femeia la volan si barbatul in dreapta

giani, nu vezi ce-mi face? baga mirodenia si viermele la inaintare. da nu ma las sedusa ,nici sa ma pice cu ceara
si_totusi
Postat pe 27 Iulie 2009 21:42
Thornada mea scumpa, cauta filmul Dune 2000 - dupa carte. nu cred ca te va lasa rece. Se iau in calcul si lentilele de contact si ochii de imprumut de la Dr. House. Totushel, daca il cheama asa pe personaj - il putem face macar un doctor de Mare Casa? alina durerile cu intelepciunea si vindeca cu privirea... lentilelor de contact (ce fel de contact?!)
gianiblue
Postat pe 27 Iulie 2009 21:43
totushico, numai daca te pik(a) un anumit "cineva", las' ca stim noi
gand la gand cu bucurie!
pik_nik
Postat pe 27 Iulie 2009 21:44
dilemo, le-am dat tema. macar sa incerce sa se uite la primele minute din filmul acela pe care eu l-am vazut de vreo 20 de ori. mie imi trebuie lunar...
gianiblue
Postat pe 27 Iulie 2009 21:45
mie imi place de thor. stie el ca puterile vracilor sunt limitate
si_totusi
Postat pe 27 Iulie 2009 21:45
full-contact, janeto, ca in ring
micuto, nu am zis ca nu mi-a placut, pur si simplu nu m-a impresionat in mod deosebit.
voi incerca sa urmez indemnul Gianinucai, dar nu garantez ca voi duce experimentul pana la capat.
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 21:45
si atunci tre' sa intervina natura insasi, vrei sa spui dilemo?
gianiblue
Postat pe 27 Iulie 2009 21:46
mai eu sar la bataie acuma...ce-aveti impotriva femeii la volan?
lady_corina
Postat pe 27 Iulie 2009 21:48
multumesc, totusico, mai am pana la nivelul ala chiar daca sunt white Gandalf
eu imi cunosc limita puterilor mele nelimitate
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 21:48
asa, tor. prin analogie cu alta vorba: neinteleptul nu-i chiar atat de neintelept daca stie ca-i neintelept...
gianiblue
Postat pe 27 Iulie 2009 21:50
janine:
I'll be back soon!
Thor
Postat pe 27 Iulie 2009 22:00
Si eu sunt soferita , dar in momentul cind a inceput sotul sa ma tracaseze am tipat la el si i-am spus ,, taci ca te bag in pom ,, si s-a potolit imediat . Iti dai seama pe ce ton i-am spus ?
eu sunt o fire mai impulsiva si nu-mi place sa am stapan , daca ii convine bine , daca nu la revedere ,sa mearga pe jos (nu-i caut in coarne ) .
Gi_gi
Postat pe 28 Iulie 2009 08:35
te lauzi
pik_nik
Postat pe 28 Iulie 2009 09:35
Vezi ca-i impulsiva si ti-o iei.
Micass
Postat pe 28 Iulie 2009 09:52
si tu te lauzi
pik_nik
Postat pe 28 Iulie 2009 10:18
Buna! Conduc de 5 ani si nici dupa ce am avut masina mea nu am scapat de comentariile malitioase ale barbatilor, fie ei colegi de servici, iubiti sau simpli prieteni. La inceput ma enervam si le raspundeam. Dupa un timp am intrat insa in letargie si am constatat ca e mai comod. Zice ca gresec nu stiu ce, sunt de acord si ma hlizesc, ce sa-i faci, asa e cu femeia la volan. Asta a fost solutia pentru mine.
Dar intr-adevar depinde si cum reactioneaza el. Va trebui sa aiba rabdare, iar coboratul din masina si mersul pe jos e doar un semn de nerabdare. Lasa-l sa faca asa, daca asa vrea. Incearca sa ignori asta. Pana la urma te vei obisnui. Si parerea mea e sa gasesti pe cineva mai rabdator cu care sa mergi cu masina. Iti spun din experienta ca cineva nervos in dreapta nu-ti va ajuta sa-ti imbunatatesti stilul de condus, dimpotriva. Eu am invatat mergand mai mult singura - obligata de job. La inceput mergeam mai ca maelcul, dar in timp m-am obisnuit. Dar in secunda in care se suia unul nervos si critic in dreapta, brusc aveam numai belele: mi se oprea motorul, schimbam aiurea vitezele, vedeam semaforul in ultima clipa. Acum m-am invatat sa-mi ignor pasagerii si ma uit doar la drum.

Iti doresc mult succes!
snowflake
Postat pe 31 Iulie 2009 11:10
De la: teodorur, la data 2009-07-31 11:10:50 Buna! Conduc de 5 ani si nici dupa ce am avut masina mea nu am scapat de comentariile malitioase ale barbatilor, fie ei colegi de servici, iubiti sau simpli prieteni. La inceput ma enervam si le raspundeam. Dupa un timp am intrat insa in letargie si am constatat ca e mai comod. Zice ca gresec nu stiu ce, sunt de acord si ma hlizesc, ce sa-i faci, asa e cu femeia la volan. Asta a fost solutia pentru mine.
Dar intr-adevar depinde si cum reactioneaza el. Va trebui sa aiba rabdare, iar coboratul din masina si mersul pe jos e doar un semn de nerabdare. Lasa-l sa faca asa, daca asa vrea. Incearca sa ignori asta. Pana la urma te vei obisnui. Si parerea mea e sa gasesti pe cineva mai rabdator cu care sa mergi cu masina. Iti spun din experienta ca cineva nervos in dreapta nu-ti va ajuta sa-ti imbunatatesti stilul de condus, dimpotriva. Eu am invatat mergand mai mult singura - obligata de job. La inceput mergeam mai ca maelcul, dar in timp m-am obisnuit. Dar in secunda in care se suia unul nervos si critic in dreapta, brusc aveam numai belele: mi se oprea motorul, schimbam aiurea vitezele, vedeam semaforul in ultima clipa. Acum m-am invatat sa-mi ignor pasagerii si ma uit doar la drum.




