1st time

Buna,am si eu o problema ,daca nu aveam nu postam acest subiect.Am 18 ani si 4 luni (nu este asta important) ,sambata seara s-a intamplat sa am primul contact sexual.Tipul este mai mare cu un an decat mine,a avut mai multe experiete si a incercat sa ma dezvirgineze fara prezervativ,in cele din urma dupa insistentele mele,si-a pus unu,spre sfarsit a spus ca "si-a dat drumul in mine"(avea prezervativul). Eu am avut dureri foarte mari,si am sangerat foarte mult, inca mai sangerez, si am dureri.Nu stiu cat este de normal,as vrea sa ma duc la medicul ginecolog,dar sa imi fac o idee,trebuie sa ma ingrijoreze treaba asta?
Daca se pricepe cineva,as avea nevoie de un sfat(sau mai mult).
Multumesc.
DeeeDeee3
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:41
parerea mea e sa mai astepti cateva zile...si daca vezi ca nu te simti mai bine...abia pe urma sa te duci~!!!
nu pot sa spun ca ma pricep ...ca prima mea experienta nu a fost asha....de fapt cred ca ...nu pot face afirmatia ca s/a intamplat vreo dezverginare in timpul vreunui contact sexual....aveam himenul destul de elastic...pana la nastere...
...dar mai stiu si alte fete care mi/au povestit acelasi lucru ...si stiu ca in cateva zile si/au revenit....
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:59

asta-i cam cum ii aia cu dr ginecolog este??
chiar de nu esti, parca tot mai poti arunca un ochi! asa si tu!
oooffff
fleurdelis
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:03
orce problema medicala,indiferent cat de neimportanta vi se pare,este cel mai recomandat sa mergeti la medic.aici nimeni nu este in masura sa dea diagnostice.
vuvuzela
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:11
sunt de acord cu tine...vuvuzela...dar gandeste/te ca la noi nu sunt medicii din america....si daca te duci cu asha o problema si ai nimerit unde nu trebuie mai esti si luata la mishto....
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:14
Luata la misto sau nu,vreau sa stiu ce se intampla.
Prefer sa fiu luata la misto si sa aflu din timp daca am ceva. :(
imi este foarte frica,si acasa nu am cu cn sa discut probelma.bunica mea daca afla ..ma omoara iar mama este plecata.
sper maine sa-mi fac programare la ginecolog. :(
DeeeDeee3
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:16
Daca nu ai hemoragie puternica, nu cred ca e cazul sa te duci la medic. Probabil singura problema e ca n-ai ales persoana potrivita...
quasaria
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:19
Dede,avem medici f buni.nu face prostia sa te tratezi dupa ureche.cine crezi ca raspunde daca tu patesti maine ceva?cel care face aici pe medicul.atata timp cat acest site nu are colaborari cu medici,nimeni nu iti poate da un diagniostic,asa ca fugi la doctor.sanatatea ta e mai presus de orice.daca nu ai incredere in primul medic ,ai dreptul sa mergi la mai multi medici pt a verifica daca diagnosticul este real.daca 2 iti spun la fel,este clar,nu?sanatate si nu amana.
vuvuzela
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:28
Mersi pt sfat-uri,tuturor.
DeeeDeee3
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:34
Baiatul potrivit sigur nu a fost,imi imaginam cu totul diferit prima oara..8-> . Dar s-a intamplat , nu am ce face.si acum practic nici nu realizez ca s-a intamplat.numai ca ma vad plina de sange..e urat rau de tot. Acum sau mai tarziu tot asa se intampla..
DeeeDeee3
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:36
tot se intimpla, dar pe viitor da-i un shout in fund in cazul in care nu iti convine ceva. Indiferent care e momentul la care realizezi ca nu-ti convine. E corpul tau si tu raspunzi de el.
Altfel, nu te panica - viata sexuala a unei femei poate presupune diverse belele, de la raceli, la hemoragii, diverse dureri de diverse, etc. Asta e.
quasaria
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:53
Cat de mult sangerezi? E ca un ciclu, e hemoragie? Oricum, incearca sa te calmezi, sa stai linistita, sa nu-ti fie frica. Nu ai pe nimeni cu care sa vorbesti? Sa te vada, eventual...
Eu am sangerat dar putin si nu am avut dureri mari. Posibil ca el sa nu fi fost tocmai potrivit acestui first time...dar e consumat faptul
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:54
daca sangerezi atat de mult,cheama scumpo salvarea.lasa,bunici si parinti.vb cu medicul separat si nu va spune parintilor.decat sa planga dupa tine maine,mai bine sa te ajute azi.ia un taxi si buletinul si fugi la un spital.nu parintii conteaza ci sanatatea ta.telefon mobil si dai la 112.poate nu este grav,dar daca este totusi f grav?nu te gandi la nimeni,daca ti la viata ta.
vuvuzela
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:54
nu este hemoragie,cateva picaturi mai multe de sange. In seara aia..m-am vazut si m-am speriat numai stiam ce sa fac. Da,faptul este consumat.De acum in colo incepe greul :-s

