mai stim sa traim in realitate dupa mii de ore de trai virtual?!

fugi,nu mai sta atunci, draguta...

fuuuugi!

ca te molipesti....
iasomia
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:27
Prea tarziu. Are deja 86 de mesaje... a adepasit cota, acum e dependenta...
Ella34
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:30
Iaso, cand m-am referit la placerea de-a sta pe-aici, tu ai fost unul dintre motive Sincer, e o placere sa te "citeasca" omul Dar acu fug, ca se apropie ora 17 si am treaba in viata reala...
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:33
avem noi, romanii bunele noastre obiceiuri, si e bine ca ni le pastram. cum am putea sa nu dorim noi moartea caprei vecinului??? sigur, ne-am dori moartea vecinului, da' nu-i crestinesc, si noi suntem toti dusi la biserica
asta era un exemplu. altul - cum sa nu ne frece grija de ceilalti?! pai ce, daca eu am bani de logan, cum sa nu-i deschid ochii vecinului ca-i fraier, ba chiar prost de-a binelea, ca si-a luat bmw?!
sau, daca eu trag la shaiba o zi intreaga ca sa castig banii pentru un litru de lapte, cum sa nu spun tuturor ce dobitoc e nae care la job, ori sta pe net, ori se mangaie la nare, si castiga intr-o luna cat scot eu in doi ani?!
chiar asa, astia care lucrati cu netul, sau jobul vostru e in net, mari idioti sunteti !
pik_nik
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:35
natalita,


eeee...asa mai merge.


iasomia
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:40
Pikule, ia stai asa... La mine te referi cumva in consideratiile tale??? Te bat !
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:42
Si-ti iau si cainele !
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:43
Hai ti pup !
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:44
in virtual, ispito
pe mine nu ma prinzi in real pentru ca ori lucrez cu netul, ori sunt pensionar schilod, ori bolesc in casa, ori combinatii din toate astea si toate la un loc

da' nu la postarea ta m-am referit, vazusem mai sus pe altii care, in marea lor dragoste de semeni, iti numara postarile ca sa-ti spuna marea descoperire - ca nu ai viata daca treci de 50 de postari in forum
pik_nik
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:47

deci mie-mi era adresata sageata!
nu e cazul sa fii acid cu mine, pentru ca eu recunosc... sunt dependenta de net.
Ella34
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:52
bun venit in club!
da sa te pupe nenea
pik_nik
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:54

merci, merci!!!

pup toti dependentii de net, declarati sau nedeclarati (inca)...

Ella34
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:59
CU CLONE CU TOT??
eladaela
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:00
TOVARASHI!!!
pai de asta au luptat inaintasii nostrii de la '48 incoace? de cand cu tovarashul petrica groaza?
ca sa fiti voi paraziti dependenti de net, tovarashi? pentru asta am luptat noi sa ne recapatam independenta???

hai, dati o bere si va iert.
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:02
io in afara de net mai depind si de ciucalata!
susidallyama
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:04
susi, ciucalata la desert, acum am pohta de un cascaval pane si cartofi cu branza iute, ou si smantana la cuptor, o salata de cruditati si un spumos parfumat, rosee
pik_nik
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:06

cum susi, si tu? .
Ella34
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:07
Pik iti recomand un rosè d'ala frantuz de la gheata! cu tot ce-ai propus tu p-acolo... merge o minunatie!

Ella, nu numai io..&CO LTD SPA.. n'am alte mofturi, dar ciucalata fondanta sa nu mi-o nege nimeni ca fac prapad!
susidallyama
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:12
uff, ma gandesc ce placere sadica iti face sa arunci in scarba un pahar cu mujdei peste un pui auriu, scos din rotisor, asa, de ti se lipesc degetele de el, apoi sa-l ingropi intr-o gramada ordonata de cartofi prajiti, si o salata verde cu otet si zahar prin apropiere, ca sa diversifice culorile
pik_nik
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:15
toate bune si frumoase pana la paragraful "cartofilor prajiti" ... i-as inlocui bucuroasa cu o mamaliguta aburinda cu niste cascaval ras pe deasupra
si asta pe de-adevaratelea.. nu doar in virtual!
susidallyama
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:22
De la: Ella34, la data 2009-09-23 16:52:06
deci mie-mi era adresata sageata!
nu e cazul sa fii acid cu mine, pentru ca eu recunosc... sunt dependenta de net.
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:04
Eu nu recunosc nimic !
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:05
Decat ca-s rupta de oboseala, asa ca NOAPTE BUNA tuturora...
Nathaly_Albu
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:08
...eu cred ca da..chiar foarte bine...chiar mult mai bine..cred ca miile astea de ore traite virtual..ar trebui sa ne faca mai echilibrati in real...odata ce ne/am descarcat mintea pe net..n/avem de ce sa ne/o descarcam pe altii in viata cotidiana.
garbo055472
Postat pe 3 Octombrie 2009 13:00
aiurea, multi tind sa amestece lucrurile..
melanie
Postat pe 3 Octombrie 2009 13:18
ma intitulez tuthankamon si declar ca sunt dependenta de net...si, ca sa fiu on-topic.....nu amestec realul cu virtualul....
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:25
adevarat!!!!!!!!ca doamna de mai sus recunosc !!!!!da dependenta!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:31
din volumul lansat in anul 2004:

Dor de primavara

Dorule,de ce ma faci sa plang,
Sa oftez si sa suspin ,
Cat ziua e de mare ;
Sa sufar si inima sa-mi frang,
Sa mor,incet,de suparare ?

