imprejurul ei.. , si-apoi, cand ma uit la modul in care se prezinta, par blond platinat omleta, maieu negru si margele rosii la gat, cu privirea `oatza intr-o parte, ma cuprinde mila...
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 14:06

kyra, tie ti-a trecut raceala!
tulipe
Postat pe 29 Iunie 2009 14:11
Nu te uita la cineva , cand iti bate soarele in fata ..... iti vor lacrima ochii si risti sa umbli pe la doctori !.. si nu de alta , dar prapadesti bani in timp de criza generala ! Daca " tipatul " inseamna la voi : -- Scrierea in mod intentionaT cu majuscule -- Imi fac -- MEA CULPA ! Doamnelor si Domnisoarelor ! CHIAR NU ACEST LUCRU AM AVUT IN INTENTIE - Domnii se exclud din start !
Sa auzim numai de bine .... si mai ales DE FRUMOS ! cum ne plac noua femeilor sa fie toate lucrurile !
astrid013849
Postat pe 29 Iunie 2009 14:12
cata dreptate ai... aparenta ei este zidul in calea comunicarii reale.
eu sunt si hair&stylist, fetelor. as refuza sa-i fac unei doamne acest galben-neon pe par. dar o doamna nu mi-ar cere asa ceva...
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 14:13
laleao, da mami, mi-a trecut ! se vede ? aaa..simte ?
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 14:14
Kyro, pe mine acu' ma apuca !!! Doar n-o fii de la tine
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 14:16
soare ? ioi, mor ras acilea
mielutzo, o fi de la pupaturile mele ?
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 14:16
...mai stii ?! problema e ca nu-mi aduc aminte
imbatranesc, nah!
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Batranetea 8 De la: floare_cu_colti 10 Noiembrie 2010 23:07
christos sa nascut 31 De la: Axl_22 31 Decembrie 2011 19:50
Concurs papucei.ro 246 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:35
Andrei Gheorghe da la toti... 8 De la: ella_a 17 Martie 2009 10:44
:) 3 De la: si_totusi 14 Februarie 2009 13:59
Setari Cookie-uri