Fwd : Limbaj civilizat

Desi cu un cont recent deschis pe acest site , unde gasesc Real subiecte demne de atentia oricarei femei , am ramas neplacut impresionata de jargonul folosit in limbajul din Forum .... Am impresia ca , ma gasesc la coltul unei strazi , unde niste adolescente nonconformiste , isi etaleaza brutal si intentionat , un vocabular nu tocmai demn pentru cineva cu pretentii de cultura .... Daca cautam sa ne respectam in ceea ce priveste tinuta , ingrijirea cosmetica , si cea profilactic - medicala a trupului ,etc .... DE CE nu am cauta sa ne prezentam frumos -- nu zic la superlativ -- si la capitolul " Relatii interumane civilizate " -- pentru ca in Final pentru toti --LE STYLE C'EST L'HOMME --

Multumesc pentru intelegere
astrid013849
Postat pe 29 Iunie 2009 10:10
le style... corect spus...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:12
sa ma bata soarele..care n-am avut noroc pe lumea asta,ce-mi plac mie userii care din prima postare, ne trag de urechi.

tu ce intelegi zambilu' din stilul doamnei?
ca esti cel mai batran d-acilea....

astrid,

iti dai seama ce plictiseala ar fi prin zona, daca ne-am exprima toti ca talica?...
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:20
iasomico...

ba eu zic c-ar fi ceva distractie cu madame la gonzesse astrid asta...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:21
pai sa bage ..guritza,poate ne invata si pe noi sa traim "frumos."...
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:24
pai a bagat, da' crez c-a obost... nu-i usor nene sa scrii in rochie de seara, te trec toate naduselile...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:27
zambilush, daca rochia mai are si corset... strans pan' la 35 de cm in talie... ai idee cat de nasol poate fi?!!! daca mai pui si cercei din aur din aia greeeei... suicidul prin exprimare este garantat.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:30
Eu spun ca ar trebui sa facem stoc de spray pentru scrobit tinutele, un covor rosu si niste blitzuri.
Si scoateti vreo doua ore limbajul academic la vedere
...pun pariu ca mai mult nu rezista nimeni
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 10:31
geaneto...

doar nu voiai sa vina femeia pe forum in shlapi si capot?... s-avem rezon...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:32
zambil, eu, cateodata mai stau si in pijama si va scriu. crezi ca afecteaza calitatea postarilor mele?!
dar, desigur: cine se respecta, se respecta si-n toaleta. io nu
m-oi respecta, cine stie...
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:35
mielutza, unii confunda clasa cu aparenta de clasa. eu zic ca aici s-a dat dovada de mare clasa, autentica..., in detrimentul aparentei de clasa. da' o fi doar si strict parerea mea. oi avea nevoie de ochelari.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:36
pai asa mami... pajama party scrie pe noi... da' mai apar si costumati d-astia...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:36
sau mascati. aveti grija.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:38
neneaca ,da' isi puse tanti astrid niste poze de zici ca suntem la matrimoniale,oare pe cine vrea sa cucereasca?

ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:38
oameni buni, doamna cere ceva frumos. eu sper ca nu se referea la glumitele noastre. dar ce nu stie doamna este ca acest forum este pentru toata plebea. are dreptul sa intre oricine. ideea dumneaei e buna dar nu se poate realiza aici.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:41
geaneto,

se poate realiza,da' noi unde ne mai jucam atunci?..
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:42
iaso, nu fii suspicioasa. doamna - fiind doamna prin definitie - se prezinta la inaltime in orice context.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:43
MULTUMESC PENTRU " INTELEGERE ! "
SE PARE CA PE ACEST SITE LIPSESC ARBITRII ! iar persoanele admise pe site pt amuzament pur jargonic sunt cuprinse doar pana la varsta admisa la inscrierea la facultate !

MULT SUCCES TUTUROR IN TOATE PRIVINTELE !

P.S. SCOATETI SPRAY-UL DE SCROBIT IN PRIMUL RAND PENTRU MINTILE UNORA , NU PENTRU TINUTE , IAR DESPRE " VOCABULARUL ACADEMIC ", AR TREBUI CA UNII SA AIBA RABDARE PENTRU CEVA ANI DE STUDIU IN TOATE DOMENIILE !!!....

MULT SUCCES SI CELOR CE CU INTENTII BUNE SI LAUDABILE AU INITIAT SI INFIINTAREA ACESTUI SITE ! INSA .... NU INTODEAUNA SOCOTEALA DE ACASA SE POTRIVESTE CU CEA DIN TARG !!!


MULTUMESC PENTRU INTELEGERA SI " PRIMIREA " PE SITE !!!
astrid013849
Postat pe 29 Iunie 2009 10:45
si asa realu' ne obliga la formalism,trebuie sa fim tot timpul cum se cuvine...

iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:45
aha... e un fel de "sunt gentleman, ce paula mea" la feminin... crez ca-mi place democratizarea asta...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:46
e o vorba " domnu-i domn si-n pielea goala" o fi valabila si pentru doamne?
si_totusi
Postat pe 29 Iunie 2009 10:46
astrid,

uite acu' ca dadusi postarea asta ,trebuie sa-ti marturisesc ca esti de-a dreptu' vie...

mi-a cazut lenjeria...
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:47
iasomico...

hai ca s-a suparat astrida... bag-o manea, ca-mi plange sufletu'...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:49
mai glumetilor, eu cred ca i-ar fi placut umorul nostru. dar trebuia sa o luam mai incet. eu - una - sunt pro clasa, limbaj civilizat, "balarii" din astea. imi place elita. dar recunosc ca trebuie sa ai muuulta rabdare cu ea.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:51
"LE STYLE C'EST L'HOMME " si matale de de strigi?
si_totusi
Postat pe 29 Iunie 2009 10:52
tati..te bat...


http://www.youtube.com/watch?v=boY8i0pi7Xk


iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:52
asa mami... ia sa-mi trag si bostana mai aproape...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2009 10:54
geaneto,

clasa ai si fara limbaj academic,sunt o gramada p-acilea care stiu sa se exprime elevat.

da' sa stii ca e tare rece acolo....
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 10:54
Nu inteleg ce te impiedica sa vorbesti cum si cu cine doresti. Dar de aici pana la a ne impune si noua propriul stil e o distanta.
Inteleg ca-ti place Site-ul dar nu-ti place de noi. Mama ei de toleranta !

Intrebare : Ironia nu e admisa ??sau trebuie sa curga numai lapte si miere ??
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 10:57
Mie imi place astrid ca-si spune scorpiuta

"Am impresia ca , ma gasesc la coltul unei strazi , unde niste adolescente nonconformiste , isi etaleaza brutal si intentionat , un vocabular nu tocmai demn pentru cineva cu pretentii de cultura .... Daca cautam"

da' de ce sa va opriti, aci, pe trotuar? circulati!
daca cautati poate gasiti ceva pe gustul dumneavoastra
tulipe
Postat pe 29 Iunie 2009 10:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce poate sa faca un om,ca sa primeasca o minte clara si o gandire logica pozitiva? 10 De la: xenaluptatoareainimoasa 24 Septembrie 2010 09:58
are cineva aparat cu aburi de gatit? 58 De la: doinitza_15 26 Aprilie 2012 17:45
papucei.ro 27 De la: si_totusi 30 Ianuarie 2010 19:42
Rochii albastre: cum le accesorizam la inceput de primavara? 9 De la: Anaetic 26 Februarie 2015 19:42
Indemnizatie ing 1 De la: Loredana_Nicoleta_Chirila_1 11 Ianuarie 2012 10:31
Setari Cookie-uri