femeia la volan si barbatul in dreapta

parca mai conteaza pik??
)pt o kafteala in toata regulaa.....)
fleur_de_lis
Postat pe 24 August 2009 14:43
asta nu era la fantezii?
in masina...eheeeeee....
pik_nik
Postat pe 24 August 2009 14:46
eu am permis de 3 ani si sotul meu nu are...nu vrea si nu ii place dar intradevar la inceput comenta de parca era instructor...acum nu mai am probleme...probabil si la tine va fi la fel...cu timpul se va obisnui cu ideea ca si femeia poate dar inca ii mai trebuie timp...lasa-l sa se obisnuiasca si fii tu cea interlegatoare...
garbo018304
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:30
De la: yavrum, la data 2009-03-18 07:11:35 deci de nici 2 saptamani sunt soferita dar odata cu asta vine si necazu in familia noasta ;eu in Germania conduc ca o vaca ,el sofer profesionist ,el cu permisu anulat eu obligata sa conduc 10 ore ca incepator pe zi.De cand m-am intors fericirea noasta a fost spulberata ,se inerveza tipa si cand ii raspund se da jos din masina si merge pe jos pana acasa, aseara ne am despartit ptr 20 min am simtit cum lumea se prabuseste in jurul meu nu stiiu si nici nu vreau sa traiesc fara el dar nici sa ne certam din cauza la condus ,am incercat sa conduc mai bine la munca si a mers ptr ca este un microbus de marfa si imi mai usor dar masina mea nu o pot conduce
Yintrebarea mea ptr barbati si femei cum il pot convinge sa nu mai fie asa ,i sp ptr voi barbati oti sunteti nervosi cand doamna nu conduce bine


Indiferent de cat de bine ai conduce, barbatii tot au impresia ca ei sunt cei mai buni soferi.

Un exemplu concludent ar fi "al meu" (ne exemplul, sotul). Desi am permis de 10 ani, desi am condus enorm, desi eu n-am lovit masina niciodata, el - da, tot are impresia ca eu nu stiu sa conduc.

Eu, in locul tau, chiar l-as lasa sa mearga pe jos. Cand a pierdut permisul, l-a pierdut pentru un motiv serios.
redrose
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:20

Indiferent de cat de bine ai conduce, barbatii tot au impresia ca ei sunt cei mai buni soferi.............

Eu, in locul tau, chiar l-as lasa sa mearga pe jos. Cand a pierdut permisul, l-a pierdut pentru un motiv serios.[/quote] -corect, toti barbatii sunt la fel :nu apreciaza in mod corect femeia de langa el!!!....
si, daaaaaa, asa este- femeile sunt mult mai atente atunci cand sofeaza... asta, indiferent de "ce zic barbatii soferi'.
intrebare:de ce sunt mai multe permise suspendate sau.anulate in randul barbatilor?
sophia1971
Postat pe 28 Septembrie 2009 23:04
da macar acum am invatat sa conduc bag 500 de km pe zi fara sa ma obosesc ,totusi cand intra el in masina :iadu pe pamant ,nu mai vad semafoare ,masini ,pietoni nimik orice ar fii cu el nu pot conduce asa ca prefer sa ma relaxez in dreapta
yavrum
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:06
De la: yavrum, la data 2009-03-18 07:11:35 deci de nici 2 saptamani sunt soferita dar odata cu asta vine si necazu in familia noasta ;eu in Germania conduc ca o vaca ,el sofer profesionist ,el cu permisu anulat eu obligata sa conduc 10 ore ca incepator pe zi.De cand m-am intors fericirea noasta a fost spulberata ,se inerveza tipa si cand ii raspund se da jos din masina si merge pe jos pana acasa, aseara ne am despartit ptr 20 min am simtit cum lumea se prabuseste in jurul meu nu stiiu si nici nu vreau sa traiesc fara el dar nici sa ne certam din cauza la condus ,am incercat sa conduc mai bine la munca si a mers ptr ca este un microbus de marfa si imi mai usor dar masina mea nu o pot conduce
Yintrebarea mea ptr barbati si femei cum il pot convinge sa nu mai fie asa ,i sp ptr voi barbati oti sunteti nervosi cand doamna nu conduce bine










ar trebui sa ii explici si sa inteleaga...nu degeaba se poarta semnul de incepator tp de un an de zile...nimeni nu se naste invatat pot sp ca sunt aproape in aceiasi situatie ...dr daca ar tipa la mn ...numai sa indrazneasca ...daca face fitze nu are sa ma mai vada la volan...
gia85
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:03
De la: sophia, la data 2009-09-28 23:04:52
Indiferent de cat de bine ai conduce, barbatii tot au impresia ca ei sunt cei mai buni soferi.............