Dorule,de ce ma faci sa plang,
Sa oftez si sa suspin,
In noptile de veghe,fara somn;
Sa-mi doresc plimbarile din crang
Si o iarba mare, in care s-adorm ?

Dorule, departeaza-te usor, de mine
Si adu-mi un vantulet de primavara,
Cat poti mai repede, mai bine,
Sa-mi mangaie obrazul ofilit ,
Din dimineata rece pan" spre seara !

Dorule, departeaza-te usor ,de mine
Si adu-mi un aer cald de primavara,
Cat poti mai repede ,mai bine,
Sa-mi mangaie obrazul aburit,
De atata iarna si frigul de afara !
garbo058987
Postat pe 17 Ianuarie 2010 21:27
nu da netul nici o dependentza...consider ca e o alegere personala...pe criterii personale...o activitate de genul asta ce simuleaza ca informatie pentru creier o buna parte a vietzii sociale....deci nu te lasa fara comunicare cu altii..dar te fereste de o gramada de chestiuni din viatza sociala traita pe modelul celei de catre generatziile anterioare...caci pana la urma tot la asta se rezuma...nu suntem tocmai salbatici din padure si simtim nevoia de a comunica cu semeni de ai nostrii...dar nu ii putem deranja...pardon de expresie...cand ni se scoala noua...ca au si ei vietzile si treburile si problemele lor...si numai la anumite varste intalnirea cu prietenii reprezinta o prioritate....dupa care..nu ne mai permitem o asemenea prioritate..
Nu stiu cum se traia inainte...sa zicem inainte de 89...cand nu exista actualul internet...la indemana destulora...din cate stiu eu...exista telefonul fix...si vizitele la rude ..vecini si prieteni..erau in mare voga....Dar pentru cei care nu au trait dupa modelul asta de viatza...inainte, dar si pentru cei a caror viatza de pe acum incepe...consider ca e un mod de afi si a trai destul de greu de urmat...adica ma refer la faptul ca daca alegi sa traiesti dupa modelul pre/decesorilor...te poti pierde pe drum...asta nu inseamna obligatoriu a taia de pe lista 100 % intalnirile cu prietenii in carne si oase ..live..dar sa iti faci un obicei din asta...nu stiu care e timpul care ramane si pentru alte...tipuri de activitati...sau aspecte ale vietzii de care trebuie sa ne ocupam!!!
Ce vreau eu sa spun este ca in viatza...cand ziua are doar 24 de ore..si minim 8 daca nu chair 10 sau 12 ore din ele trebuie sa le petrecem la munca/servici..dupa caz..ar mai fi si timpul care se pierde pe drumul dintre casa si servici..dus plus intors...ca avem obligatzii si in interiorul casei,faniliei,ca trebuie sa ne mai ocupam si de noi si sa ne mai si odihnim...asta e un stil de viatza...care nu permite dezvoltarea unui alt stil...acela in care tot zilnic..ne intalnim cu prietenii sau vecinii cu care ne/am obisnuit sa ne bem cafeaua si sa ne facem recapitularea ultimelor noutati si barfe,probleme existentziale etc....asta se traduce ca nu poti fi shi la servici shi in concediu in acelasi timp...ori esti la servici...ori in concediu!!....in concediu..inscriindu/se al doilea stil despre care vorbesc!
De aia zic ca traiul asta pe care il numesc unii virtual...adica obiceiul zilnic de a intra pe net...pe un forum public...nu ne rupe de lume...ba chiar ne face o deschidere catre ea...si nu ne cere prea mare lucru in schimb...ca la intalnirile cu prietenii...care ar avea loc in spatzii publice...nu te poti duce imbracat chiar oricum si fara nici un ban in buzunar....pe cand a intra pe net si a comunica cu cineva ..nu te obliga la nimic din oblugatziile exemplului anterior....iara cat timp alocam noi navigarii pe internet...iarasi e treaba fiecaruia...functie de prioritatile si cheful pe care le are!!!
garbo055472
Postat pe 12 Februarie 2010 03:30
Eu sunt de parere ca netul poate sa creeze dependenta, mai ales in cazul casnicilor, care din diferite motive aleg sa nu mai relationeze in real. Nu e cazul meu, dar cunosc persoane care au devenit dependente.
Am o cunostinta, dimineata inainte de a face orice altceva, daca nu deschide netul toata ziua e irascibila. Daca as putea sa o mut cu fotoliul si cu laptopul fie la o serata fie oriunde ar fii, ar devenii un vis implinit pentru ea.
Asa ca este alegerea fiecaruia, cat de departe se lasa navigat.
persidadamian
Postat pe 13 Februarie 2010 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIATA NEBUNA 31 De la: Juna 5 Mai 2011 23:37
CAMERA DE GARD 790 De la: Axl_22 16 Ianuarie 2016 21:31
Iubirea mai presus de orice! 2 De la: _alexandra 4 Iunie 2009 14:05
topic de caterinca / user 027119 / sa vedem ce tare esti? 38 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 17:52
URARI 27 De la: garbo_19362 23 Ianuarie 2014 21:16
Setari Cookie-uri