>:d< thx again.
DeeeDeee3
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:21
bre, ma leshi? la noi nu sunt medicii din america, ha?

nu ai incredere in MEDICI dar intri pe garbo pentru diagnostic, sfaturi si pareri...

te doare mintea, nu alta...
michelle_
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:35
Nu am spus asa ceva, :)
banuiam eu ca trebuia sa ma astept la astfel de reactii. :d
lipsa da preocupare + griji + dorinta de a impartasi cuiva experienta ..poate m-au adus pe site.ul acesta pe care din cand in cand intru si citesc cateva articole interesante.Cel mai interesant mi se pare horoscopul,intodeauna a fost mai mult decat ok. (OFFtopic) .
Deci,nu cred ca am vb aiurea. doar am cerut un sfat. si nu ma numar printre persoanele care nu au incredere in persoanele din cadrul medicinei din Romania (inca).
DeeeDeee3
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:43
mergi la MEDIC!!! e singurul in masura sa isi dea cu parerea. mai ales intr-o chestie atat de delicata
michelle_
Postat pe 11 Octombrie 2010 20:45
Daca-s cateva picaturi, stai linistita...Cred ca e normal. Fii atenta in continuare, viata sexuala e importanta dar respecta-te si ai grija de tine!
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:13
De la: me_reloaded, la data 2010-10-11 20:35:28bre, ma leshi? la noi nu sunt medicii din america, ha?

nu ai incredere in MEDICI dar intri pe garbo pentru diagnostic, sfaturi si pareri...

te doare mintea, nu alta...


mamy... daca ma umfla rasu' si mai zic ceva pe-aciulea, iar imi sar in cap 2-3 clone "ca ce" ma bag in probleme fumeiesti...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:16
:* thx
DeeeDeee3
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:17
sangerarea e influentata de modul in care are loc penetrarea. daca a fost o penetrare violenta, atunci sangerarea poate fi in cantitati mari si poate dura ceva timp. si mai tine si de particularitatile fizilologice proprii unui organism.
esme
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:33
De la: DeeeDeee3, la data 2010-10-11 20:43:34Nu am spus asa ceva, :)
banuiam eu ca trebuia sa ma astept la astfel de reactii. :d
lipsa da preocupare + griji + dorinta de a impartasi cuiva experienta ..poate m-au adus pe site.ul acesta pe care din cand in cand intru si citesc cateva articole interesante.Cel mai interesant mi se pare horoscopul,intodeauna a fost mai mult decat ok. (OFFtopic) .
Deci,nu cred ca am vb aiurea. doar am cerut un sfat. si nu ma numar printre persoanele care nu au incredere in persoanele din cadrul medicinei din Romania (inca).



stai linistita Dede.a fost pt ea doar o neintelegere.nu se supara ea .
vuvuzela
Postat pe 12 Octombrie 2010 09:44
De la: DeeeDeee3, la data 2010-10-11 21:17:03:* thx



copilu,nu baga in seama rautatile.ei nu realizeaza ca tu nu ai inca "experienta lor".chiar daca cantitativ este mai putin fa-ti totusi un control.ar trebui fiecare medic de specialitate sa colaboreze si cu psihologi.care sa discute cu tinerii,fiecare problema intampinata.desi ai parinti si desi obligatia lor este sa nu te sperie cu bataia ci sa te invete tot ce ti se poate intampla in viata,caci doar nu vor sa ramai fata batrana,uite ca ei nu isi fac datoria si uita ca ai deja 18 ani si esti un copil nepregatit.de aceea nu te feri de psihologi,iar medicii daca au un comportament neadecvat,imediat ii poti reclama la colegiul medicilor.si iti spun sigur, mai ales ca esti asa mica,vor lua masuri.si eu am patit-o cu mama mea care mai era si medic pediatru si care nu mi-a spus nici ca imi va veni ceva periodic,ca la femei.a trebuit sa aflu dela prietene. puiule ai grija de tine.
vuvuzela
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex de la prima întâlnire? 47 De la: garbo_404305 8 Februarie 2016 22:18
se poate sa fi ramas?? 2 De la: garbo180411 18 Ianuarie 2012 01:59
Care este genul preferat de muzica pe care il asculti de obicei ? 2 De la: Thor_again 6 Mai 2011 15:30
O problema 63 De la: pantera_neagra 22 Mai 2011 00:15
ecografie pelvina 106 De la: pik_nik 14 Octombrie 2009 02:15
Setari Cookie-uri