Eu, in locul tau, chiar l-as lasa sa mearga pe jos. Cand a pierdut permisul, l-a pierdut pentru un motiv serios.
-corect, toti barbatii sunt la fel :nu apreciaza in mod corect femeia de langa el!!!....
si, daaaaaa, asa este- femeile sunt mult mai atente atunci cand sofeaza... asta, indiferent de "ce zic barbatii soferi'.
intrebare:de ce sunt mai multe permise suspendate sau.anulate in randul barbatilor?[/quote]






gia85
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:07
o solutie ar fi sa nu mai conduci.
o alta solutie ar fi sa-l parasesti,daca nu sunteti casatoriti cu acte .
o alta solutie ar fi sa nu-l bagi in seama.
...si mai sunt si alte solutii....tine de tine sa le gasesti!
vb_violeta2YAHOO_COM
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:20
OOO FETELOR CE SUBIECT PLACUT! Cred ca nu este minut cind stau la volan si sa nu injur una din voi.(in gand bineanteles) Sinteti crima si pedeapsa la capitolul asta! Mai ales ca indiferent de ora(cred ca si noaptea) purtati ochelari de soare! Asa este moda si cu asta nu te joci! Eu nu las sotia niciodata sa conduca in prezenta mea. As arata ca un imbecil pe scaunul din dreapta.Conduce doar singura..Si asa de cand are carnet slava domnului am frigiderul plin cu carne!VOI NU LA FEL?
Timidul
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:30
de parca la volan arati altfel...
pik_nik
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:33
io nu cred.....sint sdi femei bune soferite!!!!stai linistit dar si barbati....catastrofa!!!!!asa ca .....
nazirra
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:33
yav...scumpooo....e muulta dragoste intre voi si te intimidezi cand il vezi....fii mai barbata.... ca nu te-o facut el pe tine, pui...
tutankhamon
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:34
De la: Timidul, la data 2009-10-26 16:30:50OOO FETELOR CE SUBIECT PLACUT! Cred ca nu este minut cind stau la volan si sa nu injur una din voi.(in gand bineanteles) Sinteti crima si pedeapsa la capitolul asta! Mai ales ca indiferent de ora(cred ca si noaptea) purtati ochelari de soare! Asa este moda si cu asta nu te joci! Eu nu las sotia niciodata sa conduca in prezenta mea. As arata ca un imbecil pe scaunul din dreapta.Conduce doar singura..Si asa de cand are carnet slava domnului am frigiderul plin cu carne!VOI NU LA FEL?






"IMBECIL"(persoana cu capacitati mentale foarte reduse;neghiob;tampit;prost;idiot)tu ai spus-o...numai un imbecil poate sa gandeasca asa!!!
gia85
Postat pe 27 Octombrie 2009 17:14
De la: Timidul, la data 2009-10-26 16:30:50OOO FETELOR CE SUBIECT PLACUT! Cred ca nu este minut cind stau la volan si sa nu injur una din voi.(in gand bineanteles) Sinteti crima si pedeapsa la capitolul asta! Mai ales ca indiferent de ora(cred ca si noaptea) purtati ochelari de soare! Asa este moda si cu asta nu te joci! Eu nu las sotia niciodata sa conduca in prezenta mea. As arata ca un imbecil pe scaunul din dreapta.Conduce doar singura..Si asa de cand are carnet slava domnului am frigiderul plin cu carne!VOI NU LA FEL?




Si voi niste calamitati
garbo041083
Postat pe 27 Octombrie 2009 17:25
Fai o surpriza si condu sportiv si dur de sa-l faci sa-i ramana gura cascata si sa faca pe el de frica asa va deveni mielusel....!
Taipan_38
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:47
deci,
ca mi-am amintit...m-a dus ieri un baiet pana la banca, unu dintre furnizori
nici n-o iesit bine pe poarta, si am inceput:
-daca o luai pe dincolo, ajungeai mai repede
-dupa 800 m, mda, uite ce coada e, ti-am zis eu ca mai bine mergeam pe acolo
-cand ne-am intors: faci si tu ca prietenul meu, mergi fix cu botul in masina din fata (economie de spatiu, zice el!!)
-iar n-ai luat-o pe unde trebe

la care el, saracu: bag picioarele, tu si D. (colega mea), nu va mai duc nicaieri, ca voi imi spuneti mie cum sa conduc
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:58
gata, zambilutzo... daca baiatul ala avea vreun gand pentru tine, acu' sigur i s-a taiat...

moartea pasiunii - cicaleala la volan!

.
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:01
hi hi hi, si asa nu-mi placea de el
si da, sa vada si ei cum e...adica, io conduc divin
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:04
nu mai divin ca mine

si cine nu crede....
eladaela
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:07


ela, vrei sa ne certam??
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:08
eladaela
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:10
mai, nu va certati, caci eu conduc "cel mai divin"!


.
garbo_C
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:11
di_vina sunteti toate, bre!
bluelight
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:14
da,da' eu conduc....extraordinar de divin
eladaela
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:14
mami...io ii dadeam juooooos!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:15

pi shini???
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:17
sara buna ,,,nici nu stiu unde aterizai !
Yres
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:18
pi tati....aia care nu s multumiti de cum conduci!!!!!!!in statie....la rata!!!!
nazirra
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:19
pi tati....aia care nu s multumiti de cum conduci!!!!!!!in statie....la rata!!!!
nazirra
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce-si doresc femeile? 748 De la: no_identify 9 Mai 2010 09:17
camera fara fereastra 3 De la: George_Ionu___1 12 Februarie 2017 09:38
Si totusi e adevarat... :sml-confused0024: 97 De la: blondina_X 22 Octombrie 2010 22:21
SOUND EAGLES suna corect gramatical ? 1 De la: MadMax 30 Decembrie 2011 03:12
.... 7 De la: quasaria 7 Ianuarie 2012 21:19
Setari Cookie-uri