DESPRE RELATIA DE CUPLU,CAND UNUL DIN SOTI,ESTE PLECAT DIN TARA

BUNA.SUNT ELENA.AS VREA SA VB DESPRE RELATIA DE CUPLU ATUNCI CAND UNUL DINTRE PARTENERI ESTE PLECAT DIN TARA.LASATI-MI MESAJE SI PARERI PE FORUM.PUPICI MULTI PT VOI TOATE.
garbo008768
Postat pe 7 Iunie 2009 10:06
deci ai mai multi parteneri, si unu' a taiat-o?... lasa fata, ca are balta peste...
zambil
Postat pe 7 Iunie 2009 10:14
drace...
gabitzza
Postat pe 7 Iunie 2009 13:07
pai ori vrei sa vorbim ....ori astepti mesaje si pareri....
tutankhamon
Postat pe 7 Iunie 2009 13:45
buna...si eu sunt...elena...asa, zi...sunt n mii situatii de relatii cand unu' e plecat din tara...dezvolta
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 13:48
De la: garbo008768, la data 2009-06-07 10:06:27BUNA.SUNT ELENA.AS VREA SA VB DESPRE RELATIA DE CUPLU ATUNCI CAND UNUL DINTRE PARTENERI ESTE PLECAT DIN TARA.LASATI-MI MESAJE SI PARERI PE FORUM.PUPICI MULTI PT VOI TOATE.


tie ti-i lene sa vorbesti dar astepti mesaje.

ok. meaj:

relatia de cuplu e sublima si admirabila am putea zice, dar lipseste cu desavarsire.de atata dragoste, ea isi trage amant iar el amanta . bonnn !

si apoi , incepe vaitatul: am gresit, n-am bagat de seama cand m-am indragostit, a aflat si mi-a mutat falcile din loc, etc


si_totusi
Postat pe 7 Iunie 2009 14:35
Nuuu categoric NU. nu exista relatie de cuplu cand unul e plecat din tara. doar inafara cuplului....IA MASURI SI REPEDE DACA IL MAI VREI!!!!

Postat pe 7 Iunie 2009 15:55
Buna Elena .... parerea mea este ca un cuplu care are o relatie la distanta, de bun inceput a fost supus mai multor incercari si de cele mai multe ori increderea unuia in celalalt apare si dispare in functie de multi factori.

Si eu am o relatie la distanta de aproape 2 ani de zile, in care am avut cred ca mai multe perioade de indoiala decat de siguranta. Dar... DE LA BUN INCEPUT AM STIUT CA ACCEPT O RELATIE APROAPE FARA SUCCES.

De ce suntem impreuna dupa aproape 2 ani?

Aici e lucrul la care si tu ca femeie.. si el ca barbat, trebuie sa ganditi ceva mai mult si anume:

1.Nu distanta dicteaza daca sunteti sau nu cuplu. Ci faptul ca incercarile acestei relatii nu va rapun iubirea si de fiecare data cand va intalniti nu mai conteaza nimic.
2. "Scanteia" aprinsa la inceputul relatiei se mentine si acum in ciuda distantei, a indoielilor, a mesajelor asteptate si nevenite la timp de la el... etc...
3. Eu zic ca cel mai important pentru tine ca femeie este sa nu t gandesti in continuu atunci cand e plecat ca te inseala, ca nu a aparut pe mess 2 zile... astea te imbolnavesc si daca ii arati sau spui ca nu mai ai incredere in el, atunci chiar il pierzi.

4. Sunt o femeie trecuta prin viata, cu destule experiente fericite si nefericite din care am invatat ca: barbatul cu cat vrei sa-l "inlantuiesti" mai tare, cu atat pleaca mai repede.
Ei au nevoie de libertatea lor... dar inima lor vine la cea care ii arate ca are nevoie de ei, ca le deschid usa cu bucurie.

Mai am si alte secrete sa impartasesc din relatia care o am la distanta, desi sunt mult mai fericita decat sute sau mii de alte femei care desi dorm cu sotii lor in pat, nu au de fapt nimic...
in schimb eu un om care de doi ani vine direct de la aeroport direct la mine indiferent daca afara ploa, ninge sau e taifun...

succes si fericire maxima cand sunteti impreuna... fii relaxata si degajata, nu pune intrebari inutile si ei vedea ca daca el este cel destinat tie... va gasi o cale sa fie cu tine pentru totdeuna.
garbo006428
Postat pe 7 Iunie 2009 16:15
ba fetelor.....nu va mai imbatati cu apa rece....si nu va mai cauzati atatea dureri de cap.....daca e sa va insele o face si vorbind cu voi pe mess sau la telefon, cu zambetul pe buze....totul tine de cat de sudata e legatura intre voi....
tutankhamon
Postat pe 8 Iunie 2009 12:57
de incredere,se mai aude ceva pe undeva? sau asta e doar una din calitatile strabunilor.
vally65
Postat pe 8 Iunie 2009 13:47
si mii de scuze. BUNA ZIUA TUTUROR
vally65
Postat pe 8 Iunie 2009 13:49
aceeasi poveste o traiesc si eu.De ce l-am lasat sa plece?Am vrut sa vad daca relatia rezista si la mii de km distanta, daca imi simte lipsa... pentru a stii ce sa fac mai departe, insa nu inainte de a cerceta momentul reintalnirii
garbours
Postat pe 25 Iunie 2009 13:43
ai facut experimente, adicatelea...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 13:45
garbours...ai procedat bine dar, inainte, te-ai gandit ca or fi poate niscai consecinte???
tutankhamon
Postat pe 4 Iulie 2009 14:26
da,,relatia de cuplu la distanta,este destul de ciudata si nesigura.SI EU SUNT INTR O SITUATIE asa ,asemanatoare si pot sa spun ca nu este prea bine dar inodeauna speranta moare ultima ok.pentru ELENA
valentina_16
Postat pe 23 Septembrie 2009 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voma la bebelusi 2 De la: Ungureanu_Denisa_1 28 Septembrie 2015 09:48
Ce facem cu postamentul din fata sediilor Adevarul,Jurnalul National,Gandul,Realitatea,... 17 De la: pantera_neagra 22 Mai 2011 14:08
ma poate ajuta sau indruma cineva? 23 De la: garbo1001 7 Decembrie 2014 04:02
unde gasesc echilibru mamicile singure? 14 De la: Blue_Tattoo 23 Aprilie 2010 15:10
EUPAREUNIE 2 De la: garbo_408288 19 Aprilie 2015 10:18
Setari Cookie-uri