Corect ce spui tu aici! Dar dupa cum bine precizezi, ai 5 ani de experienta si ei isi spun singuri cuvantul!
Iti doresc mult succes!
pisi08
Postat pe 31 Iulie 2009 16:21
fete laudaroase
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 16:51
buna tuturor,oricat de bine ar conduce o femeie ,barbatul din dreapta are ceva de comentat!
BRENDA74
Postat pe 31 Iulie 2009 18:28
Mda, ceva de genul:
"- draga mea, iar ai trecut pe rosu sau de la ultimul cap in parbriz vad rosu in fata ochilor!"

sau

"-taie-i calea tu-i mama lui de mocofan, ce, se pune el cu doamna mea?"

sau

"-iubito, esti sigura ca aci se parcheaza masina paralel cu trotuarul si nu perpendicular pe trotuar?"
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 18:33
toti barbati spun de femei caci nu conduc atat de bine ,dar problema lor e alta SUNT SPERIATI DE FEMEILE CARE CONDUC .
piper
Postat pe 1 August 2009 13:04
si nu-i normal?!
si io trag pe dreapta cand simt femeie la volan in apropiere
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 13:06
Si eu care ma gandeam ca sunt singura care primeste observatii de pa "profesionistul' din dreapta.Sincer cand sunt singura conduc destul de bine,dar atunci cand e langa mine sunt stresata si fac gafe.Noroc ca nu-l car toata ziua.
laura_bella36
Postat pe 5 August 2009 12:33
facem haz de necaz...

http://www.youtube.com/watch?v=9p2f6bXbHmU

http://www.youtube.com/watch?v=5xyn-9cn0nE
susidallyama
Postat pe 18 August 2009 15:18
De la: yavrum, la data 2009-03-18 07:11:35 deci de nici 2 saptamani sunt soferita dar odata cu asta vine si necazu in familia noasta ;eu in Germania conduc ca o vaca ,el sofer profesionist ,el cu permisu anulat eu obligata sa conduc 10 ore ca incepator pe zi.De cand m-am intors fericirea noasta a fost spulberata ,se inerveza tipa si cand ii raspund se da jos din masina si merge pe jos pana acasa, aseara ne am despartit ptr 20 min am simtit cum lumea se prabuseste in jurul meu nu stiiu si nici nu vreau sa traiesc fara el dar nici sa ne certam din cauza la condus ,am incercat sa conduc mai bine la munca si a mers ptr ca este un microbus de marfa si imi mai usor dar masina mea nu o pot conduce
Yintrebarea mea ptr barbati si femei cum il pot convinge sa nu mai fie asa ,i sp ptr voi barbati oti sunteti nervosi cand doamna nu conduce bine
asta e MADE IN ROMANIA... am trait multi ani in alta tara si acolo barbati iti cedau trecerea..la o incepatoare nu te claxoneaza..am venit in tara..aici ca la usa cortul;ui...DE BARBATUL ROMAN...FEMEIA SCLAVA... de aia e totul asa...
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 12:37
Eu sunt noua pe aici...
Am permis din februarie 2008,sotul meu nu are...
La inceput mereu ma sicana,mai ales ca avem o firma de construtii
si anul trecut eu am fost soferul...adu oamenii du oamenii adu materiale...deci km la greu in fiecare zi
Tot tipa ,tot urla pana intr-o zi cand satula l-am dat jos si l-am lasat sa vine acasa cu autobuzul...de atunci comenteaza doar in gand...nu suport sa-mi dea ordine unul fara permis...nu-i convine sa stea acasa sau sa mearga cu autobuzul...
andreea1984
Postat pe 24 August 2009 13:51
eu refuz sa-mi iau barbatul pasager cand conduc,e mai sanatos si pentru nervii mei si pentru inima lui.....
Roxxynela
Postat pe 24 August 2009 13:57
"din basmele femeilor"
pik_nik
Postat pe 24 August 2009 14:36

cetzi fac eu tieeeeeeeeee doaaaaaaaaaamneeeeeeeeeeeeeeeeee!~!!!
fleur_de_lis
Postat pe 24 August 2009 14:36
la tine sau la mine?
pik_nik
Postat pe 24 August 2009 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niciodata sa nu spui : "Niciodata!" 2 De la: Ciresica 6 Septembrie 2009 17:41
buna tuturor 3 De la: garbo201712 27 Iunie 2011 21:01
Basescu a gasit solutia impotriva grasimii si foamei! 5 De la: garbo_11724 14 Aprilie 2013 10:26
am nevoie de un sfat 11 De la: garbo167843 14 Septembrie 2012 16:34
Ce inseamna sinceritatea? 165 De la: vuvuzela 23 August 2010 01:46
Setari Cookie-uri